Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako da se postavite prema partneru koji švrlja  (Pročitano 2791 puta)
18. Sep 2009, 09:28:29
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Osećaj bola zbog prevare voljenog bića najčešće tera na osvetu. Povređene emocije najlakše se, barem u trenutku kada saznate da ste prevareni, leče kontrom, a sve to ne bi li se onome ko vam je učinio nažao dalo do znanja da gorku pilulu nećete sami popiti.



Ono što je u datoj situaciji najteže jeste oproštaj. A do oproštaja se dolazi prevazilaženjem logike brutalne emotivne odmazde i negovanjem osećaja saosećanja.
Vraćanje istom merom
Vratiti na isti način osnovna je ideja koja se javlja posle prevare. Ipak, ono što je daleko teže, ali i bolje po dušu, jeste naći način za oproštaj. Vraćanje dugova najčešće izaziva haos u duši, koji čini da se udaljimo od sebe. Primera radi, prevarena žena nađe ljubavnika, ne bi li svom dragom vratila milo za drago. Jeste da je na taj način „naplatila račun“, ali je usput i povredila sebe, odnosno udaljila se od svog prirodnog načina funkcionisanja.

Recite šta osećate
Kako bi se potreba za osvetom tog tipa prevazišla, najbolje je izraziti osećanja. Umesto rizika da ponavljajući takav obrazac postane ista kao onaj ko ju je povredio, daleko je bolje jasno dati do znanja kako se osećate. Pokažite da ste ljuti, povređeni, uvređeni, preplašeni, deprimirani...
Umesto da razmišljate srcem, pokažite šta se u njemu nalazi. Pokažite da pored ljubavi i topline u njemu sada vladaju i drugi osećaji. I jasno mu dajte do znanja odakle ti osećaji potiču.
Obrazac praštanja
Izjave tipa „I roditelji su činili iste greške“, „Učinili su najbolje što su mogli“ i slične često jesu činjenice iz kojih potiču objašnjenja za pojedine poteze, ali nikako nisu i ne smeju da budu opravdanja za ono što radite. Gotovo da nema roditelja koji nije činio greške pri odgajanju deteta. Ali, naravno, vi ste svojima te greške odavno oprostili.
Trenutak u kojem ste dopustili „zabranjenim“ osećanjima prema svojim roditeljima da isplivaju na površinu bio je kada ste ih shvatili kao ljude od krvi i mesa koji imaju pravo na grešku. Suočavanje s tim trenutkom početak je procesa praštanja. Nakon toga možemo da sagledamo šta nas i zašto boli, a taj obrazac se kasnije lako kopira i na odnose s drugim osobama.
Shvatite ili idite
Povređivanje nekada potiče iz vlastitog bola onog ko povređuje, ali i iz nedostatka informacija o drugoj osobi. Kada se pomirimo sa situacijom i osetimo saosećanje, na dobrom smo putu da zaista i oprostimo.
Zaostavština fizičkog i emocionalnog zlostavljanja može da rezultira istim takvim ponašanjem. Naravno, takvo ponašanje ne treba tolerisati, već, ako vam ta osoba zaista znači, proniknuti u njegove korene. Samim tim ta osoba će se za vas jače vezati, pošto ćete biti neko ko je „konačno shvatio“. Naravno, ukoliko to ne urodi plodom, najbolje je da odete dalje. Oslobođenje je uvek moguće.
 
Budite direktni

Drugoj strani jasno dajte do znanja šta vam je zasmetalo, odnosno šta je izazvalo osećaj želje za prekidom odnosa. Kada budete u stanju da to uradite, učinite to tako da ta osoba ne dođe u situaciju da se pravda ili nešto slično, već počnite s procesom praštanja.

Alo
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Postavite se tako da vaše koleno bude u visini njegovih mošnica.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Nokia 1800
kako suptilan pristup...

što mu odmah ne pukneš tejzer u levo jaje  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Ne znam, kad i ako se budem obrela u takvoj situaciji, ja ću ti javiti koliko sam bila suptilna.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 63
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.30
Zdravorazumski bi stvarno tako trebalo da bude, ali ajde neka se javi onaj ko je uspeo da se iskontroliše u takvoj situaciji. Iapk mislim da u takvim situacijama Sujeta nadvladava Um. Podržavam sve to, i volela bih da mogu tako da postumim ako mi se ne daj Bože tako nešto desi ,ali iskreno sumnjam Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
Postavite se tako da vaše koleno bude u visini njegovih mošnica.  Smile

A sta ako je obratna situacija  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Isto, da manje misli na to, a više na bol u mošnicama.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Nokia N-shurnaest
To nije u redu , shta god da se skrivi.  Smile
  Bolje shtanglom po rebrima. Ali po sred visetje skrome, to.. to je nehumano. Smile
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 266
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson xperia
postavis mu ledja i odes  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
zaboravis ga momentalno.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.