Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa prekomjernom težinom  (Pročitano 14546 puta)
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Citat
Zasto bi iko koristio suplemente, kad se apsolutno sve sto je potrebno za mrsavljenje i\ili ispravnu ishranu nalazi u obicnim zivotnim namirnicama?

Potpuno tacno za prosecnog coveka, osim u slucajevima specijalnih dijeta i ishrane profesionalnih sportista.

Ne postoje ljudi koji ne mogu da smrsaju, svaki covek ima manje, vise slicnu biohemiju metabolizma. Jednostavna i tacna cinjenica je da ce svako ko unosi manje kalorija od onog sto trosi, smanjiti telesnu masu. Sta ulazi u to smanjenje, u kom odnosu i procentu, kojom brzinom i na koji nacin to bezbedno i zdravo izvesti je vec tema profesionalnog nutricionizma. Druga je stvar psiholoski momenat, odn. nedostatak iskrene volje, zelje, razloga za takvim poduhvatom.

Postoje jos neki nacini za smanjenje telesne mase - hormonalna terapija i tzv. fat burner-ima, supstancama koje ubrzavaju metabolizam. Prva daje odlicne rezultate za kratko vreme, cak i bez redukcije ishrane, ali je dugorocno gledano, prilicno stetna po zdravlje (smatra se da izaziva trajne promene na organima i endokrinom sistemu). Za fat burner-e nije pouzdano utvrdjena mera stetnosti, veruje se da mogu ostetiti srce i krvne sudove, bubrege i jetru, zbog ekstremnih metabolickih uslova koje stvaraju u organizmu. Ipak, oni nece imati efekta ukoliko nisu praceni pravilnom ishranom.

Liposukcija je korisna za uklanjanje sala sa mesta sa kojih se ono posebno tesko skida dijetama(stomak, zadnjica, grudi...), odn. kada organizam ostavlja ovo salo i pocinje da razgradjuje misice i druga tkiva za energiju. Ali i liposukcija bez dijete nece biti trajno resenje, jer ce organizam stalno teziti da se vrati u stanje u kojem je bio.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Hold your colour

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1705
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
LG GT350
e to je tacno.kazu da je 1200 kalorija dnevno dovoljno da ne promijenite tezinu,sve manje od toga dovodi do smrsanja,a vise do debljanja.mada ako neko trenira i trosi te kalorije onda vise od 1200 kalorija nije problem.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
e to je tacno.kazu da je 1200 kalorija dnevno dovoljno da ne promijenite tezinu,sve manje od toga dovodi do smrsanja,a vise do debljanja.mada ako neko trenira i trosi te kalorije onda vise od 1200 kalorija nije problem.

1200 kilokalorija (kcal) je premalo, cak i za dete ili nekog ko ima bas malo misicne mase i pritom jos nema neku fizicku aktivnost. Ukupna dnevna potrosnja energije zavisi od vise faktora: pol, godine, visina, tezina, odnos misica i sala, vrste posla koji osoba obavlja (fizickog i psihickog) i toga da li se osoba bavi nekom fizickom aktivnoscu, koliko dugo i kojim intenzitetom.
Za svakog se moze izracunati i to prilicno tacno.
Npr, za prosecnu musku osobu od 30 godina tezine 70 kg, visine 180 cm, koja se ne bavi sportom i ima "sedeci" nacin zivota, dnevna potrosnja je oko 2500 kcal.
« Poslednja izmena: 17. Sep 2009, 14:08:42 od NennadS »
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
1200 kalorija je minimum koji je meni dopusten, a ja sam na redukcionoj dijeti...  Smile




IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Moj minimum je 3000 i to kad sam na dijeti. Smile
A za zene je dnevna potreba min. oko 1800 kcal.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 20
Zastava Priboj
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Isprobajte ovaj čaj i uverite se u njegove vrednosti. Ja sam trišio i Zeleni čaj koji takođe stimuliše izmokravanje ( izbacivanje tečnosti iz organizma-kod mene je dovodio do pojave grčeva u listovima nogu,zatim Turbo šlank koji dovodi do pojave zatvora i sl.).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 77
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Dve kljucne reci su trcanje i organska hrana(sve ono u sta covek nije umesao prste).Zaboravi na kalorije,dijete,liposukcije i ostale operacije i kalkulacije,ali...Pre nego sto pojedes svoj mesni plen trci onoliko koliko je pracoveku bilo potrebno da ulovi zivotinjku.Onda napravi jos jedan krug u pokusaju da pobegnes od zveri koja te juri.Ako nisi istrcao rutu,kao da nista nisi ulovio i nema jela.Taj postupak ponavljaj pre svakog jela i rezultati ce biti brzo vidljivi.To ti je ako hoces da budes zdrav.Postoji i druga varijanta, tzv.Hitlerov sistem koji podrazumeva jednu koru 'leba dnevno i malo vode i tako svaki dan.Ovo je 100% ucinkovito,jer je opste poznato da u njegovim logorima nije bilo debelih ljudi.
P.S. Da ne bude zabune,ja sam protivnik Hitlera i njegove ideologije,ali me nervira kad ljudi za svoju prekomernu masu krive spor metabolizam i stitnu zlezdu,a pokusavaju da smrsaju tako sto drze dijetu s kolacima. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia 
Dve kljucne reci su trcanje i organska hrana(sve ono u sta covek nije umesao prste).Zaboravi na kalorije,dijete,liposukcije i ostale operacije i kalkulacije,ali...Pre nego sto pojedes svoj mesni plen trci onoliko koliko je pracoveku bilo potrebno da ulovi zivotinjku.Onda napravi jos jedan krug u pokusaju da pobegnes od zveri koja te juri.Ako nisi istrcao rutu,kao da nista nisi ulovio i nema jela.Taj postupak ponavljaj pre svakog jela i rezultati ce biti brzo vidljivi.To ti je ako hoces da budes zdrav.Postoji i druga varijanta, tzv.Hitlerov sistem koji podrazumeva jednu koru 'leba dnevno i malo vode i tako svaki dan.Ovo je 100% ucinkovito,jer je opste poznato da u njegovim logorima nije bilo debelih ljudi.
P.S. Da ne bude zabune,ja sam protivnik Hitlera i njegove ideologije,ali me nervira kad ljudi za svoju prekomernu masu krive spor metabolizam i stitnu zlezdu,a pokusavaju da smrsaju tako sto drze dijetu s kolacima. Smile

Ti si otisao iz ekstrema u ekstrem. Moguce je jesti i masno i slatko i kaloricno, samo je pitanje kako ces i koliko to raspodeliti i kombinovati sa ostalim namirnicama. Fizicka aktivnost je naravno + ali nema potrebe trcati kao profesionalni maratonci da bi odrzavao neku kilazu ili smrsao.
A inace spor metabolizam se da da ubrzatim, ali stitna zlezda kada otkaze mozes da se slikas...Par osoba koje znam imaju majke kojima je otkazala, nekim komplikacijama stitna zlezda tokom porodjaja, neki poremecaj, sta li je, i prosto, telo im ne razgradjuje nista sto se unese u organizam.

A inace...Koji ce ti k suplementacije, osim ako nisi profesionalni sportista?
« Poslednja izmena: 18. Sep 2009, 15:53:45 od osma_putnica »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Dijeta je rezim ishrane...
Dijeta ne mora da bude redukciona, tj. za mrsavljenje...

Citat
organska hrana(sve ono u sta covek nije umesao prste).

Ja se izvinjavam, ali da li tako nesto postoji uopste? Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Dijeta je rezim ishrane...
Dijeta ne mora da bude redukciona, tj. za mrsavljenje...

Citat
organska hrana(sve ono u sta covek nije umesao prste).

Ja se izvinjavam, ali da li tako nesto postoji uopste? Smiley

Kamenje sa meseca  Smile
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.