Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 03:05:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Disk image, boot-ovanje i SATA hdd  (Pročitano 2676 puta)
13. Sep 2009, 11:27:19
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 438
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
BlackBerry PRC
Imam par problema koja me muce:

1. kada radim boot sa Acronis diskom kako bih iskoristio stari disk image sve se blokira kada dodje do dela da izaberem gde se nalazi image. Mis prestane da reaguje, tastatura prestane, samo kursor nastavi da blinka.. Ranije je radilo kako treba, to sam primetio nakon poslednje reinstalacije sistema..

2. kad ubacim Hiren's Boot Disk ne mogu nista da startujem jer se najcesce ukoci kod "ATAPICD.SYS Loading" a ako nekako i ne ucitam sve te drajvere i startujem Norton Ghost opet se blokira kao i kod Acronis-a.

3. Imam SATA hard disk.. da li ga Windows po defaultu vidi kao SATA ili mora posebno da se instaliraju neki drajveri? Pri startovanju racunara hard je Master na 5-oj grani, cd-romovi su master i slave na 4-oj valjda.. ima li to neke veze..

4. Navaznije! U toku rada ekran postane crn, monitor ode na stand-by, racunar radi, nakon reset-tastera nece ni da dodje do boot dela, samo je crn ekran, ne mogu ni u bios da udjem, ne cuje se ni "PIP", nista, samo svetli lampica za hdd. Otvorim ja kuciste, otkacim napajanje hard diska, upalim komp i dodje do dela gde kaze da nema boot diska.Okej, vratim kabl u hard, palim komp, sistem se dize najnormalnije i ja evo kucam poruku  Smile Da li je do sugavog Seagate-a ili nekog tamo napajanja koje ide uz Blueberry kuciste? Ili nesto trece, to sad ja vas pitam...

Thnx
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 258
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Bas zanimljiva manifestacija kvara!
Da li si pokusao da testiras taj HDD nekim od alata sa hirrensboot CD-a?
Osim toga, desava se kod nekih jeftinijih maticnih ploca da SATA kontroler "odumire" pa pravi takve probleme, cas radi cas neradi.

Nisam siguran ali cini mi se da to ima veze sa pregrevanjem integrisanog kola koje je southbridge (chipset) ali me nemojte drzati za rec nisam jos to 100% potvrdio u praksi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Imam par problema koja me muce:

1. kada radim boot sa Acronis diskom kako bih iskoristio stari disk image sve se blokira kada dodje do dela da izaberem gde se nalazi image. Mis prestane da reaguje, tastatura prestane, samo kursor nastavi da blinka.. Ranije je radilo kako treba, to sam primetio nakon poslednje reinstalacije sistema..

2. kad ubacim Hiren's Boot Disk ne mogu nista da startujem jer se najcesce ukoci kod "ATAPICD.SYS Loading" a ako nekako i ne ucitam sve te drajvere i startujem Norton Ghost opet se blokira kao i kod Acronis-a.

3. Imam SATA hard disk.. da li ga Windows po defaultu vidi kao SATA ili mora posebno da se instaliraju neki drajveri? Pri startovanju racunara hard je Master na 5-oj grani, cd-romovi su master i slave na 4-oj valjda.. ima li to neke veze..

4. Navaznije! U toku rada ekran postane crn, monitor ode na stand-by, racunar radi, nakon reset-tastera nece ni da dodje do boot dela, samo je crn ekran, ne mogu ni u bios da udjem, ne cuje se ni "PIP", nista, samo svetli lampica za hdd. Otvorim ja kuciste, otkacim napajanje hard diska, upalim komp i dodje do dela gde kaze da nema boot diska.Okej, vratim kabl u hard, palim komp, sistem se dize najnormalnije i ja evo kucam poruku  Smile Da li je do sugavog Seagate-a ili nekog tamo napajanja koje ide uz Blueberry kuciste? Ili nesto trece, to sad ja vas pitam...

Thnx

1. i 2. Da li dizes Hiren's sa SATA optike ili sa IDE optike? Ako je SATA, predji na IDE.
3. Ako u BIOS-u podesis da radi u AHCI modu onda ti za XP trebaju drajveri. Ako radi u IDE modu, ne treba ti nista. Kod SATA uredjaja nema mastera i slavea. Svaki je na svojoj "grani". Otvori kuciste i povezi sistemski hard na prvi SATA prikljucak oznacen sa SATA2_0 ili SATA2_1 (najcesce). Za ostale SATA uredjaje nije bitno gde su.
4. Zameni SATA kabel i prikljuci hard na neki drugi prikljucak za napajanje. Na osnovu simptoma koje si naveo problematicni su najverovatnije hard ili napajanje, mada ne mozes iskljuciti ni kablove i maticnu plocu, odnosno SATA kontroler na njoj.
« Poslednja izmena: 13. Sep 2009, 15:33:48 od Harmon26 »
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 438
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
BlackBerry PRC
A sta je razlika izmedju AHCI i IDE moda, koji je bolji?
Ploca je Gigabyte P35-DS3R...
Ma evo komp radi sada super, ali jednog trenutka ce opet da se zacrni ekran i opet ce cupanje i vracanje kabla za napajanje hdd-a da resi stvar... Ma dobro to, bar ne moram da reinstaliram ceo sistem kao sto sam prvi put uradio..

Optika je IDE, oba dvd-ja, normalno krecu i Acronis i Ghost ali se blokiraju, to se nije ranije desavalo, tek od pre 2 dana kada je reinstaliran sistem od nule...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
AHCI je bolji, ali cim pitas sistem ti radi u IDE modu. Kao sto rekoh u odgovoru na 4. pitanje verovatno je napajanje ili kabel u pitanju.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 03:05:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.