Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Napadnuti đaci Matematičke gimnazije na ekskurziji  (Pročitano 4560 puta)
11. Sep 2009, 11:57:23
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Napadnuti đaci Matematičke gimnazije na ekskurziji
Pretučen vodič, učenici proveli noć zatvoreni u autobusu
Autor: Aleksandra Ž. Adžić | Foto:AP | 11.09.2009. - 08:05

Beograd - Učenike trećeg razreda beogradske Matematičke gimnazije na ekskurziji u Pragu ispred hotela „Albion“, u kojem su bili smešteni, juče u 2.30 sati napali su učenici srednjih škola iz gradova Hrvatskog primorja.

Turistički vodič pokušao da smiri situaciju, ali su ga pijani đaci iz Hrvatske oborili na zemlju i šutirali

U napadu je najgore prošao Saša K., vodič turističke agencije „Modena trevel“, organizatora ekskurzije. Đaci su, zahvaljujući pravovremenoj reakciji profesora i vodiča iz turističke agencije, prošli bez ikakvih povreda. Oni su stali između nasilnika i naših učenika, zaštitili đake Matematičke gimnazije i omogućili im da se vrate u autobus, gde su proveli tri sata čekajući da se vandali iz Hrvatske smire.
Učenici Matematičke gimnazije preksinoć su bili u diskoteci, do koje su odvezeni autobusom. Po povratku, u 2.30 sati na parkingu hotela, dok su izlazili iz autobusa sačekali su ih đaci iz hrvatskih škola.
- Naši učenici su se vraćali iz organizovane posete diskoteci. Na ulazu u hotel već ih je čekala grupa od pedesetoro dece, među kojima je bilo i devojčica iz Hrvatske, koje su bile pripite. U zasedi su čekali sat i po. Iz autobusa smo izašli vodič i ja, i đaci su krenuli za nama. Nekoliko đaka je izašlo, ali kada sam video masu koja je počela da vređa, peva ustaške pesme, okrenuo sam se prema đacima i rekao: „Brzo, nazad u autobus“. Raširio sam ruke da zaštitim decu koja su krenula da se vraćaju u autobus, da bi ih zaštitio od frontalnih napada nasilnika - priča za „Blic“ profesor Matematičke gimnazije, vođa puta.
On kaže da je u tom trenutku vodič Saša K. počeo da moli učenike iz Hrvatske da se smire, ali oni nisu reagovali.
- Sve to se dešavalo pred obezbeđenjem hotela koje nije reagovalo. Vodič ih je ponovo molio da se smire, ali su ga oni oborili i išutirali. Mene su zakačili, ali me nisu povredili. Pretpostavljam da su imali obzira zbog moje sede kose, dok je vodič mlad. U tom trenutku počinjem da vičem: „Zovite policiju“, i mladi nasilnici beže u hotel - nastavlja s pričom naš sagovornik.
Prema njegovim rečima, taj mučki napad trajao je pet do sedam minuta. Policija je ubrzo došla.
- Obezbeđenje je reklo da nije reagovalo jer nije bilo krvi, a policija je od nas tražila da imenujemo nasilnike. Rekao sam: „Izvedite ih sve, ja ću da ih prepoznam“. Patrola je otišla, ali je došao naš konzul koji je obavešten o svemu, pa se policija vratila, i to s pojačanjem. Identifikovao sam jednog napadača i uzeli su njegove podatke - kaže ovaj profesor Matematičke gimnazije.
Sve to vreme učenici su bili u autobusu iz bezbednosnih razloga. U šest ujutru profesor je odlučio da đake uvede u hotel, ali im je rekao da do 11 sati ne izlaze iz soba i da budu zaključani. U međuvremenu, profesor, vodič i konzul su otišli u policiju i dali izjave o napadu. Profesor je tražio i suočenje s radnicima obezbeđenja hotela. Nakon izjava u policiji, vratili su se u „Albion“, a napadači iz Hrvatske u to vreme su bili van hotela. Naša deca su ušla u autobus i odvezena su u novi hotel „Top“.
- Najvažnije je da su deca dobro, niko nije povređen. I ekskurzija je nastavljena po planu. Ne znam šta je tu decu isprovociralo da nas napadnu. Možda to što je Hrvatska izgubila od Engleske u fudbalu, pa su tražili žrtveno jagnje, a to smo bili mi, đaci iz Srbije. Čak sam čuo da su ih iz nekog restorana, pre nego što su nas napali, izbacili jer su za vreme utakmice pravili nered - kaže profesor Matematičke gimnazije.
Inače, učenici Matematičke gimnazije na ekskurziju su krenuli u ponedeljak ujutro. Posetili su Beč, a u sredu su stigli u Prag. Iako su pojedini roditelji iz Beograda insistirali da se deca vrate sa puta, uz garancije škole i agencije oni će na ekskurziji ostati kako je planirano, i u Beograd se vraćaju sutra uveče.

Provokacije pri dolasku u hotel

Profesor, vodič puta, kaže za „Blic“ da su naši učenici u hotel „Albion“ preksinoć došli u 19.30 sati i da su već u holu đaci iz Hrvatske, ne zna tačno odakle jer je bilo sedam autobusa splitske, zadarske i šibenske registracije, pokušali da ih isprovociraju.
- Bili su pijani, vređali su, ali nismo reagovali. I decu sam upozorio da ne smeju da nasedaju na provokacije - kaže naš sagovornik.
On dodaje da je ceo incident posebno teško pao jednom đaku Matematičke gimnazije koji je poreklom Hrvat.
- Plakao je u autobusu, a drugovi su ga tešili - kaže ovaj profesor.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Apple iPhone 3Gs
Stoka seljacka.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia ispo iz modu
Јебига они су увек били храбри само кад су бројнији и јачи. Кад смо ми ишли на екскурзију бежали су и по Прагу и по Будимпешти као мишеви кад виде мачку.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
HTC Tattoo
I oni pričaju o neki dobrosusedskim odnosima,majke im ga nabijem fašističke. Smile Smile Smile

Treb ih tući u svakoj prilici i na svakom mestu,dosta je bilo više,godinama seru jednu priču,a kad god im se ukaže prilika prave sranja,a posle će da pričaju kako je ovo izolovani incident i da oni ne misle tako,posle toliko incidenata ubeđen sam da svi oni misle isto kao i njihove dede i očevi,to nema greške,fašisti smrdljivi Smile Smile Smile


Čekamo Kliću da se javi i da ih opravda. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19849
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Sony 
Ja kad sam pročitao naziv teme sam se vrlo uplašio , jer jedna moja poznanica ide u Matematičku Gimnaziju u Beograd , ali ona nije treća godina , pa je ok.......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Žena
Poruke 523
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Pitam se samo kako su svetski (ceski) mediji preneli tu vest; cisto sumnjam da je naglaseno da su hrvatski djaci napali srpske bez ikakvog razloga, pre ce biti da su sve predstavili kao "sukob izmedju Srba i Hrvata" i jos naglasili kako su srpski djaci sve zapoceli (navikli smo na takve dezinformacije).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 531.9
mob
Nokia Neka stara nokia
Koja stoka,smradine odrte...
jebote ne mogu da verujem...
Pitam se samo kako su svetski (ceski) mediji preneli tu vest; cisto sumnjam da je naglaseno da su hrvatski djaci napali srpske bez ikakvog razloga, pre ce biti da su sve predstavili kao "sukob izmedju Srba i Hrvata" i jos naglasili kako su srpski djaci sve zapoceli (navikli smo na takve dezinformacije).
i mene interesuje...cak me vise interesuje ako bude na hrvatskim vestima/novinama
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


svi sanjaju raj, a niko na kraj da pristane

Zodijak
Pol Žena
Poruke 28
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 7610supnv
sve je to greska skole i same agencije.....mada ne znam koliko je do agencije...ista ta  Modena je nas vodila prosle god u isti hotel isti vodic i sve,...kada je receno da dolaze hrvati u nas hotel bili su zamoljeni da 2 noci pespavaju u drugom hotelu dok mi ne odemo... mada i nasi se mnogo kurce..kao isteruju pravdu a nismo ni bili rodjeni kad se sve to desilo... sam primer je moj ortak koji nece  da koristi cro pasos iz nacionalistickih razloga pa ce placati vizu za sloveniju...(u pitanju je exqrzija po italiji)
IP sačuvana
social share
Zivi svoj zivot i pusti druge da zive...po tvojim pravilima
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
sve je to greska skole i same agencije.....mada ne znam koliko je do agencije...ista ta  Modena je nas vodila prosle god u isti hotel isti vodic i sve,...kada je receno da dolaze hrvati u nas hotel bili su zamoljeni da 2 noci pespavaju u drugom hotelu dok mi ne odemo... mada i nasi se mnogo kurce..kao isteruju pravdu a nismo ni bili rodjeni kad se sve to desilo... sam primer je moj ortak koji nece  da koristi cro pasos iz nacionalistickih razloga pa ce placati vizu za sloveniju...(u pitanju je exqrzija po italiji)


Нисте били рођени ? Па рат против Хрватске је почео 91. године, тако да се нисте сјећали рата, али сте генерација која је преживљавала рат.
« Poslednja izmena: 12. Sep 2009, 21:58:49 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


svi sanjaju raj, a niko na kraj da pristane

Zodijak
Pol Žena
Poruke 28
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 7610supnv
sta god... nerviraju me deca koja kenjaju o ratu kao da su u njemu ucestvovali... ja prva imam razloga da ne volim hrvate zbog mog caleta kojeg su drzali u zatocenistvu..pa ipak nikog ne mrzim..
IP sačuvana
social share
Zivi svoj zivot i pusti druge da zive...po tvojim pravilima
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.