Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 00:49:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mentalna prostitucija  (Pročitano 9735 puta)
04. Sep 2009, 13:32:38
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia N97
Sedim ja tako i u hladovini porodichnog doma i reshim da se inforimshem o deshavanjim kod nas i u svetu. Smatram da su Politika, Novosti i Blic novine sa najpristojnijim vokabularom u nas, ali Politiku ne chitam iz principa, a Novosti su mi nepregledne. Tako sam osudjen da chitam Blic.

Kao i svaki normalan chovek chitam ih unazad jer se teme u novinama sortiraju tako da su teshke teme napred a lako shtivo pozadi. Bez shale, obichno chitam sport, geopolitiku ili neki zanimljiv intervju. Kategoriju "Zabava" obichno preletim ali mi vechito bode ochi. E danas su prevrshili svaku meru. Jedva sam se suzdrzhao da im ne poshaljem kochijashki mail kakav ni chetnici iz Chikaga ne bi poslali Natashi Kandic. Ali liberal u meni je nadvladao diktatora, takodje u meni.

O chemu se radi ? Radi se o chinjenici da su na istoj strani chlanci o Leonardu Koenu i Sunchici Travici. Chlanak o Sunchici je 50% duzhi i to je ono shto me pogadja. Shto su slike duplo vece, ne zameram. Dobra je cupi, samo da su ih metnuli na drugu stranicu.
Da sumiramo. Leonard Koen je 75-ogodishnji kantautor, priznat i poznat u celom sveti po mnogobrojnim hitovima koji traju decenijama. (da naglasim da ga ne slusham, ali poshtujem svaki uspeh)
Sunchica Travica je fizichki dobra riba, o kojoj ne bih prichao kakva je mentalno jer je ne poznajem. Chitav taj chlanak je o njenoj vezi sa Viktorom Troickim. Dakle to je njen uspeh.

Sad ja pitam shta je veci uspeh ? Naravno, bez ikakve sumnje, Leonarda Koena.

Zashto Blic, odnosno urednik rubrike, prodaje svoj integritet time shto daje veci prostor devojci tenisera ?
Dokle ce se podilaziti glupim ljudima kojima je zanimljivije ko koga jebe da izvinite, nego kako je neko poshteno uspeo u zhivotu. Od prvog nemamo nishta, a od drugog mozhda neshto i nauchimo. Prvo izaziva frustraciju kod vecine, a drugo mozhe uliti nadu, ako vec ne izazove zavist.
Glupe treba edukovati a ne podilaziti im i uzimati to malo dinara koje su teshkim radom, nekim chudom ili prevarom stekli.

Nemam nishta protiv mladog para, odmah da naglasim, i neka uzhivaju u svojoj vezi, ako im je lepo. Zhelim im svaku srecu, ali realno, nikoga od nas ne bi trebalo da zanima kako oni provoe vreme.

Nisam u fazonu da bi ishta trebalo zabranjivati, ali chesto se pitam dokle treba kvalitet da uzmiche pred djubretom, a 67% papira na kojem je odshtampan rubrika "Zabava" u danashnjem Blicu jeste djubre.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Apple iPhone 3Gs
Veliki lajk za post. Zaista je neverovatno da se cak i novine koje sebe pokusavaju da predstave kao "kulturne" bave stvarima kao sto su koja pevaljka je smuvala kog tenisera i slicno.
Zaista neshvatljive gluposti.. Smile
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Mislio sam da ćeš pisati o bombastičnim, kontroverznim i senzacionalnim (da ne kažem vulgarnim i odvratnim) naslovima.  Smile
Ali ne.
Tebi je samo dužina bitna.  Smile

Slažem se ja s tobom, delimično.
Ali sve se svodi na to: Ako ti se ne sviđa, nemoj kupovati. Prosto.  Smile

Ja nisam gledao televiziju recimo... pa mislim da ima mesec dana.
U zadnjih godinu dana ne znam da li mogu da skupim ukupno 50 sati gledanja tv-a.
A otkad imam laptop, batalio sam i novine. Đubre za koje ne mislim da dajem pare. Ono najbitnije ima i na internetu ili mi kažu ljudi šta se dešava.
Lepo odem na kafu sa topom, skinem neku knjigu s neta i uživam.
Sasvim mi je lepo.

Ne mogu da se setim koji ono naš domaći glumac beše nije gledao TV i čitao novine zadnjih 10 godina...
.... ignorance is bliss ... sometimes.  Smile
« Poslednja izmena: 04. Sep 2009, 13:58:40 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia N97

Slažem se ja s tobom, delimično.
Ali sve se svodi na to: Ako ti se ne sviđa, nemoj kupovati. Prosto.  Smile


To i jeste poenta ove teme. Dokle treba kvalitet da uzmiche pred djubretom ? Kako ce ljudi da chuju za Koena ako svi mediji posvecuju prostor i vreme Sunchici ?
Lako cu ja da prestanem da kupujem Blic i da chitam knjige. Ja pitam za sve one kvalitetne ljude o kojima nishta necemo chuti i prochitati.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S

Slažem se ja s tobom, delimično.
Ali sve se svodi na to: Ako ti se ne sviđa, nemoj kupovati. Prosto.  Smile


To i jeste poenta ove teme. Dokle treba kvalitet da uzmiche pred djubretom ? Kako ce ljudi da chuju za Koena ako svi mediji posvecuju prostor i vreme Sunchici ?
Lako cu ja da prestanem da kupujem Blic i da chitam knjige. Ja pitam za sve one kvalitetne ljude o kojima nishta necemo chuti i prochitati.
Pa ne možeš tako jebiga.  Smile

Šta kad bi ti ja sad rekao da je Aca Lukas veći umetnik od tog tvog Leonarda. I da je kvalitetniji.
Gde je bio taj Leon kad sam ja raskinuo s devojkom?
Zašto mi ne prija njegova muzika kad sam sa 10 ortaka mortus pijan?
Po čemu je on to bolji i kvalitetniji?
Razumniji su mi Acini tekstovi i pesme.
I evo bunim se što uopšte nije bilo bilo kakvog teksta o njemu, Aci, koji je napunio Arenu, a bilo je o Koenu i Sunčici.
 Smile

Kapiraš?
Uopše se ne može reći ko je od njih dvojice kvalitetniji... jednostavno, ukusi su različiti.
A da je Sunčica riba, riba je.  Smile

Drugo.
Na onoj Grand temi se bune i bune.
Zapamtite ljudi. Muzika je uvek posledica nekog društva, nikad uzrok.

Prvo pitanje im je: Šta ste očekivali? Smiley
Grand oslikava naše društvo i ja sa tim nemam problem. Ne možeš ljudima nametati muziku, lupam... Enia Morikonea ili recimo neka MTV sranja koja takođa tvrde za sebe da su kvalitetna i slično ako se to ljudima ne sviđa.
Kad mi budemo bili bolji... biće nam i muzika i potražnja za muzikom drugačija.
A drugo: Zašto ne prebacite kanal?
Analogno s ovim... zašto kupujete te i te novine?
Tražite sami šta vas interesuje, ako nema tu ima možda u nekim drugim novinama, ako nema tamo ima u nekom časopisu, pronađite... s druge strane 21. vek imate internet... nađite šta volite.
Ljudima ne možeš udovoljiti. Možeš udovoljiti većini, uvek će biti neko ko će se buniti.

Kako ce ljudi da chuju za Koena ako svi mediji posvecuju prostor i vreme Sunchici ?

To nije istina.
Jesu ga spomenuli? Jesu.
To što ga nisu duže pominjali to je greška onoga ko ga je doveo u Srbiju i ko organizuje koncert.
Al zato je ceo grad izlepljen s njim.

Nije on došao ovde da nas kulturno uzdiže, već da uzme pare. Što je i normalno. Smiley
Isti cilj ima i taj urednik Blica.
Ako s jedne strane imaš deset ljudi koje ne interesuje (znači ne mrzi, nego ne interesuje) Koen a s druge stane jednog kojem se sviđa.
Šta misliš šta će uraditi urednik?

 Smile
« Poslednja izmena: 04. Sep 2009, 14:48:10 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia N97
Opet ti mashish temu.
1. Aca Lukas vs Koen ... tu se apsolutno ne bih oglasio sa ovom temom. Stvar ukusa. Reci ti meni, ko je Sunchica ? Chime je zasluzhila da dobije veci prostor od Koena, Lukasa ili Mice Trofrtaljke ?

Kako ce ljudi da chuju za Koena ako svi mediji posvecuju prostor i vreme Sunchici ?

To nije istina.
Jesu ga spomenuli? Jesu.
To što ga nisu duže pominjali to je greška onogo ko ga je doveo u Srbiju i ko organizuje koncert.
Al zato je ceo grad izlepljen s njim.

Nije on došao ovde da nas kulturno uzdiže, već da uzme pare. Što je i normalno. Smiley
Isti cilj ima i taj urednik Blica.
Ako s jedne strane imaš deset ljudi koje ne interesuje Koen a s druge stane jednog kojem se sviđa.
Šta misliš šta će uraditi?

 Smile

2. Nije bitan Koen kao Koen vec gomila kvalitetnih ljudi za koje niko ne zna jer se papir troshi na Sunchice.

3. Uzeo je pare da bi nekog kulturno uzdigao. Fair trade.

I udubi se malo, nemoj da 'vatash na tehnikalije da bi po 150. put pokazao da si pametan momak. Znamo brate, a i ushtedecmo dosta kucanja. Smile
« Poslednja izmena: 04. Sep 2009, 14:49:27 od Fahrenheit »
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Reci ti meni, ko je Sunchica ? Chime je zasluzhila da dobije veci prostor od Koena, Lukasa ili Mice Trofrtaljke ?

Oćeš iskreno?  Smiley
Evo meni je bitnija Sunčica od Koena.
Eto. Rek'o sam.
To ne podrazumeva naravno da je Koen loš... već me jednostavno ne interesuje.
S druge strane Sunčica me interesuje.
Ali to sam samo ja.
 
 Smile

E sad. Moja pretpostavka je da ima više ljudi poput mene, nego onih kojima je bitniji Koen.
Pretpostavku uzeti s rezervom.


2. Nije bitan Koen kao Koen vec gomila kvalitetnih ljudi za koje niko ne zna jer se papir troshi na Sunchice.

3. Uzeo je pare da bi nekog kulturno uzdigao. Fair trade.

I udubi se malo, nemoj da 'vatash na tehnikalije da bi po 150. put pokazao da si pametan momak. Znamo brate, a i ushtedecmo dosta kucanja. Smile

Uopšte se ja brate moj ne trudim da ispadnem pametan nego stvar je prosta što se mene tiče, Koen je dobio reklamu... to što nije dobio veću greška je njegova odnosno onog koga je zadužio da ga promoviše ovde.  Nije ni on Rob Stewart jebiga pa da puštamo radnike s posla jer je došao Nik Sloter međ' Srbe.  Smile
I to je ono što se desilo. Nakon te priče, otvara se druga. (gde pametujem Smile )
A to je kultura i menatlitet na ovim prostorima.
Odnosno zašto veći broj ljudi ne interesuje Koen i kako se s time izboriti ako pripadate drugoj grupi ljudi.
I tu sam rekao šta sam imao u prošlom post-u.



Što se tiče samog kvaliteta.
Sa ovim sledećim se možda nećeš složiti ali ja mislim da kvalitet uvek nekako pre ili kasnije ispliva na površinu i dostupan je svima koji žele da ga pokupe.
To što većina odavde ne želi da ga pokupi to je druga stvar.

Citat
3. Uzeo je pare da bi nekog kulturno uzdigao. Fair trade.

Hej, nisam ja ni rekao da nije fer.  Smile
Skroz je fer.

Ali ovo mi na početku nekako izgleda kao da je došao da nas kulturno uzdigne za dž a mi nezahvalni jer smo mu posvetili mali tekst u novinama.

Ne treba zaboraviti na profit.

a i ushtedecmo dosta kucanja. Smile

Kevi danas rođendan.  Smile
Čekamo svi (gladni) da spremi neki ultra mega giga specijalni fensi ručak. I ja i buraz i ćale se savijamo od gladi.  Smile
Ovo je jedini način da zavaram glad.
Da vas davim sa dugačkim postovima.

 Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia N97
E pa onda srecan rodjendan gospodji mami.  Smile

Ne radi se o reklami za Koena nego o chlanku nakon koncerta.

Novina bi trebalo i da edukuje ljude a ne samo da podilazi trzhishtu. I onako sportska strana i ona o chajevima i kremama prodaju list. Smile

A ako ti je Sunchica bitnija od Koena, svaka ti chast, i na tu temu ne moramo ni da polemishemo.  Smile
Meni ni jedno ni drugo nisu bitni, ali objektivno, zna se ko vishe zasluzhuje medijski prostor. Ne ora bash sve keshom da se zavrshava.

Uzgred i ja verujem da kvalitet ispliva na povrshinu, ali zashto mu odmagati ?
« Poslednja izmena: 04. Sep 2009, 15:20:42 od Fahrenheit »
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
Suncica prodaje novine, gomila kvalitetnih likova ne prodaje. Sad but true.
Tabloidna smo nacija, jbg. Volimo tudje zivote. A nije da smo jedini. Opsesija tim tzv. dzet setom je globalna prica, znas i sam.
Ista stvar je sa medicinom.
Kad lekar primi mito - sjati se kuka i motika po forumima, stranicama dnevnih novina da pljuje po struci.
Kad se obavi neka komplikovana operacija, spase se zivoti... preko vesti se samo letimicno predje...

Nema to mnogo veze sa pojedinacnim integritetom urednika, vec sa interesovanjem javnosti. Covek tu razmislja o odrazu tekstova na tiraz, pa poucen iskustvom i traznjom citalaca pise o Sekama, Sunicama i sl. jer je to igra na sigurno. Forsiranje domacoj javnosti nepoznatih njuski, ma koliko da su kvalitetne je rizik po tiraz, kao merilo uspeha novine.
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Nokia 1800
@goa, ti i ja ko da smo imali istu profesorku muzičkog  Smile

Meni je profesorka muzičkog davno rekla: "Muzika je uvek posledica. Posledica tadašnjeg stanja u društvu."
Pogledaj samo muziku u Srbiji. Zatim pogledaj svetske scene i žanrove...

@Fahr

Tvoje ultimativno pitanje je "dokle više?"
A već znaš odgovor  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 00:49:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.