Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:12:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 747 748 750 751 ... 797
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto mrzim Ameriku  (Pročitano 976181 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate


Amerika preko Kube poslala tvit-signal neposlušnima: Ovako možete da prođete!

 Igor Stevanovic
KOMENTARI I ANALITIKA
18:39 13.09.2019(osveženo 19:07 13.09.2019)
Piše Senka Miloš

Tviter je blokirao naloge lidera kubanske Komunističke partije Raula Kastra, njegove ćerke Marijele i drugih članova porodice Kastro u trenutku kada je kubanski predsednik Migel Dijaz Kanel u obraćanju naciji na državnoj televiziji upozorio na energetsku krizu izazvanu američkim sankcijama.

Bez objašnjenja je blokirano na desetine naloga novinara kubanskih državnih medija, kao i zvanični nalog Ministarstva komunikacija Kube.

Ovo nije prvi put da mreža na kojoj današnji svetski lideri saopštavaju važne, pa i presudne odluke, ili polemišu, ukida naloge korisnika čiji se stavovi ne slažu sa određenim centrima moći na Zapadu.

Demonstracija nemoći
Politički analitičar Cvijetin Milivojević ne misli da je suspendovanjem Kastrovog naloga učinjeno nešto što će bog zna kako škoditi građanima Kube. Time je, zapravo, onaj ko stoji iza takve vrste naloga, pokazao svoju nemoć, kaže naš sagovornik.


​„To je za svet jedna lokalna priča. Osim što je zanimljiva za Ameriku i Kubu, za ostatak sveta i ne mora da bude, ali smo na ovom testu videli da su sadržaji koji ne odgovaraju zvaničnoj politici zemlje u kojoj su sedišta većine kompanija koje razvijaju multimedijalne kanale komunikacije, a koje zovemo internet, zapravo podložni cenzuri. Time su države koje faktički proklamuju apsolutnu slobodu govora i medija, pa su zbog nje spremne da ponekad pokreću ratove, i to one prave ratove širom sveta, zapravo pokazale da su veliki licemeri“, objašnjava Milivojević.

Poruka drugim zemljama
On dodaje da je slučaj Asanž na najbrutalniji način pokazao da u praksi najveći cenzori nalaze upravo u zemlji iz koje dolaze optužbe na račun drugih. Na tapetu američke državne politike, zbog manjka slobode medija i cenzure interneta, našli su se Kina i Iran. Ova poslednja cenzura na Tviteru je poruka za Kubu, ističe naš sagovornik.


Kuba je mobilni internet dobila krajem 2018. godine.

„Ova priča je jedna vrsta američkog bilateralnog signala Kubi, koja je tek počela da se otvara i prihvatila da na neki način smiri tenzije koje su postojale do pre nekoliko godina u odnosima između te dve države. To je negativan primer šta se može desiti nekog drugoj zemlji koja pokuša da dovede u pitanje politiku SAD prema njoj“, upozorava Milivojević.

Autogol zemlje slobode
To je jedno ogoljeno poimanje slobode okupljanja, govora i medija i ljudskih prava u najširem smislu reči, naglašava naš sagovornik.

„Mislim da je to kratkoročno gledano autogol zemlje koja je u većem delu sveta prepoznata kao zemlja slobode. Ova odluka će proizvesti mnogo manje kratkoročne koristi za zvaničnu američku državnu politiku, a mnogo više štete za SAD kao neku vrstu proklamovanog globalnog borca za slobode širom sveta.“



Na pitanje preti li opasnost da se u budućnosti blokiraju svi koji su protivnici „dozvoljenog mišljenja“ koje proklamuju vlasnici multimedijalnih sadržaja na internetu, Milivojević odgovara da smo bliže vremenu u kojem će se mega konglomerati medijskih monopola izmeštati u druge zemlje koje u ovom trenutku tehnološki, finansijski i geopolitički imaju interes i snagu da budu sedišta novih kompanija koje će nastati kao pandan Jutjubu, Fejsbuku, Tviteru i drugim kanalima komunikacije putem interneta.

Udruženje novinara Kube podseća da je Tviter i ranije suspendovao individualne naloge, koji su ponovo proradili.

„Ono što je novo je obim ovog jasno planiranog čina u sajber-ratu, usmerenog da ograniči slobodu govora kubanskih institucija i građana i da ućutka vođe revolucije“, ističu novinari.

Istovremeno američki mediji javljaju da se Kuba, zemlja koja je bežični internet dobila krajem prošle godine, nalazi na listi od 10 zemalja sa najvećom cenzurom.

(Sputnjik)
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
МИЛИЦА ЂУРЂЕВИЋ ПОРУЧИЛА КАЈЛУ СКАТУ:
Савете делите у својој земљи, Ви сте у Србији гост, а не шериф или робовласник!


 14-09-2019 18:24

Ваша екселенцијо, обратићу Вам се у тону који ми налажеи налаже домаће васпитање и српска традиција поштовања госта.
Такође, на тај начин желим да Вас подсетим на ту околност, коју сте можда заборавили - Ви сте у Србији гост, а не шериф градића на Средњем западу или робовласник берача памука.
 Време колонијализма је одавно прошло, а прва ствар коју је требало да научите по доласку у дипломатску мисију код Срба је да Срби изнад свега вреднују слободу – јер су је зарадили и платили веома скупо.



Очекивала сам да ће након Ваших најновијих "савета" српском народу бар неко од изабраних политичких представника реаговати и одговорити на салве Ваших апсурдних позива да заборавимо ко смо и шта смо, али дан прође, а они по обичају прећуташе још један шамар читавој Србији.


Данас сте надмашили себе.
Позвали сте Србе да се ослободе осећаја неправде која нам је учињена од стране појединих западних држава.

То би у преводу значило, да се Срби ослободе осећаја истине, самопоштовања. Да бисте нас уверили, да сте нам искрени пријатељи, без имало стида подсетили сте нас да сте у Србију „уложили милијарду долара“. А ја Вас питам, екселенцијо, да ли је то једна милијарда од стотину милијарди материјалне штете, коју сте нам оставили након вашег засипања бомбама и НАТО пројектилима.
Сем тога, постоји нешто што се не може надокнадити милијардама. А то су људске жртве. Очито је, екселенцијо, да долазимо из различитих вредносних миљеа.
Ви, очигледно, свему знате цену, а ми вредност.



Позвали сте Србе да се угледају на Светог Ђорђа и "убију змаја". Замолила бих Вас да ми појасните на које сте змајеве мислили?!

Да ли се то односило на витешке редове змаја које су следили и наследили Срби на Кошарама и Паштрику?! Ако сте мислили на њих, закаснили сте.
Они су одавно убијени - што нису успели Ваши УЧК стипендисти, сустигле су ваше бомбе и пројектили, а што Ви не стигосте, по вашем налогу докрајчила је власт у Београду. Нису наши змајеви убијени онога тренутка када су престали да живе, већ онда када су њихова жртва и разлог борбе исмејани и обезвређени.



Или сте можда, екселенцијо, мислили на кинеског змаја, симбола древне државе чију сте амбасаду у Београду "случајно" срушили током НАТО агресије. Срби у леђа својих савезника не побадају копља, ма колико Вам то било тешко да разумете. Нема потребе да користите наше духовне и националне мотиве у покушају политичке манипулације, јер да истински поштујете српско историјско искуство, не бисте недавно изјавили да смо увек били на погрешној страни историје.

Савете делите својој земљи, чини ми се да су јој преко потребни.

И још нешто, ако Вам је искрено стало до пријатељства са Србијом и Србима, не нишаните копљима на наше змајеве, него ви прободите "аждају" коју сте направили на српској вековној колевци да бљује ватру по читавом Балкану.



Извор: Курир

 
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
sam fakt sto predsednik komentarise njegove izjave...

je dovoljan i potreban uslov da ta izjava dobije na tezini...

to pre svega govori o neoprazovanosti....
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
Mislis na ovo :

"Вучић Америци:
Зашто сте жртвовали најлојалнијег савезника?


11:34 15.09.2019(освежено 12:45 15.09.2019)

Председник Србије Александар Вучић запитао је данас Сједињене Државе зашто су жртвовале најлојалнијег савезника кроз историју — Србију.
„А ми ћемо морати да размислимо како смо, после величанственог савезништва у Првом и Другом светском рату, успели од Американаца, великих пријатеља, да направимо непријатеља“, каже Вучић.


Вучић је у Прањанима, на обележавању 75. годишњице операције спасавања 500 савезничких пилота, међу којима је највише било америчких, истакао да Србија жели пријатељске односе са САД и да обе стране треба да размотре грешке које су довеле до тога да смо од великих пријатеља постали непријатељи.

„На другачији начин ћу да поставим једначину, коју је поставио Скот у свом говору, када је рекао да смо имали лоше односе за време Слободана Милошевића.
Није ни лако ни Србима у Републици Српској, када су у питању односи са Америком у последњих 25 година, ни Србима Крајишницима, ни Србима са КиМ, нити у Србији.
 Морамо да се запитамо зашто је то тако. Замислите, после онаквог величанственог савезништва у Првом и Другом светском рату, шта смо све урадили и како смо успели да урадимо, да од Американаца, великих пријатеља, направимо непријатеља.
 Јесмо ли погрешили, или дозвољавамо себи да увек будемо безгрешни“, запитао је председник Србије.


Обележавање 75. годишњице операције спасавања 500 савезничких пилота
А САД је позвао да се запитају, макар да разговарају између себе, јер су велика сила, „да ли су и они, због својих глобалних сукоба са неким другим великим силама, жртвовали једног од највећих и најлојалнијих савезника и стали на страну свих других на простору бивше Југославије, из не баш јасних разлога“.

„Ја отворено говорим о нашим и њиховим грешкама. Тек када јавно будемо говорили о томе и сумирамо све, моћи ћемо да успоставимо искрено пријатељство“, уверен је Вучић.

Вучић је указао да амбасадор САД у Србији Кајл Скот за непуне две недеље напушта Србију, и да му је захвалан на ономе што је чинио на поправљању односа две земље, што је био отворен за разговоре, који неретко нису били лаки, јер им се нису увек интереси поклапали, пре свега око Косова И Метохије.

Амбасадору Скоту је рекао да из публике није чуо ниједан звиждук, него само једног човека, који је рекао, и то не претећи, већ желећи да каже да му је жао што су САД погрешиле око Косова.



Председник Србије Александар Вучић и амбасадор САД у Србији Кајл Скат у Прањанима
„То говори колико српски народ воли и чека боље односе са САД.
Нема Србина овде који на овакве речи не аплаудира.
 Молим вас, а знам да нећете због мале Србије да мењате спољну политику, да пренесете вашој Влади, која по први пут после много година жели да нас чује, не кажем да се слажу, али желе да нас саслушају по питањима која су најтежа за нас и око којих се никада нећемо договорити, да нећу да будем председник земље која има Америку за непријатеља.
Србији је било доста крви, пропадања, хоће посао, путеве и ауто-путеве, да живи боље, и зато вас молим да тај наш вапај разумете“, рекао је Вучић.


Присутне је замолио за аплауз, како је рекао, за српску легенду, Србина Крајишника из Славоније и Лике Давида Вујића, једног од седморице величанствених који су обезбедили да Американци кроче својом ногом на месец.

„То је легенда Америке, али и српска легенда, која се никада није одрекла својих корена, која долази у срце Србије, да би био са својим народом. Нема ког Србина у својој кући није примио, коме нису добродошлицу указали, и то српско гостопримство показао је и Американцима. Оно што је радио, радио је са још шесторицом Срба, Срба са свих простора бивше Југославије. Били су америчка памет, да би се попели на месец. Молимо да део тог малог дуга који смо пружили САД само кроз мало више разумевања вратите“, нагласио је он.


Вучић је нагласио да ће Србија у сваком знаку и потезу САД тражити симболе пријатељства и рекао је да верује у пријатељство Србије и Америке.".
(Sputnjik)

I jos ovde :

"75. GODINA OPERACIJE HALIJARD, VUČIĆ: Amerikanci, zapitajte se zašto ste žrtvovali savezništvo sa nama, a mi ćemo videti u čemu smo pogrešili! AMBASADOR SKAT: Uticaćemo na sledeću vlast u Prištini da ukinu takse
POLITIKA
15.09.2019. 10:03h
U selu Pranjani u opštini Gornji Milanovac danas se obelešava 75. godina operacije Halijard, najvećeg spasavanja oborenih američkih i savezničkih vazduhoplovaca.

 

Svečanosti prisustvuju predsednik Srbije Aleksandar Vučić i američki ambasador Kajl Skat zajedno sa zvaničnicima Srbije i predstavnicima drugih savezničkih zemalja koje su učestvovale u toj operaciji spasavanja.

 


Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nije hteo posebno da komentariše deklaraciju koju je u BiH donela stranka Bakira Izetbegovića.

 

- Srbija se zalaže za poštovanje Dejtonskog sporazuma, svako drugo rešenje bez toga ne bi vodilo u najboljem smeru. Nikada se nismo mešali u njihove odnose.

 


 

Ne bih da govorim pred stranim gostima o bojkotu Demokratske stranke, pusti te, njihova posla. To u Rektoratu je izraz nemoći, želje da izazovete intervenciju policije i da je ugrožena autonomija Univerziteta, nećete to videti. Što ulazite u kratkim pantalonama u Rektorat, imaš 30 godina, a predstavnik si studenata. Zamislite da moja ćerka ide u jasnice da protestuje. Imaju godina kao ja, 50, ali i on je student. Meni je samo da Rektorat funkcioniše. Komoru javnih izvršitelja su oni osnovali u maju 2012. godine, oni su juče betonirali one koje su sami birali i postavili. Oni nam uveli taj izvršiteljski sistem i na kraju mi krivi, valjda zato što poštujemo pravni poredak.

 



 

- Sa Džonom Boltonom sam razgovarao telefonom, nama se dopadao njegov stav po pitanju Kosova i Metohije. Svakako ćemo razgovarati sa Pompeom i drugim predstavnicima, nastavićemo da tražimo zajednički imenitelj i sa Albancima i Amerikancima i da dođemo do nekog dogovora.

 


Ambasador SAD Kajl Skat rekao je da je bitno da se setimo zajedno svih koji su učestvovali u ispisivanju naših zajedničkih stranica istorije.

 

- Mi radimo sve što možemo, mislim da smo bili dovoljno jasni i ja i Pompeo d aćemo sve uraditi što možemo da utičemo na sledeću Vladu Kosova, pre svega da moraju da ukinu takse. Mi posmatramo izbore na KiM, na prethodnim izborima svi ljudi su uspeli da glasaju, to znači i srpski i albanski građani.

 



 

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić zahvalio je ambasadoru SAD Kajlu Skatu, koji odlazi sa te funkcije, za njegov dugogodišnji rad u Srbiji.

 

- Nisu nam se interesi uvek poklapali pre svega po pitanju KiM, ali i po drugim pitanjima.
Nije lako Srbima u Republici Srpskoj kada se sete naših odnosa sa SAD, ali mi moramo da se zapitamo dragi Srbi, zamislite posle ovakvog veličanstvenog savzništva u Drugom i Prvom svetskom ratu da napravimo od Amerikanaca velike neprijatelje, gde smo to pogrešili. Amerikanci, zapitajte se da li ste i vi zbog svojih globalnih sukoba žrtvovali jednog najvećeg saveznika na prostoru bivše Jugoslavije.
Znamo da vi nećete zbog male Srbije da menjate svoje odluke, neću da vodim zemlju, a da nam Amerika bude neprijatelj.
Molim vas da taj naš vapaj razumete. Samo vas molimo da taj deo duga koji smo mi vama dali vratite. Srbija neće ni gajiti ni graditi neprijateljstvo, u svakom vašem znaku tražićemo simbole prijateljstva.
 Beskrajno vam hvala na tome što brinete o ovome, davaćemo još više mesta, jer imamo još mnogo toga da uradimo u Gornjem Milanovcu. Verujem u prijateljstvo Srbije i Amerike, Srba i Amerikanaca.


 


Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je bilo zabranjeno bilo učiti da su američke trupe išle da sruše komandne centre nacističke Nemačke u Rumuniji.

 



 Mnogima je Srbija bila spas, narod u Pranjanima i ovom kraju bio je ne spas ne samo za njih i njihove porodice, već i za važnu operaciju 1944.
Ja sam ponosan da smo mi Srbi od početka sukoba bili antifašistički nastrojeni i to pokazali kroz žestok otpor partizanske zajednice.
Ovo vam je primer kako se kraljeva vojska žestoko sukobila sa nacističkom vojskom. srbi podizali antifašističke ustanke je dokaz koliko je Srbija platila cenu u borbi protiv fašizma. Samo četiri naroda su proporcionalno stradali više od nas.
Nikada nećemo prihvatiti revizionizam istorije i prošlosti u kojem bi teško napaćeni i stradalni sprski narod označavali kao nacističke sluge.

 


Ambasador SAD Kajl Skat rekao je da ovo velika godišnjica svetle primere hrabrosti, obični ljudi su ušli u istoriju.

 

- Pokazali ste kako obični ljudi mogu da se uzdignu do herojskih visina i da postignu ciljeve veće od njih samih. Molimo se da ratne strahote nikada više ne dodirnu tlo Srbije, želimo da priča o njima bud enaš model za budućnost.

 



-Rođeni su kao seljaci i svi su uvučeni u rat ne svojom krivicom, ali su postali junaci, srpski junaci, američki junaci, naši junaci. Uz pomoć hrabrih Srba su zaštitili strance i pružili im skloništa, iscelili rane, jer su svi bili braća u borbi protiv zajedničkog neprijatelja. Svojom humanošću pokazali su humanizam bez premca, pružili neviđeni rizik kako bi pomogli borcima. Došao sam da izrazim zahvalnost, SA nikada neće zaboraviti hrabrost spskog naroda i ovog naroda iz Pranjana, a uveren sam da to mogu reći i u ime drugih saveznika.

 


Komandant Komande specijalnih operacija za Evropu Kirk Smit rekao je da su vazduhoplovci koji su završili u Srbiji 1944. godine bili na važnoj misiji protiv nacističke Nemačke, ali nisu znali šta ih čeka ako se avion sruši.

 

- Hrabre srpske porodice primili su ih, hranili, brinuli su se o njiovim povredama. Mnogi Srbi su ubijeni jer su ih čuvali, vi ste za njih rizikovali sve. Barem 8.000 Srba pomoglo je našim borcima da izgrade avionsku pistu. Drago mi je što sam na ovom polju i što imam priliku da vam u ime SAD kažem veliko hvala, vaša dela nikada neće biti zaboravljena.

 


Pukovnik Vojske Srbije u penziji Zlatomir Grujić rekao je da nema većeg primera ljudskosti i junaštva od onoga što su učinili stanovnici Pranjana spasivši od nacističkih logora američke avijatičare.

 



Predsednik Fondacije Halijard Džon Kapelo hvala ljudima koji su im pomogli da se oporave i da odu kući.

 



Na početku obeležavanja delegacije SAD, Italije, Velike Britanije, Francuske, Kanade, Poljske, opštine Gornji Milanovac, porodice Karađorđević i Fondacije Halijard položile su vence na spomenik "Aerodrom slobode i ratnog savezništva SAD i trupa generala Draže Mihailovića", a potom su intonirane himne Srbije i SAD.

 


Na spomen obeležje u selu Pranjani venac je položio i ambasador SAD Kajl Skat.

 



Ceremonija je započela polaganjem venaca na spomen obeležje i intoniranjem himne Bože pravde.


 

U ime Srbije venac je položio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

 



Spasavanje je organizovano od avgusta do decembra 1944. godine, a više od 500 vazduhoplovaca je evakuisano iz Pranjana, zahvaljujući nesebičnoj podršci srpskog naroda, koji se brinuo o vazduhoplovcima, i izgradio pistu kako bi omogućio njihovo spasavanje.

 

(Kurir.rs/Tanjug)".

 
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
Da , to je uzasno .

Al` zato imaju i ovo :

https://www.youtube.com/watch?v=1wAZqipDQ8Y



https://www.youtube.com/watch?v=MY_4VmvXrMw



"Ukradena "Amerika" - zlatna wc šolja vredna 5 miliona dolara...

Šolja, nazvana "Amerika“, ranije je izložena u improvizovanom toaletu u njujorškom muzeju Gugenhajm..."


https://www.telegraf.rs/zanimljivosti/svastara/3102338-ukradena-amerika-zlatna-wc-solja-vredna-5-miliona-dolara
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
"U SRBIJI STE GOST, A NE ROBOVLASNIK BERAČA PAMUKA"
 Posle svega što je izgovorio više nije mogla da ćuti!
Milica zavetnica odgovorila Skotu - Oni su ubijeni, po Vašem nalogu

AUTOR: Alo.rs DATUM I VREME: 13.09.2019. 09:47 - 13.09.2019. 13:10


Brutalni odgovor Milice Đurđević


Milica Đurđević, Kajl Skot
Milica Đurđević, Kajl Skot, Foto: Alo!/Ilustracija
* Kajl Skot u svom izlaganju poručio: Ugledajte se na Svetog Đorđa i ubijte zmaja

* Milica Đurđević se na društvenoj mreži Fejsbuk oglasila povodom te izjave i američkom ambasadaru uputila poruku

* Odgovor prenosimo u celosti

Milica Đurđević se na društvenoj mreži Fejsbuk oglasila povodom izjave Kajla Skota da shodno tome da Sloveni slave Đurđevdan, treba i da se ugledaju na Svetog Đorđa i ubiju zmaja.

Ona za njega ima brutalnu poruku, koju mu je prosledila putem društvene mreže. Njen odgovor prenosimo u celosti.

"Vaša ekselencijo, obratiću Vam se u tonu koji mi nalaže domaće vaspitanje i srpska tradicija poštovanja gosta. Takođe, na taj način želim da Vas podsetim na tu okolnost, koju ste možda zaboravili - Vi ste u Srbiji gost, a ne šerif gradića na Srednjem zapadu ili robovlasnik berača pamuka.
 Vreme kolonijalizma je odavno prošlo, a prva stvar koju je trebalo da naučite po dolasku u diplomatsku misiju kod Srba je da Srbi iznad svega vrednuju slobodu – jer su je zaradili i platili veoma skupo.
Očekivala sam da će nakon Vaših najnovijih "saveta" srpskom narodu bar neko od izabranih političkih predstavnika reagovati i odgovoriti na salve Vaših apsurdnih poziva da zaboravimo ko smo i šta smo, ali dan prođe, a oni po običaju prećutaše još jedan šamar čitavoj Srbiji.



Danas ste nadmašili sebe.

 Pozvali ste Srbe da se oslobode osećaja nepravde koja nam je učinjena od strane pojedinih zapadnih država. To bi u prevodu značilo, da se Srbi oslobode osećaja istine, samopoštovanja.
Da biste nas uverili, da ste nam iskreni prijatelji, bez imalo stida podsetili ste nas da ste u Srbiju „uložili milijardu dolara“. A ja Vas pitam, ekselencijo, da li je to JEDNA milijarda od STOTINU milijardi materijalne štete, koju ste nam ostavili nakon vašeg zasipanja bombama i NATO projektilima.
Sem toga, postoji nešto što se ne može nadoknaditi milijardama. A to su ljudske žrtve. Očito je, ekselencijo, da dolazimo iz različitih vrednosnih miljea. Vi, očigledno, svemu znate cenu, a mi vrednost.


Milica Đurđević Stamenkovski
Milica Đurđević Stamenkovski, Foto: Alo / Dejan Briza
Pozvali ste Srbe da se ugledaju na Svetog Đorđa i "ubiju zmaja". Zamolila bih Vas da mi pojasnite na koje ste zmajeve mislili?!

Da li se to odnosilo na viteške redove zmaja koje su sledili i nasledili Srbi na Košarama i Paštriku?!
 Ako ste mislili na njih, zakasnili ste.
Oni su odavno ubijeni - što nisu uspeli Vaši UČK stipendisti, sustigle su vaše bombe i projektili, a što Vi ne stigoste, po vašem nalogu dokrajčila je vlast u Beogradu.
 Nisu naši zmajevi ubijeni onoga trenutka kada su prestali da žive, već onda kada su njihova žrtva i razlog borbe ismejani i obezvređeni.



Ili ste možda, ekselencijo, mislili na kineskog zmaja, simbola drevne države čiju ste ambasadu u Beogradu "slučajno" srušili tokom NATO agresije. Srbi u leđa svojih saveznika ne pobadaju koplja, ma koliko Vam to bilo teško da razumete. Nema potrebe da koristite naše duhovne i nacionalne motive u pokušaju političke manipulacije, jer da istinski poštujete srpsko istorijsko iskustvo, ne biste nedavno izjavili da smo uvek bili na pogrešnoj strani istorije. Savete delite svojoj zemlji, čini mi se da su joj preko potrebni.


I još nešto, ako Vam je iskreno stalo do prijateljstva sa Srbijom i Srbima, ne nišanite kopljima na naše zmajeve, nego vi probodite "ažadaju" koju ste napravili na srpskoj vekovnoj kolevci da bljuje vatru po čitavom Balkanu", objavila je Milica Đurđević na svom profilu na Fejsbuku.



 https://www.alo.rs/vesti/politika/posle-svega-sto-je-izgovorio-vise-nije-mogla-da-cuti-milica-zavetnica-odgovorila-skotu-oni-su-ubijeni-po-vasem-nalogu/252218/vest

« Poslednja izmena: 15. Sep 2019, 21:39:42 od lorimel »
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
RUSI LUPILI ŠAKOM OD STO!
 Srbija dobija odštetu od SAD zbog NATO bombardovanja?!


AUTOR: Alo.rs/ N.M. DATUM I VREME: 15.09.2019. 19:33



Ranije je odlazeći ambasador Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji Kajl Skot pozvao Srbe da NATO bombardovanje Jugoslavije 1999. godine posmatraju u široj perspektivi.

Bombardovanje, NATO, RTS
Foto: Alo!/EPA
* Zaharova je rekla da SAD treba da se izvine Srbiji za bombardovanje

* Dodala je da bi zatim trebalo da isplate kompenzaciju za pobijene, ranjene i one kojima je narušeno zdravlje zbog bombi sa osiromašenim uranijumom


* Ranije je odlazeći ambasador Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji Kajl Skot pozvao Srbe da NATO bombardovanje Jugoslavije 1999. godine posmatraju u široj perspektivi

Portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova prokomentarisala je izjavu američkog ambasadora u Srbiji Kajla Skota da Srbi na bombardovanje 1999. godine moraju da gledaju u široj perspektivi.



"Zapravo, Sjedinjene Američke Države trebalo bi da se prvo izvine onima koje su bombardovali, a zatim da isplate kompenzaciju za pobijene, ranjene i one kojima je narušeno zdravlje zbog bombi sa osiromašenim uranijumom.
A tek onda, kada stvore odgovarajući, a ne parcijalno-toksičan temelj, da pozovu da se krene napred" napisala je Zaharova na svojoj stranici na Fejsbuku.



Ranije je odlazeći ambasador Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji Kajl Skot pozvao Srbe da NATO bombardovanje Jugoslavije 1999. godine posmatraju u široj perspektivi.

Marija Zaharova
Marija Zaharova, Foto: Tanjug/Zoran Žestić
- Ni Srbija ni Sjedinjene Države ne mogu da vrate vreme.
Ono što možemo je da 1999. godinu posmatramo u široj perspektivi.
 Pokušavao sam da podsetim da su odnosi SAD i Srbije kroz istoriju uglavnom bili odlični, a da izuzetak predstavljaju devedesete godine prošlog veka i dešavanja za vreme Miloševićevog režima. Dve decenije su prošle od tada. Krajnje je vreme da krenemo napred i poboljšamo naše odnose, a imamo veoma dobru osnovu za takav napredak - izjavio je ambasador u intervjuu.



U martu je NATO saopštio da je bombardovanje Jugoslavije bilo potrebno i legitimno.


Snage NATO-a su 24. marta 1999. godine, bez odobrenja Saveta bezbednosti UN, pokrenule operaciju na teritoriji Savezne Republike Jugoslavije.
U napadima zapadne avijacije uništeni su ne samo vojni objekti, već i škole i bolnice.
Tokom borbenih dejstava, koja su trajala 78 dana, poginulo je više od 2.000 ljudi. I posle 20 godina Srbija, Crna Gora i region osećaju posledice agresije Severnoatlantske alijanse

https://www.alo.rs/vesti/politika/srbija-dobija-odstetu-od-sad-zbog-nato-bombardovanja/252657/vest

 Smile

Mozda bi za pocetak i kao "znak dobre volje" mogli da pokupe i ponesu sa sobom sve ono sto su  "ostavili na cuvanje " pocev od Plackovice , pa do juga KiM ...?
Znate "ono"  sto su neke njihove apologete nazivali "municija sa OU od koje mogu zubi da dobiju belinu i sjaj" ...!
A , zatim da svaki grad i svako naseljeno mesto u Srbiji opreme sa magnatnim rezonancama , savremenim i dokazano efikasnim  lekovima protiv kancera ...
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
Може ли Америка да убије аждаху предрасуда о Србији и Русији (видео)

22:16 15.09.2019
Пише Тања Трикић

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=bQT8cjBr7eo



Русија на спољнополитичком плану заступа ставове и идеале на које је Америка толико поносна, па је дошло до замене улога, и сада су браниоци међународног поретка и демократије на истоку, а пре свих то је Москва, која је деценијама прозивана да угрожава те вредности, оцењује политички аналитичар и посланик Скупштине Србије Ђорђе Вукадиновић.

„Позиве са Запада Русији да поново буде ’нормална земља‘, које је упутио шеф Пентагона Марк Еспер, треба сагледати управо у том светлу“, истиче Вукадиновић у емисији „Свет са Спутњиком“. Еспер је, наиме, рекао да Русија, ако жели сарадњу са САД, треба да се понаша као нормална земља која дели западне вредности.

„За сада ћемо остати ненормални“, одговорио му је руски колега Сергеј Шојгу.


Стевица Деђански, председник Центра за развој међународне сарадње, напомиње да је танка линија између жеља неких америчких званичника, међу којима је и председник Доналд Трамп, да имају боље односе са Русијом и чињенице да део америчког естаблишмента то не жели, између осталог и зато што могу имати озбиљне негативне поене у својој јавности. Зато, верује он, изјаве у Вашингтону увек треба тумачити двострано — једне су за спољну, а друге за унутрашњу употребу.

Подсећајући да је, колико јуче, Трамп позвао Русију да се врати у Г8, Деђански каже да у Америци, са једне стране, схватају да им Русија треба, а са друге стране долазе изјаве, попут Есперове, да би се подигла реторика, посебно пред изборе у САД.

Примећујући да је нормалност тешко дефинисати и у психијатрији, а камоли у политици, Вукадиновић констатује да је, када је реч о геополитичким односима, поготово гледано из угла Запада, то необично лако — нормално је и добро све оно што одговара интересима САД, и обрнуто.

Звучи комично, али веома прецизно описује критеријуме за дефиницију политичке нормалности, из угла америчког политичког и медијског естаблишмента.
То је као у анегдоти коју су забележили истраживачи примитивних племена у Африци: кад су питали поглавицу једног племена шта је добро, рекао је да је то кад они нападну суседно племе и отму њихове краве, а лоше кад они нападну њих и отму њихове. Тај поглавица има, практично, у длаку исто схватање и дефиницију добра, нормалности и моралности, као и софистицирана Западна демократија“, констатује посланик.

Руси схватили да није крива петокрака
Он додаје и да, када на Западу кажу да се надају да ће Русија бити поново нормална, заправо поручују — „надамо се да ће Русија опет бити слаба, или барем да нам неће правити проблеме“.

„Међутим, Русија данас није као она са почетка деведесетих, није Русија Бориса Јељцина, него је Русија Путина и Лаврова, који другачије посматрају односе на међународној сцени, протежу се колико су широки, одмеравају односе у свету и сопствену моћ, не обећавају више него што могу да испуне, али када уђу у нешто геополитички, као што је реч о подршци Србији у борби око Косова и Метохије, или у вези са Сиријом — не одступају. Да ли ће неко то звати ненормалним, зато што му то не одговара, они се на то не осврћу, осим да медијски одговоре, али то не утиче на њихову политику“, објашњава Вукадиновић.

Он додаје да је то и зато што се ова генерација Руса опекла деведесетих година, када је искрено веровала да свиће нова зора у односима са Западом, док нису видели да „није све у петокраки, него у грубим, материјалним и геостратешким интересима“.




Коментаришући одмеравање снага САД и Русије на Балкану и оцену новог америчког специјалног изасланика за регион Метјуа Палмера да Москва овде жели нестабилност, Стевица Деђански напомиње да велике силе кроз историју размењују ударце на другим територијама, али и додаје:

„Ми овде већ дуго имамо ситуацију да кад год неко жели да прикрије оно што он хоће, најједноставније је да оптужи Русију. Тако и Палмер: каже да Русија хоће да изазове нестабилност, а не каже ни где ни како. Исто као што када немају шта да раде, сете се да је Центар за ванредне ситуације у ствари руска база. Против таквих ствари немогуће је борити се, сутра могу да измисле нешто друго“, наводи Деђански.

Српске илузије
Говорећи о америчкој политици у региону, Вукадиновић истиче да су и Срби, као и Руси, имали илузија да ће све бити боље када оде Слободан Милошевић.

У том духу је била и препорука америчког амбасадора Кајла Скота, изречена ових дана на конференцији у Скупштини Србије, да се не сме дозволити да ера Милошевића дефинише српско-америчке односе, као и његов позив Србима да се угледају на Светог Ђорђа и да „убију аждаху“.

„Има неке истине у оном што предлаже Скот, али је, у суштини, потпуно супротно.
Нису Срби ти који не желе добре односе, а ту мислим и на грађане и на владајућу елиту, којој је од Милошевића, па надаље, било стало да има добре односе са Американцима“, коментарише Вукадиновић.




Српска елита је, додаје, била у великој мери американизована и много више окренута Западу, а деведесетих се нису променили Срби, него америчка политика.


„Неки су говорили — ми смо сами криви, и добар део оних који су учествовали у преврату петог октобра су искрено веровали да ћемо кад изаберемо демократу решити проблеме. Доста је било наивности, као и код руске елите и грађана, који су имали илузије према Западу после пада Берлинског зида. Мало касније наше јавно мњење је прошло сличну метаморфозу као и руско — као што су се они грубо отрезнили, тако се и наша елита и јавност, али спорије, ослобађала те фасцинације Западом и ЕУ. Тако да, ако треба да се убије нека аждаха, онда је то аждаха илузије и нереалних очекивања“, каже Вукадиновић.

Поента је, наглашава, што Америка не мења свој приступ према Србији, „евентуално на кашичицу симболично маше неким шаргарепицама“.

„Предуго су српско јавно мњење, а посебно српске елите, имали илузије да се могу договорити, или додворити.
 Док им идете низ длаку — лоше је.
А такође, ако неко треба да убија аждаху, онда америчка политика треба да убије аждаху својих предрасуда према Србима и, наравно, пре свега, према Русима, али то вероватно неће учинити, док их нека нужда не натера“, уверен је наш саговорник.


Балкан се вратио у фокус

Напомињући да Трампова политика није, барем директно, антисрпски и антируски настројена, што не значи да то неће бити у пракси, Вукадиновић констатује да је Балкан „доста истурен“ у одмеравању великих сила и да „поново игра улогу важнију од своје величине“.

„Није то велика срећа, али не можемо се правити да није тако. То показује и ранг амбасадора који овде долазе и број изјава високих званичника и САД и Русије о овом региону“, додаје он.

Деђански о кључном питању Србије, Косову и Метохији, мисли да јачање других сила даје могућност да може нешто покуша да се уради.




„Американци ће своју причу са Косовом терати до краја, јер су је они и покренули. Али схватили су да не добијају оно што су очекивали. Знају да не могу ни од нас да очекују да кажемо — све вам опраштамо и дајемо. То не би прихватио ни онај ко је највише проамерички расположен. Нису наивни да мисле да ће тако да се заврши, па се баве кувањем жабе. Зато се мало мења концепција, с обзиром да ни они не желе да им овај део света стоји над главом, па ће покушати нешто да нам понуде. Шта ће то бити, да ли ће то бити нека срамна понуда, или нешто реално — видећемо. На основу нашег искуства до сада, то ће бити срамна понуда, али можда ће покушати да нас изненаде“, нада се Деђански.

Вукадиновић додаје да, иако Србија има највише разлога да буде антиамеричка, Американцима треба „неправедно мало да нас добију, са пар гестова“, али да су Вашингтону рачунали да ће нас добити „за ’Џ‘, са мрвицама“.

Србија би, међутим, истиче Вукадиновић, ако хоће да добије нешто више од мрвица, уз ризике, морала мало да храбрије и одлучније штити своје интересе, и када је реч о Космету, и када је реч о Републици Српској.
(Sputnjik)
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
Срце нафтног постројења Арамка оштећено у нападу
понедељак, 16.09.2019. у 08:19

Сателитски снимци у које је агенција Асошијејтед прес имала увид указују да је сам центар постројења Саудијске Арабије за производњу нафте претрпео штету у нападу дронова за који су одговорност преузели побуњеници из племена Хути у Јемену.

На снимцима направљеним јуче из сателита Европске комисије Сентинел-2, виде се црне мрље настале услед експлозија у центру саудијског постројења „Арамко”.

Црне мрље, како додаје АП, нису биле видљиве на претходним снимцима.

АП је јавио да за сада ни Саудијска Арабија ни државна нафтна компанија „Арамко” нису прецизирали колика је штета причињена у нападу Хутија.

Саудијски министар енергетике, принц Абдулазиз бин Селман, изјавио је да су напади дроновима у суботу утицали на смањење производње сирове нафте за 5,7 милиона барела дневно.

Одговорност за напад преузели су Хути у Јемену који су навели да су послали 10 дронова за нападе, преноси Танјуг.

Принц Абдулазиз је казао да ће због напада дроновима производња нафте привремено бити обустављена у нападнутим постројењима Абкаик и Кураис. Он је такође поручио да ће део смањења производње надокнадити повлачењем Арамкових залиха нафте. Ипак, још није јасно на који начин ће се ова обустава одразити на глобално тржиште овог енергента. У нападима није пријављена ниједна жртва.

Хути упозоравају: Саудијски Арамко и даље мета
Јеменски побуњеници Хути, који су преузели одговорност за напад на саудијско постројење за производњу нафте „Арамко”, упозорили су данас да је то постројење и даље мета и да може поново бити нападнуто.

Наводећи да постројење, које је у суботу претрпело велику штету у нападу дроновима, може у сваком тренутку бити поново нападнуто, Хути су упозорили странце да напусте тај део Саудијске Арабије.

Напади на постројење „Арамко” изведени су дроновима са нормалним и дзет моторима, написао је портпарол јеменских Хута на Твитеру, преноси Танјуг.

Он је позвао Саудијску Аранију да обустави агресију и блокаду Јемена.

Припадници групе Хути у Јемену у суботу су преузели одговорност за нападе дроновима на погоне Сауди Арамко компаније.

http://www.politika.rs/scc/clanak/437888/Srce-naftnog-postrojenja-Aramka-osteceno-u-napadu

IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 747 748 750 751 ... 797
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:12:12
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.144 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.