Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 06:55:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Okeani i mora  (Pročitano 54602 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Kakva su to naucna istrazivanja za koja treba loviti kitove? Smile Smile Smile I kako to da ih je u svrhu nauke ubijeno 3000. Koja su to jeb. naucna istrazivanja koja potamane 3000 kitova? Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Kakva su to naucna istrazivanja za koja treba loviti kitove? Smile Smile Smile I kako to da ih je u svrhu nauke ubijeno 3000. Koja su to jeb. naucna istrazivanja koja potamane 3000 kitova? Smile Smile Smile Smile Smile Smile
То Јапанци нешто муљају, гарант.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia 1800
Koliko ja znam, istraživanja sad sprovode tako što kače one sonde na kitove, baš zbog zabranjenog lova...

Ne kapiram kako planiraju da istražuju nešto što će da izumre... Jel su piglu ili ovaj novinar nije dobro preneo informaciju...

Citat
То Јапанци нешто муљају, гарант.

fuck you dolphiiiins  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Naravno da muljaju. Ni jedno istrazivanje zivotinja danas ne bi trebalo da podrazumeva toliko ubijanje zivotinja - to je sumanuto i to mora da je samo paravan za nesto drugo.

Treba jednostavno zabraniti bilo kakav lov na morske sisare (jedino Inuitima dozvoliti da tradicionalno love tuljane na severu) pa bi se stvari poboljsale. Treba videti koje su industrije vezane jos u vek za lov kitova i videti da se to zameni necim drugim. Medjutim tu ljudi gube posao itd, pa sve to nije bez teskoca.

Nema, gde covek prodje tu trava ne raste tj. ne raste nikad isto. Ko kuga smo za ovu planetu. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Citat
Nema, gde covek prodje tu trava ne raste tj. ne raste nikad isto. Ko kuga smo za ovu planetu.

Проблем ти је, папалу, у томе да већина људи није одмакла од животињског начина размишљања.
Тако да они раде по приницпу да нешто одма буде обављено, а о последицама у будућности се не размишља.

Када би више људи размишљало о последицама свог понашања (и то искрено, а не фолирањем за камере), ствари би далеко боље стојале.

fuck you dolphiiiins  Smile

Само сам чекао... Smile
« Poslednja izmena: 03. Mar 2010, 00:13:57 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Otkrića o "ponašanju fosila"

Možda zvuči kao scenario iz filmova o čudovištima, ali paleontolozi su zaista otkrili dokaze kako je istrebljena ajkula napadala svoje žrtve, i to rekonstrukcijom događaja od pre četiri miliona godina.



Fosilni ostaci koji govore o ponašanju su izuzetno retki, ali putem pažljive forenzičke analize otisaka zuba ostavljenih na dobro očuvanom skeletu delfina, istraživački tim u Pizi u Italiji, rekonstruisao je događaje koji su vodili smrti delfina, a uz to i ustanovili potencijalni identitet ubice – ajkule od četiri metra po imenu Cosmopolitodus hastalis.

Detektivski posao

Dokazi su nađeni na skeletu delfina dugog oko tri metra koji je inače pronađen u regiji Pijemontu u severnoj Italiji. Vođa projekta, Đovani Bjanuki kaže:

“Fosil delfina decenijama je skupljao prašinu u muzeju u Torinu, a onda smo na njemu otkrili tragove ujeda i vilice na rebrima. Otkrivanje identiteta napadača zahtevalo je pravi detektivski rad, pošto je jedini dokaz samo taj otisak zuba.”

"Tuča" delfina i ajkule

Đovani Bjanuki je smesta u pomoć pozvao kolege – eksperte za fosile ajkula i nakon zajedničkog istraživanja prepoznali su predatora – prastaru ajkulu dugu oko četiri metra, čiji se tragovi mogu naći u istom stenju gde je nađen i skelet delfina. Zahvaljujući tim dokazima, paleontolozi su uspeli da rekonstruišu surovo ubistvo delfina koga je ajkula ne samo ugrizla već i tresla njegovo telo levo-desno dok nije izgubio krv i život.

Otkriće kako su se delfini i ajkule tukli u praistoriji važno je jer nam više otkriva o takozvanom “ponašanju fosila”. Ovakva istraživanja važna su jer nam daju uvid u ekološku interakciju organizama u praokeanima, kaže stručnjak za fosilne ostatke ajkula, doktor Kenšu Šimada:

“Istraživanje Bjanukija i njegovih kolega pomaže u daljem otrkrivanju kako su se praistorijske ajkule ponašale i šta su jele, što nam pomaže i u shvatanju šireg podvodnog lanca života.”

svevesti
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Peticija protiv supe od ajkulinog peraja

Hiljade članova „Fejsbuka” iz Hong Konga potpisalo je onlajn kampanju da se na lokalnim svadbama prekine služenje supe od ajkulinog peraja.



Grupa čak podstiče sve zvanice da, ukoliko mladenci na meni stave ovu vrstu supe, potroše 30 odsto manje budžeta na poklone, piše dnevni list “Hong Kong standard”.

Stranica na „Fejsbuku” takođe poziva svoje pristalice da izvrše pritisak na restorane da na slavljima služe druge obroke, a na zakonodavce da uvedu porez na ajkulino peraje.

Tokom prvog dana kampanje skoro pet hiljada ljudi je potpisalo peticiju, a stotine se priključuju svakog sata, u ovom gradu od 7 miliona stanovnika koji je jedan od najvećih potrošača ajkulinog peraja.

Procenjuje se da Hong Kong svake godine uveze oko 100.000 tona ajkulinih peraja, a većina se služi za pripremanje supe na svadbama. Neki svatovi čak smatraju za uvredu ukoliko ovo skupo jelo nije na jelovniku.

Kampanja na „Fejsbuku” je pokrenuta nakon što je emitovan video jednog turiste koji prikazuje mladunče ajkule odsečenih peraja na Filipinima, ostavljeno da tako umre.

„Moramo stvoriti novu klimu koja će konzumiranje ajkulinog peraja smatrati sramotom”, kazao je Klement Li, organizator kamapanje, za „Hong Kong standard”.

Nakon pritiska brojnih ekoloških grupa, honkonški „Diznilend” je 2005. godine bio primoran da skine sa jelovnika supu od ajkulinog peraja.



Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Vidis sto ti je zivot. Covek je ajkuli najveca ajkula! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 314
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Ljudi, može mala pomoć?
Opklada je u pitanju.  Smile

Ja tvrdim da je porast ljudske populacije u poslednjih 200-300 godina sa cca. 700-800 miliona na današnjih cca 6.5 milijardi mogla da dovede do ozbiljnih klimatskih promena i suša zato što je tih 5 i nešto milijardi ljudi (odnosno koliko ih je u medjuvremenu živelo) vezalo u svojim telima veliku količinu vode.
Ako je prosečna težina x, pa od toga 70% voda, pa puta broj ljudi, koliko je to vode u m3?

Da li je to uporedivo sa izgubljenim okeanom, ili barem manjim morem?

Kada se uzme u obzir da se danas većina umrlih tako sahranjuje da se onemugućava vraćanje materije u prirodni sistem kruženja...
Dajte neki proračun ili procenu pa da sa kolegom vidim ko vodi na ćevape... Smile

Ne počinje mi se nova tema a pošto ima veze sa okeanima i vodom...reko' da probam ovde.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Mislim da nece dobiti odgovor...
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 06:55:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.