Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gej parada je opasna po život!  (Pročitano 7321 puta)
31. Avg 2009, 12:15:46
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Intervju: Dragan Đilas, gradonačelnik Beograda
Gej parada je opasna po život!

Ponedeljak - 31.08.2009
Dragan Đilas nema nameru da diže svoj rejting odlaskom na gej paradu, ali mu je drago kad ga proglase romskim gradonačelnikom O’Đilasom.

Ne plaši se svinjskog gripa, za koji smatra da je zavera farmaceuta, uzda se u kineske mostove, a između otpuštanja radnika i smanjivanja plata, opredeljuje se za ovo drugo. Novinare dočekuje listajući štampu, čiju je besplatnu dostavu ukinuo svojim najbližim saradnicima, kao meru štednje...

- Novine kupuju iz svog džepa. Da sam ja na mestu gradskih sekretara, čitao bih sve, da vidim šta pišu o meni.
- Osim na novinama, jeste li uštedeli još na čemu?
- Poznato je da smo mi prvi smanjili plate i na taj način uštedeli nekoliko miliona evra. Zabranili smo i da se gradski ministri voze na posao službenim automobilima. Za godinu dana moj zamenik i ja nismo platili nijedan poslovni ručak. Sam plaćam troškove putovanja, a dnevnica smo se odrekli - navodi Đilas.

- Da li će, u duhu najavljenog smanjenja broja zaposlenih u državnoj, biti otpuštanja i u gradskoj upravi?
- Ja sam protiv otpuštanja i naježim se kad čujem da je neka firma otpustila 200 zaposlenih. Pa, oni nisu samo broj, to su ljudi sa porodicama koji od nečega treba da žive. Mislim da je poštenije reći ljudima sa koliko novca se raspolaže i onda, ako treba, dodatno smanjiti plate. Ipak, moguće je da će biti smanjenja broja zaposlenih. Prethodno ćemo analizirati stanje.
- Beograd je postao veliko gradilište, a za koji dan počinje školska godina. Kada će radovi biti završeni?
- Nikada! U gradu je u prethodnih 25 godina, što zbog ratova, što zbog sankcija, malo šta urađeno. Zato sada imamo jako puno posla i nećemo stati. Sada radimo Požešku, završili smo Resavsku ulicu, krajem godine sređivaćemo Bulevar kralja Aleksandra, a dogodine ulicu Vojvode Stepe. Menjaćemo tramvajske šine, što nije urađeno u poslednjih 30 godina. Zatim stižu i novi tramvaji i trolejbusi.
- Šta se dešava sa „kineskim“ mostom od Zemuna do Borče?
- Predsednik Tadić u Kini je potpisao sporazum o strateškoj saradnji koja će obezbediti izgradnju mosta. Za desetak dana ćemo u dogovoru sa kineskim partnerima napraviti mini pozivni tender. Oni će nam dati listu firmi koje su zainteresovane da grade, a onaj ko ponudi najbolju cenu, biće izvođač radova. Očekujem da sve ovo bude završeno za dva, dva i po meseca.
- Da li će Kinezi raditi i metro?
- Metro kakav treba Beogradu je nezavisan i što jeftiniji, do kraja godine ćemo odlučiti koja vrsta metroa je za nas najbolja. Nekoliko zemalja je zainteresovano da gradi beogradski metro, ali prvo treba da vidimo koliko novca imamo i da li takav projekat možemo da izdržimo. Nažalost, imamo puno dnevnih, operativnih problema, pa ne možemo da se bavimo samo strateškim ciljevima.
- U operativne probleme spada i problem nehigijenskih naselja. Da li će Romi koji žive ispod Gazele biti raseljeni do 31. avgusta kako ste najavili?
- Da. Raseljavanje počinje u ponedeljak (danas) i to tako što će školska deca iz raseljenih naselja dobiti odeću, obuću i besplatne udžbenike. Dosad je samo pedesetak romskih mališana išlo u školu, a sada preko 200. Prvih 114 porodica ćemo raseliti na lokacije u Lazarevcu, Barajevu, Surčinu, Mladenovcu, Čukarici i Rakovici, a uskoro ćemo rešiti problem i šezdesetak porodica koje žive u naselju pored Belvila.
- Plašite li se protesta lokalnog stanovništva koje ne želi Rome za komšije?
- Ne, jer smo pokazali da je to tema u kojoj nema pregovora. Ja sam lično išao u Boljevce i razgovarao sa meštanima. Oni su bili zabrinuti, pitali šta će ako Romi počnu da kradu? Rekao sam im da će svako ko nešto ukrade ići u zatvor. To nema veze sa bojom kože. Zamolio sam ih da prihvate tih pet porodica kao svoje komšije i da im daju šansu. I hoću da naglasim da mi te ljude ne raseljavamo po periferiji da bismo ih uklonili iz centra grada, već da im obezbedimo trajnije rešenje. Ne možemo ih raseliti na neku lokaciju na kojoj je predviđeno da se za dve godine nešto gradi.
- Je l’ vam smeta vic o romskom gradonačelniku O’Đilasu?
- Ne smeta mi ni najmanje, super je. Čak sam se slatko ismejao kada sam u jednim novinama pre neki dan pročitao da će biti koncert grupe - „O’ Đilas“!
- Očekujete li probleme na gej paradi 20. septembra?
- Ne plašim se samo za bezbednost ljudi na manifestaciji, već se pitam šta će biti kada učesnici gej parade krenu kući. Da li će svakog od njih čuvati po dva policajca? Neće! Bojim se da organizatori zatvaraju oči pred ovim problemom. A kada ja to kažem, ispada da pozivam da ih tuku. Ne, ja samo upozoravam šta može da se desi. To se desilo i prošli put, to se desilo i na paradi u Zagrebu. Ipak, odgovornost za bezbednost ovih ljudi snosiće oni koji organizuju i odobravaju takvu manifestaciju.
- Gde ćete vi biti tog dana? Prozvali su vas da treba po ugledu na neke gradonačelnike u svetu stanete na čelo ove parade.
- To je nedelja, a ja sam svake nedelje sa svojom decom. Sigurno neću doći na gej paradu. Neki gradonačelnici idu na te manifestacije jer im donose glasove, drugi ih iz istog razloga zabranjuju. Ja stvari radim iz uverenja, a ne zbog rejtinga. Zato, kad kažem da sam protiv i da neću da učestvujem, tu se priča završava.
- Da li je grad spreman za borbu protiv svinjskog gripa, budući da se primakla jesen, kad se sprema najjači udar?
- Ne verujem da će se to drastično osetiti u Beogradu i ne želim da širimo paniku. Za vozače GSP-a, koji su najviše izloženi i u kontaktu sa ljudima, spremili smo maske. Biće dovoljno da oni koji se razbole ostanu kod kuće. Mislim da su priču o ovom gripu naduvali svetski proizvođači lekova kako bi više zaradili, jer je dokazano da je stopa smrtnosti od njega manja nego kod drugih vrsta gripa.
- Predsednik ste gradskog odbora DS-a. Zašto na Voždovcu niste dozvolili SPS-u da formira opštinsku vlast sa SNS-om i DSS-om, kada ste ih već pustili da to urade u Zemunu?
- U Zemunu je SNS ubedljivo pobedio, a na Voždovcu smo dobili podjednak broj mandata. Mislili smo da je logično da opštinsku vlast formiramo mi i DSS, jer smo zajedno upravljali ovom opštinom osam godina. Oni, međutim, nastavljaju sa politikom koja ih je i dovela do ivice cenzusa, a koju su započeli besmislenim izlaskom iz vlade. Nije logično da sada ljude sa kojima su do juče radili nazivaju lopovima, a oni su, kao, pošteni. Ali u Srbiji, nažalost, logika nije jača strana.
 
Neću se smiriti dok se „Kolubara“ ne reši

Insistirate da se do kraja otkriju malverzacije u „Kolubari“.
- Neću prestati da pričam o „Kolubari“ sve dok ne vidimo rezultate ozbiljne policijske istrage i tužilaštva. Neću da idem Beogradom i da mi ljudi zameraju što ulice nisu asfaltirane i nema rasvete, neću da gledam Urgentni centar na kojem prozore ujutru i uveče zakucavaju ekserima, a da znam da je neko ukrao tolike pare i da se ponaša kao da se ništa nije desilo. Znate li vi da su svi ti problemi u gradu mogli biti rešeni pokradenim parama u „Kolubari“?! Primera radi, prošle godine je za iznajmljivanje mašina utrošeno 350 miliona dinara mesečno, od toga je državnoj firmi uplaćeno 40, a privatnoj 310 miliona dinara. Danas se ista količina uglja kopa i sve funkcioniše sa 80 miliona dinara mesečno. Znači da je neko mesečno krao 3,5 miliona evra, godišnje oko 40 miliona. I pomnožite to sa 3-4 godine, pa ćete videti da bi to bilo dovoljno novca za obdaništa, bolnice, puteve, pomoć žrtvama tranzicije...
Među optuženima su vaši bivši i sadašnji koalicioni partneri, članovi DSS-a i SPS-a?
- Ne sudi se strankama već pojedincima. A ako su oni neke pare davali svojoj stranci ili njenim funkcionerima, onda i oni treba da budu predmet istrage.
 
Golub Guta, leteći podstanar

Kabinet gradonačelnika već tri nedelje ima podstanara. Golub Guta bio je još pile kad je ispao iz gnezda i kroz otvoren prozor upao kod svog sadašnjeg domaćina. Pokušaj pripitomljavanja je uspeo, jer Guta bez straha sleće na ramena novinara i gradonačelnika, gosti se vodom i zrnevljem iz činije na podu.
- Moram priznati da u početku nisam bio oduševljen, jer za golubove kažu da su leteći nosioci zaraze. Ali brzo sam se privikao i sad mi prija, opušta me - kaže Đilas.
Guta će sledeće nedelje, čim veterinar proceni da je dovoljno ojačao, odleteti u slobodu, a gradonačelnik će ostati bez ljubimca.
- Razmišljam da pozajmim jednog tigrića iz zoo-vrta, tako bi se lakše dogovorio sa nekim izvođačima da snize cene, kroz smeh dodaje gradonačelnik Beograda.
 

Izvor: Alo
« Poslednja izmena: 31. Avg 2009, 12:40:02 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Ant.com
Citat
Dragan Đilas nema nameru da diže svoj rejting odlaskom na gej paradu,
ha ha pa mi zivimo jos "u kamenom dobu" tako da ga sigurno ne bi podigao.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Univerzum se krije u svakom od nas

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson 
Stvarno ne znam kako bi povećao rejting kad bi otišao na gej paradu-svi pederi,lezbejke,transseksualci i ostali gradjani sa posebnim seksualnim sklonostima,odavno već glasaju za DS,LDP,SPS,Tadića,Čedu,Dačića...
IP sačuvana
social share
Lupaćemo glavom u zid-sve dok zid ne popusti.


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone SE 2020
Jel' vi uopste citate tekst?
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Jel' vi uopste citate tekst?
Sta ima da se cita, politicko proseravanje politicara koji bi da se dopadne i hetero i homo populaciji... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Sony 
A , Đilas tek sad shvatio da je gej parada opasna po život.....Svašta će biti tada........
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Ja znam da se sad sve vrti oko parade i pedera, i da pomno, ko špansku seriju, svi kolektivno pratimo kakve će sve dogodovštine doživeti topla braća u našem malom galskom selu.
Ali počinje da me zamara sve to... dosadni su... a ima nas i koji nismo pederi.  Smile



Мост преко Аде - јавни или страначки интерес?



Чланови Академије архитектуре Србије затечени су изјавом градоначелника Драгана Ђиласа који каже: „Нећу одустати" од реализације моста преко Аде Циганлије.



Зашто затечени? Зато што се већ више од 20 година зна да на левој и десној обали Саве - северно од „Аутопута" - живи и ради милион и 200 хиљада Београђана; да су та два дела града повезана Бранковим мостом (девет метара ширина коловоза по смеру). Више од 50 година се зна да се превоз људи у милионском граду решава - искључиво изградњом независких шинских система; да се од 1982. зна да је између „Газеле" и Бранковог моста планирана прва метро линија са друмско-шинским метро-мостом на позицији Немањине улице. Све ово знао је градоначелник Зоран Ђинђић када је 1997. дао налог да се уради пројекат Метро-моста; да његова изградња треба да означи и почетак изградње Београдског метроа. Пројекат је 1998. ревидован; обални стубови моста обележени на терену, али је бомбардовање 1999. спречило је почетак изградње.

Међутим, октобра 2000. - потпредседник ИО града Љубомир Анђелковић - игнорише ове чињенице и проглашава за приоритет - мост преко Аде Циганлије - везу Бановог Брда са Новим Београдом - Блок 12 (!?). Децембра 2003. магистар Мирко Радованац је одлучио да мост преко Аде Циганлије (планиран у ГУП 1924; 1950; 1972 и ГУП усвојен септембра 2003.) помери 860 метара низводно на доњи шпиц Аде - где је река Сава на свом току од Саве Бохињке до ушћа у Дунав - најшира! Тако смо добили Мост, уместо дужине 250 метара (просечна ширина реке Саве) - дужине 920 метара!

Током 2004. године формирана је страначка интересна група „Седморица недодирљивих", која расписује Међународни конкурс за тип моста са „косим затегама" јер су грађани, у анкети коју је организовао директор Дирекције за грађевинско земљиште Синиша Николић, од понуђених: „Паук", „Ластавица" или „Жирафа" одлучили за мост „Жирафа" јер је - најлепши! И осмочланом жирију (четворица су градски челници) је „Жирафа" била најлепша. Тако смо добили мост са једним стубом висине 200 метара (као торањ на Авали) који треба Београђане да кошта - 119 милиона евра!

Током шест година, од децембра 2003. до данас, Академија архитектуре Србије (27 професора универзитета, седам доктора наука) и Друштво инжењера и техничара организовали су више јавних трибина и конференција за штампу; упућена су саопштења и писма упозорења градоначелницима, али и председнику ДС Борису Тадићу - да је мост на погрешном месту; да ће, са навозним конструкцијама коштати Београђане 240 милиона евра; да ће се изградњом Жирафе од садашња два загушена - добити и трећи загушени савски мост. Посебно је указано да се од 45 метара ширине Моста - 22 метра користи за саобраћај, а да су 23 метра пројектована за анкеровање косих затега и двоколосечну пругу којом ће, по пројекту шпанске фирме ИНЕКО, први Трамвај (линија број 3) проћи - најраније 2038 године! Градска власт игнорише упозорења стручних асоцијација, чак и чињеницу да ће се више од половине Жирафе користити тек кроз 30 година - што не би прошло ни у најбогатијој земљи света, али је код нас прошло: врхунац осионости демонстриран је у кампањи за Изборе 11. маја 2008. потписивањем уговора о изградњи Моста „Жирафа" са аустријском фирмом ПОР!

Драган Ђилас јесве ово морао да зна када је пристао да буде кандидат ДС за градоначелника Београда. Изјава да је одговоран само за оно што се догодило после 19. августа 2008. кад је изабран за градоначелника не стоји - посебно и због тога што га нису изабрали грађани - већ га је именовала ДС, а из наведених чињеница мост Жирафа је искључиво страначки интерес, а не јавни интерес грађана.Зато градоначелник треба да одмах обустави „бацање" у Саву 240 милиона евра грађана Београда, јер ће последице одустајања бити минорне у односу на колосалну ненадокнадиву штету изградњом погрешног моста.


Архитекта Бранислав Јовин, члан Академије архитектуре Србије
http://www.aas.org.rs/pisma.html#otvoreno%20pismo%20gradonacelniku
Izvor: Blog B92
« Poslednja izmena: 31. Avg 2009, 18:52:05 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
HTC One
Ali počinje da me zamara sve to... dosadni su... a ima nas i koji nismo pederi.  Smile

 Smile  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Mislim da su ove arhitekte kivne sto nisu dobile svoje deo kolaca...
Cinjenica je da se oni krecu po klanovima i u coporima, pa ako neki suparnicki klan uzme posao, leti perje k'o u kokosinjcu...

Ali... cinjenica je da i ovaj most svaki dan raste... sledece godine ga mozda i zavrse... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
HTC One
Napustaju "gej paradu"

Gej organizacija "Kueria centar" (Queeria) nece ucestvovati u pripremi "Povorke ponosa", koja ce se odrzati 20. septembra. Kao razlog njihovog istupanja navode da povorka "ne pruza mogucnost dubljeg angazmana aktivista za gej i lezbejska prava, vec je manifestacija bez kulturnog i umetnickog sadrzaja".

U saopstenju ove organizacije se jos navodi da je "Kuerija centar" jedna od najstarijih gej institucija, koja podrzava ideju "Parade ponosa", ali da nece ucestvovati u organizaciji.

Izvor: Vecernje novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.