Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jos problema sa ponavljacima - Profesor fizickog nasrnuo na ucenicu  (Pročitano 12276 puta)
Svakodnevni prolaznik


Univerzum se krije u svakom od nas

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson 
Ovo je napad na nacionalnoj osnovi.
IP sačuvana
social share
Lupaćemo glavom u zid-sve dok zid ne popusti.


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
interesantno...sama kaze da je burno reagovala Smile

pitanje je...sta znaci burno reagovati...to nije objasnila...

iskreno,ne vjerujem njenoj verziji dogadjaja.

uostalom...i ja verbalno napadam ucenike koji puse u mojoj ucionici i ispred ucionice.
i ne moze da bude nikakvog reagovanja...a posebno ne burnog...jer imam sva prava da ih udaljim iz skole...
pusenje je zabranjeno i nama koji tamo radimo i njima.


ako se ja,koja sam strastveni pusac,dosledno pridrzavam pravila da se u zgradi skole ne pusi...tako mi svega...i moji ce ucenici.
insistiram na tome.
« Poslednja izmena: 28. Avg 2009, 13:07:12 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
HTC One
interesantno...sama kaze da je burno reagovala Smile

pitanje je...sta znaci burno reagovati...to nije objasnila...

iskreno,ne vjerujem njenoj verziji dogadjaja.

uostalom...i ja verbalno napadam ucenike koji puse u mojoj ucionici i ispred ucionice.
i ne moze da bude nikakvog reagovanja...a posebno ne burnog...jer imam sva prava da ih udaljim iz skole...
pusenje je zabranjeno i nama koji tamo radimo i njima.


ako se ja,koja sam strastveni pusac,dosledno pridrzavam pravila da se u zgradi skole ne pusi...tako mi svega...i moji ce ucenici.
insitiram na tome.

Imas li pravo na bilo koji fizicki kontakt?

A verbalne izlive nisam trpeo nikada. Kazni me, ja sam uvek znao kada sam zasluzio ali nemoj dizati glas na mene jer to ni roditelji ne rade.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pomenuh li ja fizicki kontakt?

ali ako ti kazem da napustis prostoriju ili skolu,a da je opravdano,a ti mi se kurcis a pri tom i lajes,naravno da cu da te uzmem za ruku i odsetam do izlaza ili do kancelarije direktora ili pedagoga.
mislis li,tako ti svega,da ce te neka djeca poslusati drugacije?


ali,ne mozes ti to da zamislis...
ne mozes da zamislis kakvoj se sve djeci predaje u tim skolama.

ako sam u pravu,a ti si nevaspitan...verbalno suceljavanje izmedju mene i tebe je i neophodno i potrebno.na tome i insitira savremena pedagogija,ako se vec slazemo da "batina nije izasla iz raja" Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
HTC One
Ako savremena pedagogija insistira na tome, onda je ona postala budalastina.

Ne postoji univerzalan pristup svakoj osobi. Kao sto na primer u radnom okruzenju imas ljude koji ce povecati produktivnost ako ti radis sto vise i efikasnije i njih to pokrece, sa druge strane imas ljude koji ce se onda jos vise zatvoriti, osetiti se beskorisno i nesposobno i pustiti da nastavis ti sam da radis... takvima moras drugacije da pridjes, da popricas sa njima, da im budes podrska i da ga nateras da radite zajedno... pa cim malo napreduje, das mu pohvalu da oseti da je dobro uradio.

Isto je i sa decom... na mene poviseni tom uvek deluje kontraproduktivno i moze samo da vodi eskalaciju sukoba. A iako sam veoma tolerantan i mnogo trpim, imam odvratnu osobinu da ako neko uspe da predje toliki prag koji sam postavio (a jeste velik, veruj mi na rec) vise ne gledam ko je u pitanju.

I dalje tvrdim da kao sto ima dece kretena sa kojima nema nikakvog razgovora i koji ce se uvek isto ponasati bez obzira na pristup i okolnosti, i da oni prouzrokuju probleme takodje tvrdim da u ne malom broju slucajeva profesori naprave problem tamo gde ga ne bi bilo usled neadekvatnog pristupa i nepoznavanjem psihologije i pedagogije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ma da,profesori su neobrazovani idioti,to je opsti stav i mjesto,bitno je da se u pedagogiju razumije svaka susa i marusa,ali ne i oni Smile

cak i ucenici se bolje razumiju u sve vezano za rad jednog profesora,pa dolazim do zakljucka...sto se uopste i ide u skole,kada je na scenu toliko napredna generacija? Smile

to o cemu ti sad pricas...to je puko teoretisanje.
praksa rada sa djecom je vec nesto drugo.
i ako mislis da je vaspitanje samo mazenje i pazenje nekoga,gugutanje i saptanje na uvce...grdno se varas.
to ne samo da nije dobro vaspitanje,vec o vaspitanju nema ni govora...
radi se  i podjednako o autoritetu,mogucnosti da nekome postavljas granicu u ponasanju i sankcionisanju svakog ponasanja i postupka koji lici na agresiju i nevaspitanje.

takvim stavom...sjutra i kod svoje djece gradis autoritet i zdrav odnos prema istima i njihovu zdravu licnost.

osim toga...skola nije kuca.
iznenadio bi se da vidis koliko mnoga djeca nemaju postovanja ni prema sebi,ni rema svojim roditeljima...oni tamo nemaju jake i zdrave figure,pa se izbezume kada naidju u skoli na zabrane i na nemogucnost da svoju prirodu izive do kraja.
zalim slucaj...u ucionici mora i treba da se zna red i ko je glavni Tarzan...inace,od skole,vaspitanja i strucnjaka za bilo sta,a prije svega normalnih ljudi...mozemo da se pozdravimo.

sto se tice tvoga praga tolerancije... Smile
lijepo je rekla Anea...ko ne umije ili ne moze da se iskontrolise,uopste u zivotu,pa za njega je onda kavez...
u skoli to moras,a da ne govorimo o tome da to nikako necu da trpim,jer nemam pomracenje svijesti,pa da ne znam kada je i da li je moja reakcija i zahtijev opravdan.

pubertet potpuno razumijem...
u toj mjeri da vecinu sukoba rijesavamo ucenik i ja...u cetiri oka...ne mjesajuci ni kaznu ni ukore ni direktora i ni rodtelje...
idem do toga da nikada ne insitiram da ucenika izbace iz skole i ne obaram na popravnom ispitu (a treba li da naglasim da bih to mogla mirne savjesti?)...
kada se toliko i fer borim za tvoju guzicu,od koje su nekad i roditelji digli ruke,najmanje sto od tebe i tvojih 16 godina ocekujem jeste da me postujes i da,ni u ludilu,ne iskolacujes oci na mene...
jer,bicu...to je ono sto ja hocu,nekome i prva osoba u zivotu koju postuje...
drugacije,ne moze i nece biti...dok god me svijest drzi u ucionici...
a ja ovdje govorim o djeci kojima treba cvrsta ruka,a nisu je imali,a poznata je stvar koliko djeca nju podsvjesno i trebaju i koliko ima i onih ucenika kod kojih je to dalo prave rezultate...
pravi pedagog,a vjeruj mi...ima ih,bez obzira sto je moda da se profesori unizavaju i njihova strucnost dovodi u pitanju,tacno znaju kome,kada i gdje treba pokazati da se zemlja ne vrti oko njega...i vjerovao ili ne...vise te i cjene kada osjete da im nisi mama koja se trese od straha kada joj sin od 16 godina udje u kucu...

(mene licno je zvala telefonom majka takvog ucenika da dodjem do njih,jer ju je sin zakljucao u sobu dok je u dnevnoj lomio stvari,jer ne moze nju da dohvati...i samo je sa mnom na kraju i razgovarao...i nisam mu se uvlacila u dupe,mada...nemam obicaj ni da kolacim oci na nekoga,osim ako situacija izricito to trazi od mene...)

onog trenutka kada mladog junosu necu mocu da zauzdam,jer mu je mali prag tolerancije...
dacu otkaz.

a bavicu se i njegovim pragom tolerancije...nije problem...
dok god ne nauci lekciju da zivot i ljude uopste...zabole penis za njegov prag tolerancije.

uz svo duzno postovanje...nemas prava da sudis...dok god se ne nadjes u ucionici ispred 30 pubertetlija,koje trebas nesto da naucis,a pri tom i natjeras da te postuju Smile
« Poslednja izmena: 28. Avg 2009, 14:04:12 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
HTC One
Citat
ma da,profesori su neobrazovani idioti,to je opsti stav i mjesto,bitno je da se u pedagogiju razumije svaka susa i marusa,ali ne i oni

cak i ucenici se bolje razumiju u sve vezano za rad jednog profesora,pa dolazim do zakljucka...sto se uopste i ide u skole,kada je na scenu toliko napredna generacija?

to o cemu ti sad pricas...to je puko teoretisanje.
praksa rada sa djecom je vec nesto drugo.
i ako mislis da je vaspitanje samo mazenje i pazenje nekoga,gugutanje i saptanje na uvce...grdno se varas.
to ne samo da nije dobro vaspitanje,vec o vaspitanju nema ni govora...
radi se o autoritetu,mogucnosti da nekome postavljas granicu u ponasanju i sankcionisanju svakog ponasanja i postupka koji lici na agresiju i nevaspitanje.

takvim stavom...sjutra i kod svoje djece gradis autoritet i licnost.

Omasena tema i skretanje iste gomilom recenica. Ja samo rekoh da ne moze da se primenjuje isti pristup prema svakome. Stoga ne stoji opaska da na necemu savremena pedagogija insistira, posto je to potpuno pogresno i u neskladu sa razlicitom prirodom svakog pojedinca. Pedagogija nije samo teorija vec i znati je primeniti u praksi, proceniti ljude i situacije. Da nije tako, ne bi bila ni potrebna.

Citat
osim toga...skola nije kuca.
iznenadio bi se da vidis koliko mnoga djeca nemaju postovanja ni prema sebi,ni rema svojim roditeljima...oni tamo nemaju jake i zdrave figure,pa se izbezume kada naidju u skoli na zabrane i na nemogucnost da svoju prirodu izive do kraja.
zalim slucaj...u ucionici mora i treba da se zna red i ko je glavni Tarzan...inace,od skole,vaspitanja i strucnjaka za bilo sta,a prije svega normalnih ljudi...mozemo da se pozdravimo.

I opet, sve istina, nista novo sto ne znam... uvek bilo, uvek bice. Vracam se na sustinu onoga sto sam jasno napisao... uvek ima budala sa kojima ne vredi ni lepo ni ruzno... sto ne menja cinjenicu da ima problematicnih na koje se moze i te kako uticati (razliciti su razlozi njihovog ponasanja) ali treba prepoznati koji je pristup pravi.

Citat
sto se tice tvoga praga tolerancije...
lijepo je rekla Anea...ko ne umije ili ne moze da se iskontrolise,uopste u zivotu,pa za njega je onda kavez...
u skoli to moras,a da ne govorimo o tome da to nikako necu da trpim,jer nemam pomracenje svijesti,pa da ne znam kada je i da li je moja reakcija i zahtijev opravdan.

Ovo je neki ad hominem argument  Smile

Ne postoji covek koji moze da se kontrolise uvek i u svakoj situaciji, cinjenica. Jasno sam napisao, ko zeli da procita... prag tolerancije mi je ogroman ali ako covek ne ume da proceni kako treba da se postavi i kulturno ponasanje i uzdrzavanje/toleranciju zameni za slabost (sto je u nasem drustvu iz nekog cudnog razloga opsteprihvaceno) i te kako moze izazvati nezelji efekat... naravno, to treba da potraje... ne volim pausalne ocene... primer: krene neko nesto da me ubedjuje, pricam sa njim normalno... krene to da radi verbalno agresivnije, povecanim tonom, preteranom gestikulacijom.mase ispred lica ruka zamolicu ga da se primiri kako bi normalno pricali... nastavi li, reci cu da nemamo o cemu da pricamo i okrenucu se da idem svojim putem... bude li insistirao da zavrsimo zapoceto i pokusa li da me zadrzi dacu mu jos jedno sasvim kulturno i mirno upozorenje... ako i onda kada je krenem da odlazim nastavi da me verbalno zlostavlja i da mi ugrozava moj prostor e onda je presao sve mere i onda ce shvatiti da ima i mnogo efikasnijih i brzih nacina da se neko natera da prekine sa neprimerenim ponasanjem od tolerancije ili onoga sto je on zamenio sa slaboscu. Jasnije?

I to ne menja situaciju ni kada je profesor u pitanju. Nisam nerazuman i svaki nacin diskursa koji bi podrazumevao poviseni ton ili neko i najmanje omalovazavanje bi islo gore navedenim tokom. Opet ponavljam, ako sam zasluzio kaznu, nema problema, ali za sve postoji nacin.

Citat
a bavicu se i njegovim pragom tolerancije...nije problem...
dok god ne nauci lekciju da zivot i ljude uopste...zabole penis za njegov prag tolerancije.

Pa ti si ubola sustinu... "zabole" i tu decu za profesorov prag tolerancije, ako im pogresno pridjes nece se ponasati nista drugacije nego sto ce "zivot i ljudi uopste" prema njemu.

I opet naglasavam - izuzimam iz teme beznadezne slucajeve kojima nema leka.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
bitno je da ti nisi citirao dio posta gdje ja objasnjavam da pravi pedagog zna gdje i kada treba i moze upotrijebiti odredjen pristup prema uceniku...

i da takvih i te kako ima...


skola je sistem pravila...svidjalo se nekome ili ne...ona moraju da se postuju...
to sto neka djeca imaju problem sa tim,opet nije problem...
tu smo mi da pokusamo da ih zauzdamo Smile

ne postoji beznadezan slucaj za pedagogiju,kad se vec toliko drzis nje Smile
intimno,misljenja sam i da ima...ali profesionalno,ja ne smijem da odustanem cak ni tada....
da li zaista mislis da je tih,beznadeznih slucajeva- kako rece,malo? Smile

nego...polemika izmedju mene i tebe je besmislena....
ti kreces iz pozicije sta bi ti uradio da ti neko ugrozi prostor,mada je diskutabilno sta je za nekog od 16 godina ugrozavanje prostora,a ja ti rekoh sta radim ja...kada meni neko podriva autoritet ili ometa da onima koje to i interesuje cas odrzim do kraja Smile

i mogu samo da mi sude,kao i do sada,moji ucenici...

ne radi se ovdje o pragu tolerancije profesora...oni moraju i trebaju da djeluju u skladu sa obavezama skole i onoga sto se od ucenika trazi pod obavezno da mora i treba  da uradi...
to sto neko nije u stanju da  izvrsava svoje obaveze,da saslusa starije, da se drzi reda  koji ta institucija nalaze...je stvar gdje profesor mora i treba da reaguje,pa neka taj neko to dozivljava kao atak na njega i njegov prostor do mile volje....
Smile

jer,ja tamo ne propagiram samovolju,vec djelujem u skladu svoje profesije i zakonima skole...

a sto se tice tog famoznog praga tolerancije....nemoj ,molim te:-))
sto ljudi- sto pragova tolerancije....
imala sam ucenika koji bi dobio drhtavicu ukoliko mu kazem " Janko,skini naocare za sunce na casu..."
a Janko...zcrveni se ko bulka...pojeo bi me da moze,jer mu nije jasno kako mogu tako imperativno da zahtijevam da skine naocare koje,doduse...,nikome ne smetaju...
e pa,zamisli kada bi se svaki prag tolerancije,a imas ih da puknes od smijeha i da bi to,mozda,trebalo i da se lijeci...uzimao u obzir.
pa,na sta bi to licilo?
na ludnicu na otvorenom?
hajmo da naucimo da se postujemo i da nasim pragom tolerancije ne ugrozavamo tudji prag tolerancije ili da svojim prostorom ne ugrozavamo tudji:-)
i obratno,naravno....

a ne svidja ti se...pa ispisi se....
« Poslednja izmena: 28. Avg 2009, 14:36:26 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
HTC One
Nista ne opravdava povisen ton - tacka.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
sjedi jedan Smile...sto se tice ove polemike doduse.

IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.