Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 18:49:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jela bez mesa  (Pročitano 4918 puta)
27. Avg 2009, 10:16:32
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ratatuj



Sastojci
2 kašike maslinovog ulja
2 glavice seckanog crnog luka
2 čena izgnječenog belog luka
2 očišćene zelene paprike isečene na krugove
2 očišćene crvene paprike isečene na krugove
3 tikvice, isečene na kolutiće
6 paradajza, isečenih na komade
1 kašika paradajz pirea
so i crni biber po ukusu

Način pripreme

Zagrejati ulje u većem tiganju i dinstati crni i beli luk, paprike i tikvice nekoliko minuta. Poklopiti pa kuvati još 10 minuta. Dodati paradajz i pire od paradajza i kuvati nepoklopljeno još 10 minuta. Začiniti po ukusu i poslužiti.

Vreme pripreme: 30 minuta



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Tikvice sa pirinčem



Sastojci

4 tikvice (oko 1 kg)
1 velika glavica crnog luka
1 šoljica (mala, za crnu kafu) pirinča
so, biber i suvi začin po ukusu
malo ulja

Način pripreme

Sitno iseckan crni luk izdinstati na ulju. Dodati oljuštene na krupne komade isečene tikvice i pirinač. Dodati 1 šolju (veću, za čaj) vode, začiniti i ukrčkati na tihoj vatri dok povrće ne upije svu tečnost i omekša. Služiti toplo ili hladno, uz sir i salatu. Odlično za tople dane.

Vreme pripreme: 30 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Bećar-paprikaš



Sastojci

1/2 kg crnog luka
1/2 kg paprike
1/2 kg paradajza
ulje za prženje
so i suvi začin po želji

Način pripreme

Iseckati crni luk na rebarca, papriku na komadiće i paradajz na manje kriške (paradajz može da se stavi u vrelu vodu da bi mu se skinula kožica). U dubljem sudu ugrejati ulje, pa izručiti sve povrće. Odmah posoliti, poklopiti, pa uz mešanje dinstati dok povrće ne omekša. Kada je gotovo, staviti malo suvog začina po želji.

Ovo jelo je jako jednostavno, a gotovo idealno za letnje dane. U paprikaš se može staviti jedno umućeno jaje i dobro promešati. Može da se služi kao samostalno jelo uz neki beli sir. Takođe može da se posluži sa prženim krompirićima.

Takođe, može se dodati 1/2 kg seckanog belog mesa, pa se dobija kompletan obrok.

Vreme pripreme: 30 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Vitaminske pljeskavice



Sastojci

1/2 kg spanaća
1 šolja integralnog pirinča
200 grama prezle
2 čena belog luka
1 jaje
suvi začin i biber
sitno sekcana veza peršuna

Način pripreme

Obariti integralni pirinač. Skuvati i spanać i sitno ga iseckati. Sjediniti obe mase, dodati prezle, sitno seckan beli luk, jaje, suvi začin, biber i sitno seckan peršun. Od mase praviti pljeskavice veličine dlana, pa ih kratko propržiti na vrelom ulju tako da porumene. Servirati uz sezonsku salatu.

Vreme pripreme: 60 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 18:49:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.