Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Otislo mi je nesto od hardvera... :(  (Pročitano 2864 puta)
22. Avg 2005, 22:15:17
Ucesnik diskusija


Jingle bells!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 166
mob
Nokia 6670
sto rece Ajzak, 'al je nesto odjeknulo, pa bezveze klikcem'...
Igram ja tako GTA pre par dana, i nestane slika. Zvuk i dalje ide. Onda stane i zvuk.
Oke, restart sledi, pa opet u GTA, ono opet. Hm.
Dobro, rekoh ja, necu vise da igram GTA za sada (nigde drugde mi se nije javljao problem)...
Dan posle, uzmem da gledam neki film. Pet minuta pred kraj filma, nestane slika...

...i tako dalje. Jednom mi je tako prs'o komp tokom dizanja windowsa, a jednom cak negde u BIOSu... nesto tu ne valja...

Monitor definitivno nije, posto na srecu imam dva kuci... Graficku ne mogu da proverim, jer imam samo pci-e port, a graficka sa drugog kompa je agp...

Ne bi trebalo ni da je hard, posto se problem javlja i u live distribuciji linuxa sa unplugovanim hardom...

...ili je graficka, ili je ploca, ili je RAM ili je napajanje... ne vidim sta drugo moze da bude...

...neki savet, gospodo?
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
save   ,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,
the   °º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤°
marmots   °`°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`
!!!   °º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤°
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 315
voltaza na procesoru, pregrevanje, napajanje, ploca, graficka, memorija ili cpu Smiley A mozda je jednostavno Win. Mozda je to sa biosom bilo slucajno. Ako imas dovoljno rezernih delova menjaj pa eleminisi.

tip. pogledaj hardver monitor u BIOSu posle zaboda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
M/B (na PCIex ili AGP slotu ili nesto slicno)  ili VGA (elektronika riknula ili memorija na grafickoj).Napajanje nije jer ako sam te razumio nestane ti slika i/ili zvuk ali masina "radi" tj ne ugasi se.RAM nije jer su drugaciji simptomi i CPU nije jer kod "rike" CPU-a simptomi su jasni i nepogrijesivi (ali nisu ti koje si naveo).
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 315
Od loseg napajanja moze da bude svasta, ali bukvalno svasta i nisu tacne price da napajanje ili radi ili ne radi. Za procesor isto. To sto on "radi" ne znaci nista jer pojma nemamo da li stvarno radi ili se zakocio. Memorija 99.9% nije, ali je najlakse proveriti, pa sto ne bi bio siguran.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Niko nije rekao da napajanje ili radi ili ne radi (masina moze "normalno" da radi i da se odjednom "ugasi" bez pravila tj. mozes raditi satima pa da ti se to desi jednom ili da ti se to desi 5 puta za 1 sat i to je sigurno napajanje "otislo") ali  u ovom slucaju (nema tona/slike a masina "ima" napajanje) ovi simptomi ne ukazuju na njega.CPU je stvar koja najteze rikava (proslo mi je kroz ruke stotine njih ali stotine a naisao sam na njih 5-6 da su "otisla" tj uglavnom su dosli neispravni) i simptomi su sledeci prvo: ili se jednostavno "sistem" ne dize (kada je skroz "otisao") ili drugo: sistem pocinje da se "mrzne" (kada je "djelimicno" otisao) ali nije pracen restartima masine da bi na kraju dosao u prvu fazu kada se sistem ne dize.Jednostavan test da vidis da li se radi o procesoru (kada se sistem ne dize) je da izvadis procesor iz ploce i vidis da li se masina ponasa isto kada je upalis (tacnije da li cujes istu zvucnu signalizaciju s M/B kao kada je procesor u masini).RAM kao sto i sam kazes nije jer simptom "nestajanja" zvuka/slike u slucaju "otislog" RAM-a nezabiljezen je u mojoj dugogodisnjoj praksi (a i praksi ostalih jer nikad nisam nista slicno ni procitao a i nema nikakve "teorijske" osnove da posumnjas na RAM s tim simptomom).Kada RAM "ode" imas par sigurnih simptoma u vidu prvo: ne dizanja sistema uz uglavnom crn ekran tj. M/B ne daje video signal na monitor (ako imas jedan modul RAM-a) uz karakteristican zvuk za svaku M/B (skroz otiisao ili nekompatibilan RAM) i drugo: restart sistema iz nevezuse (ponekad pracen plavim ekranom ili vrlo rijetko zamrzavanjem "slike") kada je u pitanju djelimicno "riknuo" RAM tj. neispravan je jedan ili vise memorijskih "cipova" na memorijskom modulu.Svaki od ovih simptoma je tehnicki "teorijski" obasnjiv ali da se ovo ne pretvori u tutorijal neka ostane na simptomima. Smile

PS.Masa "servisera" radi po principu zamijeni sve dok ne "naletis" gdje je problem ali to nije sustina jer se takav nacin rada nauci za pola sata kursa bez neophodnosti posjedovanja nikakve tehnicke podkovanosti.Sustina je u poznavanju rada racunara do najsitnijih detalja a ne da trazis "kvar" po principu corave koke (koja ipak ubode po neko zrno).Ne kazem da ti spadas u te "corave koke" ali pravi "majistor" cim pregleda "masinu" istrese "dijagnozu" koja se samo nekada sastoji od dvije opcije ali nikada od 4-5 opcija.
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Jingle bells!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 166
mob
Nokia 6670
oke, ram smo izbacili... Smiley
skinuh mem86 i windiagnose, oba kazu da je ram 100% ok.

Trenutno su mi opcije ili da nosim makinu kod 'corave koke' (i da mi ista naplati debele pare za 'servisiranje') ili da cekam kraj septembra kad se vracam u Bg i onda odvucem komp kod prodavca sa dramaticnim 'sta ste mi ovo uvalili' pitanjem Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
save   ,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,
the   °º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤°
marmots   °`°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`
!!!   °º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤°
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 769
Zastava Pancevo
Kad sam vec tu da iskoristim temu..nadam se da grinja nece da se ljuti

meni se nedesava da nestaje slika nego se jednostavno resetuje komp ali kad se ponovo podigne izbacimi ono za slanje greske u winxp-u i posle toga mi otvara  browser i pise kako mi driver za graficku nije u redu ali ja sam ga reinstalirao jedno 5 puta i opet isto HELP

upitanju je ati radeon 9600se

IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Ako ti uvijek javlja istu gresku (tj. da nesto kao ne valja s drajverima VGA karte) vjerovatno je problem u samom OS-mu (pretpostavljam da imas WinXP) tj.Win ti se kolje s necim (ne moraju to biti drajveri za VGA vec moze biti i neki program za "obradu" videa,program za "reprodukcijiu" videa ili neki kodek pack)
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 315
Nije tacno za napajanje. Meni se desilo da je izbacivao plave ekrane 10 puta dnevno i nikad se nije resetovao, palo je iz prve sve kako treba. Zamenjeno napajanje i radi. Za cpu si upravu. Najteze riknjava, ni meni se nikad nije desilo da tako rikne, ali i dalje ne mora da znaci da nije. Zato sam ga i stavio na poslednje mesto. Ram isto.
Meni ovo smrdi na voltazu, jer mi se desavala slicna stvar.
Opet kazem mozda je samo win prso. Ako mene pitas probaj barem reinstall pre nego sto odneses komp u servis.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Nije tacno za napajanje. Meni se desilo da je izbacivao plave ekrane 10 puta dnevno i nikad se nije resetovao, palo je iz prve sve kako treba. Zamenjeno napajanje i radi

Pa nisam rekao da se racunar restartuje kad je napajanje "lose" vec da se gasi tj. "šat davn" (iz nevezuse) Smile. I to je sigurno tacno (uz vjerovatnocu da je do M/B tj. napajanja/elektronike na M/B). Drugo ako su ti se javljali "plavi ekrani smrti" pa si zamjenom napajanja rijesio problem tu imas jednu mogucnost tj. da imas problem s "mreznim" napajanjem (energetskim i vjerovatno je prenapon tj. konstantno veci napon nego sto treba 220V) i nemoj da se zacudis da ti i to napajanje sto si zamijenio takodje poslije nekog vremena "rikne"  Smile.Windows te je upozoravao na to s "plavim" ekranima (on ce to uciniti i kod "prve" instalacije ako nesto ne "stima" s napajanjem ili necim drugim).I trece covijek gore nije pomenuo nikakve plave ekrane vec ono nema slike/zvuka sto ce reci kakve to veze ima s napajanjem (na koje ti mislis jer. moze imati s napajanjem PCIex magistrale a to je vec do M/B).Napajanje u racunaru uglavnom "rikava" od napajanja iz energetske mreze tj. zato sto ljudi uglavnom kupuju losa "kucista" a samim tim i lose napajanje.Takvo lose napajanje nije u stanju da "ispegla" "pikove" iz energetske mreze i vrlo lako "rikne".I pitanje je vremena kada ce se to desiti ako je lose "napajanje" u PC-ju i ako nije dobar "napon" energetske mreze.U takvim slucajevima (ako zivis u kraju s losom "energetskom" mrezom_"slab" trafo a nakacen pun buljuk pretplatnika napon naravno pada ili ako se pak nalazis "blizu" trafoa napon je konstantno "malo" veci_ kupovina stabilizatora napona je obavezna).Prica o simptomima da je napajanje otislo (ili ce skroz otici) se odnosi na 99% slucajeva.Uvijek postoji izuzetak (neki novi simptom za neki hardverski dio) kao i kod ljekarske dijagnoze.Pojavi se novi simptom za "poznatu" bolest.Ali ako dodjes kod ljekara i kazes da te boli grlo nece te poslati ljekar opste prakse kod specijaliste ortopeda (mada ko zna kakvi su ovi danas u zdravstvu nista nije iskljuceno a ni ovi "eksperti" za racunare nisu nista bolji).

PS.Ovo napajanje shvati u sirem smislu tj.naponska "kutija" u kucistu, napajanje na M/B,energetsko napajanje iz mreze.
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.