Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ispovest majki čiji su sinovi zavisnici od narkotika  (Pročitano 6312 puta)
24. Avg 2009, 08:33:22
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Ispovest majki čiji su sinovi zavisnici od narkotika
Lomio mi je rebra i davio me da bih mu davala pare za drogu
Autor: Ana Lalić | Foto: ilustracije Northfoto | 24.08.2009. - 08:09

- Pitaš me kako izgleda život sa detetom narkomanom? Detetom, sinom jedincem, koga voliš najviše na svetu? Lomio mi je ključnu kost, rebra, razbijao mi glavu, davio me... Morala sam da mu dajem novac. On je njime kupovao drogu, a ja sam na taj način kupovala svoj život, priča jedna od majki narkomanskog zavisnika koja je iz razumljivih razloga želela da ostane anonimna.

- Živimo pod istim krovom, nas dvoje u dva paralelna sveta.

Njegov se sastoji od toga da dođe do svog heroina po bilo koju cenu, da ga ubrizga u venu i da otplovi u svoj svet, a moj se sastoji od borbe da nas izvučem iz pakla u koji nas je heroin odveo - kaže Staša, kako ćemo je nazvati u ovom tekstu (ime poznato redakciji).
Poslednjih pet godina ona se intenzivno bori sa bolešću svoga sina, a u međuvremenu se bori i s njim kako bi zaštitila sopstveni život.
- Već pred kraj gimnazije, moj sin je sa trave prešao na heroin. Skoro istovremeno je postao vrlo agresivan. Lomio je sve po kući, bacao stolove, razbijao... A zatim bi se “posvetio” meni. Kada bih se vratila sa posla, počinjao bi da me davi i traži novac. Ukoliko bih rekla da ga nemam, postajao je okrutniji. Lomio mi je rebra, bacao me je po kući, udarao po glavi... Jedne noći me je u ponoć naterao da odem na bankomat i podignem novac koji mu je trebao za heroin - priča Staša. Pored fizičkog bola koji je godinama trpela, više ju je, kaže, mučio onaj drugi, psihički. Kako to većinom biva, Stašin suprug je sa prvim nevoljama nestao iz života svoje porodice, ostavljajući je da se sama bori sa bolešću njihovog sina.
- Pitala sam se kakva sam ja to majka? Gde sam pogrešila? Kako mogu da dajem svom detetu novac za nešto što ga ubija? Pomišljala sam da prekinem sve, da nestanem.... Ipak, u ovim momentima bi, kaže, uvek prevagnuo nagon za životom. I ljubav prema detetu. Svom bolesnom detetu.
- U retkim lucidnim trenucima moj sin se kajao za sve što mi je učinio. U tim momentima sam u njemu prepoznavala moje voljeno dete koje sam rodila, vaspitavala... - kaže Staša, napominjući da su takvi trenuci nažalost bili retki. Kratke periode sreće ubrzo je prekidao novi recidiv. Kupatilo krvavo posle svakog bodenja. Rasprodate stvari iz kuće. Pretnje dilera. Policija, zatvor, neuspešna lečenja, ponovna navlačenja na heroin, nove batine...
- Heroin ubija emocije. Narkomani nisu sposobni da misle ni na šta osim na drogu. S tom mišlju ustaju, s njom žive, s njom ležu - dodaje Jovana, Stašina prijateljica i takođe majka ovisnika. Iz nje govori sedamnaestogodišnje iskustvo suovisnika.


- Zamislite da se sedamnaest godina budite i da je prva stvar koju ujutro uradite da proverite da li vam je dete živo? I onda ga ugledate na krevetu onako zelenog u licu, zombiranog... I budete presrećni što i tog dana diše, što će se ipak probuditi... - kaže Jovana. Narkoman vam, kaže, oduzme deset godina života. U kojima nemate nijedan slobodan dan...
- Oko jednog zavisnika od droge ima minimum pet žrtava njegove bolesti. Roditelji, braća, sestre, rođaci… Barem tako bude na početku. Na kraju se sve svede na nas majke - dodaje Jovana.
Mada priznaju da im se često dešava da pokleknu, da se jednostavno umore i od borbe i od neizvesnosti i od razočaranja, ove dve snažne žene ne odustaju. Ta mogućnost im, uostalom, nije ni data. Ne mogu da prestanu da budu majke.

Kolektivno lečenje je jedini spas

- Morate biti dovoljno jaki, zaključati srce i izbaciti ih na ulicu. Primorati ih da se suoče sa dnom, naterati ih da se obrate za pomoć. A tada, ukoliko to urade, dati sve od sebe da im zaista i pomognete u izlečenju - dodaju naše sagovornice poručujući:
- Narkomanija nije obest. Narkomanija je bolest!
Obe naše sagovornice ističu da je kolektivno lečenje jedini mogući način izlečenja od narkomanije.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Citat
- Pitaš me kako izgleda život sa detetom narkomanom? Detetom, sinom jedincem, koga voliš najviše na svetu? Lomio mi je ključnu kost, rebra, razbijao mi glavu, davio me... Morala sam da mu dajem novac. On je njime kupovao drogu, a ja sam na taj način kupovala svoj život, priča jedna od majki narkomanskog zavisnika koja je iz razumljivih razloga želela da ostane anonimna.

gospodji bi bilo najbolje da se obrati systemu ili klici...oni bi se najbolje brinuli o njenom sinu jedincu...bez lopate naravno...sve sa lepom pricom i razumevanjem Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Ant.com
sta da se radi.
                       
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
HTC One
A mogla je i da pozove policiju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Policija dodje i kaze - to je vas porodicni problem, dok ne bude mrtvih, nemojte da nas zovete...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
HTC One
Policija dodje i kaze - to je vas porodicni problem, dok ne bude mrtvih, nemojte da nas zovete...

Znam kako gledaju na porodicne odnose, ali zar telesne povrede (kljucna kost, rebra) ipak nisu dovoljne za intervenciju?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Nope... to je recenica koju su culi mnogi koji su zvali policiju...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
HTC One
Ima li u ovoj zemlji ijedan zakon koji sluzi necemu?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13

- Morate biti dovoljno jaki, zaključati srce i izbaciti ih na ulicu. Primorati ih da se suoče sa dnom, naterati ih da se obrate za pomoć

od genijalnih "struchnjaka" iz blica covek i ne moze da ocekuje nishta pametnije  Smile Smile .... izbacite ih na ulicu da pocrkaju ,ili (shto je verovatnije) nekog drugog premlate da bi doshli do novca za drogu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Posto volis da spustas pricu na licni nivo, videcemo tebe kad ti se tako nesto desi... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.