Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Udario profesora pesnicom zbog jedinice  (Pročitano 10392 puta)
22. Avg 2009, 13:21:15
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Incident za vreme popravnog ispita u Tehničkoj školi u Kraljevu
Udario profesora pesnicom zbog jedinice
Autor: S. R. T. | Foto:S.T. | 22.08.2009. - 08:00


KRALJEVO - A. M. (18), učenik srednje Elektrosaobraćajno-tehničke škole "Nikola Tesla"iz Kraljeva, udario je pesnicom u vrat profesora Jugoslava Mitrovića jer mu je ovaj u avgustovskom ispitnom roku dao jedinicu iz mehanike, zbog čega će đak ponavljati razred, a s obzirom na to da drugi put ponavlja istu godinu, ujedno će izgubiti i pravo na redovno školovanje.

Učenik je posle incidenta priveden i saslušan u policiji, koja je i juče u školi obavljala informativne razgovore sa očevicima incidenta, zbog čega o ovom slučaju još nije izdato zvanično saopštenje.
- Taj dečak je prošle godine ponavljao razred, a pao je i iz mog predmeta jer jednostavno nije znao za prelaznu ocenu. Na kartici koju je izvukao sada na popravnom ispitu nije mogao da odgovori ni na jedno pitanje. Pokušao sam mimo pravila da izvučem bilo šta iz njega pitajući ga šta je čitao, šta zna, odgovorio je da je čitao, ali da ne zna. Kada sam mu rekao da je pao, počeo je da plače, a kada sam se okrenuo da upišem ocenu, osetio sam jak udarac iza levog uha. Sledeće što sam video je da kolege iz komisije i drugi đaci pokušavaju da ga obuzdaju - kaže profesor Mitrović.
Na incident u školi koja po nagradama koje osvaja na prestižnim takmičenjima slovi za jednu od tri najbolje u državi, za sada niko iz resornog ministarstva nije reagovao.
- Obavestili smo ih, a protiv đaka će biti pokrenut postupak. On, inače, već ima ukor direktora jer se nedolično ponašao prema profesorki matematike, isto je ponovio i sa profesorom koji ih je vodio na sajam automobila, a samo u drugom polugodištu ima 148 opravdanih i 16 neopravdanih izostanaka - kaže direktor škole Petar Lišanin.
Solidarišući se sa kolegom, profesori iz "Tesle" juče nisu ispitivali đake koji su došli da polažu popravne ispite. U školi je bilo i dosta kolega iz drugih škola.
- Problem je što Ministarstvo nameće stav da svaki đak mora da položi i završi razred. Ako profesor opsuje đaka, onda je učinio tešku povredu radne obaveze i gubi posao. Ako đak svaki dan psuje profesoru majku, onda je to lakša povreda i on dobija ukor. Država nas indirektno tera da neznalicama dajemo diplome. Pa pogledajte šta se desilo sa koleginicom iz Sremske Mitrovice koja je takoreći bila stavljena na stub srama - kaže ljutito napadnuti profesor.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Nokia 3220
Citat
On, inače, već ima ukor direktora jer se nedolično ponašao prema profesorki matematike, isto je ponovio i sa profesorom koji ih je vodio na sajam automobila, a samo u drugom polugodištu ima 148 opravdanih i 16 neopravdanih izostanaka - kaže direktor škole Petar Lišanin.

Ovo je  primeran djak  Smile
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 531.9
mob
Nokia Neka stara nokia
sve bokser do boksera jbt... Smile
pocela sezona bijenja profesora  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Imao sam i dobrih i losih profesora ali svi su imali moje postovanje ako ni zbog cega drugog a ono zbog zvanje koje imaju... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Sony 
Mislim ipak ti nekad pukne film , nemože se uvek kontrolisati , ali je ovo počelo da bude vrlo često da učenici tuku profesore........
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Apple iPhone SE 2020
Kad ti pukne film, onda se kontrolises...
Ako se ne kontrolises, onda si za kavez, a ne za svet...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 2681
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
I mi smo pravili razne zvrčke, ali da udarimo profesora... to nam nikad nije palo na pamet.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
izgubiti godinu dana zivota i opet uciti kojekakve gluposti je svakako strasno,ali,vidi se da se radi o nekom mentolu koji nema nimalo mozga,niti volje da nesto radi,tako da ako je izgubio i godinu,i pravo na skolovanje.
mislim,cak i da pokusam da razumem sve njegove "aktove",ujkljucujuci i bes,ono sto ne mogu da razumem jeste to izostajanje sa casova i nonsalantnost.ako je vec ponavljao godinu,onda bi ili trebalo toliko vec da utuvi u glavu za jednu bednu 2ku,ili bi ako nista,drugo,ako vec nije utuvio gradivo za 2,bar trebao da utuvi da je onda bolje da ostane na vecini casova i nauci na njima za 2ku,jer je to u takvoj skoli,verovatno sasvim dovoljno.
ali,uvek je lepse oslanjati se na ono "ma,opusteno",ili "ima vremena..."  Smile
« Poslednja izmena: 23. Avg 2009, 19:16:51 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52

- Problem je što Ministarstvo nameće stav da svaki đak mora da položi i završi razred. Ako profesor opsuje đaka, onda je učinio tešku povredu radne obaveze i gubi posao. Ako đak svaki dan psuje profesoru majku, onda je to lakša povreda i on dobija ukor. Država nas indirektno tera da neznalicama dajemo diplome. Pa pogledajte šta se desilo sa koleginicom iz Sremske Mitrovice koja je takoreći bila stavljena na stub srama - kaže ljutito napadnuti profesor.


Boldovala sam gore ono sto smatram kljucnim. Profesor nema pravo da obori djaka koji ne zna, jer je to onda navodno samo njegov neuspjeh. Skola nema pravo da izbaci djaka - ovaj moze da se drogira na casu, da napadne profesora ili drugog djaka ili da siluje nekog i niko ne moze da ga izbaci iz skole, sve dok ga neka druga skola ne primi + se obezbjedi saglasnost djaka i njegovih roditelja, jer niko nema pravo da nekom uskrati pravo na obrazovanje?!

Pa da li je to normalno?
Profesor ne smije da vrijedja djaka, da ga na bilo koji nacina dodiruje ili ne daj boze udara, da vice, da ga izbaci sa casa, da mu da keca - jer se ocjene u dnevnik upisuju na osnovu znanja, a ne ponasanja. Ukor nema uticaja na prosjek, niko ga i ne gleda. I koja im je opcija preostala? Da se zale roditeljima i rizikuju batine?

Profesori znaju da je skoro nemoguce oboriti nekog na popravnom i onda sta. Onaj sto je imao keca citave godine dobice dvojku, onaj sto je imao dvojku dobice trojku, cetvorka u peticu, a petica? Sta je sa djacima koji su se citave godine isticali, koji zaista imaju znanje za 5? Pa oni ce, ako su slabi karakteri, da zakljuce da je sav trud uzalud i da se uklope u sveopsti javasluk, ili ako su malo cvrsci da gledaju da zbrisu odavde.

Oni ce da zbrisu odavde, a mi, sta cemo mi?
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Onaj sto je imao keca citave godine dobice dvojku, onaj sto je imao dvojku dobice trojku, cetvorka u peticu, a petica? Sta je sa djacima koji su se citave godine isticali, koji zaista imaju znanje za 5? Pa oni ce, ako su slabi karakteri, da zakljuce da je sav trud uzalud i da se uklope u sveopsti javasluk, ili ako su malo cvrsci da gledaju da zbrisu odavde.
Oni ce da zbrisu odavde, a mi, sta cemo mi?

Daj o cemu ti pricas? U Srbiji se i tako posao dobija na debelu vezu. Trebo je da mu da tu glupavu dvojku. Ne zato sto ga onda ne bi udario nego zato STO JE NEBITNO!
I od kad je to srednjoskolsko obrazovanje obavezno?! Mislio sam da to vazi samo za osnovnu... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.