Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zli junaci iz bajki ukazuju na opasnosti  (Pročitano 4413 puta)
20. Avg 2009, 10:23:58
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Svet dece u uzrastu od tri do šest godina satkan je od crnog i belog. U ovom periodu deca počinju da se upoznaju sa bajkama i preko njih uče o dobru i zlu. Zato su one važan deo odrastanja.

Pored dobrih junaka koji nas uče moralnim vrednostima i veštinama, bajkama često dominiraju i negativni junaci. Ali, i oni imaju svoju ulogu u edukaciji dece. Evo šta o tome kažu britanski stručnjaci.
Negativni likovi čine deci bajke zanimljivijim, intrigantnijim, neizvesnijim, ali im pokazuju i loše karaktere. Kroz njih deca upoznaju negativne osobine i postupke, podstiču ih da o njima razmišljaju, grade sopstvene stavove i prepoznaju sličnosti kod osoba iz svoje okoline. Oni predstavljaju protivtežu dobroti i vrlini i uvode nas odmalena u svakodnevni život u kojem ima dobrote, ali i zla, pokušavajući da nas nauče da ih razlikujemo i da se uhvatimo u koštac s njima. Dakle, uloga negativnih junaka je da deci ukažu na loše osobine i postupke, a pomažu i roditeljima da deci na lakši način objasne razliku između dobrog i lošeg. Drugim rečima, da im ukažu na potencijalne opasnosti koje postoje i pomognu im u razvijanju sistema vrednosti. Doprinoseći dinamici bajke, negativni junaci preuzimaju i edukativnu ulogu predstavljajući loše postupke koje na kraju ipak neslavno završe. A odvažnost, hrabrost i junački podvizi pozitivnih junaka osiguravaju da oni negativni završe sa lošom reputacijom i osudom. Neki od junaka postali su sinonimi za određene društvene pojave i devijacije. Odrastajući saznajemo da i u stvarnom svetu postoje osobe nalik onima koje su pokušale da odvedu Pinokija u Zemlju razbibriga ili onih koji će osuditi nekoga zbog različitosti kao što se desilo Dambu.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


ne znaš ti kako je normalan biti pa poludeti !!!!

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 10717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG shine
Mislim da na današnje razlikovanje imeđu dobra i zla , deca nemaju najjasniju sliku .
pPočev od medija a o štampi da ne pričam i crtanih filmova tipa pokemoni i ne znam ti ni ja .

Mi smo odrasli na tim bajkama i nismo i ako ima zlog u njima postali zli , mislim da je to sve sad filozofiranje oko toga amerikanizacija svega , sve je ne stvarno i fuj , deca danas osim kompijutera i video igrica drugo i ne znaju da igraju , ne maštaju kao u bajkama ,

mi smo maštali o princu na belom konju o princu koji će probuditi uspavanu lepoticu,
a danas deca i ne znaju šta je bajka ,

maštaju o nokia telefonu n96 ili mp3 playeru  i i to već u obdaništu .

No coment koliko je sad ta neka psihologija i filozofija otišla , ako sam dobro shvatila ne treba ni imati decu danas jer sve je moguće da će ih iskvariti


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
Decu mogu jedino iskvariti njihovi roditelji, a mediji i društvo su upravo posedica toga što je roditelju koji je podbacio u vaspitanju lakše da prizna da mu je dete nevaspitani idiot zbog Pinka i Pokemona, odričući sebi svaku odgovornost za to. A odgovornost je upravo njegova i isključivo njegova.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
energija u domu,odnosi na realiciji roditelji- djeca,kolicina ljubavi i razumjevanja u jednoj porodici...ili odsustvo iste...po meni su apsolutno odgovorni za kompletni razvoj jedne osobe.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
Stoji... ali ipak nekako mislim da je lakse bilo normalno odrasti uz one crtace, one filmove, onu muziku... branka kockicu, acu postara, laku noc deco, metlu bez drske, obrazovni program....
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
To je baš bilo kada su bile famozne '90-e.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


ne znaš ti kako je normalan biti pa poludeti !!!!

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 10717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG shine
Stoji... ali ipak nekako mislim da je lakse bilo normalno odrasti uz one crtace, one filmove, onu muziku... branka kockicu, acu postara, laku noc deco, metlu bez drske, obrazovni program....

naravno , mnogo je bilo više takvih emisija,

Roditeli na prvom mestu  snose odgovornost naravno slažem se ,  ali ima uticaja i ta medijska glupost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Bajke daju pogresnu sliku... U bajkama su svi verni kralju, kraljici, prelepoj princezi, princeze se udaju da princheve, a patuljci prde u bubanj, princhev poljubac budi princezu iz sna, a svi zli likovi su obavezno nosate rugobe. Takve priche teraju zensku decu da tripuju da su princeze, a musku decu da gledaju japanske anime crtace jer u bajkama ne nalaze nista sto im moze izgledati zanimljivo.
« Poslednja izmena: 21. Avg 2009, 08:16:51 od Skiner_X »
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.