Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:50:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Puška Vs. kutlača ~ Žene u vojsci  (Pročitano 39986 puta)
18. Avg 2009, 20:49:03
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla desktopsmiley_1_1
mob
HTC Wildfire S

Od skora je nasa mala brdovita zemlja na Balkanu uvela mogucnost sluzenja vojske za zene i nije nam dugo trebalo, jeste da je i Iran to uveo pre nas, ali ipak impresivno.


Pre nego sto krenem da kenjam, i pre nego sto vi krenete da kenjate, odmah da naglasim da mi je jasno da pricam o temi o kojoj nemam pojma, odnosno o njoj pricam iz ugla, postenog Srbina, domacina, dakle prosecnog muskog sovinistickog goveda.

Preciznije, nisam zensko, ali niko nije savrsen, pa necu moci da kazem kako to izgleda iz njihovog ugla, i potpuno sam svestan arogantnosti ovog teksta, ali cu opisati iskljucivo svoje iskustvo sa doticnim vanzemaljcima, poznatijim i kao zene u vojsci.

Pa cu zato da se oslonim iskljucivo na proverene informacije, moje ogranicene utiske, i misljenja zena suprotnog pola.
 

Generalno na ovim prostorima postoji duboko ukorenjeno misljenje da su zene blago nesposobnije u svakom mogucem smislu od muskaraca, ne bas izrazeno kao na primer u raznim istocnim zemljama, ali itekako jasno vidljivo.

Za to ima milion razloga, ni jedan nije preterano logican i nema puno korena u stvarnosti, ali eto, opstaju uprkos svakom razumu, jos jedan fantastcina osobina naseg malog naroda.

Pitanje je da li je potpuno opravdano samo okriviti roditelje, jer ni oni nisu imali priliku da vide drugacije, jako retko imate priliku da vidite potpuno ostvarenu zenu na nasim prostorima, uz svo duzno postovanje prema svim zenama ovde i tamo, najcesce preovladava misljenje da je posao zene da podize decu a muskarac ide okolo i pravi sranja.

Nazalost ili na srecu ova predivna karakteristika je stvorila neobicnu vrstu zena koje je u stanju da trpi enormne kolicine gluposti koje posteni domacini na ovim prostorima vole da prave, i to do odredjene mere uspeva da izbalansira enormnu kolicinu gore pomenutih proizvoda koje mi posteni domacini pravimo.
Ali naravno i medju nama ima posebno istaknutih proizvodjaca.

 
Nisam siguran kad to pocinje, pre sam mislio da je neki pocetak tamo kad devojcice ne rade fizicko, ili kad se od njih ne ocekuje da urade bilo sta na tehnickom obrazovanju, mislim da se od njih i ocekuje da ne ocekuju da urade bilo sta.
Mozda nisam u pravu, mislim da je pocelo sa Lilith, ili onom drugom zenom cije smo ime zaboravili...

Cekaj, znate ko je Lilith, a breee, pa vi dobri ljudi uopste ne znate najbolji deo biblije, kad je odluceno da se otkaci Adamova prva zena, jer je htela da bude jednaka sa njim ili da stalno bude gore, nisam siguran, ma uglavnom, bila je puna tih suludih feministickih ideja.

Bog je tih dana bio u zabludi da je muskarac, i kako je krenula prica da se Lilith zaludjuje raznim idejama o jednakosti, dobri ljudi su je izbacili iz dobre knjige a onda je proglasili demonom, i raznim drugim stvarima.

Nije ovo bas tekst od bibliji i bogu koji je kasnije iz gadjenja prema nekim ljudima postao zena, nego o tome kad je to nase musko dozivljavanje zene kao slabije pocelo i koliko je opravdano, ako uopste jeste.

 
Mislim redovno to mozete svuda da vidite, muskarci trce na primer trku hiljadu metara, zene trce devetsto metara, nije da zene nisu sposobne da istrce hiljadu metara, ali eto neko ima u glavi da su slabije, i tako stalno kroz zivot.

A relativno retko, veoma retko, prosecan muskarac u Srbiji ima priliku da upozna zenu koja je fizicki na ravnoj nozi sa njim, jer se to od zena nikad nije trazilo cak naprotiv veoma zaguljen patrijahalni sistem je uvek bio i ostao veoma ostro okrenut protiv zena, i valjda je tako pocelo da pobedjuje misljenje da su zene slabije.

 
To tiho negodovanje se posebno istice u vojsci, generalno gledano naoruzne zene nisu kod nas neka novost, otprilike su uvek bile tu negde izmedju svaka dva herojska, epska, velicanstvena rata da srede sve to sto su muskarci epski sjebali.
Ali posebno lose se gleda na svaku zenu koja je stigla do visih cinova, a ima i takvih, samo su strogo cuvana tajna.

 
Ali ono sto mene opasno zulja je cinjenica sto i ja spadam u red tih goveda koji i pored toga sto su imali priliku da vide suprotno i dalje nekako nisu odusevljeni tom idejom zena u vojsci, iskreno nisam siguran sta samnom nije u redu.

Ja ne mislim da su zene slabije od muskaraca, ja znam da nije tako, ali mi je opet ta ideja izuzetno strana, sad se ponavljam, ali za mene smrt zene je nesto mnogo gore nego smrt muskarca, nesto mislim da cemo se mi muskarci uvek ubijati, jednostavno rat je zabavan i isplativ, i zato ga decaci vole.
I nekako mi nije zdravo gurati zene na silu u taj nas muski fenomen, nemam ja nista protiv da neko ko hoce da sluzi vojsku to odsluzi, ali mi se ideja masovne regrutacije kao sto regrutujemo muskarce nikad nije dopadala.
Mislim da jedna nacija i narod tu mogu mnogo vise da izgube nego da dobiju.

I nekako mi je neshvatljivo da se i zene spuste na taj nas muski nivo gluposti gde genocidi rastu na drvecu a municije uvek ima dovoljno.

Ovako bih ja ukratko opisao moj sovinisticki stav.

 
 A sad zasto ja i slicni nismo u pravu...

 
Zene su fizicki slabije.

Ja sam imao priliku da samo jednom dobijem batina u zivotu, samo jednom sam imao priliku da priznam da je neko fizicki superiorniji od mene, kad to kazem, mislim na ravnopravnu borbu prsa u prsa, jedan na jedan.

Bilo je raznih kandidata koji su hteli da mi odsrafe glavu i da je laganim potezom noge repozicioniraju u moju zadnjicu, od veoma nervoznih tipova koji dizu tegove i besnih decaka do mudzahedina i pandura, ali sam uvek ostajao ziv (manje vise), jer pre ili kasnije svako se onesvesti kad ga drmnes laktom u glavu, ili podlo, kolenom u dzonsona, u principu sto su veci lakse padaju jer im treba vise kiseonika.

Iskreno sam smo jednom dobio batina, i to od crvenkapice, to je imalo i svojih pozitivnih strana, pod jedan, najzad ja i moj ego mozemo da stanemo u jedna kola, pod dva, dosao sam do saznanja da su zene podle i pokvarene kao i ja, sto ce reci, jednake (pobogu kakav covek od zene udari coveka kolenom u ...)

Moglo bi se reci da je postupak upoznavanja sa emancipacijom u mom slucaju bio veoma bolan.

To je bio jedan od divnih mislim, prolecnih dana, jedna jako simpaticna teta u zelenoj majci me je zamolila da je udarim, ja sam se nasmejao prilicno neprikladno, teta mi je zabila lakat u bubreg, cizmu u casicu, a u uzletnoj putanji, koleno na mesto koje je do tog trenutka korisceno za reprodukciju.

Zgrozen cinjenicom da je neko dovoljno pokvaren da udari coveka ispod pojasa, a jos vise zgrozen cinjenicom da sam ja udareni covek, pokusao sam da izrazim svoj protest ali sam vec bio u silaznoj putanji.

Moje kolege su sa odusevljenjem aplaudirale kung fu teti, verovatno da ne bi bili sledeci pokazni subjekat, sise...

Evo sve do skora nisam znao sto je teta bila toliko nervozna, i tek pre para dana sam saznao sta je bio problem, uz pomoc Mossad-a, iz nekog razloga zene iritira kad ih podcenjujete i gledate od gore. Ja kao i moj fercerator bi bili mnogo sretniji danas da smo to onda znali.

Ukratko doticna devojcica je bila u vojsci mnogo duze od mene, sa sve ratnim iskustvom, sto se dalo zakljuciti kad je obukla uniformu sa berom, ali sam je ja naravno podcenio jer je zena, i nisam ocekivao da ce tako brzo da reaguje, i dok sam plakao ko devojcica jer sam dobio batine od devojcice, ozbiljno sam morao da ponovo razmotrim i redifinisem svoje srednjovekovne stavove.

 

 
Zene su psihicki slabije.

Aposlutno niste u pravu, nisam siguran koliko neko treba da bude psihicki stabilan da bi bio snajperista, da bi istrcao iz zaklona da izvuce nekog ranjenog, ali mene je jedna tako izvukla, sve vreme pucajuci preko mene, sto je kako fizicki tako i psihicki tesko.

A, i kad smo kod psihe, najsvetliji primer, zastrasujuce impresivne psihicke stabilnosti je moj bivsi vojni psiholog/psihijatar, kako se ovo pise u zenkom rodu ne znam jer sam i ovako nepismen pa ne bih da Hrvatiziram, uglavnom, opasno zanimljivo stvorenje.

Kad vas proglase za strucan i posebno lojalan kadar, pa odluce da ce nesto od vas da prave u vojsci, obicno vas proture kroz sito raznih psihologa i psihijatara, da vide koliko vam dasaka fali u glavi.

Ovo se naravno odnosi samo na odredjene fine osobe, ove ostale regrute ko 'hebe, masa je poslata kuci cim su razduzili opremu bez ikakvog pregleda.

Kao i mojim kolegama i meni je falila kompletna drvna industrija gore posle ekskurzije po Kosovolendu, ali za razliku od svih sita pre nje, ja sam sa ovom tetom postao super, jer igra sah bolje od mene, a obicno bih se sakrivao u njenoj kancelariji svaki put kad komandant krene da deli glupe poslove pre podne po kasarni (jedva cekam da cujem na vestima sta ce biti kad prvoj zeni u vojsci narede da skuplja lisce asovom)

Vremenom sam dosao da fantasticnog podatka da ona u svojoj glavi ima negde oko dvadeset ili trideset osoba sa posttraumatski stresom, tacno tri osobe koje su suicidno depresivne i ko zna koliko "obicnih" razgovora koje mora da obavi sa bilo kim od negde oko hiljadu ljudi, koji su videli borbu, ako to nije impresivno, ja ne znam sta je, ja u mojoj glavi imam samo sebe i vec nam je guzva.

 

Relativno malo ljudi zna da su zene u stvari u globalu mnogo pogodnije za vojsku od muskaraca, muskarci su uvek bili manje sposobni, nisu mogli da prave decu, zato im je priroda uostalom podarila ulogu napucavanja i prepucavanja oko teritorije, jer nisu za bilo sta drugo.

Kad neko pomisli na zene u uniformi, prva prepreka je verovatno cinjenica da su muskarci u startu fizicki jaci.
Posle dva meseca obuke to moze da se ispravi, postoje tehnike borbe koje vam dopustaju da ubijete coveka dvaput veceg od sebe, tako da taj "minus" moze lako da se nadoknadi.

Sa druge strane zene, brze misle i bolje pamte, bolje trpe psihicko i fizicko opterecenje, teze gube zalihe energije i vode, agilnije su i brze, pragmaticnije su i preciznije, i za razliku od muskaraca mnogo bolje se snalaze u situacijama u kojim treba raditi vise poslova odjednom.

I jedina mana koju sam ja video je da su potpuno operisane od timskog rada, stavite dve zene sa visokim cinovima u prostoriju i trk po bazen sa cokoladom jer je sokob nemoguce izbeci, ni nama muskarcima ovo nije strano i pre ili kasnije rasprave se pretvore u macevanje ali zene u toj disciplini opasno pobedjuju.

 

Ali da u ovo ukljucim i misljenja ljudi koje ja smatram veoma  inteligentnim i adekvatnim da odlucuju kad je ova tema u pitanju...(citirani)

Musko - Bezbednjak, i dalje me plasi:

Za njihovu obuku je potrebno vise vremena ako mislis na potpuno formiranog vojnika, posebno za podizanje fizicke kondicije, recimo za prosecnog pripadnika pesadije potrebno je oko mesec ipo dana intenzivne obuke da se dobije neki osnovni elementarni regrut, kod zena ovo bi moralo da bude bar dva meseca ili dva ipo zavisno od VES-a, razlika u vremenu bi moglo da se uzme od obuke u teoriji jer im to obicno ide brze bar kod nas na farmi, ali opet kad se sve sabere nesto duze traje obuka bas zbog podizanja tog fizickog dela, mislim da mi za to nemamo para, ko ce se stim zajebavati, a i pazi nema nista gore nego da nam sad uvale u ovaj osakaceni sistem jos i novu jednacinu, pa resavaj ko kako stigne, nisam ti ja za to da se to masovno uvodi, bar za sad.

 

Musko - Djole, ucesnik svih alkoholicarskih oslobodilackih ratova za svoju kafanu, a i sire.

Da li si ti jebote normalan, sad je jebote, covece...cek...tri sata, pa da li ti spavas jebote, ma puca mi ona stvar, radi sta oces sa zenama, covece pusti me da spavam...

Ko te zove u ovo doba...

Ma neki kreten spavaj...

E pozdravi ga i reci mu da dodje u utorak zbog kola.

Alo konju, rekla ti Milica da dodjes u utorak po kola...

 

Zensko - Kler, jedna od najboljih i najskupljih cuvara ledja u Svajcarskoj, najbolji strateski i takticki operativni logisticar u istoj a i sire.

...haha, jebote, nema sanse, ako ocekujes da mi nesto radimo na dvaput tezi nacin kao sto to obicno biva kod vas i da cutimo mozes odmah da odustajes od te price, najbolja stvar koja moze da vam se desi je da vam mi malo prodrmamo tu zajebanciju, pola ce se osetiti ugrozeno pa ce krenuti da panici i da sredjuje svoje poslove a druga polovina se nece usuditi da traljavi, sto je slozices se, veoma osobeno za vas, ma daj, nemoj da se ljutis vi ste jednostavno takvi.

 

Mogao bih ja sad da davim do besvesti, i malo je glupo napraviti neko poredjenje ko je bolji, ko zeli da se drzi samo podataka na papiru moze sam da shvati da su zene kao smisljenje za pilote, snajperiste, i posade oklopnih vozila, generalno gledano.

I opet malo je glupo reci da to mozda izgleda tako u teroriji a da u praksi to ne stoji.


Ljudmila Pavlicenko (309 potvrdjenih pogodaka od toga 36 snajperisti)





Lidija Gudovancova



Roza Sanina



00 Natalia V. Kovsova i Maria Polivanova, 242 Liba Rugova, 155 Jekatarina Zdanova, 143 Ina Simeonova Mudretsova, 90 Al'ija K. Moldagulova (12 u borbi prsa u prsa)

I mozete tako u nedogled, ovu je samo par primera, i mogao bih da nabrajam i dalje ali kao sto sam vec rekao malo je glupo praviti od ovoga takmicenje, mislim da oni koji su ubijaju da dokazu da je jedna strana "bolja" od druge potpuno zaboravljaju da razmisle koliko bi korisno bilo imati obe strane zajedno, jer bi prednosti jedne strane eliminisale mane druge.

Rezultati mogu da vas iznenade jer neke stvari jednostavno bolje funkcionisu zajedno.

Ukratko zene nisu ni na koji nacin inferiornije u odnosu na muskarce, hteo to neko da prizna ili ne, samo je pitanje dokle cemo mi u ovom drustvu njih dozivljavati kao takve, jer problem i nije u njima nego u nama koji se bez ikakve logike drzimo za nazadno razmisljanje koje nema temelja u realnosti.

Ja licno mogu samo da pozelim sve najbolje ovom najhrabrijem delu zenske populacije koji je valjda vec zavrsio skolovanje i obuku, i koji ce verovatno izneti taj neki najveci deo borbe za prava zena u ovoj drzavi i u ovoj vojsci, jer su medju prvim ako ne i prvi odlucile da ruse i taj zid, a siguran sam da nije lako.



Izvor: eizo - Blog B92 (uz dozvolu autora)
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla desktopsmiley_1_1
mob
HTC Wildfire S
I jedan lep primer. Smiley


Milunka Savić


Milunka Savić bila je podnarednik u 2. puku i srpska heroina Prvog svetskog rata. Ranjavana je u borbama pet puta.

Rođena 1888. godine u selu Koprivnici kod Raške, Milunka Savić se u Balkanskim ratovima 1912. i 1913. godine borila kao dobrovoljac. U Prvom svetskom ratu se naročito istakla kao bombaš u Kolubarskoj bici. Tu je, za višestruko herojstvo, dobila Karađorđevu zvezdu sa mačevima.

Dobila je mnoga, i najviša, odlikovanja, među kojima i dva francuska ordena Legije časti i medalju Miloš Obilić. Jedina je žena u svetu koja je odlikovana francuskim oredenom Ratni krst sa zlatnom palmom.

Nakon Prvog svetskog rata, zanemarena i od svih napuštena, penziju je, radeći 20 godina kao pomoćno osoblje, stekla u Državnoj hipotekarnoj banci. Ipak, odbila je ponudu da se preseli u Francusku i da dobija francusku vojnu penziju.

Umrla je u Beogradu 5. oktobra 1973.



Izvor: Vikipedija
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
bas se trudis da opravdas te batine sto si dobio  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
aaaaaaa... Smile

mislim,ima nas raznih...

mogu da govorim samo iz svog ugla...ne vjerujem da bih bila dobar vojnik Smile

ali,recimo da ratovi na filmskom platnu imaju onu carobu moc da je u pozadini uvijek dobra prica o hrabrosti,pozrtvovanosti,ljudskosti,o tome kako ima smisla umrijeti za ideju,cast ili osobu pored nas.
na filmskom platnu je lakse da se indentifikujes...cesto je jasna granica izmedju dobrih i losih momaka.

u stvarnosti...drago mi je da nemam iskustva,naravno,pa eto pominjem film...ali cini mi se da je sve mnogo blize najobicnijem ubijanju u cijoj je pozadini samo nagon.
nema dobrih i losih...samo onih koji pokusavaju da prezive.

nego,
ima nesto u zenama koje nose tesko naoruzanje,psuju sa dozom autoriteta i spremne su da vam otkinu muda ukoliko ih ne shvatite dovoljno ozbiljno Smile

ja i danas obozavam da vidim Sigurni Viver u ulozi Elen Ripli sa futuristickim martinkama koja gomilu isprepadanih marinaca predvodi u borbi protiv ruznih vanzemaljaca,pa jos kada se maltene unese u facu jednom od njih i kaze : "...ruzna kucko!" Smile...tatataratatarata...ksssss....

elem,
vojinici su uvijek bila potrosna roba...a tek koliko su danas...
a ratovi danas najmanje imaju veze sa cascu...

nego,zene u svemu tome...
to nije polje gdje bih se ja borila za emancipaciju Smile
priznajem da muskarci to rade bolje Smile
masovno bolje...
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Zene su fizicki slabije, ali su izdrzljivije... Ipak, mislim da psihicki to ne mogu da isprate na pravi nacin...
Ja ne kazem da ne postoje primeri... pojedinacni... Prosto, govoreci uopsteno, mislim da nisu za to...

Doduse, ni vecina muskaraca nije za ozbiljnu i profesionalnu vojsku. U slucaju rata, mobilisu se svi... ali ako to neko bira kao svoj poziv, jako mali procenat ljudi to moze da isprati valjano...

A pojedinci mogu zaista biti neverovatni... zene i muskarci...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
nego,
ima nesto u zenama koje nose tesko naoruzanje,psuju sa dozom autoriteta i spremne su da vam otkinu muda ukoliko ih ne shvatite dovoljno ozbiljno Smile

Hej, ima nešto i u mirisu svežeg napalma ujutru, što bi rekao Robert Duval... a kamoli u ovakvoj ženi.  Smile Smile

mogu da govorim samo iz svog ugla...ne vjerujem da bih bila dobar vojnik Smile

Ok, ali ako jednog dana budeš želela da se baviš time, trebalo bi da ti bude omogućeno a ne da te podcenjuju jer si žensko.  Smile
Pravo izbora.
Ko hoće... hoće. Ko neće, ne mora.  Smile Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.39
mob
Samsung S8
Zene...sta znam, ne znam kako je u vojsci, ali policija...mislim, nijedna zena policajac ne bi mogla mene da zaustavi, da me bije ili nesto slicno, zato sto je mnogo slabija fizicki od mene, iako moze da bude dosta starija.

Tako da mi ceo taj koncept, jos po pitanju vojske deluje smesno.
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia N97
Zhene su samo tako jake i izdrzhljive, ali ljudsko drushtvo kod zhena tolerishe parazitski nagon (da bi se to posle naplatilo sa debelom kamatom), dok se mushkarcima to nikako ne tolerishe, a i ne treba.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
HTC One
Kakvo nam je drustvo (i muskarci) uskoro nece biti pitanje da li trebaju zene da idu u vojsku vec ce to biti neophodnno.

Kako je krenulo, daleko bilo da nas za koju deceniju zadesi neki rat, vec vidim vecinu zena u prvim borbenim redovima i gomilu "muskarcina" kako negde u pozadini rade ono u cemu su bili najbolji na obuci... nose knjige u biblioteci, pomazu bakama u domu za stare, peru uniforme, prave zavoje... tzv. civilno sluzenje vojnog roka, neverovatna kovanica civil-vojska... nikada ga za to necu priznati... sasvim primereniji je naziv "drustveno koristan rad kao zamena za sluzenje vojnog roka"... mada, kako ce uskoro u zakonodavstvu postojati i takva kazna, sta ce razlikovati drzavnu obavezu od odsluzenja kazne, ko ce ga znati  Smile

Apsolutno za zene u vojsci, koje to zele, da bar imamo nekoga sa petljom pored nas kad nastane stani-pani  Smile

Zene...sta znam, ne znam kako je u vojsci, ali policija...mislim, nijedna zena policajac ne bi mogla mene da zaustavi, da me bije ili nesto slicno, zato sto je mnogo slabija fizicki od mene, iako moze da bude dosta starija.

Tako da mi ceo taj koncept, jos po pitanju vojske deluje smesno.

Masa ih je mnogo jacih tako mislila... ima jedna "specijalka" u 29. novembru, ko je njoj dopao saka zalio je sto ga nije dohvatila cela interventna zajedno.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zene...sta znam, ne znam kako je u vojsci, ali policija...mislim, nijedna zena policajac ne bi mogla mene da zaustavi, da me bije ili nesto slicno, zato sto je mnogo slabija fizicki od mene, iako moze da bude dosta starija.

Tako da mi ceo taj koncept, jos po pitanju vojske deluje smesno.

uh,pa ne bih ja toliko daleko isla u podcjenjivanju nekih zena,a pogotovo onih koje se "sakriju" iza autoriteta jedne uniforme Smile

nisam razumjela...sta znaci ne bi mogla da te zaustavi?
sta...ne bi smjela da te legitimise ili ukoliko nacinis neki prekrsaj ne bi smjela da reaguje u skladu sa zakonom?
jer je zena,a ti muskarac?
ne razumijem...suprotstavio bi se?

cisto sumnjam Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:50:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.