Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:21:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Citrus dijeta i jo-jo efekat  (Pročitano 25030 puta)
16. Avg 2009, 02:06:08
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia E72
Čuo sam da je ova dijeta pomaže da se kilogrami skinu u najbržem mogućem roku (što meni ne bi bilo loše jer na svojih 175cm imam 111kg)... Međutim, problem je u jo-jo efektu koji se, naravno, vrati čim se prestane sa dijetom.

E sad, moj je plan da izgubim tih tridesetak kilograma u naredna tri meseca uz dosta vežbe i pridržavanja citrus dijete... Interesuje me da li se jojo efekat vraća posle dužeg vremena (npr 3 meseca) tj, da li se metabolizam može navići i ubrazati u tom periodu?
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Apple iPhone SE 2020
Citrus dijetom ne moze da se ubrza metabolizam jer prakticno ne jedes nista... Smiley

A 10 kg mesecno je previse...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia E72
po nekoj mojoj proceni, mislim da ću ipak skidati 5-7 kg Smile
nego pitam da li je moguće da se jojo efekat vrati i posle tri meseca iako se pridržavam dijete? Tj, da li se organizam navikne za to vreme?
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ovo je produzeno samoubistvo...

strasno sta su neki u stanju da rade sebi i svom tijelu...


pa,kako neko zamislja da za tri mjeseca skine 30 kilograma,a da mu to na duze staze ne donese poremecaje i ozbiljna oboljenja? Smile

dijeta ne znaci gladovati,vec pravilan unos zdravih namirnica...to je pravilna ishrana,a ne sebe moriti gladju i lisavati potpuno odredjenih namirnica (ovdje ne racunam slatkise ili gazirana pica koja su skroz bespotrebna)...

nema jo-jo efekta...nije problem da organizam naviknes na cuda i cudesa,ali razmisli sta radis...

sto ne odes kod nutricioniste...ili samo slusas,ako si jedan od tih srecnika,svoj organizam?

ja imam primjer svoje najbolje prijateljice koja je skinula 26 kg u sopstvenoj reziji za tri mjeseca i izgleda divno.
ali nisu divni njeni pokusaji da to odrzi.

ako zanemarimo poslije godinu dana slijedece stvari:

- problem sa krvnim pritiskom

-opsta slabost imuniteta...nekoliko puta je zbog najobicnije prehlade morala da prima infuziju...ne moze organizam sam da joj se bori protiv ovako bezazlenog oboljenja

- ginekoloski problemi,razne infekcije za koje joj je ginekolog  sugerisao da je direktna poslijedica slabe ishrane

- prestanak menstruacije

- opsjednutost hranom,brojanjem kalorija,krivica ako pojede nesto za sta je u svojoj glavi umislila da ce da je "udeblja"

- cak joj je i kosa losijeg kvaliteta....opada joj mnogo vise nego li sto je to normalno

- ceste vrtoglavice,umor i  zlovolja

to je otprilike to.

to je ono sto je ocigledno.


godinu dana nije jela krompir,rizu,grasak,od mesa samo piletinu i ribu...a dusa joj vapi za odredjenim namirnicama i dusa i tijelo...ali jok.

uspjela je smrsati 26 kila za tri mjeseca i htijela jos,jer jos izgleda punija,a ona bi da je fit,ali nema sanse.
to je izgleda njena granica...
ali,ono sto je ona uradila svom zdravlju...zaista je neprihvatljivo.

nije smrsala zdravo i ne hrani se zdravo.

to je izgladnjivanje u sopstvenoj reziji i fizicka i psihicka tortura nad sobom.

budi pametan...konsultuj se s strucnim ljudima Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Alcatel One Touch
Najbolja je kiwi dijeta-jedes sve sem kivija... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia E72
Meni je cilj da skinem višak kilograma, makar iz dva puta... Nije problem, unosio bih dovoljno vitamina svaki dan (voće, kalcijumi, magnezijumi itd...) počeo bih i zdravo da se hranim, ali mi je prvenstveno potrebno da skinem ovaj višak koji imam... Naravno, prva dva - tri dana je teško, posle bih se navikao...

Jer naravno, lakše mi je da počnem zdravo da se hranim kada imam 80kg nego kada imam 110kg...
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
- problem sa krvnim pritiskom

-opsta slabost imuniteta...nekoliko puta je zbog najobicnije prehlade morala da prima infuziju...ne moze organizam sam da joj se bori protiv ovako bezazlenog oboljenja

- ginekoloski problemi,razne infekcije za koje joj je ginekolog  sugerisao da je direktna poslijedica slabe ishrane

- prestanak menstruacije

- opsjednutost hranom,brojanjem kalorija,krivica ako pojede nesto za sta je u svojoj glavi umislila da ce da je "udeblja"

- cak joj je i kosa losijeg kvaliteta....opada joj mnogo vise nego li sto je to normalno

- ceste vrtoglavice,umor i  zlovolja
Upravo ovako izgleda lista simptoma anoreksije.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia E72
- problem sa krvnim pritiskom

-opsta slabost imuniteta...nekoliko puta je zbog najobicnije prehlade morala da prima infuziju...ne moze organizam sam da joj se bori protiv ovako bezazlenog oboljenja

- ginekoloski problemi,razne infekcije za koje joj je ginekolog  sugerisao da je direktna poslijedica slabe ishrane

- prestanak menstruacije

- opsjednutost hranom,brojanjem kalorija,krivica ako pojede nesto za sta je u svojoj glavi umislila da ce da je "udeblja"

- cak joj je i kosa losijeg kvaliteta....opada joj mnogo vise nego li sto je to normalno

- ceste vrtoglavice,umor i  zlovolja
Upravo ovako izgleda lista simptoma anoreksije.  Smile

pa dobro, meni menstruacija ne može da prestane  Smile
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Poenta je u sledecem...
Ova dijetu drze u bolnicama bolesnici koji idu na operaciju, pa je potrebno da smrsaju naglo u roku od par dana...

Ako zelis da zaista smrsa, moras da promenis nacin zivota...

Postoje dve varijante koje su kod mene dale rezultata:
a) odlazak kod nutricioniste
b) test netolerancije na hranu...

U oba slucaja moras da se odreknes od 3000 dinara, ali nema jo-jo efekta.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
nezahvalno je pricati iz sopstvenog iskustva,jer svako od nas je razlicitog metabolizma,ali ja sam svoju liniju od prije trudnoce vratila za nepunih 9 mjeseci.

bez izgladnjivala i bez ikakve muke...

udebljala sam se 14 kg u trudnoci,a moja idealna tezina uvijek je bila od 55 do 58 kg...medjutim,i prije trudnoce imala sam zdrave navike sto se tice ishrane i samo sam sa tim nastavila i u trudnoci i nakon nje.

nikada brza hrana.

nikada gazirana pica.

nikada prezderavanje.

nikada svakoga dana slatkisi u nenormalnim kolicininama.

i nikada ne jedem nakon 18 sati.

puno tecnosti i cajeva.

imam dorucak i rucak,gricnem tu i tamo nesto sto zelim, ne lisavam sebe nicega sto mi dusa toga dana zeli,uvijek gledam da imam rucak na "kasiku" i ukoliko mi se jede cokoloda,primjera radi,nikada nisam imala potrebe da pojedem 250 g,vec uzmem nekoliko kocki,sto je meni skroz dovoljno da zadovolji moju potrebu za njom...jer ukoliko mi dusa nesto od hrane zeli,uvijek cu to sebi i da priustim,a nikako da se mucim danima,pa da sjednem i da se "ovjerim" od bilo cega.

ja sam gurman,ali gurman koji se ne prezderava i ima nekoliko zdravih navika koja nisu tu na "silu",vec potpuno odgovaraju mom organizmu i stvaraju dobar osjecaj...

slusam svoj organizam...i uvijek sam govorila da ukoliko se desi da ne mogu da se dovedem u red sama poslije trudnoce da cu da potrazim pomoc od strucnjaka i nutricionista...nikako da se patim i zajebavam sa metabolizmom i ne bih zalila pare...samo da ne sjebem ni psihu,a ni tjelo.

dodala bih jos jednu interesantnu stvar...ja nemam vagu.
ne pamtim kada sam stala na istu.
rukovodim se svojim farmericama Smile

koliko mogu da primjetim i ja,a i oni koji me znaju...mrsavija sam nego li prije trudnoce,ali kilogram dva gore ili dolje...zaista me ne interesuju previse Smile

bitno je da ja sebi nisam stvarala pritiske u glavi sa nekakvim rokovima do kada moram ili trebam da izgledam onako kako zelim,vec sam sa tih 14 kg i vise dala tijelu sanse i mogucnosti da samo uzme vremena koliko mu treba,a ja sam mu samo pomogla sa nekoliko zdravih navika koje trebaju da imaju svi...i oni koji imaju visak i oni koji bi samo da odrze onoliko koliko imaju,a da se osjecaju dobro i neoptereceno hranom Smile
« Poslednja izmena: 17. Avg 2009, 14:02:01 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:21:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.