Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Žene krive muškarce, a muškarci žene  (Pročitano 9537 puta)
13. Avg 2009, 08:49:29
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


 Sve je više muškaraca i žena koji svoj samački status opravdavaju time kako nema dobrih i pravih prilika za ozbiljniju vezu. Mnogi stručnjaci ovo objašnjavaju činjenicom da je savremeni način života uticao na promenu ponašanja kod oba pola. Izgleda da su se najbolje snašli oni koji su odmah prihvatili modernija shvatanja braka i ljubavi, a najteže je onima koji žive u prošlosti, poštuju stare vrednosti, inspirisane ljubavnim pričama svojih roditelja iz 60-ih, 70-ih, pa i 80-ih godina. Razlozi zbog kojih vode usamljenički život su, naravno, kod oba pola različiti - žene krive muškarce, muškarci žene. A kada uporedite priče čini se da su i jedni i drugi u pravu i da problem nije u nedostatku “dobrih prilika”, već u različitim izgovorima.

ZAŠTO SU ONE SAME?

Mašta može svašta
Postoje žene koje su jasno zacrtale ono što žele i ne odstupaju, a njihov “model” pravog muškarca, uglavnom, izgeda ovako – ON je pametan, pun samopouzdanja, situiran, harizmatičan, privlačan, uspešan, mirišljav, ali istovremeno i dobar otac, suprug pun ljubavi, muškarac sa dovoljno velikim seksualnim iskustvom...
Da li to znači da oni bez ovakvih osobina nemaju nikakve šanse? Naravno, ovakve želje su nerealne, pa je to jedan od razloga zbog kojeg žene najčešće ostaju same. Jer, ukoliko tvrdoglavo traže “model” koji su zamislile, što je već teško naći, povećava se mogućnost da sa godinama njihova očekivanja rastu, lista kriterijuma se širi, jer ono što je bilo dovoljno u 20-oj, nije u 25-oj, a još manje u 30-oj.

Hoćeš, nećeš, ne moraš?

Ima i onih devojaka koje ne mogu da prihvate način udvaranja današnjih muškarca i u startu ih odbijaju, ne pružajući im čak ni šansu da se pokažu. Problem je u tome što se muškarci više ne trude kao nekada, nemaju strpljenja, ponašaju se kao da im nije mnogo stalo i funkcionišu po principu “hoćeš, nećeš, ne moraš...”. Ipak, to ne znači da su oni zaista takvi. Mnogi muškarci to rade zbog straha da ih i posle velikog truda dotična dama ne odbije, što bi bio mnogo gori ishod, zar ne?

Sama i srećna

Neke žene uživaju u samačkom životu, a na pitanja dosadne rodbine i prijatelja uglavnom odgovaraju rečenicom “Ne bih ja tu ništa menjala”. Zbog sopstvenih uverenja i principa, ali i zbog toga što su sigurne da samo same mogu da funkcionišu najbolje, ne žele da promene to stanje, jer su zadovoljne i ispunjene.

Nezavisna, uspešna, a udata?

Većinu žena muči činjenica da su bez partnera, ali, istovremeno, njihove ambicije su mnogo veće od onih da rade od 9 do 5, pa da trče kući da kuvaju, peglaju, brinu o deci... Ovo je, ipak, vreme obrazovanih, samopouzdanih i nezavisnih žena, kojima je osim porodice bitna i karijera, status u društvu, koji ne žele da dobiju na račun partnerovih zasluga. Većina njih ima jasnu sliku svog budućeg života i budućeg partnera i neće biti zadovoljne tamo "nekim tipom", koji će da ih koči i sputava. A, sa druge strane, važno im je i da ON ne bude manje uspešan i sposoban.

Sede i čekaju

Ima i onih žena koje priželjkuju čudo sudbine, verujući u to da će ih pravi muškarac naći, pa makar i ne izlazile iz kuće. Ipak, verovatnoća da će potencijalni partner “pasti sa neba” i prošetati njenim stanom, ravna je nuli. Njihov najveći problem je u tome što nikako ne prihvataju činjenicu da se vreme promenilo i što ne mogu ni da zamisle sebe kao inicijatora bilo kakvog kontakta sa muškarcem koji im se dopada. To, jednostavno, nije njihov san i umesto toga će se i dalje radije prepustiti sanjarenju.

ZAŠTO SU ONI SAMI?

Plaše se odbijanja

Sve je više muškaraca koji su frustrirani današnjim ponašanjem žena, njihovim jasnim stavovima i ciljevima, samostalnošću, emancipacijom...
Zbog toga je sve manje hrabrih i sigurnih, a više onih koji se plaše da priđu devojci koja im se dopada. Jer, upravo ih strah od odbijanja i ono što će drugi reći, sputava da ostvare bilo kakav kontakt. I u iščekivanju da dobiju bilo kakav signal od potencijalne partnerke, češće su sami nego što su u vezi.

Zbunjeni

Ima i onih kojima nikako nije jasno šta današnje žene žele. A ono što ih najviše zbunjuje je njihovo oblačenje i slobodno ponašanje. “Sinoć sam prišao devojci koja je izgledala baš kao da traži dečka. Ovo obično kažem kada se devojka potrudi da odećom istakne sve atribute i pogledom flertuje sa svima. Međutim kada sam joj prišao, nisam ni stigao slovo da izustim, ona me je pogledom tako presekla da sam se u momentu povukao iz šesnaesterca...” Ovo je samo jedna od milion priča sa foruma na Internetu. A najčešće se dešava muškarcima sa predrasudama, koji, takođe, veruju u stare vrednosti. S obzirom na činjenicu da se mnogo toga promenilo, devojke nikako više ne treba procenjivati na osnovu ponašanja i oblačenja. Njihov stil više ima veze sa onim kako žele da se osećaju, nego sa stavom ili inteligencijom.

Uvek slobodni

Postoje i muškarci kojima je samoća deo životne filozofije. Oni su već shvatili da im život u dvoje ne odgovara i ne žele stabilnu vezu. Odgovara im da žive slobodno, njihove veze su kratke, sa mnogo strasti, ali bez emocija. Nekako uspevaju sve da drže pod kontrolom i sigurni su da samo tako mogu da funkcionišu. Oni su svesni toga da ne postoji žena koja bi trpela muškarca koji skoro nikad nije kod kuće, a da ne pita “Gde si ti do sada?”. A oni, jednostavno, ne žele takva pitanja.

Tragaju za pravom

Slično ponašanje prethodnoj kategoriji muškaraca imaju i individualisti koji su večno u potrazi za “mirnom lukom”. Samo kod ovih ne postoji samokontrola, oni se daju potpuno, brzo shvate “da to nije ta”, i, nastavljaju dalje. Zbog emotivne nestabilnosti ne mogu dugo da opstanu u vezi, i to je najveći razlog njihovog samovanja.

Veruju u “filmske” ljubavi

Postoje i muškarci koji, kao i žene, vole da idealizuju potencijalnu partnerku i na kraju se, naravno, razočaraju. “Ma sve su one iste, danas je zaista teško naći normalnu, a kamoli dobru devojku. Izgleda da je dobrih ostalo još samo u filmovima i u snovima. Po meni je dobra devojka ona koja je verna, iskrena, koja je sa mnom i kad imam i kad nemam, koja me razume i sve to... Ja to nisam našao i ne znam nikog ko je našao... Ako ima neko, nek se javi”. Upravo ovo je ispovest sa foruma jednog mladića sa sličnim iskustvom. Najgore je to što iz takvih veza muškarci izlaze sa predrasudama koje ih koče u nalaženju odgovarajućih partnerki.

Karijeristi

Prema rezultatima ankete u kojoj je učestvovalo nekoliko hiljada žena, ovi muškarci spadaju u grupu najpoželjnijih. Stručnjaci, naravno, to povezuju sa aktuelnom krizom, jer je logično da ovakvi muškarci dobro i zarađaju. Ipak, većina njih nema mnogo vremena za ljubav i emocije, niti nameru da se skrase u skorijem periodu. Zbog nedostatka vremena ne stižu ni da razmišljaju o ozbiljnijoj vezi, a kamoli da se aktiviraju po tom pitanju.



Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Od deset zena, devet je ljubomorno.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 643
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
SonyEricsson W580i
a sve je vise muskaraca koji postaju svesni svojih vrednosti pa dodju u sukob sa zenama i nazalost lose se sve to zavrsi...kad napises nesto sto bi moglo napraviti revoluciju izmedju muskarac i zena svi te po redu popljuju a za 10 godina ce shvatiti da nisu bilu u pravu...neka se nadju te osobe... Smile
IP sačuvana
social share
Niko ne zna sta zene hoce ... pa ni one same
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Vrednosti vise ne vrede
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Nokia 3220
Nema tu mnogo filozofije, svako zeli za sebe ono najbolje. Jedino sto nekima prodje zivot u traganju/cekanju  Smile
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ovo je jedan prilcno kvalitetan text leba mi

Ima dosta smisla

Pa valjda cemo nadjemo ako trazimo majku mu staru  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Nema tu mnogo filozofije, svako zeli za sebe ono najbolje. Jedino sto nekima prodje zivot u traganju/cekanju  Smile
Zakon ponude i potraznje.. svako ima pravo da zeli, ali to ne znaci da ce svako i da dobije to sto zeli Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 337
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia 
Mislim da oblačenje nema veze sa tim da li neka devojka traži dečka.Većina žena uopšte danas se oblače izazovno, bilo da su udate ili ne, mislim da svaka želi da zrači seksipilom, jer tako podiže svoje samopouzdanje. Ali da ne skrenem s teme, mnoge devojke maštaju da nadju muškarca svojih snova, verujem da i svaki muškarac ima u glavu pretpostavku kako bi idealna žena za njega trebala da bude. Možda nas sve negde čeka neko s kojim smo 100% kompatibilni, ali dok se on/ona ne pojave moramo prihvatati i one koji to nisu. Samci ponekad stvaraju sebi alibi, ne verujem previše u ove teorije, nekada želimo jedno, ali pričamo drugo da ne bismo ispali budale, izazvali sažaljenje i sl.
Ja sam sama, nedavno sam se razvela i smatram da ozbiljna veza sad nije za mene što ne znači da odbijam udvaranja i da ne želim nikoga, samo ne želim tako brzo da se opet vežem za nekoga, potreban mi je psihički mir jedno vreme.
IP sačuvana
social share
I feel free as a bird
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Zato sto su muskarci kukavice ,a zene samo nalaze mane .
Zbog toga su sami i jedni i drugi .
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Mislim da oblačenje nema veze sa tim da li neka devojka traži dečka.Većina žena uopšte danas se oblače izazovno, bilo da su udate ili ne, mislim da svaka želi da zrači seksipilom, jer tako podiže svoje samopouzdanje.
Postoji velika razlika izmedju izgledati dobro i izgledati vulgardno...
Podizati sebi samopouzdanje... po cenu toga da ono malo ljudi koje znamo izgube postovanje koje imaju prema nama Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia N97
Zhene krive mushkarce, mushkarci krive zhene, umesto da se svi lepo smuvaju ...
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.