Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:27:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svi ćemo plaćati za otetu imovinu  (Pročitano 6269 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Prvo svako normalno društvo poštuje i podržava ljude koji znaju da naprave realan višak vrednosti. To su zna se industrijalci i seljaci. Sama činjenica da je nekom palo na pamet da takve lišava imovine, a neke i života, dovoljno govori o "zdravim" osnovama komunizma. Problem je u tome što je komunizam ipak nešto i dao, ali po cenu uništavanja pozitivnog sistema vrednosti koji favorizuje rad i stvaranje. Zato bi ja obavezno vratio imovinu pre svega seljacima i industrijalcima. Trgovce i lihvare svako normalno društvo i država ionako više maltetiraju nego što poštuju. Nego je sad frka, kad je baja iz udruženja za resituciju bio kod Antonele Rihe pa kaže mora da se vrati ako oćete u EU, ona poče trt mrt te kriza je, te nije trenutak, te sadašnja vrednost je veća od one koja je bila u vreme nacionalizacije,a baja samo kaže,e onda ništa od EU Smile
Mora seljaku zemlja da se vrati i pokaže da se rad i domaćinsko ponašanje isplati. Jer to je i neka poruka da se isplati raditi i štedeti, i da to što napraviš ostaje tvojim potomcima. Meni je ćaletov teča bio čist seljak, počeo sa par hektara i do 80 godine radio krvavo od jutra do mraka. Ostavio je sinu više od 10 hektara zemlje, zgrade, mašine, stoku. Sad da dođe neko njemu da to nacionalizuje otišao bi u četnike bez razmišljanja, iako četnike iz DSR ne cenim uopšte. Ako je šta nepošteno, to je da nekom ko je toliko radio i odricao se to oduzmeš. Nije tu samo problem u samom činu oduzimanja, nego i u poruci koje društvo šalje. A poruka je jednostavna i srž je problema današnje Srbije. Ne radi, jer se ne isplati. Zato je danas sinonim za uspeh lopovluk, a ne rad i zato i živimo od kredita i nemamo normalno društvo. E sad to ta restitucija može delimično da ispravi i zato bez obzira na trenutak, ekonomsku krizu i sl treba vratiti pre svega seljaku i industrijalcu ono što mu je oteto. Ja lično bi vratio ne samo zemlju, nego i obeštetio novčano i imovinu. Može to da se proceni kolko bi vredelo u živoj valuti, to da ne može da se proceni su mazanje očiju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 6230
Prvo svako normalno društvo poštuje i podržava ljude koji znaju da naprave realan višak vrednosti. To su zna se industrijalci i seljaci. Sama činjenica da je nekom palo na pamet da takve lišava imovine, a neke i života, dovoljno govori o "zdravim" osnovama komunizma. Problem je u tome što je komunizam ipak nešto i dao, ali po cenu uništavanja pozitivnog sistema vrednosti koji favorizuje rad i stvaranje. Zato bi ja obavezno vratio imovinu pre svega seljacima i industrijalcima. Trgovce i lihvare svako normalno društvo i država ionako više maltetiraju nego što poštuju. Nego je sad frka, kad je baja iz udruženja za resituciju bio kod Antonele Rihe pa kaže mora da se vrati ako oćete u EU, ona poče trt mrt te kriza je, te nije trenutak, te sadašnja vrednost je veća od one koja je bila u vreme nacionalizacije,a baja samo kaže,e onda ništa od EU Smile
Mora seljaku zemlja da se vrati i pokaže da se rad i domaćinsko ponašanje isplati. Jer to je i neka poruka da se isplati raditi i štedeti, i da to što napraviš ostaje tvojim potomcima. Meni je ćaletov teča bio čist seljak, počeo sa par hektara i do 80 godine radio krvavo od jutra do mraka. Ostavio je sinu više od 10 hektara zemlje, zgrade, mašine, stoku. Sad da dođe neko njemu da to nacionalizuje otišao bi u četnike bez razmišljanja, iako četnike iz DSR ne cenim uopšte. Ako je šta nepošteno, to je da nekom ko je toliko radio i odricao se to oduzmeš. Nije tu samo problem u samom činu oduzimanja, nego i u poruci koje društvo šalje. A poruka je jednostavna i srž je problema današnje Srbije. Ne radi, jer se ne isplati. Zato je danas sinonim za uspeh lopovluk, a ne rad i zato i živimo od kredita i nemamo normalno društvo. E sad to ta restitucija može delimično da ispravi i zato bez obzira na trenutak, ekonomsku krizu i sl treba vratiti pre svega seljaku i industrijalcu ono što mu je oteto. Ja lično bi vratio ne samo zemlju, nego i obeštetio novčano i imovinu. Može to da se proceni kolko bi vredelo u živoj valuti, to da ne može da se proceni su mazanje očiju.
Trebas normalno drustvo stvoriti.I to je cinizam sto vracamo zato sto evropa hoce, a ne zbog toga da ispravimo neke istorijske greske.Onda nemoj ni vracati. Pusti sirotinju da se namnozi, pa kad uhvati priliku da opet krene neka revolucija pa da ponovo otimaju. Opet ce se masa napusiti a ubice profitirati.
Samo sto ce tako sada stradati i oni koji su dobili stanove za pet maraka.
Oni koji imaju para ne drze pare ovde. Sve tranzakcije se vrse preko Devicanskih ostrva, a vrse ih par firmi sa Kipra.
Ja uzivam kad gledam amera u filmu kako repetira vinchesterku i drekne 'private'. Ne smes u njegovu drzavu. Policajac dize obe ruke i u jednoj drzi legitimaciju, a ako nema nalog samo mu kaze: sikter bre, ometas mi svojinu. A zivi u prikolici, na svojoj zemlji.
Video si i sam zadnje epizode kod nas: izasli ko Tome i Voje da brane Kosovo, pa razbijaju izloge i oblace se sa jedne strane a pale ambasade sa druge.To ti je srpki hibrid: voli Srbiju i Kosovo ali u naikama. Smile Smile Smile
Ovako sredi si istoriju bato. Ako hoces da postojis kao respektabilna nacija.
« Poslednja izmena: 19. Avg 2009, 13:32:47 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
a и ово је интересантно ...
Gde jevrejka kada su Nemci pobili "sve" jevreje u Srbiji?  Smile

Zipa ovog ludaka ,Maksimilijana  Smile

Posle obelodanjivanja Krkobabić-Pajtićevog dogovora o raseljavanju penzionera sa područja AP Vojvodine na teritoriju opštine Kuršumlije, u redakciju našeg lista stiglo je mnoštvo pisama, poruka i mejlova u kojima se stariji građani uglavnom protive realizaciji ovog projekta. Prenosimo najzanimljivije reakcije…

MAKSIMILIJAN HOCELBERGER (91), Augsburg, Nemačka

Poštovanom uredniku

Zovem se Maksimilijan Hocelberger, poreklom sam iz Bačke, iz Vrbasa, i jedna sam od žrtava zloglasnih Titovih logora smrti. Za vreme Drugog svetskog rata bio sam pripadnik SS divizije „Princ Eugen“. Posle rata sam iz koncentracionog logora deportovan za Nemačku, a danas živim u Augsburgu. Imam dva sina, ćerku, sedmoro unučadi i tri praunuka. Živimo teško, kao i većina ljudi u Nemačkoj.

Veoma me je obradovalo to što je naša država (namerno kažem „naša“, jer i ja sam rođen na teritoriji koja trenutno pripada Srbiji) odlučila da donese zakone o povraćaju konfiskovane imovine posle Drugog svetskog rata, jer meni su 1946. godine oduzete dve kuće, u Vrbasu (300 metara kvadratnih + plac od 2.300 metara kvadratnih) i u Crvenki (250 metara kvadratnih + plac od 4.100 metara kvadratnih); pored toga oduzete su mi i njive najveće plodnosti koje su se prostirale na površini od 200 ari između Vrbasa i Crvenke. Naravno, za mene je veoma značajno i to što se ovaj zakon – za koji svi mi Nemci koji smo preživeli torturu za vreme Drugog svetskog rata u Vojvodini očekujemo da neće biti nacionalno diskriminatorski – donosi u atmosferi novog odnosa države Srbije prema kolaboracij.
...

Nastavak teksta..Izvor.http://www.pecatmagazin.com/2009/08/06/penzioneri-ne-zele-u-kursumliju/

Бивши SS-овац, који је преживео тортуру за време ДСР у Војводини  Smile ... срце ми се цепа, и сав сам срећан што ће и од мојих пара бити компензовани његови губитци и душевне патње ...  Smile

Pa sta je on hteo, bio u SS-u pa se buni. I jos kaze da kao vecina u Nemackoj zivi tesko  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:27:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.