Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Al Kaida kidnapovala i mučila sina policajca dve godine  (Pročitano 2280 puta)
08. Avg 2009, 11:20:38
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Al Kaida kidnapovala i mučila sina policajca dve godine
Autor: Blic online | Foto:AFP | 07.08.2009. - 23:46

Kidir Kvader je imao svega šest godina kada su ga kindapovali operativci Al Kaide u Iraku. Dečak je otet jer je njegov otac policajac, a pripadnici terorističke organizacije nameravali su da njegovom otmicom iznude od oca oslobađanje svojih članova u zatvoru.


"Tukli su me lopatama, izvlačili mi zube kleštima, terali me da radim na farmi i čupam šargarepe", ispričao je Kidir (Smile, koji je više od pola godine nakon što ga je spasla iračka policija dao intervju sa svojim ocem za CNN.
Kidir je u zatočeništvu proveo dve godine, a ono što je usledilo, bilo je mnogo strašnije.
"Zakucali su mi ekser u nogu i onda ga izvukli", rekao je Kidir.
On je naveo da su mu njegovi otmičari "izvukli sve prste, slomili obe ruke i tukli ga po glavi lopatom". Dečak zbog toga i dalje pati od hronične glavobolje.
Seća se da su se smejali svaki put kad bi mu naneli bol.
"Mislio sam na moje roditelje", rekao je Kidir, odgovarajući na pitanje kako je izdržao tu agoniju.
Njegov otac Abdul Kvader kaže da mu je jako teško da sluša o tome.
"Kad mi kaže kako su ga mučili, ne mogu to da podnesem. Počnem da plačem. Najviše me boli detalj kad su mu zabili ekser u nogu", kaže on.
Abdul Kvader je spavao u policijskoj stanici u Faludži kad je njegov sin otet.
"Probudio sam se na zvuk eksplozije... onda sam čuo svoje ime na radiju. Istrčao sam van i rekli su mi (policajci) da mi je kuća dignuta u vazduh i da su mi oteli sina. Taj dan sam bio lud, nisam bio normalan, bio sam histeričan", naveo je Kvader.

Kidirova baka je bila u kući kad je dečak otet. Ona je ispričala da su kidnaperi provalili unutra i tražili Abdula. Kad im je rekla da on nije tu, rekli su da žele njegovog sina, preneo je CNN.
"Rekla sam im da to nije njegov sin, ali su me udarili puškom u leđa i uzeli ga iz mog naručja", ispričala je ona.
Pre nego što su otišli sa dečakom razneli su kuću eksplozivom, a baka i sedmoro drugih članova porodice istrčali su iz kuće pre nego što je uništena.
Kidnaperi su kasnije nazvali policajca na telefon i zahtevali da se oslobode neki zatvorenici, preteći da će dečaku prerezati grlo.
"Ali odbio sam ih. Neću vratiti ubice na ulice koji će povređivati druge muslimane. Rekao sam sebi, neka moj sin bude mučenik", rekao je Kvader, dodajući da drugi članovi porodice nisu znali da je odbio zahteve otmičara.
Prošlog decembra, nakon maltene dve godine, policija u Tadžiju je primila informaciju da teroristi drže kidnapovanu decu.
Kad su pronašli Kidira, njegovo malo telo je bilo "abnormalno iskrivljeno". Obe ruke su mu bile slomljene, a kad je vraćen porodici nije prepoznao majku i baku, ali je zato potrčao ocu u zagrljaj.

Al Kaida u Iraku često otima decu kako bi iznudila novac, izvršila pritisak na zvaničnike ili ih, čak, iskoristila u terorističkim napadima, ukazao je CNN.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple iPhone 5
А има ли неких лоших вести?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple iPhone 5
Сад вам се одједном допадају амерички сарадници, интересантно.

Амери [су] један тиранин који покушаав да пороби читав свет.
Pa u tom slučaju, pro-američka policija u Iraku je legitimna meta
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia N95 8gb
Off obrisan
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1585
Zastava Kruševac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Nokia N93
Uuuu, strašna Al Kaida Smile Smile, hvala Bogu imamo amere da nas zašite, i ako su ubili milion Iračana, nema veze, važno je da se bore protiv zle Al Kaide....
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Bas mi je drago  Smile
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Apple iPhone SE 2020
Bas mi je drago  Smile

Drago ti je sto je uhvaceno i muceno dete od 6 godina?

Kakvi ste vi bolesni mozgovi...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla desktopsmiley_1_1
mob
HTC Wildfire S
Eto još jedan razlog da im uvedu još malo "demokratije", pa kol'ko košta neka košta, demokratija je to...

Heh.
Ko još veruje u teroriste...

... i to ove sa CNNa
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1585
Zastava Kruševac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Nokia N93
Eto još jedan razlog da im uvedu još malo "demokratije", pa kol'ko košta neka košta, demokratija je to...

Heh.
Ko još veruje u teroriste...

... i to ove sa CNNa

 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Motorola 
   Hej,admin,nije mi jasna svrha ove teme ! Treba da mi pokaže da su  fanatici ipak fanatici ? Da su suniti isti koljači kao i šiiti ? Da na bliskom istoku ubijanje i sakaćenje dece nije dozvoljeno samo oružanim snagama Izraela koje jureći jednog tipa raketnim projektilom preoru pola ulice sa sve dva obdaništa ?

   ´oćeš da ,još malo,dodamo gas - evo onda :


  http://mindprod.com/politics/iraqwarpix.html

 ,a ovo je tek početak ...!
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.065 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.