Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:23:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ljubomora nije ljubav  (Pročitano 22966 puta)
Hronicar svakodnevice


Od deset zena, devet je ljubomorno.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 643
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
SonyEricsson W580i
to sam i ja rekao
IP sačuvana
social share
Niko ne zna sta zene hoce ... pa ni one same
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Potuci se oko devojke? Big deal... Ovo je Srbija, tukli smo se i oko mnogo manje bitnih stvari, i ljudi.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Od deset zena, devet je ljubomorno.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 643
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
SonyEricsson W580i
ja se licno nikad ne bih potukao oko devojke takav sam ali svi smo razliciti hvala Bogu pa...
IP sačuvana
social share
Niko ne zna sta zene hoce ... pa ni one same
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Žena
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.21
ne slazem se da je ljubomora dokaz ljubavi.  ona je vise vezana za stanje zaljubljenosti ili cak posesivne ljubavi.  u zreloj i zdravoj ljubavnoj vezi ne treba biti ljubomore uopste.  
a sto se tice tuce oko djevojke (ako vec do toga dodje, jer su djevojke "potrosna roba") - prethodni komentari samo dokazuju koliko su nasi balkanski muskarci spremni da iskreno vole.  mislim da ako nekoga iskreno volis onda si spreman zastiti ga na svaki moguci nacin pa i tucom ako treba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Kao sto neko rece na pocetku, desavalo mi se da dodjem u priliku dali da udarim ili zagrlim, a uglavnom sam grlio, a to samo moze da razumije onaj koji je volio a bio sa ljubomornom osobom. Ja sam se mucio skoro pet godina, i na kraju me je ona otjerala jer nije mogla vise sama sa sobom da se izbori, jer je to ubijalo, a nikakav povod joj nisam davao. I sta da radim, bila je to velika ljubav, ali jos veca ljubomora sa njene strane, zalim za ljubavi ali se veselim svojoj slobodi i skidanju "lanaca" i napokon oslobadjanja njenog terora
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Citat
ljubomora je uvijek jedan vid kontrole koju osoba zeli imati nad drugom osobom...

to osjecanje je toliko porazavajuce i destruktivno za osjecati,da bih uvijek prije izabrala biti sama nego li biti njen rob...

ljubomorne osobe kao po pravilu su nesugurne do te mjere da ne znate da li da ih osamarite iz sve snage ili sa dubokim sazaljenjem zagrlite...onako majcinski....

uvek ista priča... zanima me samo da li ljudi koji prosipaju pamet na ovaj način ostaju hladni na neke stvari koje ostale izbace iz takta...  Smile
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Citat
Ali ovi na slici su genetski mutanti, nastali istom metodom kao i oni paradjzi od po 1kg!  Smile
« Poslednja izmena: 02. Mar 2010, 01:00:39 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Koliko je tanka linija između ljubavi i zločina iz ljubomore?

Tragična vest prostrujala je svim medijima u zemlji: Filip Kapisoda ubio Kseniju Pajčin, pa sebe, a motiv ubistva i samoubistva, najverovatnije je ljubomora. Filip je, kažu prijatelji pokojne pevačice, bio patološki ljubomoran, a ona nije imala snage da prekine vezu s njim jer ga je volela. Koliko je tanka linija između ljubavi i ubistva iz ljubomore, i kako se otrgnuti iz kandži patološke ljubomore koja može da košta života, pitali smo uvaženog psihoterapeuta Zorana Milivojevića.

Ljubomora je, kaže Milivojević za portal „Žena“, osnovni motiv ubistava. Kada biste pitali zatvorenike zašto su počinili zločin − većina bi odgovorila da je razlog ovo krajnje negativno osećanje. Međutim, kako objašnjava uvaženi psihoterapeut, do zločina iz ljubomore ne dolazi preko noći.
− Ljubomora otkriva jaku, nenormalnu želju za posedovanjem. Ona je uzrok sumnje, ljubomorne osobe se osećaju ugroženo, čak i oblačenje i način na koji se ponašaju partneri može da bude uzrok neprijatnih scena, svađa...Ta agonija postaje problematična ako partner, češće muškarac, ne ume da se obuzda, patološki izražava osećanja, sumnja ga duže vremena razdire, popuštaju kočnice… Najčešće se u ozbiljnim fazama „umeša“ i alkohol. Tada dolazi do kobnih posledica − kaže dr Milivojević.
U životu emotivnih partnera nema posebnih znakova koji otkrivaju da partner može da izgubi kontrolu osećanja, a ne postoji ni trag koji bi to mogao to da otkrije na početku veze. Ukoliko se, ipak, ispolji, dr Milivojević savetuje da treba reagovati na najmanji oblik nasilja. Odmah je potrebno postaviti ultimatum: ili se to više neće ponoviti ili ću te ja sledeći put ostaviti. Važno je da čovek bude dosledan.

LJUBOMORA NIJE DOKAZ LJUBAVI
Ljubomora je normalna, ako se iskazuje u razumnoj meri, ali nije dokaz ljubavi.
Među partnerima nema razlike - i muškarci i žene su ljubomorni. Jedino ih razlikuje način na koji je pokazuju: žene su otvorenije, plaču, traže objašnjenja, razgovor, a muškarci je uopšte ne priznaju. Za njih je to „slabost“ koja se krije, a klasična rečenica ljubomornog muškarca je : „Ja nisam ljubomoran, ali ne dozvoljavam ti da me vučeš za nos!“ Oni, su, međutim agresivniji u ispadima prema svojim izabranicama, a za žene je tipičnije da je njihova ljutnja usmerena na treću osobu.
− Za sve je „kriv“ strah da će voljena osoba prestati da voli, da će otići… ključno je da ljubomorna osoba za sebe misli da ne zaslužuje ljubav. Taj strah „ne zaslužujem ljubav“ je dubok. Ponekada potiče još iz detinjstva – navodi dr Milivojević

 

KAD ODNOS POSTANE KOŠMARAN I OPTEREĆUJUĆI
„Skica“ ljubomorne osobe bi izgledala ovako: on stalno traži dokaz ljubavi, neprestano gleda u telefon, čeka poziv, opsednut je kretanjem svoje partnerke…. želi da mu se neprestano pokazuje koliko je značajan. Savet dr Milivojevića je da tu sigurnost, lepe reči, gestove treba pružiti partneru, ali do određene granice.
− Takvim osobama nemoguće je dokazati ljubav, a jedini siguran lek je, zapravo, terapija.
Karakteristično je da što je veza duža, ljubomoru je teže kontrolisati. Ako ne umete da se savladate, onda vaš odnos sa partnerom postaje košmaran i opterećujući.


3 VRSTE LJUBOMORE

Ako partner nikada ranije nije bio ljubomoran, nego u određenoj vezi, onda je problem u tom odnosu, toj drugoj osobi koja ga, na neki način, navodi na ljubomoru. Ako mu se to dešavalo i ranije, onda ta osoba kod koje se javlja osećanje ljubomore ima ozbiljan problem.

Slatka ljubomora − ljubomora koja nema negativne posledice. Negoduje što čežljivo gledate slike zgodnih holivudskih glumaca.

Zdrava ljubomora − ako se uznemiri kada vidi da joj se drugi mladić udvara. Čak se i očekuje da mladiću ne bude prijatno.

Opsesivna ljubomora −problem nastaje kad agresija ili nasilje dolaze kao prilog ljubomori. Kad dođete do ove faze i kada su izlivi besa i upotreba fizičke sile svakodnevica - prekinite odnos.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Лица љубоморе



Изјава „Волећу те до краја живота” свакако лепо звучи, али сви знамо да нико не може апсолутно гарантовати да ће то заиста бити тако. У годинама и деценијама које су пред двоје људи који се воле много шта се може десити, променити и довести до тога да неко од њих двоје престане да воли. Природа љубави је таква да љубав увек у себи садржи могућност да престане. Због тога је увек прати извесна доза страха од престанка љубави.

Једна врста овог страха од престанка љубави је осећање љубоморе. У том случају се страх од губитка љубави конкретизује у нечијој идеји да ће вољена особа престати да га воли зато што је заволела неког другог. Љубомора је увек повезана са идејом о три особе, при чему трећа особа може бити стварна или умишљена.

Свако људско осећање има неку своју позитивну функцију, па тако и осећање љубоморе. Она нас мотивише на акцију којом ћемо постојећи однос љубави заштитити од угрожавања од треће особе. Упркос овој намери љубоморе, ако је она неадекватна, ако је безразложна и хронична, онда она постаје управо главни разлог за емоционално удаљавање од љубоморне особе и за раскид везе.

Када људи осете страх од губитка вољене особе, по правилу постају према њој пажљивији, нежнији, покушавају што боље да задовоље њене потребе. Али, иако је стах од губитка љубави у основи љубоморе, људи ретко љубомору изражавају као страх. Они га „прекривају” различитим другим емоцијама и реакцијама којима покушавају да заштите везу. Постоји неколико ових реакција, од којих су неке потпуно неприхватљиве. Некада је важно да љубомору не поистовећујемо са реакцијама на љубомору.

Када неко љубомору изражава као тугу, жалост, тада показује вољеној особи да му је „повредила осећања”. На овај начин се одговорност за своја осећања пребацује на другога и код њега се позива осећање сажаљења и кривице које би требало да учини да он промени понашање.

Када неко на осећање љубоморе реагује осећањем љутње, тада од партнера (или ривала) директно захтева да промени понашање за које сматра да није фер.

Опасно је када неко изражава љубомору кроз осећање мржње. Тада љубоморна особа мисли да је жртва партнерове или ривалове злобе, што покреће жељу за осветом. Она може партнера или ривала застрашивати претњама убиством, а некада те претње може и остварити. Релативно често новине објаве да се неки трагични догађај догодио „због љубоморе”.

Није љубомора та која убија, већ је то увек неки човек. Да се то не би више дешавало, помозимо деци и младима – када приметимо да су љубоморни – да то осећање схвате на прави начин.

Зоран Миливојевић

Извор: Политика
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Citat
ljubomora je uvijek jedan vid kontrole koju osoba zeli imati nad drugom osobom...

to osjecanje je toliko porazavajuce i destruktivno za osjecati,da bih uvijek prije izabrala biti sama nego li biti njen rob...

ljubomorne osobe kao po pravilu su nesugurne do te mjere da ne znate da li da ih osamarite iz sve snage ili sa dubokim sazaljenjem zagrlite...onako majcinski....

uvek ista priča... zanima me samo da li ljudi koji prosipaju pamet na ovaj način ostaju hladni na neke stvari koje ostale izbace iz takta... Smile

ne virim u tudje stvari, ne uzimam tudje telefone, nikoga ne kontrolisem, ne umisljam stvari koje ne postoje, ne smatram da ikoga posjedujem i tvrdim da svako u bilo kom trenutku moze da prestane da me voli i ode- ima potpuno pravo na to, nikada ne pravim dramu- cak ukoliko mjesta drami mozda i ima...ja sam tip osobe koja tome nije sklona. rijetko se desava da ja izgubim kontrolu.

druga stvar...ne pamtim da sam bila u emotivnoj vezi sa nekim ko je imao zelju ili je radio bilo sta sa namjerom da izazove kod mene bilo kakvu reakciju slicnu ljubomori...

ali jesam bila u jednoj vezi gdje je muskarac bio ljubomoran.
on je vidio stvari koje u realnosti nisu postojale.
njegova percepcija je bila zastrasujuca.

i tvrdim da on ima dijagnozu.
« Poslednja izmena: 29. Mar 2011, 15:06:55 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:23:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.145 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.