Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li u narednih 5 godina planirate decu i ako planirate koliko?

Glasanje završeno: 07. Apr 2013, 16:07:25

jedno
16.7%  (1)
dvoje
33.3%  (2)
troje i vise
0%  (0)
ne planiram (ekonomski razlozi)
16.7%  (1)
ne planiram (razlozi emotivne prirode - npr. nemam partnera)
16.7%  (1)
ne zelim decu
16.7%  (1)
ne mogu da imam decu
0%  (0)
deca se ne planiraju
0%  (0)
vec imam decu
0%  (0)
Ukupno glasova: 5
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bela kuga godišnje ubije jedan grad (dodata anketa broj 1, glasanje do 07.04.)  (Pročitano 25205 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
ja nedam pare od poreza da bi zene radjale decu da nebih mozda ja da punim budzet a da deciji dodatak bude 15000 e pa malo morgen moze da se pomogne za jedno dete sto je iole normalno i mogu da razumem da je to osnovno zivotno pravo coveka da ima porod ali razmnozavanje necije i licna zadovoljstva neka placa sam!!!
a kako da se tretiraju trudnice da je zaposlim u firmi pa da radi svake 3 god po 3 meseca a ja to kao gazda da placam a sad iz ugla radnika da radim ko konj i da primam istu platu kao ja a pritom nije na poslu ne moze ni iz jednog ni iz drugog ugla nikako!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Qtek 小米
Ekonomska situacija nije merilo jer najlosije razvijene zemlje imaju najveci a najbolje razvijene najmanji prirastaj
Тачно, у питању је нови ''life style'', односно нови систем вредности.

ali opet, zaista je ludost planirati porodicu u ovakvoj zemlji, i dok se to zaista ozbiljnije ne promeni, situacija ce ostati ista.
Нетачно, ми смо средина, више од половине човечанства сања наш стандард.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
ne polovina 90 posto covecanstva sanja nas standard ali kad covek ne vidi dalje od nosa onda je tesko sa njim razgovarati!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5
mob
Nokia 3220
Citat
mogu da razumem da je to osnovno zivotno pravo coveka da ima porod ali razmnozavanje necije i licna zadovoljstva neka placa sam!!!

Svako ima pravo da rodi dete ili ne.

Deca se ne radjaju za rodbinu, prijatelje i za komsiluk, nego za sebe-posto ljudi ne mogu ni sebe da prehrane mnogo teze se odlucuju za decu, a drzava pritom na sva zvona zvoni o beloj kugi. Natalitet se ne podstice decijim dodatkom od 1800 din za koji je potrebno prikupiti 16 dokumenata-za pocetak.

Citat
a kako da se tretiraju trudnice da je zaposlim u firmi pa da radi svake 3 god po 3 meseca a ja to kao gazda da placam a sad iz ugla radnika da radim ko konj i da primam istu platu kao ja a pritom nije na poslu

Zatrudni i rodi dete, i podizi ga pritom, cisto da vidis da to uopste nije bezazlena zanimacija, a ni tako lako kao sto se tebi cini.

Citat
ne polovina 90 posto covecanstva sanja nas standard

Ako uspes da pojasnis kako to 90% covecanstva sanja da nema posao i  sanja da  jedva zaradjuje za hranu, onda si zasluzio Nobelovu nagradu iz ekonomije.

IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
gost komentator
Ko ima pravo na majčinstvo?
Autor: Aleksandra Jerkov | 17.07.2009. - 05:00

Među brojnim kritikama Ustava Republike Srbije koje smo na njega upućivali bila je i ta da se jednom dostignuti nivo ljudskih prava ne može posle smanjivati i da je to jedan od osnovnih postulata modernih i savremenih demokratskih društava. Jedan od primera da se dostignut nivo ljudskih prava u Ustavu smanjivao bio je i član 63 Ustava, koji je doneo odredbu da „svako ima pravo da slobodno odlučuje o rađanju dece”. Ovo je značilo umanjenje dostignutog nivoa ženskih ljudskih prava, jer je Porodični zakon do tada članom 5 to pravo dodeljivao ženi. Iako su branioci Ustava tada, kao i sada, sa podsmehom govorili o ovoj kritici Ustava i govorili o paranoji nas koji smo je upućivali, danas se pokazuje da je ona bila više nego opravdana.
Zakon o lečenju neplodnosti postupcima biomedicinski potpomognutog oplođenja, koji je dobio skraćeni naziv Zakon o veštačkoj oplodnji, pravo na ovu vrstu zdravstvene usluge, ali samim time i pravo na majčinstvo, dodeljuje isključivo ženama koje su u braku ili ženama koje imaju partnera. Ovo je problematično iz nekoliko razloga. Prvo, zbog toga što je u 21. veku, 2009. godine, u zemlji koja teži ka tome da postane moderno evropsko društvo, neshvatljivo i nezamislivo da žena ne može da bude lečena od neplodnosti isključivo zbog toga što nema partnera koji bi dao pristanak za tako nešto i što se zdravstvena usluga nekome pruža isključivo uz venčani list. Drugo, zbog toga što na ovaj način država uskraćuje pravo na majčinstvo ženi koja bi s obzirom na godine života i opšte zdravstveno stanje sposobna da vrši roditeljsku dužnost i koja je u takvom psihosocijalnom stanju na osnovu kog se opravdano može očekivati da će biti sposobna da obavlja roditeljske dužnosti u interesu deteta, isključivo zbog toga što nema partnera.
Odnos Skupštine prema amandmanu koji sam podnela na ovaj zakonski predlog, koji ovo pravo dodeljuje i ženi koja živi sama u posebnim uslovima i uz dozvolu nadležnog organa, biće mera demokratičnosti našeg društva i naše spremnosti da se kao društvo menjamo.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
ima svako pravo da podize decu ali ne o mom trosku nego o svom i ja imam pravo da popijem flasu dzeka i da zivim sa 3 zene ali ne o drzavinom niti o tvom trosku vec o svom!!

dete nije lako podici ali kakve to veze ima sa onim sto sam ja napisao?????ja sam reko da necu da placam nekog koji nije na poslu a kao radnik necu da radim za nekog koji nije tu a firma mora da ga placa a ako mu je tesko sto i jeste onda nemoj da ga radja jer sama kazes da ga radja za sebe veoma prosto!!

ono 3ce neznam sta da ti kazem vidim da imas kompjuter a pricas o bedi tako da nisi kompetentna za tako nesto 80 posto ljudi nema vise od sake pirinca dnevno nema ni tv a ti kuckas na forumu i pricas kako smo dno dna covecanstva a imas privilegiju da koristis forum koji koristi 10 posto covecanstva ako ne i manje ocekujem nagradu za ekonomiju!!!
« Poslednja izmena: 19. Jul 2009, 10:34:16 od srkich »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
ti uporedjujes opijanje i bludnicenje sa podizanjem dece  Smile
firma ne placa zenu pa porodiljskom, drzava refundira te troskove  Smile
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
a odakle drzava refundira nego iz dzepa poreskih obaveznika sto ja placam kao gazda firme ili radnik a u toku trudnoce ako zena nemoze da radi dobija bolovsanje a ne trudnicko a to opet firma placa!!
da poredjujem dva zadovoljstva meni je bludnicenje a tebi deca tako da nevidim zasto tvoje zadovoljstvo ima prioritet na odnosu na moje???
sto meni drzava ne refundira bludnicenje po 6 meseci 4 puta u periodu od 20 do 40 god a deci i zenama refundira??
1 dete da jer to moze da bude osnovno pravo na porod sve preko toga to sto ljudi nemaju nista od zivota pa znaju da prave decu samo ja nemam nameru da placaM VEc kao u dobrom nekom filmu o buduicnosti neznam kom ode zena kod ginrkologa uzmu joj njenu platu muzevljevu platu troskove itd ako se izracuna da nema da izdrzava 3 dete i da nema uslova da ga podize dostojanstveno abortus odmah i kraj!!
na takav nacin socijalni slucajevi stvaraju ods dece druge socijalne slucajeve bolje da ga nema nego da muva po kontejnerima sutra dan a ja to da placam necu a drugo neizvodljivo je zsa jednu ekonomiju da placa svakome 4-5 deteta od danske i svajcarske bi se za 20 god postalo jedno veliko smetiste gde bi svi jeli po kontejnerima ako bi jedan radio i izdrzavao 5 osobe!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
Citat
a odakle drzava refundira nego iz dzepa poreskih obaveznika
a sta je drzavna pomoc oko dece nego ulaganje u nove poreske obveznike ?
Citat
zena nemoze da radi dobija bolovsanje a ne trudnicko a to opet firma placa!!
firma placa prvih mesec dana.
otkud tolika mrznja ? niko te ne tera da zaposljavas zene. mozes samo sa muskarcima da radis ako vise volis.
Citat
da poredjujem dva zadovoljstva meni je bludnicenje a tebi deca tako da nevidim zasto tvoje zadovoljstvo ima prioritet na odnosu na moje???
ajoooj !!!  Smile
Citat
sto meni drzava ne refundira bludnicenje po 6 meseci 4 puta u periodu od 20 do 40 god a deci i zenama refundira??
ajoooj !!!    Smile    Smile    Smile
Citat
1 dete da jer to moze da bude osnovno pravo na porod sve preko toga to sto ljudi nemaju nista od zivota pa znaju da prave decu
ajoooj !!!    Smile    Smile    Smile    Smile    Smile
Citat
samo ja nemam nameru da placaM
niko te ne tera! ponasas se kao novokonponovani preduzetnici "nedam svoje pare!" . sigurno spadas u grupu onih koji traze da devojke ne zasnivaju porodice, da "svoje gazde" ne bi izlagali trosku. gledas samo svoj interes.

ti ces uvek placati nesto. ako nista drugo, odrace te repuplicka trzisna inspekcija.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
placa cu uvek nesto ali necu nekome licno da placam njegova licna zadovoljstva!
za auto put da se gradi cu da platim za izgradnju mostova cu da platim za tesku sirotinju cu da dam ali to ne znaci da gospodin pravi 10 deteta pa ja da mu ih izdrzavam i ja kad bih imao 10 komada bio bi sirotinja tako da za tako nesto opravdanje ne postoji!
nema ovde nigde mrznje vec ste mi se smucili tim naturanjem na nos platicu za decje parkove jer to je opste dobro ali nikome necu da placam licna ludila u vidu imanja 10 dece i da toj deci kupujem mleko!
i ta prica o beloj kugi mi se smucila koga briga sto srbi nece da postoje za 1000 god to nije moj problem!
i jos nesto drzava nemoze da funkcionise gde 1 radi a 5 ne rade nista kad cete to da shvatite taj ko mi da takvu formulu da ekonomija funkcionise tako sto zena radja decu a muskarac radi to moze na tobetu i u dzibutiju ali u kuci od slame a ako hoces konfor 21 veka tako nesto je nemoguce a ako ti zadovoljstvo da zivis ko domorodac zivi ali nemoj da pravis decu ko domorodac a da trazis svedski standard jer to je nemoguce!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.