Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 16:19:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bogdan Diklic  (Pročitano 10777 puta)
18. Avg 2005, 22:22:45
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Rođen je 1.08.1953. godine u Bjelovaru, gde je završio osnovnu i srednju školu. 1972. godine upisuje glumu na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu u klasi Ognjenke Milićević.
 

Uloge u pozorištu:

Od 1975. do 1995. godine bio je stalni član Narodnog pozorišta u Beogradu, i igrao je u predstavama: “Kaligula” (Stipijan), “Rat i mir” (Pjer Bazuhov), “Kako vam drago” (Oliver), “Nevolje zbog pameti” (Molčaljin), “Gospođa ministarka” (Pera Kalinić), “Orestija” (Egist), “Tartif” (Tartif, k.g),”Pokondirena tikva” (Ružičić).

Od 1995. godine, član je JDP-a u Beogradu, gde igra u predstavama “Beogradska trilogija” (Dušan), “Molijer, još jedan život”, "Italijanska noć" (Alfonso), a u Beogradskom dramskom pozorištu igra u predstavi “Pandorina kutija” (Andrijan).

U pozorištu Kult u Beogradu igrao je u predstavi “Oximoron” (Bayer).

U Zvezdara teatru ostvario je uloge u predstavama “Profesionalac” (Teodor Kraj), ”Poljubac žene pauka” (Molina), “Smešna strana muzike” (Bubnjolog).

Uloge u filmovima:

“Majstor i majstori”, “Nacionalna klasa”, “Sabirni centar”, “Maratonci”, “Za sreću je potrebno troje”, “U raljama života”, “O pokojniku sve najlepše”, “Tri karte za Holivud”, “Balkan expres”, “Čudo neviđeno”, “U ime naroda”, “Gori vatra”, “Mali svet”, "Pad u raj", "Diši duboko", "Zvezde ljubavi"

TV serije:

“Grlom u jagode”, “Otvorena vrata”.

Dobitnik je mnogobrojnih nagrada i priznanja za pozorišne i filmske uloge.

Živi i radi u Beogradu.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

bogdan_diklic.jpg
(4.75 KB, 160x157)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Bogdan Diklić je srpski glumac. Rođen je u Bjelovaru 1. avgusta 1953. godine. U rodnom gradu bavio se glumačkim amaterizmom. U Bjelovaru je završio osnovnu i srednju školu. 1972. godine upisuje glumu na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu u klasi Ognjenke Milićević.

Od 1975. do 1995. godine bio je stalni član Narodnog pozorišta u Beogradu, i igrao je u predstavama: “Kaligula” (Stipijan), “Rat i mir” (Pjer Bazuhov), “Kako vam drago” (Oliver), “Nevolje zbog pameti” (Molčaljin), “Gospođa ministarka” (Pera Kalinić), “Orestija” (Egist), “Tartif” (Tartif, k.g),”Pokondirena tikva” (Ružičić).

Od 1995. godine, član je JDP-a u Beogradu, gde igra u predstavama “Beogradska trilogija” (Dušan), “Molijer, još jedan život”, "Italijanska noć" (Alfonso), a u Beogradskom dramskom pozorištu igra u predstavi “Pandorina kutija” (Andrijan).

U pozorištu Kult u Beogradu igrao je u predstavi “Oksimoron” (Bayer).

U Zvezdara teatru ostvario je uloge u predstavama “Profesionalac” (Teodor Kraj), ”Poljubac žene pauka” (Molina), “Smešna strana muzike” (Bubnjolog).

Sem u pozorištu Bogdan Diklić je ostvario i veliki broj zapaženih uloga u filmovima.

Dobitnik je mnogobrojnih nagrada i priznanja za pozorišne i filmske uloge.

Živi i radi u Beogradu.


Filmografija
1976 - Vojnikova ljubav (film domaći)
1977 - Miris poljskog cveća (film domaći)
1979 - Nacionalna klasa (film domaći) - kao Mile
1980 - Majstori, majstori (film domaći)- kao prosvetni inspektor
1982 - Maratonci trče počasni krug (film domaći) - kao Mirko
1983 - Balkan ekspres (film domaći) - kao mlekar Nemac
1984 - Čudo neviđeno (film domaći) - kao inženjer
1984 - Kraj rata (film domaći) - kao Joza
1984 - O pokojniku sve najlepše (film domaći)- kao partijski aktivista u selu
1984 - U raljama života (film domaći) - kao Pipo
1985 - I to će proći (film domaći)
1985 - Jagode u grlu (film domaći)- kao Čombe
1985 - Tajvanska kanasta (film domaći)
1985 - Za sreću je potrebno troje (film domaći)
1986 - Dobrovoljci (film domaći)
1987 - Kraljeva završnica (film domaći)
1987 - Lager Niš (film domaći)
1987 – Oktoberfest (film domaći) - kao Vanja
1987 - U ime naroda (film domaći)- kao uhapšeni direktor
1987 - Već viđeno (film domaći) - kao Željko Obradović
1988 - Braća po materi (film domaći)- kao Veselinov razredni starešina
1988 – Čavka (film domaći) - kao direktor
1989 - Balkan ekspres 2 (film domaći)- kao Nemac Žuća
1989 - Kako je propao rokenrol (film domaći)
1989 - Sabirni centar (film domaći) - kao asistent Petar
1992 - Crni bombarder (film domaći)
1992 - Mi nismo anđeli (film domaći) - kao Marinin otac
1992 - Prokleta je Amerika (film domaći)
1992 - Tito i ja (film domaći)- kao Zokijev otac
1993 - Tri karte za Holivud (film domaći)- kao pomoćnik komandira milicije
1994 - Biće bolje (film domaći)
1994 - Dnevnik uvreda 1993. (film domaći)
1994 - Ni na nebu ni na zemlji (film domaći) - kao Svetislav
1995 - Paket aranžman (film domaći)
1995 - Urnebesna tragedija (film domaći) - kao 'košarkaš'
1998 - Bure baruta (film domaći) - kao Džon, vozač VW
1998 - Lajanje na zvezde (film domaći) - kao Dragićević Đuro
1999 - Belo odelo (film domaći) - kao mašinovođa
1999 – Točkovi (film domaći) - kao Ćorić
2001 - Apsolutnih 100 (film domaći)- kao trener u streljačkom klubu
2001 - Ničija zemlja (film domaći)
2001 - Normalni ljudi (film domaći) - kao asistent 1
2003 - Gori vatra (film domaći)
2004 - Sivi kamion crvene boje
Igrao je i u TV serijama Grlom u jagode i Otvorena vrata

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Legendaran glumac.Jedini živući "maratonac"... Kao čovjek liq i pojava....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
jel zna neko gde mogu da skinem film sabirni centar
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 194
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Jedan od nasih najboljih glumaca bez dvoumljenja,covek glumi tako prirodno da cak deluje nestvarno...svidja mi se njegova uloga u "nacionalnoj klasi" kad ga Bora Todorovic udari u kacigu pred samu trku...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svi mi ovde nekog cekamo,da nam kaze koga cekamo..

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1253
Zastava Darkwood
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia N 73
Jedan od nasih najboljih glumaca bez dvoumljenja,covek glumi tako prirodno da cak deluje nestvarno...svidja mi se njegova uloga u "nacionalnoj klasi" kad ga Bora Todorovic udari u kacigu pred samu trku...

Haha Smile Smile....opasan si Smile Smile......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
HTC Smart
Glumci su tokom snimanja "Ko to tamo peva" mislili da prave svoj najgori film

Bogdan Diklić je u intervjuu zagrebačkom "Jutarnjem listu" rekao da mu je žao što nije prihvatio ulogu Miška u kultnom filmu Slobodana Šijana "Ko to tamo peva". On je otkrio i da su glumci tokom snimanja imali utisak da prave svoj najgori film, što se uskoro pokazalo veoma pogrešnim...



Diklić kaže da je nakon snimanja filma "Maratonci trče počasni krug" atmosfera na premijeri u Puli bila takva da se osećao Kit Ričards ili Čarli Vots.

"Ljudi su vrištali. Znali smo da radimo dobru stvar, Šijan je napravio dobar scenario. Nekih mojih kolega nažalost danas više nema. Veselili smo se i znali da radimo dobru stvar", rekao je Diklić, otkrivajući da je podela u "Ko to tamo peva" u početku trebalo da bude drugačija.

"To je bilo posle ‘Ko to tamo peva’ i zato što je to Berček rekao javno, sada ću to i ja reći; ja sam trebao igrati Miška, ali me iz pozorišta nisu pustili", kaže Diklić, koji je tada igrao u predstavi "Rat i mir".

"No, zanimljivo je da su svi glumci tokom snimanja ‘Ko to tamo peva’ mislili da snimaju svoj najgori film, da je to što rade uzaludno. Dugo nisam mogao da gledam taj film jer mi je bilo žao što nisam igrao Miška. Film je imao veliki uspeh, ali nije mi bilo žao zbog toga. Znao sam scenario i Dušan Kovačević mi je rekao da bi voleo da ja igram, ali veroatno onda ne bih dobio Mirka u ‘Maratoncima'", kaže Diklić.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Bolje je ovako kako je ispalo Smile Bercekova najbolje uloga je uloga Miska u "Ko to tamo peva" A Dikliceva mozda najbolja je u "Maratoncima" Smile Sad ih je nemoguce zamisliti drugacije Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 16:19:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.