Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:34:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vodite računa o sebi  (Pročitano 3664 puta)
24. Jul 2009, 10:16:11
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Kaže se da u vezi morate da vodite računa ne samo o onome što vi želite, ne samo o svojim potrebama, već i o potrebama i željama partnera ili partnerke. To je potpuno tačno. Ono što se ređe spomene jeste to da će po vezu imati jako pozitivan uticaj ako vodite računa o sebi.

Na šta mislimo? Na to da, na svaki mogući način, treba da vodite računa o sebi. Da se hranite zdravo koliko je to moguće, da spavate dovoljno, kvalitetnim snom, da redovno vežbate i budete u formi, da vodite računa o higijeni i da se negujete. Zatim, da se bavite stvarima koje vas zanimaju i koje vas ispunjavaju, da radite na sebi u smislu da učite novo, stičete razne nove veštine (to nema veze s godinama, i osoba od 70 godina sposobna je da nauči nov jezik ili, ako se fizički nije zapustila, da nauči da roni).

Kako to ima pozitivan uticaj na vezu? Uz sve navedeno, izgledaćete dobro bez obzira na godine, i odlično ćete se osećati, bićete puni samopouzdanja i životne radosti. Samim tim, bićete znatno pozitivniji i znatno manje podložni stresu. Problemi će iskrsavati, naravno, kao i u svakoj vezi, ali će vama biti lakše da se uz optimizam i manje uzrujavanja s njima suočite, manje ćete biti skloni tome da "od komarca pravite magarca" i da se nervirate zbog sitnica, i bićete pribraniji kada treba rešavati "krupnice". I, bićete puni pozitivne energije, tako da će biti zadovoljstvo biti u vašoj blizini.

Naravno da neće sve ići glatko, i naravno da vođenje računa o sebi nije garancija da će veza uspeti. Ali, može zaista mnogo da pomogne - plus je to svakako znatno bolja i pozitivnija varijanta nego da sve "gutate" i "žrtvujete se" za partnera ili partnerku, ugrožavate svoje zdravlje dok se trudite da maksimalno zadovoljite tuđe potrebe (ili, česta pojava, da ugrožavate svoje zdravlje dok zadovoljavate ono što ste zamislili da neko želi, a taj neko vam to uopšte nije tražio niti to stvarno želi).

Ne kažemo da treba da budete sebični i samo na sebe mislite. Daleko od toga. Ali, dobro bi bilo da vodite računa o sebi, da ne zanemarujete sebe. Ne zaboravite da u vezi nije samo voljena osoba, i vi ste deo tog para, pa, vodeći računa o sebi, automatski vodite računa i o vezi.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Meni je vise muka od sebe ,sada bi mi prijalo  da vodim racuna o nekom drugom ,da ga pazim ,mazim ,skidam mrvice sa kragne i perem noge u lavoru . Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Meni je vise muka od sebe ,sada bi mi prijalo  da vodim racuna o nekom drugom ,da ga pazim ,mazim ,skidam mrvice sa kragne i perem noge u lavoru . Smile
Kupi za pocetak kucnog ljubimca Smiley pa polako...
Ozbiljno Smiley Ja kupio Smile
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 




Ne mogu ,nisam u Beogradu nekoliko meseci godisnje ,a da ga uvaljujem nekome ne ide .
Sta si kupio ?

Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Kupi ljubimca koji moze da ide sa tobom Smiley

Sledi Bambinin primer recimo, ona je od mene dobila Zdeslava Smiley Ja imam psa, o kome brinu roditelj i koji je u stvari njihov ljubimac, gde sam ja samo posluzio kao mamac da se dovede u kucu, a sa kojim se inace, godinama ne podnosim. Ja, imam morske prasice... Vojislava i Radovana... pojavljivali su se par puta na Bureku, ali nemam sveze slike, posto ovih dana planiram da ih slikam na suncu... Anyway... ljubimac kao Zdeslav je idealan jer ne zahteva previse truda, cak vrlo malo, a moze mnogo da ti znaci + mozes da ga nosis uvek sa sobom jer mu je dovoljan jako mali prostor Smiley

Anyway... tema je "Vodite racuna o sebi" , a deo toga je upravo i to...
Svi treba da pazimo sta jedemo, fizicki se aktiviramo, redovno idemo kod lekara i tako dalje... ali moramo da vodimo racuna i o drugima... jer oni nas cine ovakvima kakvi smo... Svako treba da ima nesto o cemu brine... pa makar to bila i neka mala zivotinjica za pocetak... nekad ce mozda biti glavobolja, ali imati obavezu te vrste i stvoriti naviku je mnogo veci dobitak nego sto bi mogao biti gubitak Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
Slažem se sa SF-ovim predlogom. Smiley

Mnogo sam bolja osoba otkad brinem i o jednom malom čupku, a ne samo o sebi. Smiley
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
SonyEricsson K610i
Prema toj logici, ja sam dostigao savršenstvo, jer se brinem o dve mačke koje tumaraju po stanu  Smile Smile Smile

Stvarno, mislim da bih se nebrojeno puta nervirao, padao u depresiju, brinuo, da nije njih Smiley : Ta njihova sposobnost da smire čoveka da bistrije razmišlja i bude razuman je jednostavno... zadivljujuća  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Ja mrzim macke -lukave su ,podmukle ,umiljavaju se iz interesa ,linjaju ,a znaju da te ogrebu kad se najmanje nadas .
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Nokia 
Ja obozavam macke, ali krivo mi je drzati ih u stanu...

A imala sam i misha  Smile  Smile

Ako imas zivca za glodare, tj ne gadis ih se : hrcak, morsko prase, mish, itd...Ili neka ptichica  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
hrcak, morsko prase, mish,

 Smile Smile


Kupicu papagaja da ponavlja za mnom ,svakako u zadnje vreme stalno nesto zvocam  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:34:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.