Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:50:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tenk budućnost ili prošlost  (Pročitano 11854 puta)
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.37
I ja sam misljenja da je uloga tenka precenjena u danasnjim uslovima i oblicima ratovanja. On je vise psiholoski cinilac nego stvarni... ili mi ne znamo pravilno da ga upotrebimo.
Jeste u KZB bilo upotrebljeno mnogo tenkova a da li je postojala stvarna potreba za njima ili je to bila samo jos jedna demonstracija sile.
Ne verujem da na nasim prostorima moze doci do sukoba samo dve strane, i ako dodje do sukoba tu ce se pojaviti treca pa i cetvrta strana... ko zna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
bf, razmisljas ko amer! ti be tenkom na teroriste! a zato oni i gube te ratove!
u gerilskom ratu koji bi siptari vodili protiv nas tenkovi bi bila slabost nase vojske.
narucito kada znamo da ove igracke mozes da biras za $20000!



amerikanci gube ratove tako shto na jednog njihovog vojnika pogine 20 pobunjenika  Smile   znam da su protiv-tenkovska sredstva dostupna i albancima ali :


1. da bi se dejstvovalo iz ruchnog raketnog bacaha koji nema navodjenje treba biti blizu meti (tj tenku ) . maximalni efektivni domet je oko 200 m (raketa moze da leti i vishe ali nije precizna). ako tenkovi i peshadija saradjuju to se nece desiti. kljuc je kombinovanje rodova . vod pesadije i vod tenkova su jaci nego tenkovska ili pesadijska ceta pojedinachno  Smile

2. vodjena protivoklopna sredstva su dosta skuplja ( u rangu par stotina hiljada dolara - vishe nego sam tenk  Smile ) a josh vaznije je to shto  je za njih potreban i specijalistichki trening . recimo , hrvati najavljuju kupovinu jevrejskog spike sistema ,ali opet u kolicinama izmedju 32-64 komada . dakle ,teshko da bi nashi protivnici mogli da koncentrishu vecu kolicinu takvih srredstava na bojishtu. osim toga ,treba imati u vidu da je strelac na takvom sistemu takodje prilichno izlozen konta-vatrti nakon shto lansira raketu , kao i artiljerijskoj pripremi prilikom napada. osim toga , to je defanzivno oruzje i teshko moze da se upotrebi protiv tenka koji je iza linije svoje pesadije koju podrzava u odbrani.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
Citat
1. da bi se dejstvovalo iz ruchnog raketnog bacaha koji nema navodjenje treba biti blizu meti (tj tenku ) . maximalni efektivni domet je oko 200 m (raketa moze da leti i vishe ali nije precizna). ako tenkovi i peshadija saradjuju to se nece desiti. kljuc je kombinovanje rodova . vod pesadije i vod tenkova su jaci nego tenkovska ili pesadijska ceta pojedinachno
aj sta mi naprica?!

Citat
2. vodjena protivoklopna sredstva su dosta skuplja ( u rangu par stotina hiljada dolara - vishe nego sam tenk   ) a josh vaznije je to shto  je za njih potreban i specijalistichki trening . recimo , hrvati najavljuju kupovinu jevrejskog spike sistema ,ali opet u kolicinama izmedju 32-64 komada . dakle ,teshko da bi nashi protivnici mogli da koncentrishu vecu kolicinu takvih srredstava na bojishtu. osim toga ,treba imati u vidu da je strelac na takvom sistemu takodje prilichno izlozen konta-vatrti nakon shto lansira raketu , kao i artiljerijskoj pripremi prilikom napada. osim toga , to je defanzivno oruzje i teshko moze da se upotrebi protiv tenka koji je iza linije svoje pesadije koju podrzava u odbrani.
vodjena protivoklopna sredstva su sve jeftinija i jeftinija, a sto je jos nezgodnije dostupnija i dostupnija.
danas ih proizvode i svedjani, svajcarci... a siptarima novac nije problem.
tehnologija antioklopnih mina je takodje uznapredovala, ali ne znam koliko je dostupna npr. siptarima.

sto se tice kontra vatre ona se podrazumeva, ali ono sto ignorises jeste cinjenica kako bi taj rat izgledao i da bi se vodio u urbanim sredinama sa velikim brojem civila.
sto se tice uspesnosti kontra vatre voleo bih da si sluzio u mojoj brigadi u raskoj. da vidis kako izlgedaju t55-ice koje su nam siptari razbili, a da pri tome nismo ni videli odakle je ispalien projektil.
a ako poredis rat 1999 i eventualni sukub koji bi se danas desio, realno je razmisljati da su danas oni u daleko boljoj poziciji po svim pitanjima nego 99.
u vojno operativnom smislu bi bismo vodili osvajacki rat, a ne odbrambeni kao 99!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12

vodjena protivoklopna sredstva su sve jeftinija i jeftinija, a sto je jos nezgodnije dostupnija i dostupnija.
danas ih proizvode i svedjani, svajcarci... a siptarima novac nije problem.

 dobro ,navedi mi koliko koshta najjeftiniji ,koji su mu gabariti i koliko traje obuka za njega.  Smile da je to bash tako kao shto ti pricash siptari bi imali 10 puta vishe borbene tehnike od nas  Smile . ne radi se tu o prometu lubenica  Smile


Citat
sto se tice uspesnosti kontra vatre voleo bih da si sluzio u mojoj brigadi u raskoj. da vidis kako izlgedaju t55-ice koje su nam siptari razbili, a da pri tome nismo ni videli odakle je ispalien projektil.

a kako bi vam izgledali vojnici da niste imali te T-55 ?  Smile koliko je zivota nashih vojnika sacuvala svaka od tih starih krntija ?  Smile

Citat
a ako poredis rat 1999 i eventualni sukub koji bi se danas desio, realno je razmisljati da su danas oni u daleko boljoj poziciji po svim pitanjima nego 99.

tachno . upravo zato je suludo konstantno slabiti vojnuu moc , u ovom sluchaju oklopne jedinice. odnosno , nije suludo ,vec se to radi planski - VS ne treba za borbu protiv albanaca ,vec da gushi eventualnu pobunu srpskog naroda  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
A zar ne bi bilo bolje da su umesto u T-55 poslali vojsku u M-84, mislim da je malo bolje zaštićen od T-55?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
A zar ne bi bilo bolje da su umesto u T-55 poslali vojsku u M-84, mislim da je malo bolje zaštićen od T-55?

da , bilo bi bolje . osim shto imamo malecan manjak ovih tenkova. da ne pominjem da moraju da se cuvaju ko ochi u glavi ,jer modernije necemo videti dugo vremena  Smile Smile

ja ne znam kako se niko nije setio da bi josh bolje bilo da se ovo poshalje u borbu  Smile :

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Tenk će pretrpeti najverovatnije tešku evoluciju da bi uspeo da opstane u borbi jer budućnost sigurno pripada malim zlim letećim robotima koji će sejati smrt.

Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
@Bf, sada nema tog problema, imamo samo M-84 i ako dođe do toga, ićiće se sa njima u borbu, a ima ih sasvim dovoljno za taj prostor.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
tesko da je 55 spasila kod nas nekom zivot, ali sigurno je da je u njoj poginulo dosta ljudi! do duse, dosta bi ljudi poginulo u svakom tenku, jer to je takav rat. zato moramo da malo drugacije osmislimo vojsku, kako ne bi dosli u situaciju da nam vojnici ginu i gubimo sredstva.

sto se tice albanaca i njihovog oruzja.... da, oni sede u pristini, piju caj i sve se nadaju da ce nato da ih stiti od nas.
vec od 20000$ mozes kupiti od raznih izraelskih i svajcarskih firmi takvo oruzje.
« Poslednja izmena: 25. Jul 2009, 18:58:54 od Kamaro24 »
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
tesko da je 55 spasila kod nas nekom zivot, ali sigurno je da je u njoj poginulo dosta ljudi!

e veselniche  Smile dacu ti jedan primer iz 1999 . siptari se utvrdili u selu , mitraljezi biju iz svake kuce ,oko sela rovovi ,na uglovima sela bunkeri . pa sad ti probaj da zazuzmesh takvo selo samo sa pesadijom  Smile ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:50:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.