Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 19:27:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pijančenje kao deo bon-tona  (Pročitano 5064 puta)
22. Jul 2009, 16:42:00
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Pijančenje kao deo bon-tona



Prijemi, ručkovi i večere za važne zvanice i poslovne partnere u Kini nezamislivi su bez alkoholnih pića, a ritualno ispijanje zdravica "na iskap", osim što prazni državnu kasu, sve češće ubija i državne službenike.

Na opasne posledice duboko uvrežene "kulture opijanja" u Kini ukazao je list “China Daily” objaviši podatak da je od posledica pijančenja samo prošle nedelje jedan državni službenik umro, dok je drugi i dalje u komi.

Ćin Guoćning, zamenik okružnog direktora za vodne resurse u Vuhanu, prestonici provincije Hubei, onesvestio se zabavljajući zvanice na banketu i preminuo na putu do bolnice.

Zvaničnik iz južne provincije Guangdong, Lu Janpeng, pao je u komu nakon pijančenja na večeri s lokalnim sekretarom Komunističke partije. Lu je prevezen u bolnicu, gde je ostao u komi, navodi list.

Profesor Pekinškog univerziteta Li Ćengjan objašnjava da je ispijanje alkohola duboko ukorenjeni model ponašanja na prijemima za visoke zvanice koji se plaćaju državnim novcem.

"Pijenje sa zvanicama ili kolegama na događajima smatra se delom posla", kaže Li.

List prenosi reči i jednog zvaničnika Šandonga da bi svako ko goste ne ponudi pićem izgubio ugled. "Izgubili bismo čast ako ne bismo gostima dali piće. Odbijanje pića smatra se nepoštovanjem".

"Ni moji gosti ni ja ne želimo da se napijemo, ali moramo da igramo po nepisanim pravilima koja dugo postoje. Ne znamo kako inače da radimo", rekao je taj zvaničnik.

Neki službenici se snalaze tako što unajmljuju "piću vične" sekretare kako bi im pomogli u neizbežnom konzumiranju alkohola.

Pokušaji da se kontroliše količina popijenog alkohola uglavnom su prošli neuspešno. U okrugu Sjižou, gde je radio zvaničnik vodnih resursa, javnim službenicima je 2005. godine zabranjeno da piju alkohol za ručak, ali za večeru nije uvedeno nikakvo organičenje.

Prošle godine, zvaničnik za planiranje porodice u provinciji Hunan, Guo Šinžong umro je pošto je s kolegama pio u karaoke baru. Kasnije je za njega rečeno da je bio "izvrstan član partije" i posthumno je nagrađen ordenom zasluge zbog "časne" smrti.

Profesor Li objasnio je da je zdravica "na iskap" uobičajeni vid komunikacije u Kini i deo njene kulture. "Zvaničnici su navikli da završavaju poslove i odlučuju za stolom", rekao je on.

List prenosi da takva kultura mnogo košta poreske obveznike - troškovi zvaničnih večera plaćaju se državnim novcem, a vladini službenici troše oko 500 milijardi juana (73 milijarde dolara) za zvanične bankete, što je skoro trećina ukupnog novca koji Kinezi potroše na hranu u restoranima.

"Biće izuzetno teško promeniti kulturu pijenja među kineskim zvaničnicima osim ako vlada jasno ne donese zakone protiv takvog ponašanja", rekao je profesor Li.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung S8
Ja sam se isekao kod nekog bogatog klinca na rodjendanu u hotelu "Hajat".

Nema nista lose u pijancenju, ako ne preteras.
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Vratio sam se na trčanje... zaobilazim alkohol u širokom luku već nekoliko dana.
Nedostajaće mi. RIP.
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
ja nekad imam ojsa periode, nekad imam penzos periode, ali se definitivno nikad ne bih odrekla alkohola  Smile

Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
SonyEricsson K610i
Kad-tad popijem koje pivce u kući, pa prođe popriličan vremenski period do sledećeg  Smile


Na žurkama, ipak, volim da se ispijavam  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2411
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Cuj ,kod kineskih zvanicnika....verujem da su ovi nasi jeziviji. A tu su i slavni snimci Borisa Jeljcina gde pijan se saplice po prijemima,il kad je Sarkozi izaso pijan ko les sa sastanka s Putinom.... Politicari i privrednici su ,bar po meni,na to navikli,jer se uz casu najveci poslovi stvaraju
IP sačuvana
social share
Roses are red. Violets are blue. I have a gun. Get in the car.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
LG Frizider
Nisam poslanik a ni privrednik a ni predsednik ali nista nisam nekulturniji nego Jeljcim i Sarkozii tj umem i ja da se saplicem po prijemima, samo mi dajte sansu necu vas izneveriti Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
Nokia 3220
Izbegavam alkohol, jednostavno mi ne prija.
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Pijem samo kad sam jako dobro raspolozena i spremna za orgijanje celu noc .
Kad nisam raspolozena ne mogu da pijem .


IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46903
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Pijem samo kad sam jako dobro raspolozena i spremna za orgijanje celu noc .
Kad nisam raspolozena ne mogu da pijem .


Изгледа да ниси тип као Кеба...  Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 19:27:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.