Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sve će to biti drugačije kada se venčate  (Pročitano 1025 puta)
22. Jul 2009, 09:16:24
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


U nekim vezama se desi da je dama spremna mnogo toga da trpi, jer samo čeka venčanje, i smatra da će se nakon toga sve promeniti, da će se on "uozbiljiti" i smesta postati uzoran suprug koji radi onako kako ona kaže. A onda dođe kao prilično iznenađenje to što se on i posle venčanja ponaša isto kao i pre njega.

Muškarci, generalno uzev, nisu skloni tome da se smesta nakon venčanja promene. Ožene se damom koju vole i s kojom uživaju i s kojom im je dobro, zato što im se stvari dopadaju baš takve kakve su i žele takvim i da ih očuvaju, i onda ne vide zbog čega bi se menjali - zašto menjati ono što je dobro?

Da li to znači da je on neosetljiv na njene potrebe i želje? Nipošto. Ali, ako mu ona ni na koji način ne stavi do znanja da joj nešto smeta, i samo čeka da se on sam od sebe promeni, lako se može desiti da on jednostavno ne zna ni da njoj nešto smeta niti da uopšte želi nekakvu promenu. I dođe mu kao šok kada ga ona optuži za neozbiljnost, za to da se ponaša kao razmaženi dečak, a ne kao suprug, da ona sve mora sama, pa ne može on više tako sad kad su u braku...

Treba li, onda, ona samo da ćuti i trpi i ono što joj smeta, da bude srećna već samo zato što joj je uspelo da se uda, i da se pomiri s tim da se on nimalo neće promeniti? Naravno da ne. Ne treba ni da dopusti da stvari dotle dođu - kada postoji neki veći problem, ne treba to potiskivati niti gutati u sebi, treba reći o čemu se radi. Različiti ljudi različito vide stvari, to što jedno od njih dvoje (on ili ona, svejedno) podrazumeva da nešto treba da izgleda ovako ili onako ne znači da i ono drugo tako misli, a ako niko ništa ne govori niti bilo šta na bilo koji način pokazuje, kako nešto znati? Ne treba se svađati za svaku sitnicu, ali nije dobro ni samo ćutati i gutati, a onda samo odjednom dreknuti da ne može to više tako.

Poenta? Nemojte računati na to da će brak sam po sebi sve da promeni. Neće. Ako je problem u komunikaciji postojao pre braka, postojaće i nakon venčanja. Ukoliko je postojalo nezadovoljstvo osobinama voljene osobe, ono će ostati, i to neretko ne zbog nezrelosti, neozbiljnosti i neodgovornosti, već zato što voljena osoba nije ni svesna da vam nešto smeta.

Komunicirajte, i verbalno i neverbalno. Od samog starta veze i bez podrazumevanja da voljena osoba može telepatijom da pogodi nešto. Tako neće ni biti potrebno da od venčanja očekujete neku veliku promenu - već će stvari otprilike biti onakve kakvim ih oboje želite, a brak će biti potvrda da želite da tako i ostane.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Citat
Nemojte računati na to da će brak sam po sebi sve da promeni. Neće. Ako je problem u komunikaciji postojao pre braka, postojaće i nakon venčanja.

Ne samo da ce problem i dalje da postoji, nego ce jos vise doci do izrazaja..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: ije ate brak ven druga

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.