Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:50:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izvadite slušalice iz ušiju!  (Pročitano 8449 puta)
20. Jul 2009, 09:37:19
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Danas se ljudi sve manje druže, i to čak i tinejdžeri, za koje je nekad bilo tipično da najradije po ceo dan provedu u društvu svojih vršnjaka. A i kad se druže, uglavnom su samo fizički prisutni, dok primaju i šalju SMS poruke i slušaju muziku preko MP3 plejera.

Okupi se društvo, i onda samo sede negde. Svako se udubi u porukice na svom telefonu, svako ima u ušima slušalice svog MP3 plejera, i svako sluša neku svoju muziku. Pokušate nešto nekoga da pitate, ne čuje vas. Ili vas čuje, ali i dalje čita porukicu i kucka odgovor. Ili čak i podigne pogled i pita: "A? Šta si rekao/rekla?", i ne pomišljajući na to da zaustavi muziku i/ili izvuče slušalice iz ušiju. Možda vam, u takvoj situaciji, padne na pamet da bi bilo efikasnije da toj osobi pošaljete SMS poruku, iako sedite na pola metra od nje. A možda vam se, pod takvim okolnostima, i ne viđa društvo.

Opisani prizor nekada se jednostavno nije dešavao. Neko bi rekao da je to zato što nekada nije postojala tehnologija koja bi to omogućila, ali nije sasvim tako. U redu, možda pre sto godina nije postojalo ništa što bi to omogućilo, a do pre nekog vremena nije bilo maleckih, lako prenosivih MP3 plejera niti mobilnih telefona, ali postojali su vokmeni, i ljudi su ih koristili (ne toliko često kao MP3 plejere, vokmeni su kabastiji, ali su ipak korišćeni). Samo, ne onda kada se negde nađu s društvom. Tada su s društvom pričali, šalili se, jurili unaokolo, radili razne zanimljive stvari. Vokmen je služio za trenutke dosade kad je neko sam, ili bi se prikačio još jedan par slušalica pa bi prijatelji zajedno slušali muziku.

Ne kažemo da je uvek neophodno pričati s prijateljima kad se nađete. Jedna od super osobina dobrih prijateljstava je upravo ta da ne morate konstantno da pričate; nekada vam je sasvim dovoljno da zajedno ćutite. Ali, ipak, bar povremeno bi trebalo i uživo razgovarati. Kad se nađete s nekim, nepristojno je da su vam slušalice konstantno u ušima i da ta osoba zbog toga mora da viče da biste je čuli. Takvo druženje samo donosi frustracije. Jeste, videli ste se, ali kao da niste. Još gore nego da niste, jer vam ostaje utisak da je nešto tu trebalo da bude, a nije ga bilo.

To nešto je komunikacija. Nema prave komunikacije s drugim ljudskim bićem ako istovremeno čitate poruke nekog trećeg i odgovarate mu, ako su vam istovremeno slušalice u ušima i povišeni glas iznerviranog prijatelja ili prijateljice slušate kako pokušava da nadjača muziku, a niste u diskoteci, možete jednostavno da izvučete slušalice iz ušiju i normalno čujete šta to prijatelj ili prijateljica imaju da vam kažu.

Probajte, bar povremeno, da učinite baš to, ukoliko to već ne radite. Isključite MP3 plejer, izvucite slušalice iz ušiju, i razgovarajte s prijateljima. Saslušajte ih kad imaju nešto da vam kažu, odgovorite kad vas nešto pitaju. U suprotnom, nakon izvesnog vremena neće imati ništa da vam kažu, niti će ih uopšte biti u vašoj blizini. Ostaće vam samo mobilni i MP3 plejer. Da li mislite da će vam to biti dovoljno?



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Iskren da budem, ove male slusalice sto su popularne poslednjih 15ak godina su mi uvek smetale i nikad nisam mogao da slusam muziku ko covek sa time... pa i na iPod-ovima...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 


Mene uzasno nervira kad mi neko trazi da mu ponovim sta sam rekla ,a ne vadi slusalice iz usija ,a ja to isto stalno radim .
« Poslednja izmena: 20. Jul 2009, 14:17:33 od lolana »
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 530.1
mob
Nokia Neka stara nokia
ja uvek slusam muziku kad idem negde sam,al kad sam sa ljudima nikad,ali ama bas nikad ne slusam muziku,niti je ovako pustam iz telefona ko neke budale,niti preko slusalica...
i mnogo me iritira kad izadjem sa nekim,a on samo salje poruke,i non stop je na mobilnom...

ne mogu da shvatam kolika je to kolicina dziberistva kad izadjes sa nekim,a on slusa muziku...jos i shvatam kad sam u busu,pa naidjem na nekog,a on izvadi na jedno uvo,ali ovako,stvarno ne....kolko god ja mnogo slusao muziku,a slusam je mnogo,imam vremena da izvadim sluske iz usiju
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Niti to radim, niti znam da to iko radi.

Šta, kao pričaš sa mnom, a slušalice ti u ušima?!  Smile E svašta, baš me je vreme pregazilo.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
HTC Wildfire S
Niti to radim, niti znam da to iko radi.
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 
Niti to radim, niti znam da to iko radi.

Šta, kao pričaš sa mnom, a slušalice ti u ušima?!  Smile E svašta, baš me je vreme pregazilo.  Smile

To neki ortaci sa faxa rade, ako nas je vishe u krugu u klasi i pricamo nesto, neki povremeno stave sluske da odslusaju pesmu-dve-tri  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
Nokia E
Pre neki dan udjem u bus posle pitaj Boga koliko vremena gde god sam se okrenuo cuo sam samo neke muzikice neka kuckanja poruka i drndanje telefona, pucanje balona zvakacim gumama, u jednom trenutku kao u filmu doslo mi je da se izderem Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Smile i da vristeci pobegnem iz busa.
Ne mogu da verujem da su 99% ljudi mladje generacije u nekom paralelnom svetu Smile tako da text u potpunosti razumem!
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Za sve postoji vreme i mesto. A mesto za ovakve stvari zove se Silent Disco, na EXIT-u. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


soli non estis

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 96
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.37
mob
Samsung i900 Omnia
Mislim da je mladima teško da se snađu, bilo gdje, i onda stvore mali svijet, koji mogu da prizovu kad god poslušaju omiljenu pjesmu koja ih tamo vodi. Možda im je samo dosadno, ali ova pojava stvarno postoji, i jako, jako me nervira. Nikoga ne zanima šta ima neko drugi da kaže, jer svi oni su zadovoljni onime što jesu, i ne vide svrhu u razmjeni mišljenja, koju svako ponaosob doživljava krajnje lično i kao udar na sopstvenu ličnost. Rješenje: slušalice u uši, i boli te uvo za ostale, oni su i onako... pa nisu kao ti u svakom slučaju, i zato: trala lalala la ...  Smile

Mada, neka rade kako hoće. Ja sam uglavnom Idiot i debil kad ovu priču nekome iznesem, ili sam "puka" hahahah
Smile Žao mi je. Jednog dana će postati veliki iskompleksirani ljudi, i ko zna, možda budu i nečiji frustrirani šef?  Smile

IP sačuvana
social share
"Iz ovih stopa Đavolu bih se predao,
samo kad i sam Đavo ne bih bio!"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:50:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.