Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:49:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Na Sedam Kockica  (Pročitano 16420 puta)
19. Jul 2009, 06:58:07
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
HTC Wildfire S

Na Sedam Kockica


Sledi dosadan i dug Tehnicko-informativno-narikacki tekst, namene zajebantske.

Posle poruke naseg sponzora...


Pre pocetka pljuvanja, ekonomsko propagandna poruka za jajare.

Dakle, drage moje jajare, da na vas mislim, vi sto preko subote i nedelje idete iz Beograda po selima okolo i maznjavate od sire i uze familije jaja, pilice, krave, sitnu i krupnu stoku, u principu ko jebeni Turci spartate i maznjavate sve zivo, i onda tako slozno u kolonama krenete nazad u taj Beograd, e vi.

Kao sto vam je poznato ovih dana je padala kisa, znaci nije bilo vruce, siguran sam da je ovo mnoge podsetilo na dobre stare zimske dana kad nisu morali da se kupaju, ali molim vas u ime svih zivih i nekih mrtvih koji imaju odlican njuh da se kupate jer ce uskoro opet da grane sunce. I opet cete krenuti da se vucarate po jebenim autobusima (jer ste kola pretovarili stokom i jajima), opet ce biti vruce u autobusima, a ja sam slupao kola, pa vas molim ili se kupajte ili investirajte u neki parfem jer stvarno ne mogu vise da trpim ljude koji toliko smrde da me oci od njih peku a prsti poplave.

Unapred hvala.

p.s Ko se ne okupao, a u BG dosao, dabogda mu B92 o kevi izvestavao, a na Kosovo ravno u ruzicastim rolerima isao...

 

Vojska, vojska, vojska...

U narodu poznata i kao seks, seks, seks, prejebu vas da dodjete, dodjete znajuci da cete najebati, svi ce se baviti seksom od prvog dana ali imate utisak da samo vama ulazi, posle odredjenog vremena shvatite da je ceo taj seks jedna velika zajebancija, i da se ne zna ko tu koga jebe u zdrav mozak, svi ce se ubiti od truda da vam uvale, priliku da najebete, ali generalno svaki posten jebivetar ce pre ili kasnije pronaci nacin da ga uvali nekom drugom i tako materija kruzi u prirodi.

To bi u principu bila definicija vojske, i generalno nasa tako i izgleda.

 

Nekako mi vec duze vreme u glavi ideja da na jednom mestu skupim sve ono (sto sme da se skupi) sto mislim i znam o vojsci.

Treba imati u vidu da sam neko ko nije u vojsci, tako da sva moja lupatanja treba shvatiti kao nekog ko dobacuje sa klupe, takvih je ova drzava puna, pa im generalno ne treba verovati a ni dati previse znacaja, osim naravno meni jer ja sam u pravu a svi ostali nisu.

 

 

Jao gde poceti, toliko materijala za moj novi projekat...

U svim narodima postoji neko sumanuto pravilo da se za vojsku daje sve najbolje, znaci od opreme do lekova, vojska ima prioritet, sa druge strane vojska to odradjuje/vraca time sto ide okolo i razbija lobanje svakom ko dobije fantasticnu ideju da svojom vojskom dodje nesto da pozajmi uz popust od pet prstiju.

 

Stvarno gde sad poceti...ajmo hajmo od dole, dakle cizme, koje nose vojnici u Vojsci Srbije.

Ovde imamo jednu fantasticnu osobinu Srpske vojske, naime samo u Srpskoj vojsci moze da se desi da sopstvena obuca izbaci iz akcije vise ljudi nego neprijatelj, velicanstvene Srpske/Jugoslovenske/Juznoslavenske cokule...ako vas ne ubije par miliona mudzahedina mozete biti sigurni da najgore tek sledi, sopstvene cizme.

Svako ko je odradio vojsku da ce od isith dobiti:

1. Istegnutu tetivu (to vam je bilo ono kad niste mogli da pomerate petu, od bola)

2. Krvave zuljeve (to vam je bilo ono kad ste hteli da zakoljete sami sebe kasikom na pola marsa)

3. Skuvane prste (to vam je bilo ono kad vam se prst u carapama bukvalno skuva do otvorenih rana jer su carape sedam puta manje od vase noge, i napravljene od SINTETIKE)

Covek bi pomislio da ce se mozda neko setiti da izbaci nesto takvo posle godinu dana iz upotrebe jer ocigledno u njima nije moguce ici, ali ne mi ih uspesno koristimo zadnjih sezdesetak godina. Odatle engleski izraz Foot Soldier.

Naravno svi u vojsci nose broj trideset sest, pa se iz tog razloga samo taj broj proizvodi.

Bilo kakav pokusaj da se ovo promeni se najcesce zavrsava po sistemu, nek se celice, i, u nase vreme isli smo na skijama uzbrdo, svako po minobacac u rukama.

Ostaje misterija dal Vojska Srbije danas nosi ovo sranja zato sto su partizani bili blago retardirani ljudi na skijama ili zato sto se neko ugradjuje kod svih ministara odbrane zadnjih par desetina godina.

 

Obuca (vetrovke, gace, kondomi, majce i slicno)

Kad vas pogodi bilo sta od metka do projektila iz tenka, vi ne zelite da imate bilo sta od sintetike (plastike) na sebi, iz veoma jednostavnog razloga, kad vas pogodi nesto vrelo, ono po pravilu topi plastiku a posto se vasa rana otvara najcesce tu gde ste pogodjeni (cudo a...) sva ta plastika se sliva u ranu i tu srasta u krastu ( svi koji su bacili peglu dignite dva prsta), sto pretvara ranu iz standardne u mnogo zajebaniju.

O tome da Vojska Srbije nema dve uniforme iste boje ne treba puno pricati, o kvalitetu takodje nema svrhe puno raspravljati, jedino ove nove vetrovke (m-93, verovatno lupam), se mogu pohvaliti da su super, ne mozes da ih zapalis, dobro se slazu sa bojama u prirodi i na nekih cetrdeset metara vec gube siluetu (ovo je dobro)

Nikom bas nije jasno zasto, mi smo jedina vojska na svetu koja pati od ovog problema, cak je i Rusija, koja se proteze od bog te jebo odakle do Kamcatke uspela da proizvodi uniforme iste nijanse tako da vojnici najcesce nisu u opasnosti da svoje vojnike tretiraju kao neku levu gerilu.

Ali ne i mi, mi imamo negde oko sto-dvesta varijacija jedne te iste boje, uz to par hiljada razlicitih uniformi, na to jos milion varijacija boje koje nastaju jer posle jednog pranja boja se ispere.

Kada trcite prema protivniku koji ima uniforme slicne vasim na nekih trista-cetristo metara zelite da znate koji su vasi, koji njihovi, u nasoj vojsci to najcesce nije slucaj.

Da bi skapirali ko je ko, treba vam uzorak urina...

Ostaje misterija dal je neko u tom telu logistike daltonista ili se neko ugradjuje tako sto svaki put uzima pare od druge firme da bi izabrali bas tu firmu da prozivodi uniforme te godine.

Mogucnost da su svi u ministrstvu retardirani nije iskljucena.

 

Smestaj...

Uvek sam smatrao da je dobar deo ljudi u vojsci opasno mozdano uskracen za neke funkcije.

Tipa voznja kola posto od pukovnika na gore imaju po jednog ili vise vozaca, ali evo nesto da im pojasnim.

Ovo je konj...


KONJ

Ovo je vojnik...



Vojnik



Razlog iz kog vojnici spavaju u starim konjusnicama, pokriveni konjskim cebadima koja nisu oprana po dvadeset tridest godina mi je potpuno stran, verovatno jer neko gore ne razlikuje vojnike i konje ili nije obavesten da je ukinuta konjica tamo negde oko pocetka drugog svetskog rata.

Proverio sam, para za nove uniforme za sve visoke oficira ima, za po tri vozaca za svakog ima, za benzin koji trose kad ih isti sluzbenim kolima vozaju po kafanama sa zamenikom i udarnom alkoholicarskom cetom takodje ima, ali zasto nema za ove neke osnovne stvari, zaiste ne znam, verovatno su u pitanju neke vanzemaljske kosmicke sile, mali zeleni ili gremlini, u svakom slucaju siguran sam da pare koje se dobijaju za odrzavanje tog i slicnih delova ne zavrsavaju u necijem dzepu, pobogu to zvuci suludo, uostalom zadnji nacelnik koji je tvrdio da nesto nije u redu je smenjen, sigurno nije bio u pravu, dakle da zakljucim verovatno je sve ok u tom sektoru.

 

Zastita...

Zastitne maske (gas maske) su u neku ruku simbol sadasnje vojske, posto se trenutno u upotrebi nalaze m-2 (razne varijacije), ovo je veoma zanimljiva sprava, prvo sa njom vam je vidljivost uzasno suzena, sa njom NE MOZETE da naciljate metu jer vam cedilo (filter na gas masci) gura ruku, a staklo na desnoj strani vam ne dozvoljava da se naslonite i vidite nisansku tacku.

Takodje treba imati u vidu da na velikim temperaturama maska se magli cak i ako je stavljena kako treba o znoja, volumen kiseonika koji ulazi nije dovoljan ni za coveka koji sedi i ne radi nista, o tome kako se oseca neko ko trci dok mu srce lupa dvesta na sat pod vatrom ne vredi raspravljati.

Naravno opstem besmislu ove maske treba dodati i standardnu cinjenicu da ne stiti od bojnih otrova nove generacije (naravno od nervnih bojnih otrova vas stiti samo zatvoren sistem disanja) ali generalno potpuno je beskorisna.

I moj omiljeni deo, vojnik kroz nju ne moze da prica, mislim moze ali ga niko nece nista razumeti, i naravno za kraj ne moze da pije vode, iskreno ja sam zadivljen kolicinom stvari koja ova maska uspeva da izvede na stetu vojnika,

Nove maske ZM-M3 su za sad naucna fantastika, crne maske (fonetske) se mogu naci tu i tamo ali su raritet i u njima moze da se prica.

Vojska Srbije ovu masku uspesno koristi od neke 1986 kroz razne varijacije i verovatno ce nastaviti da je koristi makar svi izginuli.

 

Pancir...

Nasa slavna vojska ima brdo onih pokusaja pancira iz vremena ex-YU koji su malo reci beskorisni, prvo njihov kvalitet je veoma diskutabilan, o slemovima isto tako, cuveni primer kako slem prezivi eksploziju rucne bombe je jedna od boljih zajebancija i zabluda u nasoj vojsci, znaci video sam suprotno, a to mu naravno nije ni cilj, cilj mu je da zastiti vojnika od rikoseta i srapnela koji lete okolo, video sam suprotno.

Hvala bogu trenutno se kod nas uvodi u upotrebu slem M-97 koji je relativno bolji i ima mogucnost kacenja novih tehnologija komunikacije i slicno, kadce stari biti izbaceni iz upotrebe jos ne znamo.

Trik sa starim JNA pancirima je sto ne smete da ih nosite vise od tri sata bez pauze ili ce vam zeznuti ramena, vrat i ledja. A ako vam patrola traje 4-5-7 sati, matematika je jasna.

Novi panciri ovi sto ih pravi M.D su su super pokazali (nije mi namera da ovde sad lupam nekom reklamu, a jos manje nekom ko je muljao nesto sa ministrom), ali su oklopi stvarno izuzetno kvalitetni, laki su (u poredjenju sa Americkim Interceptorom za ostale ne znam, doduse isti stiti vecu povrsinu), savitljivi su, ne stezu kad se nakvase, a balisticke ploce su odlicno izolovane pa kad se setate na hiljadu stepeni nece vas sprziti vrucinom, kod nas ga slabo ima, posle one brljotine sa narucivanjem sto hiljada, ne znam sta je bilo.

U Iraku se koristi cesto medju placenicima, neki od njih imaju dosta sredstava tako da mislim da nije kupljen zbog cene.

U svakom slucaju mislim da je vojska kao i obicno ispusila i sad su manje vise zaglavili sa puno krsa. Ono malo opreme sto valjda je dato zandarmeriji i specijalnim jedinicama. Uglavnom ljudstvu u KZB, ja sam morao svaki put da svercujem moj jer o taj nisam imao bas puno poverenja.

 

Puska...

I ovde smo veoma, veoma specificni, proizvodimo jednu od najboljih pusaka za vojsku trenutno, pusku koja spaja izdrzljivost i cenu AKM i preciznost odnosno volumen vatre (zrno 5.56x45mm)

Jako popularno van nasih granica, u Iraku posebno, deo je oficijalno prodat Irackim snagama, zandarmerija ih koristi, a tesko da cete naci ekipu u Afganistanu ili Iraku da nemaju bas tu pusku.

Mogucnost nadogradnje sve i svaceg na na NATO sinu, od optike do sistema tacke, podcevni bacac itd...

Naravno i ovde konji udaraju glavom u zid, mi i dalje koristimo M70 B1 i M70 AB2, koje da se razumemo, su najbolji naslednici Kalasnjikova na svetu, cak su superiorniji od AK-74 po mom misljenju, ali ono sto ih ubije je vreme kad su pravljene, nocni nisan sa kojim nikad ali nikad nista nisam pogodio, da sam nebo gadjao promasio bih, sa dna jezera bi i jezero promasio verovatno.

Svaki put kad sam je koristio nocu, nisan nisam ni dizao jer mi je bilo lakse da nabadam u mraku bez njega, nego kroz onu zajebanciju od nisana, koji i dan danas ne razumem, jer kad nisanite sa obe strane imate po centimetar celika a musica zaklanja nisansku crtu, imajuci u vidu da vam je meta na 300m velicine jednog do dva milimetra tu nista ne moze da se nacilja bar u mom slucaju.

Obe puske su odlicne u pojedinacnoj paljbi, najgluplji covek moze da pogodi metu od deset centimetara na dvesta metara, najdalje sto sam ja uspeo je nekih cetristo pedeset- petsto metara, i u tom modu puska je odlicna (imajuci u vidu da je efektivni domet puske 400m)

Sa kratkim rafalima na nekih sto pedeset metara nesto mozete da pogodite.

Sa dugim rafalima, nista cak ni na pedeset metara, nikakva kontrola rafala ne postoji, lije na sve strane, disperzija projektila ide i do jedan metar kruzno, sto je smesno.

O optici i prigusivacima nema govora, nema podcevnog bacaca ali ima onaj sumanuti tromblon koji iscese bar jednom jadniku rame jer ne slusa na obuci, pored toga sto vam treba pola sata da nabudzite granatu na vrh puske, za to vreme ste potpuno ne zasticeni pa pored vas mora neko da stoji dok se vi zajebavate sa tim cudom.

 

Tehnika...

Jel vredi pricati o tehnici od pre sto godina, o modernizaciji nema reci, preradjene NORE ja nisam docekao, o Lazaru i slicnom da ne pricamo.

 

 

Sve ovo je samo vrh ledenog brega, najgori deo tek ide.

The Oficiri...

...jedna slika govori hiljadu reci, ne znam koji je kurs sa Youtube klipovima...



Nekako bih mogao da podelim sve oficire na dobre i lose, sredina ne postoji ili su olicenje svega najgoreg sto mozete naci u coveku ili su neko ko postane deo svetla u vama dokle god postojite, obe strane nista manje i nista vise.

Jedini problem je odnos snaga, jer negde oko devedeset sedam odsto oficira u Vojsci Srbije treba da dobije otkaz i pitanje je dal treba da dobiju penziju ili treba oni da placaju odstetu za stetu koju su napravili.

Nije tajna da imamo toliko oficira da nema dovoljno vojnika da im casu vode donesu.

 

Ali jeste u kakvom stanju se nalazi Vojska Srbije zbog njih.

Naravno svi znamo da je losa, ali mislim da niko nije svestan koliko je losa i trula iznutra, mislim da nikad nije bila ovakva, cak je i devedesetih bilo neke strukture ali danas sve je propalo.

Ne postoji bilo kakva disciplina unutar vojske, ukidanjem vojnog suda dosli smo u apsolutno komicnu situaciju, vojnik moze da vam odbije direktno naredjenje za to mozete eventualno da ga posaljete na disciplinski sud koji to preda sudu, i kako onda nekog da osudite za na primer delo ne ustajanja iz kreveta.

Siguran sam da postoje neki mehanizmi kazni ali to je smesno.

Sa druge strane ako neki oficir nesto zezne on dobije cuvenih deset odsto od plate i slicna sranja, cista smejurija, o smenama ili necemu slicnom nema govora, da bi nekog smenili morate da znate ko mu cuva ledja, a da bi napredovali dovoljno je da ostanete dovoljno duga na jednom mestu, nije bitno sta niste ili jeste uradili.

Stvorio se veoma efikasan sistem drzanja sposobnih ljudi na dnu lestvice dok najlosiji idu skroz gore.

Na primer, ako ste nesposbni da komandujete, nemate postovanje ljudi pod vasom komandom, ne razumete moderan pristup taktici vas uglave veoma visoko jer kao takav vi cete samo cutati i necete doci u poziciju da svojim idejama ugrozite druge glupe i nesposobne koji su vas tu postavili.

Sa druge strane zamislimo da sad pored vas tako nesposobnih dodje neko ko ima neke nove ideje, resava probleme umesto da ih sakriva, ima ogromno postovanje ljudi naravno da ce se to odmah primetiti.

Tako danas funkcionise nasa vojska.

 

To su svi mogli da vide na primeru smene Zdravka Ponosa, odluke koja je definitivno dotukla ovu vojsku i generalno ubila bilo koji dalji smisao njenog postojanja ovakve kakve je sad, izmedju ostalog to je jedan od razloga zasto sam i ja napustio istu, jer je on nekako bio poslednja nada.

Zato sad imamo ministra odbrane koji dobije letacku znacku za razvoj avijacije a piloti ginu u neispravnim avionima i on je samo vrh ledenog brega, da samo vidite ljude koji su u toj vojsci.

Ako vam kazem da je jedan izvrsni oficir koji je ucestvovao u onom stravicnom napadu na Vukovar jos aktivan dal bi mi verovali. Covek koji je slao tenk po tenk u zasedu dok nisu pobili negde oko trista ljudi i unistili oko dvadesetak tenkova na tom sektoru bez ikakve logike ili taktike, glumi neki polni organ na biciklu u toj vojsci.

 

U pricipu sve lose oficire mozete podeliti na nove oficire i Titove oficire.

Novi oficiri su otaljali skolovanje, najcesce pojma nemaju o bilo cemu sto ima veze sa modernim ratovanjem jer se slepo drze pravila koja su im ukucana u glavu kroz skolovanje, bilo kakva licna inicijativa je potpuno strana, bilo kakvo odstupanje od predvidjene taktike naucene u knjigama koje su stare i po trideset godina, a ono najgore je potpuna i totalno nesposobnost da slusaju ili uce, od toga je velika vecina potpuno operisana.

Takodje ih odlikuje fanaticna privrzenost zapadnom nacinu razmisljanja, sve od metka kalibra 5.56 do F-16 je savrseno i fantasticno, sve sto ima veze sa Rusima automacki ne valja od taktike do kalibra 7.62mm.

U vojsci mozete naci ljude koji imaju po cetrdeset godina i koji su svasta videli neki sva ratista bivse YU i Kosovo, neki cak i Golansku visoravan, i zamislite koliko jedan oficir izgubi ako svesno odluci da ne slusa takve ljude.

U pojam me takvi ljudi ubijaju, primer lika, na gadjanju jedne cete minobacacima, sve spremno dolazi, potporucnik i proverava svaki minobacac i iza njega ide zastavnik i pita klince kako su, sta ima zajebava se sa njima trudi se da ih opusti, stize zastavnik do minobacaca koji nije stabilisan (nozice nisu nabijene na stabilnu podlogu) i ode do potporucnika tiho mu kaze da dodje do njega da mu pokaze sta je propustio jer jednom kad mu pokaze posle ce znati.

Taj zastavnik kog i ja znam je pred penzijom radio je to sto puta sa svakom generacijom.

Odjednom krece kreten da se dere na coveka koji moze otac da mu bude i to pred vojnicima sto se nikad ali nikad ne radi.

Pocinje gadjanje, decko ubaci granatu, minobacac odskoci i ispali je oko kilometar iza nas promasi decka koji je na obezbedjenju poligona i padne devet metara od njega, klinca ostao ziv, cudo, zajebo bar deset fizickih zakona.

To je kalibar idiota koji rade u vojsci.

 

A pored njih postoji i ovaj drugi, Titovi oficiri, ljudi koji konstantno bez prestanka seru o tome kako je u njihovo vreme sve bilo super i kako su bili najbolja vojska na svetu i slicno, na pitanje zasto nisu sacuvali Jugoslaviju i zasto ih je zgazila banda pijanih Slovenackih lovaca, odgovor je standardno, nismo za to obuceni.

Ono sto kvalifikuje dobar deo ovih ljudi je apsolutno ne sposobnost da se prilagode ili shvate drugacije misljenje, masa njih jos iskreno veruje u doktorinu masovnih ljudskih talasa i naravno nista sa zapada ne valjda, sve sto je Rusko je olicenje vrhunskog uspeha bile to Neve od pre sto godina ili AK-47 koji je naravno uvek bolji od bilo cega sa zapada.

Apsolutno su nesposobni da prihvate ideju moderne mikro borbe, u njihovoj glavi rat izgleda tako sto se masovne formacije tenkova sudaraju uz hiljada unistenih tenkova, naravno cuvena doktorina spaljene zemlje, naoruzanog naroda koji ne moze izgubiti svoju domovinu, ako treba da se gine, svi ginemo do posednjeg povlacenja nema, odsupanja sa ove linije, biti nece...

Glava me od njih zaboli, te ljude stvarno treba snimiti u taktickim sobama kad prevrcu po kartama i razmatraju strategije i taktike i pustiti na drzavnoj televiziji da se ljudi smeju.

 

Primer...

Devedeset deveta, ja sa mojim kapetanom i vodnikom, stariji vodnik vec na VMA, mi u zdruzenoj komandi, dolazimo sa linije, Ameri se pomeraju, i hoce tu par nekih ljudi da znaju koliko je intenzivna borba, kad bi trebalo da krenu, odakle i slicno.

Desetak visokih oficira je tu, jedan trezan, ostali rastureni kao majke, moj kapetan prica sa ovim treznim prica mu ko gde sta i tu neke gluposti, odjednom prilazi meni neki lik koji mi je jednom bio u kontroli na strazi devedeset osme, pijan kao tocak jedva stoji, flase na sve strane po onim mapama, soba zatvorena izolovana smrdi bre na rakiju i viski, uzas, kao u nekoj komediji ne moze covek da veruje.
Prilazi tip, gde si junace sto godina se nismo videli, kako li se drzite gore, al ste im se majke najebali, e lei, cim ove turke u more pobacamo idemo desno, cek cek (okrece se prema pokovniku i zove ga po nadimku), auu cek, jel Zagreb istocno il severno odavde, ebem li ga gde ga napravise (desno odgovor), lei, pa dobro ako se mora mora, sluzba je sluzba, dakle, sta sam reko', ti mali jesi zapamtio, cim pobacamo ove u more idemo odma tamo u Hrvatsku jesi cuo bre, (ja klimam glavom), e e ti, sta si, (nas vodnik odgovara), nekako se dogegao do njega taj pijani pukovnik, zagleda mu u cin, trlja oci jedno pet minuta, ja bi se smejao a ne smem, skida mu cin vodnika sa uniforme, evo za junaka da se zna, sad si vodnik bre, aloo, i ti ustaj tamo salutirajte coveku, ajde, i da se svi vratite pa da nesto popijemo, de je Rajka, Rajkaaaa, izilazi vamo, daj vamo pice za coveka jel ne vidis da je unapredjen.
 
Tako su me unapredili iz nizeg cina, verovatno sam bio najmladji vodnik u celoj vojsci, prvo sam mislio da je zajebancija u pitanju, i vratio coveku cin, i kad su nam delili dnevnice (one sto mozete za njih da kupite polovan kondom) ja skapiram da me placaju isto ko vodnika.
 
Nedelju dana svi bezali od mene, mislili da sam neka sluzba, naravno vodnik ih tovario svo vreme, da da mali ima vezu, on i sloba ko prst i dupe.
 
Sa ovim smo mi ratovali devedeset devete, i znate sta je najgori deo, ne to sto su svi ti manijaci pijani ko letve (neka kontrola iz BG koja treba da ide po svim jedinicama na frontu, naravno oni se razbili na pola putu do Kosova, i ovaj sto je tu stalno, i sto je trezan ne sme da ih pusti dalje), ali nije to najgori deo, najgori deo je sto je u sobi u kojoj se nalazi deset pijanih idiota, jedini trezan i normalan onaj radikal.
 
Place mi se od muke sad kad se setim.
 
 
Tako vam izgleda Vojska Srbije danas, komedija.
 
 
Ali ako cemo da zaobidjemo komediju, treba videti tugu koja izbija iz ove ocajne situacije, politicari gore redovno sklanjaju oficire koji nece da slusaju, nazalost bas ti sto nece da slusaju su ti retki sto valjaju, na njihova mesta dolaze ljudi koji jedino znaju da slusaju.
Poslednji pokusaj vracanja tih ljudi se zavrsio neslavno kad su Ponosa sutnuli.
 
 
Regruti...
I tu je taj glavni deo vojnici, regruti, ljudi koji i pored svega ovoga i dalje dolaze i sluze vojsku u kretenskim uslovima, slusajuci kretene bez trunke mozga, mislim znaju ti ljudi da na civilnom dobijaju dva dinara vise od njih, i da idu kuci cim se potpisu da su dosli ako i to uopste urade.
 
Ali dolaze i dalje, ima ljudi koji zele da odrade tu vaznu stvar u njihovom zivotu, iz raznih razloga, neki su tu jer to smatraju vaznom tackom svog zivota, mozda jednakom vaznom kao sto je za zene porodjaj, naravno vojska je neuporedivo laksa stvar, ali za dosta ljudi to u neku ruku, mozda cak i podsvesno znaci da su postali muskarci, nisam siguran kako to da pojasnim a da ne zvuci glupo kao sto sad zvuci.
 
Nije u pitanju neko kurcenje u uniformi, nego cinjenica da pristajete na neko zrtvovanje, vi dajete godinu, dve, sest meseci da bi bili nauceni kako da branite sebe, svoju familiju, svoju drzavu i narod u krajnjem slucaju.
I to je za pohvalu i postavanje bez obzira sta neko na to rekao, jer postalo je veoma popularno pljuvati tu instituciju, na to ima pravo svako ko je kroz nju prosao, on je to pravo posteno zaradio, ono mu po sili zakona pripada.
Ali najcesce to dolazi od ljudi koji su u vojsci bili sve osim vojnika ili vojsku nisu ni videli.
 
 
 
I tu dolazim do mog problema sa civilnim sluzenjem vojnog roka, nemam nista protiv da neko ko stvarno ima problema sa oruzjem odradi to u nekoj bolnici kako treba, da ga obuce za neke osnovne medicinske stvari da okopava neku njivu ili sta vec.
 
Ali imam ozbiljnih problema sa ovim vredjanjem vojnika jednacenjem vojne i civilne sluzbe.
 
Kad se javi neko sa prigovorom savesti  e tu mi dodje da ga drmnem plasticnom flasom preko stola, prvo tako nesto ne postoji, to je bice koje tvrdi da se ne bi borilo za svoj zivot, sto je nemoguce, bato nisi ti pacifista ti si picka, kad vam neko uperi pusku u familiju da vidim dal bi se borili, naravno da bi, znaci problem je u tome sto vi zelite da neko brani vasu familiju ali vi ne bi da branite njegovu.

 

To je moje nazadno balkansko misljenje koje je moje pa da me 'ebes naopacke.

I tu opet uskacu ti raterdirani oficiri koji temeljno i pragmaticno kasape ono sto je ostalo od morala u Vojsci Srbije i narodu jer i samo svojim postupcima unizavaju sebe i ljude pod svojom komandom.

O njima ima tako puno da se kaze da prosto ne znam sta bi sve rekao.

 

Sluzba...Vojna...

Evo bas gledam jedan tekst na temu reformu vojne sluzbe, i pored toga sto taj tekst zvuci veoma dobro realnost je malo drugacija.

Kada neko kaze reforma sluzbe (vojne ili civilne) tu se odmah postavlja pitanje koliko poznaje istu, jer sluzbu u ovoj drzavi ne mozete da menjate i reformiste, zamislite da sad rasformirate sve pripadnike svih sluzbi, i sve ih pobijete osim jednog, nek je neki skroz na dnu, mislite da je to kraj sluzbe ?

Za nedelju dana pocece da pravi prvu celiju od nekih pet ljudi, za mesec dana ta celija ce imati pet svojih celija, za godinu dana, cela sluzba ce biti obnovljena bez ikakvih problema, jaca nego sto je bila.

Ovako razmislja prosecan pripadnik vojne sluzbe (obe).

Zelite dokaz, pa ima ih dve, to je dokaz, kad su nastale cak ni Tito nije mogao da ih kontrolise, pa je stvorio dve da kontrolisu jedna drugu. Organizaciju tog tipa ne mozete da reformisete, mozete samo da napravite drugu da po potrebi unisti ovu prvu ako se ona otrgne kontroli, to nije samo slucaj kod nas.

Uzmimo USA, simbol demokratije i bratstva jedinstva, prvo je nastao FBI, kad je FBI prerastao iz organizacije ciji clanovi nisu smeli da nose oruzje u jednu od najmocnijih organizacija tog tipa, nastala je CIA da izbalansira tu ne srazmernu snagu te organizacije i da je ogranici, kad se ona polako otimala kontroli stvoren je DEA, da bi polovio sve oni fine ljude po Kolumbiji koji su promenili drzavljanstvo iz biljnih razloga, kad se ona totalno raspala u rasula na sve strane, centar paznje je prebacen na NSA koji je trebalo da je jednostavno rafinise i vrati pod svoje krilo.

Uporedite Biro za Istrage sa FBI danas pa ce vam biti jasno.

 

Ako zelite da izvrsite reformu morate da zbrisete celu sluzbu na ovaj ili onaj nacin i da krenete da pravite novu.

Oni ljudi su stvoreni da ne bi dozvolili da neko ugrozi ili promeni njihov nacin funkcionisanja a vi od njih trazite da se potcine nekom ko je slabiji od njih u svakom smislu, i uz to oni smatraju ovu vladu pro-zapadnom igrackom, uvek fanaticno sigurni da moraju opstati da bi branili ovu drzavu.

Ova organizacija se otela kontroli Titu, prezivela je sukob sa ostalim bratskim sluzbama i sa Jugoslovenskom sluzbom. I ako neko misli da ce oni da poloze oruzje opasno se vara jer neki od tih ljudi su jos uvek u ratu, tacnije oni ceo svoj zivot dobrovoljno provedu u ratu.

To je po mom misljenju problem sa svim sluzbama tog tipa, dobar deo njih misli da nije tu da stiti narod, nego ozbiljno misli da oni jesu narod, oni su ta neka iskrena zelja naroda koju oni cesto bolje razumeju i od samog naroda.

Djindjic je dao svoj zivot pokusavajuci da rasturi to leglo civilne sluzbe, cim je zagrebao po povrsini  i njenim kontaktima, sta mislite kako izgleda sluzba koja je u stanju da postoji kao protivnik takvim ljudima i na sta su oni spremni.

Licno ne bi me cudilo da gurnu sve u gradjanski rat samo da bi ostali tu gde su ako ih neko dovoljno pritisne, smeskace se okolo svima, pricati kako su pod civilnom kontrolom, cak i zrtvovati neke svoje delove, ali oni su nauceni da se ne menjaju i ne predaju bez obzira sta da se desi.

 

 

Manje vise ovako izgleda vojni spektar Srbije danas u mojim ocima.

Potpuno ne vezano sa temom, e sad posto vojska nije lepa a muzika i devojke iz Intruder-ovog spota jesu, moram malo da balansiram...



Izvor: Blog B92 - eizo (uz dozvolu autora)

IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Ovo je pravi tekst za Dobro jutro, Dobar dan i sve ostalo  Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Konačno da se neko seti da unese malo vedrine na forum  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1053
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung GS3
Ok  Smile Svaka cast za opsiran i zanimljiv tekst Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
SonyEricsson w810i
Odlican text  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 6267
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Svaka cast za tekst. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1053
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung GS3
Moje cebe pamtim dan-danas,Vutex -  Vukovar,73' Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Je vois tout!

Zodijak
Pol
Poruke 395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
  Smile Smile  Smile odlican tekst,smejao sam se,ali mi je na kraju ipak ostala praznina...
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
HTC Wildfire S
  Smile Smile  Smile odlican tekst,smejao sam se,ali mi je na kraju ipak ostala praznina...
Pa autor je poznat po tome, odnosno ima taj dar da tužnu realnost umota u šareni papir koji natera čitaoca da halapljivo guta svaku rečenicu i lako je svari. Smile
Provoza te sa (uglavnom satiričinim što reče Pilot i duhovitim) vagonom kroz prošlost, sadašnjost, budućnost, svu moguću geografiju, upozna i zbliži s likovima iz teksta... i obično ostavi bez komentara. Što se i vidi po vašim post-ovima.  Smile
Uhvatim sebe kako čitajući jedva čekam da stignem do sledeće rečenice.  Smile

Elem, poenta ovog teksta.
Meni je otac penzionisani (prošle godine) pukovnik i vrlo mi je jasna ova rečenica:
Citat
Stvorio se veoma efikasan sistem drzanja sposobnih ljudi na dnu lestvice dok najlosiji idu skroz gore.

Tuga...



Jos Samo 10 Minuta...


Nije lako bas razjasniti odnosno precizno definisati sta je Straza,za vojnika.Naravno ima ona definicija iz vojnog referata.

Naoruzana vojna lica koje vrse fizicko obezbedjenje lica,sredstava i objekata.

Kako bedna definicija,tako vazne duznosti.Ne odaje zasluzenu cast tako vazne funkcije.

Za vojnika,biti na strazi je teska gnjavaza,dva sata si u pripravnom stanju,to vam dodje dva sata nema spavanje pre vase smene,posle toga nekih pola sata dok vas razvedu do strazarskog mesta jer se krece da na vreme smene vi stignete,znaci kradete od svog vremena,jer bilo bi suludo ocekivati od coveka na strazi da ceka pola sata da se vi dovucete.

Primer:

Ako vam smena pocinje u 10 vi krecete u 9:30 a budni ste od 8.

Cudno ali tih zadnjih 10 minuta uvek traju vecno,sva hladnoca i vetar i kisa,kao da krenu bas tih 10 minuta  da daju sve od sebe,do pre minutih niste ni primecivali ali eto sad bas cepaju ko blesavi i najcesce u tih zadnjih 10 minuta krene kisa koja izgleda kao da su i raj i pakao krenuli da vas zapisavaju da prostite.

Tih zadnjih 10 minuta,teku tako sporo,ovih dva sata pre toga kao da niste ni primetili ali tih 10 minuta...vreme ne samo da stoji nego ide unazad.

Tih dva sata na strazi razmisljate o svemu,savijate vreme,20 minuta vam nije 20 minuta,nego cetri puta po pet minuta,i onda gledate na sat (koji ne smete da nosite) svakih dve-tri milisekunde da prodje tih pet minuta,pa jos pet minuta i tako dok vam se zivot smuci.

A onda krenete da 'vatate zjale...da razmisljate o smislu zivota,o devojci koja prolazi pored ograde,o vasoj devojci,o slici devojke koju vam je pokazao drugar u strazari koju namerava da ozeni,o Biljani Srbljanovic (Kelleru Klintone!!!!),o tipu koji dolazi dva minuta pred dizanje zastave u crnom viper mantilu sa crnim svilenim salom,o starijem vodniku koji ga gleda kao da ce da ga ubije,o histericnom narkomanu koji ceo dan radi u kantini.

Pocne da vas zulja pancir koji nikad pre nije zuljao,pocne da vam spada bajonet i uvek je svuda blato,da je hiljadu stepeni,uvek ali uvek ce te stati u blato,kako nastaje i kako se pojavljuje nemam pojma ali uvek se vracate iskaljani.

Onda obicno padne noc,tu je najbolji deo,vase oci vise nista nevide,i vas mozak ih manje vise ugasi,a vase usi odlepe,cujete zvuk trave koja se savija dok macka hoda po njoj,po zvuku odredjujete daljinu bez problema,cujete sa drugog kraja kasarne tipa koji vezuje pertle ma ukratko odlepite.

I onda vas mozak krene da odlepljuje,senke se lepe za vas,kola koja prolaze pored zice,sa izvorima svetla vas oslepe s vremena na vreme,senke nastaju i nestaju iza vas da izgleda kao da vam neko protrcava iza ledja.

Negde oko ponoci kad je mrkli mrak,sa fotrole na bajoneta skidate zastitni kais,tako da mozete da ga izvucete odmah u sekundi,jer puska koju nostite je beskorisna,ako neko krene da upadne kasarnu,krenuce prvo vas da ubije i to ce uraditi tiho,prici ce sa ledja,zatvorice usta i zabice vam noz u bobrege, pa u vrat,dok vi treba prvo da skinete pusku pa da je otkocite pa da ubacite metak u cev..."puno je kume".

I onda vam se po glavi ovakve stvari skupljaju i o tome razmisljate.Sami sebe krenete da ubijate u pojam.

Tako vi tu shvatite (neki ranije,neki kasnije) da morate da stojite na mestu sa kog ce vas cuti i videti kad vas ubiju,jer u principu vi ne mozete da se zastite,vi ste prva zrtva tog nekog upada,ali zato znate da ce vasi drugovi,vasa braca u toj zabiti krenuti da vas osvete i nema tog naredjenje koje ce spasiti bilo koga ko ima tu nesrecu da ga uhvate.

A opet isto tako oni koji mirno spavaju u spavaonama znaju da vi stavljate svoj zivot na kocku,znaju i oni precutno,da ako pocne "ono",necete "poci mirno u noc" treba ispaliti samo jedan hitac,pustiti samo jedan krik,i dize se uzbuna,vi umirete ali vasi drugovi imaju sansu.

U kasarnama,apsolutno svim, imate krdo kucica,pasa svih rasa i nacionalnosti,ima tu puno klope koje se baca,a vojnici vole da ih hrane pa eto.

Opet kad ste na strazi,posto je mrak,uvek iz nekog razloga imate jedno kuce koje iz nekog razloga odluci da vas prati,niko nezna zasto,po kisi ide pored vas,kad stanete,legne na noge,na noge koje se najcesce smrznu do utrnutosti zbog celicnih dzonova,odjednom vise nije tako hladno jer vas greje to malo kuce smesno ali eto,neka cudna tradicija zvana KKK ili tri KKK,vojsku uvek prate kucici,kurve i konzerve.

E sad ima jedna stara mnogo stara prica,mitologija ako bas hocete,unutar vojske,da svi oni koji su poginuli na strazi,svi oni komandiri straza koji su izgubili vojnika na strazi,svojih zadnjih deset minuta nikad ne odsluze,njihova smena nikad ne dodje,njihove carske ladje se nikad ne vrate u svoje luke.

Ostanu vecno na strazi,vecno cuvaju,sve strazare,ne daju im da spavaju,stalno ih podsecaju sta je cena,vecna smena na zici,gde vreme stoji,gde devojke nikad ne prolaze sa druge strane.

Kazu da Komandiri straza koji izgube vojnika,po kazni ostaju vecno na zici,ali da to nije najgore,kazu da je najgori deo to sto im i u smrti,njihovi strazari koji su im verovali ostaju verni i da odbijaju da ih napuste,i tako komandiri ostaju vecno sa svojim strazarima,sa svojom savesti na strazi da zale one koje su izgubili.

I kazu da jedini nacin da neko tako ode kuci je da spasi zivot vojniku na strazi,i zato svi psi i dan danas cuvaju strazare na strazi.

 

Nadam se da ce ovaj nepisani zakon,da svakog petog u mesecu,koracamo laganim korakom u tisini.

Da jednog dana to vise necemo morati da radimo,kada pravda stigne u svoju luku.

Nadam se da ce dva strazara na Topcideru,jednog dana otici i u svoju.

Slava im.

(uz dozvolu autora)
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Stvorio se veoma efikasan sistem drzanja sposobnih ljudi na dnu lestvice dok najlosiji idu skroz gore.

To ti je svugde tako, u svim porama života u Srbiji.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:49:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.