Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:38:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Да ли сте за смртну казну?
Да
43.3%  (13)
Не
56.7%  (17)
Неодлучан
0%  (0)
Ukupno glasova: 30
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: О смртној казни  (Pročitano 33445 puta)
Jet set burekdzija


Tecite suze moje, reče policajac.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5313
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Motorola Fire X311
ko smo mi da ogranicavamo tudje pravo na raspolaganje vlastitim zivotom?drustvo na to ne gleda kao na zlocin i suicidni ljudi su nakon sto ih skinu sa zgrade slobodni da rade sta god hoce(da probaju ispocetka).smatram da je covjek sposoban i da treba da tezi ka tome da i u najtezim trenucima posjeduje iskru racionalnosti.ukoliko se varam odnosno ukoliko covjecanstvo nije sposobno za to ja se svejedno drzim nacela:"zivi i pusti druge da zive(ili da umru)"...kako god okrenes statistike su rekle svoje, skoro polovina samoubica ukoliko ne uspije iz prvog pokusaja,nazalost,pokusa ponovo sto govori da okolina nije u stanju da pronadje rjesenje za njihove probleme(ili je jednostavno nije briga).

kako vidim mi odosmo u off...
« Poslednja izmena: 19. Jul 2009, 02:00:59 od homer666 »
IP sačuvana
social share

Years later, in another place,
he steps out of the dark and speaks to me.
He whispers: 'I'll tell you the ultimate secret of magic.
Any cunt could do it.
'
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
ko smo mi da ogranicavamo tudje pravo na raspolaganje vlastitim zivotom?drustvo na to ne gleda kao na zlocin i suicidni ljudi su nakon sto ih skinu sa zgrade slobodni da rade sta god hoce(da probaju ispocetka).smatram da je covjek sposoban i da treba da tezi ka tome da i u najtezim trenucima posjeduje iskru racionalnosti.

Види. Уопште нема рационалности када је у питању самоуибство. То је мрачно стање ума када се појави сувише тешких емоција које вежу човјека у чвор. Не само да је разум у великом минусу, већ и душа тог човјека - такође и психа. Може се рећи да човјек готов на самоубиство угрожен, поремећен, несхваћен. Такве људе не треба напуштати. Не треба их дати смрти, јер они заслужују да живе. Заслужују и требају да живе као и сви ми остали којима је та благодат дата.



ukoliko se varam odnosno ukoliko covjecanstvo nije sposobno za to ja se svejedno drzim nacela:"zivi i pusi druge da zive(ili da umru)"...kako god okrenes statistike su rekle svoje, skoro polovina samoubica ukoliko ne uspije iz prvog pokusaja,nazalost,pokusa ponovo sto govori da okolina nije u stanju da pronadje rjesenje za njihove probleme(ili je jednostavno nije briga).

Погледај Хомере ту своју тезу. Звучи ми као да се нарочито користила и периоду бунтовништва, супростављања и сукоба па је према томе неотесана али је истинита. У њој налазиш поред потребе за слободом и жељу за животом. Живи и пусти да живе, али не допуштај да погине твој брат уколико не даш све од себе да га спасиш.    
« Poslednja izmena: 19. Jul 2009, 02:34:05 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia Luvmya 520
Smrtna kazna je sasvim normalan nacin da se spreci ubistvo. Nema nikakve veze sa religijom i Zapovest koja je data Jevrejima nije jedina cije nepostovanje vodi ka smrtnoj kazni.
Bog je uveo smrtnu kaznu da bi covek mogao da se radja. Posto bez smrti nema zivotnog ciklusa.
Tako da Jevrejska zapovest "ne ubij" nema nikakve veze sa protivnicima smrtne kazne iz krivicnog zakona koji je stvoren za sve ljude.
Postovanje Bozijeg zakona se odnosi samo na one koji zele da zive vecno, a krivicni zakon se odnosi samo na one koji ne znaju Boga, posto oni koji ga znaju vide da krivicni zakon nema nikakve veze sa Bogom.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tecite suze moje, reče policajac.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5313
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Motorola Fire X311
Citat
Види. Уопште нема рационалности када је у питању самоуибство. То је мрачно стање ума када се појави сувише тешких емоција које вежу човјека у чвор. Не само да је разум у великом минусу, већ и душа тог човјека - такође и психа. Може се рећи да човјек готов на самоубиство угрожен, поремећен, несхваћен. Такве људе не треба напуштати. Не треба их дати смрти, јер они заслужују да живе. Заслужују и требају да живе као и сви ми остали којима је та благодат дата.
cuj,ne bih rekao da si u pravu.covjek koji se odluci na takav korak,sem ukoliko jos nije dostigao potpunu zrelost ili je vec od ranije mentalni bolesnik(ili narkoman), je problemu vjerovatno prisao iz svih uglova i dosao je do zakljucka da je smrt jedino rijesenje njegovih problema ili jedini bijeg od njih.jednostavno neki ljudi ne gledaju na zivot istim ocima kao mi.za njih on je samo etapa na putu ka necemu visem.u koju bi kategoriju stavio islamske bombase samoubice ili kamikaze?ili sta bi predlozio covjeku koji je citav zivot osudjen da provede paralizovan,gledajuci druge kako rade jednostavne stvari koje su njemu uskracene?ako takav covjek ne vidi radost u bitisanju ja mu sigurno ne mogu pomoci da je uvidi.  
Citat
Погледај Хомере ту своју тезу. Звучи ми као да се нарочито користила и периоду бунтовништва, супростављања и сукоба па је према томе неотесана али је истинита. У њој налазиш поред потребе за слободом и жељу за животом. Живи и пусти да живе, али не допуштај да погине твој брат уколико не даш све од себе да га спасиш.
zapravo ja na to gledam u stilu "zivi svoj zivot i ne guraj nos u tudji".btw ako zelis nastaviti ovu diskusiju trebao bi otvoriti posebnu temu
IP sačuvana
social share

Years later, in another place,
he steps out of the dark and speaks to me.
He whispers: 'I'll tell you the ultimate secret of magic.
Any cunt could do it.
'
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Magic Master

Види. Уопште нема рационалности када је у питању самоуибство. То је мрачно стање ума када се појави сувише тешких емоција које вежу човјека у чвор. Не само да је разум у великом минусу, већ и душа тог човјека - такође и психа. Може се рећи да човјек готов на самоубиство угрожен, поремећен, несхваћен. Такве људе не треба напуштати. Не треба их дати смрти, јер они заслужују да живе. Заслужују и требају да живе као и сви ми остали којима је та благодат дата.
A ziveti i biti rob nekome/necemu celog zivota, to je racionalno ?
Mnogo je mracnije stanje uma koji ima ego, uma koji misli da ima neki znacaj u odnosu na druge.
Uma koji misli da je pozitivno robovati necemu, makar to bio i ego.
Ljudi kojima je smrt bolja solucija nego zivot zasluzuju da umru, posto je to njihov zivot, a ne tvoj.
To sto neki ljudi vole da se kite iluzijom kako oni nekome spasavaju zivot, nema nikakve veze sa realnoscu u kojoj ljudi moraju da umru. To sto ti verujes da vreme postoji, ne znaci da vreme postoji.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Смртна казна је убиство, а онај ко је почини убица.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia Luvmya 520
Смртна казна је убиство, а онај ко је почини убица.
Smrtna kazna je volja naroda drzave u kojoj ona postoji, onaj koji je izvrsio smrtnu kaznu je izvrsio volju naroda.
(Govorim za smrtnu kaznu u SAD) Kada ubica ide na sud, njegov slucaj se vodi kao Narod protiv tog i tog, sto znaci da kada ga porota osudi na smrt, osudio ga je ceo narod te drzave.
Za tebe je normalno da ubica neduznog deteta nastavi zivot o trosku drustva ?

Kada zivimo u Drzavi u kojoj se Predsednik grli i ljubi sa onima koji su ubijali ovaj Narod mozda to i zvuci normalno.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Smrtna kazna je volja naroda drzave u kojoj ona postoji, onaj koji je izvrsio smrtnu kaznu je izvrsio volju naroda.
(Govorim za smrtnu kaznu u SAD) Kada ubica ide na sud, njegov slucaj se vodi kao Narod protiv tog i tog, sto znaci da kada ga porota osudi na smrt, osudio ga je ceo narod te drzave.

Чуди ме ово. Гледајући на проценат вјерника тамо и на обичај полагање заклетве пред Библијом. Можда је све то само камуфлажа.


Za tebe je normalno da ubica neduznog deteta nastavi zivot o trosku drustva ?

За мене није нормално да га убијеш, а ако хоћеш нек се издржава од својих руку, или било којег другог извора који ти падне на памет.

И рече ти да не постоји вријеме ? Само ми немој сад рећи да то нисам схватио, јер ћеш се упецати...
« Poslednja izmena: 19. Jul 2009, 23:14:41 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Magic Master
Чуди ме ово. Гледајући на проценат вјерника тамо и на обичај полагање заклетве пред Библијом. Можда је све то само камуфлажа.
Mene ne cudi da tebe to cudi, posto ti ocigledno ne mozes da shvatis da SAD nije Drzava koju uredjuje religija,
i da njen krivicni zakon nema nikakve veze sa religijskim laznim moralom. Bez obzira sto je tamo 95% stanovnistva religiozno. Nije to nikakva kamuflaza, nego se za smrtnu kaznu pita i nju odredjuje narod.
Citat: Magic Master
За мене није нормално да га убијеш, а ако хоћеш нек се издржава од својих руку, или било којег другог извора који ти падне на памет.

И рече ти да не постоји вријеме ? Само ми немој сад рећи да то нисам схватио, јер ћеш се упецати...
Za SAD roditelje koji ne zele da njihovo dete bude sledeca zrtva nekog mentalno obolelog coveka, ubiti
takvo djubre je sasvim normalno.
Da ja znam da vreme ne postoji, ne vidim sta tu nije jasno, uvek stojim iza svega sto sam rekao, kako mogu da se "upecam" ? Ne znam o cemu ti pricas rodjo.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Apple 
Da ali ko sprovodi smrtnu kaznu i zasto i kako,
Od Giljotine i Vesanja do Inekcije i Elektricne stolice svet je napredovao do kompletne amnestije prema teskim kriminalcima.U Velikoj Britaniji nema smrtne kazne jer se veruje u reformu coveka .
U Srbiji je do skoro bio streljacki vod svako dobije po metak  i sva municija je pomesana ali samo je jedan corak
tako da postoji mogucnost za sve vojnike da njihov metak nije bio pravi i da ga ne nose na savesti.
U ratu jebi ga ako ostanes bez municije i bez noza pa moras da udavis nekog jer nemas izbora a on se koprca otima i rukama i nogama a u ocima mu citas nevericu ,molitvu i ocaj pa stenje jer ne moze nista da kaze,prvu stvar sto davljenik uradi je da se usere,pa se covek odmah seti jebote i ovaj je bio necija beba i necije dete.

Sto se tice Samoubistva zavisi zamisli nuklearnu bombu od par kilotona na ledjima i sa padobranom se spustas  iznad Vatikana ili Meke na ramadan kad ih ima ispod tebe u milionima ,prekidac u jednoj ruci a cigara u drugoj.

Izgleda da sve zavisi od razloga koje covek ima.



« Poslednja izmena: 19. Jul 2009, 23:37:10 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:38:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.