Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Astrologija i zdrava ishrana  (Pročitano 189782 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
JARAC 22. decembar - 20. januar




Anatomski vezan za: skelet, kolena, kožu i sistem za varenje.

Zdrava ishrana: uključuje kalcijum fosfat i vitamin E.

Za razliku od njegovog dvojnika u životinjskom carstvu zodijački znak Jarca ne može pojesti bilo šta a da prodje nekažnjeno!
Nepoželjni su za ovaj znak razni artikli kao čokolade, sokovi, gazirana pića, mleko, kolači, slatkiši masna jela, paprikaši i ljuta i začinjena jela.

Znak Jarca ima tendenciju smanjivanja telesne temperature. Izmedju obroka dobro je piti dosta tečnosti, ćelijska so znaka Jarca je kalcijum fosfat, neophodan za održavanje telesne temperature. Preporučuje se normalna a ne dijetalna ishrana za ovaj znak. Ishrana bogata masnoćama, alkoholna pića, i majonez nisu preporučljivi za ovaj znak. Dobro je u ishrani koristiti proteinsku hranu, kuvana jela kao spanać, pasulj, sočivo i kupus.

Kalcijum fosfat koristi albumin iz krvi da bi izgradjivao i održavao konstantnu telesnu strukturu. Bezmasno meso, sočivo, spanać, kupus, pasulj, celer, ječam, jagode i smokve su izvori kalcijum fosfata. U nedostatku, česta su hronična oboljenja, bubrega, reumatizam, zapaljenja kože ili čirevi. Hlorin, korišćen u većini javnih vodovoda, uništava vitamin E u organizmu.

Vitamina E ima u groždju i morskoj hrani, te se preporučuje u ishrani često unositi sveže zrelo groždje a isto tako suvo groždje. U zimskom periodu dobro je piti čaj od nane i kamilice zbog pospešivanja cirkulacije. Lekovite trave korisne za rodjene u znaku Jarca su amarant, dunja, cvekla, divizma i cvor-trava (Polygonum aviculare).

Takodje nakon doručka za ovaj znak se preporučuje i Joga izmedju 7 i 8 časova ujutru, sa trajanjem najobičnijih vežbi u trajanju do 10 minuta. Ovo poboljšava iskorišćenost unete hrane i cirkulaciju u organizmu.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
VODOLIJA 21. januar - 19. februar




Anatomski vezan za: vid, kosti nogu i zglobove ruku.

Zdrava ishrana: treba da uključuje natrijum hlorid.

Za znak Vodolije hrana ima posebno mesto u njihovom životu. Ovaj znak je u potpunosti spreman da uživa u lepo postavljenoj trpezi, bogatoj probranim jelima. Zbog slabe cirkulacije ishranu bi svakodnevno trebalo obogatiti sa vitaminom C.

Značajnije količine E vitamina biće potrebne posle 35-te godine života kao prevencija u borbi protiv vaskularnih problema. Sveže voće kao sto su ananas, groždje, kruške, jabuke, limuni i pomorandže, bi trebali biti sastavni deo svakodnevne ishrane ovog zodijačkog znaka.

Postoje uvek mogućnosti da se kod Vodolije kad-tad pojave problemi sa paratiroidnim žlezdama i da one luče nedovoljnu količinu hormona, kako bi se obezbedila normalna ravnoteža izmedju kalcijuma i kalijuma u organizmu. Ako se dogodi baš to, posledice su uvek iste: nervna napetost, čest i lak zamor kao i razdražljivost. Vodolije, kao vazdušni zodijački znak imaju osetljiv nervni sistem. Nedostajuće rezerve kalcijuma u organizmu, trebale bi se često obnavljati u ishrani artiklima koji su bogati kalcijumom. Dobri izvori kalcijuma su repa, slačica, sir, mleko, soja i bademi.

Kod Vodolije ćelijska so je natrijum hlorid. To je obična kuhinjska so. U organizmu ima prosečno oko 70 procenata vode. Ako nedostaje natrijum hlorida u telu, voda se ne može pravilno kontrolisati i deliti. Rezultat toga mogu biti česte dijareje ili katar želuca.

Nedostatak obične soli ne može se prosto nadoknaditi tako što će se više posoliti hrana. Jer,ona je isuviše krupna da bi se mogla apsorbovati kroz membrane. Jedini način da se nadoknadi nedostatak ove soli jeste unošenje artikala koji je sadrže. Dobri izvori natrijum hlorida su u spanaću, sočivu, jagodama, kupusu, celeru, šargarepi, špargli, rotkvicama, kukuruzu (pogotovo kuvanom), smokvama, okeanskoj ribi i morskoj hrani uopšte.

Vodolije su sklone slaboj cirkulaciji, naročito u nogama. U nedostatku natrijum hlorida može se prouzrokovati stvrdnjavanje arterija, moždani udar, problemi sa bubrezima. U koncentrisanom obliku natrijum hlorid može se naći u biohemijskom medikamentu koji se zove Natrium Muriaticum.

Lekovite trave dobre za znak Vodolije su koren gaveza, buhac, morska zelenika.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
RIBE 20. februar - 20. mart




Anatomski vezan za: stopala, telesne sokove i stomak.

Zdrava ishrana: hrana koja sadrži fosfate gvoždja.

Potrebna je bogata proteinska ishrana koja neće dozvoliti predispoziciju ovog zodijačkog znaka za zadržavanjem vode u organizmu. Dobro zdravstveno stanje zavisi od ćelijske soli znaka Riba a to je fosfat gvoždja. Ova so ne dozvoljava opuštanje mišića u telu nego ih drži jakim. Takodje, kiseonik se prenosi u organizmu putem fosfata gvoždja. Proteinska hrana će ojačati slab skelet i tako Vam dati ispravno i pravilno držanje. Bez adekvatne količine proteina primetićete da ste se pognuli i dobićete ravne tabane.

Nedostatak fosfata gvoždja uzrokuje anemiju, nizak krvni pritisak, depresije i pulsirajuće glavobolje. Isto tako u nedostatku fosfata gvoždja povremeno se mogu osetiti lupanje srca, lako zamaranje, loš san i nedostatak daha pri naprezanjima. Nedostatak fosfata gvoždja utiče i na nedostatak kiseonika, pa samim tim i na smanjenu cirkulaciju, povećanu temperaturu i na kraju zapaljenje dela tela gde se nedostatak ove važne soli najviše manifestuje.

Namirnice kao spanać, džigerica, pasulj i bezmasna govedina su bogati sa fosfatima gvoždja. Medjutim sa kuvanjem gvoždje se oslobadja i odlazi u vodu, koja se najcešće nakon kuvanja baca. Zbog toga je bolje nabrojane namirnice ne kuvati, (osim pasulja). Sirove namirnice bogate ovim fosfatima su jagode, suvo groždje, bademi i orasi.

Žene i deca će češće osetiti nedostatak ove soli nego muškarci rodjeni u ovom znaku. U većim nedostacima gvoždja a prepisanom od odgovarajućeg lekara, može se uzimati u vidu tableta tako što će se zdrobiti i sa šestostruko većom dozom šećera popiti.

Zodijački mineral znaka riba je jod a u nedostatku istog može doći do uvećanja tiroidne žlezde. Nedostatak joda je u velikom procentu zastupljen medju ljudima koji su rodjeni u znaku Riba. Morska i okeanska hrana je bogata jodom.

Lekovite trave znaka Riba su mahovina, kampana, borag i alge.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.