Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:54:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Deset najneobičnijih opsesija  (Pročitano 5945 puta)
17. Jul 2009, 10:12:29
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Neki ljudi imaju neodoljivu potrebu da ponavljaju određene reči. Drugi svuda vide mape, dok neki čupaju dlake sa svog tela, nekontrolisano iznose bračne ponude ili veruju da su zaposednuti đavolom.


Blog "Amejzing Fekts" objavio je listu deset najbizarnijih opsesija na svetu koju vam prenosi "Blic onlajn".

1. Kartakoetes
Čovek u svemu može da vidi oblik ljudskog lica ili tela – u talogu kafe, senkama na zidu, šarama na odeći. Međutim, postoje osobe koje svuda viđaju mape, čak i u hrani. Ova opsesija zove se kartakoetes.

2. Gamomanija
Ljudi koji pate od ove bizarne opsesije stalno pitaju druge osobe da se udaju ili ožene sa njima i čak predlažu brak različitim osobama u isto vreme, što u mnogim slučajevima dovodi do poligamije.

3. Onomatomanija
Predstavlja neodoljivu potrebu da se ponavljaju određene reči. Onomatomanija je opsesija određenim rečima koje osobama koje pate od nje stalno "upadaju" u glavu.

4. Klinomanija
Osobe koje pate od klinomanije imaju potrebu da stalno ostaju u krevetu. Ta potreba može da ih drži danima, posebno ukoliko su vremenski uslovi loši. Reč klinomanija potiče iz grčkog jezika i znači "opsesija spavanjem".

5. Demonomanija
Ovo je verovanje da je u vaše telo ušao zao duh. Ljudi koji pate od demonomanije veruju da ih je zaposeo đavo, a s obzirom na to da smatraju da su zaposednuti, oni počinju i da se ponašaju u skladu s tim.



6. Enosimanija
Predstavlja stalno verovanje da je neko zgrešio. Definiše se kao verovanje da je neko počinio neoprostivi greh i poznato je pod brojnim drugim imenima, na primer enisofobija ili enosiofobija. Simptomi ove manije uključuju kratak dah, brzo disanje, znojenje, mučninu, iscrpljenost.

7. Trihotilomanija
Ljudi koji pate od ovog poremećaja imaju stalnu potrebu da iščupaju svoju kosu, trepavice, dlake u nosu, stidne dlake, obrve i druge dlake na telu.

8. Ablutomanija
Predstavlja potrebu za neprestanim pranjem ruku. Osobe koje pate od ablutomanije peru ruke u kratkim vremenskim razmacima, čim nešto dotaknu, jer se plaše infekcija i prljavštine. Obično je ova bolest povezana sa drugim psihičkim poremećajima i retko se manifestuje sama.

9. Abulomanija
Svima nama je ponekad teško da se odlučimo za nešto, ali kada ne možemo da donesemo odluku ni što se tiče nekih sitnica, onda je možda u pitanju abulomanija. Ova bolest definiše se kao patološka neodlučnost, ili nemogućnost da se osoba odluči u vezi bilo čega.

10. Doromanija
Predstavlja opsesiju poklonima. Mnogi ljudi vole da poklanjaju stvari – darivanje je čin velikodušnosti, a ljudi koji daju poklon dobijaju zauzvrat zadovoljstvo drugih. Međutim, to nekad može da preraste u opsesiju. Doromanija je abnormalna potreba za poklanjanjem, a ljudi koji pate od ove opsesije poklanjaju stvari čak i kad su u finansijskim problemima.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Uh dobro je, ne bolujem od ničega sa spiska  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Sve se to moze podvesti pod jedan poremecaj - opsesivno-kompulsivni.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Ja imam jedino okp kad se zaljubim - tada samo mislim na jednu osobu i nemogu da se skoncentrisem na posao i druge stavri .
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
To i jeste poJenta zaljubljenosti.  Smile

Ala se neka kosmička sila dobro zajebavala kad nam je pravila mozak. Zaljubljenost ima mnogo dodira sa psihičkim poremećajima, zato kažem.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Ma ja kad se zaljubim kao da sam na nekoj droZi ,radim stavri koje ne lice na mene  Smile
Ali lepo je biti zaljubljen -sve ti lepo i niko te ne zivcira i sve ti smesno  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11

sve ti lepo i niko te ne zivcira i sve ti smesno  Smile
Isto deluje i marihuana.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Neznam ,meni ne odgovaraju vestacki stimulansi - ja uvek navijam za prirodne  Smile Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
SonyEricsson K610i
Citat
8. Ablutomanija
Predstavlja potrebu za neprestanim pranjem ruku. Osobe koje pate od ablutomanije peru ruke u kratkim vremenskim razmacima, čim nešto dotaknu, jer se plaše infekcija i prljavštine. Obično je ova bolest povezana sa drugim psihičkim poremećajima i retko se manifestuje sama.

Od ovoga sam bio opsednut  Smile
Do drugog razreda osnovne skole sam konstantno prao ruke.... Toliko da su ponekad mogle baš da se zacrvene od trljanja i vrele vode  Smile

Srečom, nestala je Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1154
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
HTC Sensation
Hmmm... Kod mene je sluchaj DemonoKartakoetes - Ne vidim ljudske oblike nego demonske...
I, shta tjemo sad?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:54:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.