Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:00:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 52
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je covek bio na Mesecu?  (Pročitano 187890 puta)
Svakodnevni prolaznik


марш из моје авлије

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 212
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
SonyEricsson w660i
Ма били су људи на Месецу. У ове што су квази први били (Амстронг и пријатељи) се још и може сумњати, али и после тога су људи једно 8-9 пута слетали на Месец.
IP sačuvana
social share
...Недељко Вешић један је од нас !!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
ma,samo pitajte @pilota,on ce vam sve objasniti...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
Nokia E
Moje licno misljenje je da se nisu spustili na Mesec ne zelim da ulazim u to kako i zasto to je moje misljenje i tacka Smile ali ne mogu da verujem da se mi i po tom pitanju podelismo na neke rusofile i eUropejce Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Citat
U samom programu Apolo su ucestvovali i Srbi (6 ili 8 njih), evo linkova o jednom.
Занимљиво. Smile




Иначе из Титове колекције





Нисам хтео да качим клип овде пошто се он бави целом колекцијом, него сам издвојио ово, пошто има везе са темом (тј. Аполо програмом и слетањем на месец).
« Poslednja izmena: 21. Jul 2009, 00:34:01 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
Samsung Galaxy IIs
Ma lupaju.Naravno da smo sleteli na mesec sto ne bi.Ko da smo otisli u drugu galaksiju a ne na mesec koji je blizu.

Naravno da su ameri bili na mesecu, da nisu, Rusi (SSSR) bi to prvi objavili izrugavsi se tada " nazadnim kapitalistima " kako su zvali amere  Smile

Zato je teorija da oni nisu bili na mesecu u Srbiji popularna ?
Odgovor je u dogadjaima iz 1999-te godine.


Mislim da je deo odgovora i u ispiranju mozga od strane komunista tokom 50 godina o tome kako je "truli kapitalizam" nesposoban da uradi ono sto moze "napredni komunizam", pa ako rusi nisu sleteli na Mesec, onda to sigurno nisu mogli ni amerikanci, i njima nije dovoljna ni rec ruskih kosmonauta koji govore u prilog sletanju na mesec, na stranu sve druge dokaze.
Jos jedan deo odgovora lezi i u cinjenici da nam je skolski sistem unisten do te mere da ljudi prihvataju zdravo za gotovo teorije zavere koje padaju pred ispitima nauke, ali posto oni tu nauku nisu naucili u skoli, ne mogu da je shvate, pa tako ni da je prihvate, vec se ide ka pojednostavljenoj i mozgu lakse svarljivoj verziji.
Sto offujes, pa ja sam za vreme milosevica na casu istorije cuo da su ameri sleteli na mesec?! u cemu je onda problem?
I nisam postao skeptican do pre par godina kad se nisam vise zainteresovao za to, ako hoces mogu ti iskopirati 2,3 strane lepo sazete u detalje o laziranju sletanja na mesec....

Hajde da pročitamo i o tim "detaljima" i "dokazima", ima ovde pametnih ljudi koji će
objasniti koliko ti detalji/dokazi imaju smisla.

Moje licno misljenje je da se nisu spustili na Mesec ne zelim da ulazim u to kako i zasto to je moje misljenje i tacka Smile ali ne mogu da verujem da se mi i po tom pitanju podelismo na neke rusofile i eUropejce Smile

Mislim da se ovde delimo na one koji znaju da su ljdska bića tada kročila na mesec i na one koji veruju da
je to bila zavera-montaža-šta već



i sam događaj :


« Poslednja izmena: 21. Jul 2009, 01:11:55 od system_V_r4 »
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
ne razumem se ni u astronomiju ni u fiziku, tako da nemam nameru da ovde branim ili napadam bilo koje stanoviste.
samo bih pitao sta je sa zracenjem?
negde sam cuo da takav let ljudski organizam ne bi preziveo. da li bi neko znao nesto o ovome?
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Zračenje se redukuje odelom i skafanderom koji su višeslojni od kojih svaki sloj ima svoju ulogu, od termoizolacije, preko zaštite od ultravioletnog zračenja, pa do zaštite od mikrometeorita koji bi mogli da probiju druge slojeve i ugroze život astronauta. Bez ovakvih odela, svemirska šetnja bi bila nemoguća, a prvu takvu šetnju je obavio još u martu 1965. gore pomenuti Aleksej Leonov, koji je potvrdio da su amerikanci bili na mesecu i izrazio žaljenje zato što u SSSR tada nisu prenosili taj snimak iz čisto ideoloških razloga. On je imao problema da se vrati u kapsulu nakon šetnje zato što se odelo raširilo usled vakuuma koji vlada u svemiru, pa je ispustio deo vazduha iz odela kako bi uspeo da prođe kroz vrata.
Evo i link ka wikipediji o dizajnu tih odela, mada sam negde svojevremeno naišao na sajt na kojem su detaljnije govorili o tome sada ne mogu da ga nađem, ako uspem kasnije, stavljam.
http://en.wikipedia.org/wiki/Space_suit
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
Samsung Galaxy IIs
ne razumem se ni u astronomiju ni u fiziku, tako da nemam nameru da ovde branim ili napadam bilo koje stanoviste.
samo bih pitao sta je sa zracenjem?
negde sam cuo da takav let ljudski organizam ne bi preziveo. da li bi neko znao nesto o ovome?

Ako mislis na van Alenov pojas ?

Mislim da su prošli kroz isti prlično brzo, a uz to su birali putanju gde je pojas(i) najtanji, koji je ako se dobro sećam
u obliku torusa, takođe treba videti i kakva je priroda zračenja (alfa,beta ili gama)
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung XYZ1004
Mene zanima, jel taj Mesec toliko dosadan i nezanimljiv  Smile pa su sleteli samo jednom i vise nikad!?  Smile
Necu da kazem da ljudi nisu sleteli na Mesec, jer ko sto rece Kamaro, ne razumem se u fiziku i astronomiju dovoljno da bi tako nesto tvrdio, ali mi je nelogicno da za 40godina tehnika nije dovoljno napredovala da sletanje na Mesec bude mnogo lakse, jednostavnije i jeftinije (sto je kljucno), pa da zato ne mogu opet da lete na Mesec.

Nemoguce da tamo nema bas niceg zanimljivog, pa da je ljudima dovoljno da slete jednom, prosetaju se malo, skupe par kamencica i sad znaju bas sve o Mesecu  Smile
« Poslednja izmena: 21. Jul 2009, 02:18:40 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
h tp: //w w.ivonazivkovic.n et/MESEC%201.htm

Pa koga zanima moze da procita, na dnu teksta pise drugi deo pa tako do 5,6 dela...
« Poslednja izmena: 21. Jul 2009, 02:19:10 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 52
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:00:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.