Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Devetoro turista iz Srbije poginulo u Egiptu  (Pročitano 19988 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Nisu nosili dokumente sa sobom...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
E to je ono sto mi je najcudnije od svega... nisu nosili dokumenta sa sobom. Verovatno je odluceno da se da takva izjava da ne bi odmah saopstili imena i prezimena nastradalih zbog panike koja je svakako nastala. Kako god... ljudski zivoti su izgubljeni i to nista ne moze da nadoknadi.

Nemam reci, zao mi je. Imam utisak kao da je ova godina prokleta. Sve vise je poginulih. Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Poginulo devet srpskih turista
Dan žalosti u Srbiji zbog nesreće u Egiptu
Autor: Ana Ž. Adžić, ana lalić | Foto:reuters | 17.07.2009. - 08:00


Devet turista iz Srbije je poginulo, a osmoro povređeno juče ujutro u saobraćajnoj nesreći u Egiptu kod Safage, kada je u autobus kojim su iz Hurgade krenuli u Luksor udario kamion. Zbog tragične nesreće Vlada Srbije je proglasila Dan žalosti.

Najverovatnije je ukupno 11 žrtava - pored devet naših turista, poginula su i turistički vodič i vozača autobusa. Upravo oko broja poginulih i njihovog identiteta juče je vladala najveća konfuzija. Ambasador Srbije u Egiptu Dejan Vasiljević istakao je da je naša ambasada u Kairu dobila zvaničnu potvrdu Egipćana da je u autobusu bilo 17 putnika iz Srbije, među kojima je i troje dece. Vasiljević nije mogao da saopšti imena nastradalih putnika, napominjući da se čeka zvaničan izveštaj egipatske policije.
Turisti iz Srbije, njih 17, među kojima je bilo i troje dece, iz Hurgade su u 4.35 sati autobusom krenuli na jednodnevni izlet do Luksora, udaljenog 340 kilometara. Svi oni su u Egipat otputovali posredstvom novosadske turističke agencije „Perla turs“, a vodič im je bio Egipćanin Mahmud Selim, koji tokom sezone radi za lokalnu agenciju „Albatros“. S njima u luksuznom „mercedesovom“ autobusu bila su i dvojica vozača.

Prevrnula se oba vozila
Posle više od pola sata vožnje, na ulasku u Safagu, lučki grad udaljen 40 kilometara od Hurgade, vozač autobusa je primetio da im u susret ide kamion teretnjak s prikolicom. Iako su u ovom gradu putevi bez ikakvih krivina i izuzetno široki, što omogućava vozačima mimoilaženje, kamiondžija nije imao nameru da smanji brzinu ili malo skrene s kolovoza kako bi izbegao sudar. Kada je shvatio da kamion ide pravo na njih, vozač autobusa, želeći da izbegne najgore, malo je pomerio volan udesno da bi se sklonio s puta. Ali u tom trenutku kamion čeono udara u levu stranu autobusa, a od siline udarca oba vozila se prevrću.
Prilikom udara kamiona, oba vozača autobusa, koja su sedela napred, poginula su, kao i putnici na levoj strani autobusa. Ostali putnici, od kojih su mnogi dremali, izleteli su iz svojih sedišta, a prekrila ih je srča od razbijenih stakala. Iz autobusa su se čuli jauci, dozivanje u pomoć. Odmah su se pojavile spasilačke ekipe i počele da iz smrskanog autobusa izvlače preživele i tela poginulih. Povređeni su prevezeni u obližnje bolnice u Hurgadi i Elguni, a tela poginulih u Safagu.

- Dve žene su teško povređene i u toku noći zajedno sa još šest povređenih turista prevezene iz Hurgade u Kairo. Jedna od njih imala je veoma teške kontuzije i unutrašnje krvarenje. Ona je operisana, ali se lekari ne usuđuju da daju prognozu za njen oporavak. Stanje druge povređene žene je u toku noći stabilizovano i najverovatnije se ne nalazi u životnoj opasnosti. Preostalih šest turista, lakše je povređeno, a troje od njih ima samo ortopedske povrede. - rekao je ambasador Vasiljević i dodao da su oni smešteni u jednu od najboljih klinika u Kairu.
Teško su povređeni i vodič Mahmed Selim, kod koga je bio spisak putnika koji su krenuli na izlet u Luksor, kao i vozač kamiona-ubice. Selim je smešten na Odeljenje intenzivne nege bolnice u Elguni. Godinama je bio vodič našim turistima u Hurgadi, jer tečno govori srpski. Naime, oženjen je Srpkinjom, a supruga i ćerkica mu žive u Srbiji.

Preko „perle” otputovala 92 putnika
Nastradali građani Srbije bili su u Egiptu na godišnjem odmoru, a tamo su otputovali u aranžmanu turističke agencije „Perla turs“ iz Novog Sada. U ovoj agenciji su potvrdili da su nastradali najverovatnije njihovi klijenti, koji su 10. jula odleteli za Hurgadu.
- „Perla“ je na letu 10. jula imala 92 putnika, kao i dvoje dece. Oni su bili smešteni u raznim hotelima i za sada nemamo informacije ko je sve od naših putnika bio u pomenutom autobusu - izjavio je vlasnik agencije Milenko Zeljković. Vidno potresen, Zeljković je istakao da pomenuti izlet u Luksor, tokom kojeg se tragedija dogodila, nije u sklopu turističkog aranžmana ove agencije.
- Izlete organizuju lokalni turoperateri, kojih tamo ima na stotine - rekao je Zeljković, napominjući da je kompletan spisak „Perlinih“ putnika već prosleđen konzulatu u Kairu.
U agenciji kažu da čekaju izveštaj iz konzulata o identitetu poginulih i povređenih.
- Telefoni su nam se usijali, ljudi se raspituju za svoju decu, prijatelje… Strašno je što ne možemo da im damo nikakve informacije, da ih barem malo umirimo - kažu u agenciji.
Vlada Srbije je 17. jul proglasila danom žalosti zbog pogibije devetoro naših turista u Egiptu.
Predsednik Srbije Boris Tadić, koji je vest o teškoj nesreći primio na 15. samitu šefova država i vlada Pokreta nesvrstanih u Šarm el Šeiku, izrazio je najdublje saučešće porodicama poginulih. Zahvaljujući intervenciji državnog vrha Egipta, Tadiću je danas omogućen prevoz avionom do Kaira gde će posetiti povređene.
Predsednik Tadić je sinoć izjavio da su svi državni kapaciteti angažovani kako bi se pomoglo povređenim turistima. U izjavi za RTS on je rekao da se preduzimaju mere da se povređenim turistima pruži najbolja lekarska nega i obave ostale neophodne procedure.
Predsednik Egipta Hosni Mubarak poslao je svog izaslanika u posetu povređenima. On je rekao da će učiniti sve kako bi tretman povređenih bio na najvišem nivou i kako bi se tela poginulih na dostojanstven način vratila u Srbiju.



Avion za porodice nastradalih

Borislav Stefanović, politički direktor MIP-a, juče popodne nije mogao da saopšti imena stradalih, navodeći da je devetoro naših državljana poginulo, a osmoro povređeno u saobraćajnoj nesreći u Egiptu.
- Ne mogu da potvrdim da među poginulima ima dece - naveo je Stefanović i dodao da za sada nije isključena mogućnost da neko od poginulih ima i državljanstvo zemlje u susedstvu, kao što je BiH.
- Kod JAT-a smo inicirali da obezbede avion koji bi porodice, onih ljudi za koje se sumnja da su stradali prevezao u Egipat. Da li će avion biti obezbeđen u toku noći, ili danas zaista ne znam, jer ta odluka nije na nama - rekao je Stefanović. Ministarstvo je hitno uputilo specijalni konzularni tim koji će u narednim danima izvršiti sve neophodne konzularne radnje, kako bi povređeni građani bili adekvatno zbrinuti, kao i da bi se u što kraćem roku omogućio prenos tela poginulih građana Srbije
Ministarstvo spoljnih poslova otvorilo je dežurne telefone za svaku vrstu pomoći i asistencije. Brojevi telefona su: +381-11-30682-68 i 306-81-97 i biće otvoreni 24 časa svakog radna dana, kao i vikendom.

Zbog bolesti odustao od izleta
Aleksandar Ilić (32), koji je na letovanju u Hurgadi, kaže da je u šoku zbog tragedije, a posebno što je i on trebalo da krene na izlet u Luksor.
- Imao sam problema sa stomakom, zbog čega sam odustao od izleta. Svi smo u šoku. Nemam strah od smrti, niti sam ikada razmišljao od tome kao nečemu strašnom, ali ovo me je prilično uznemirilo. Ceo dan sam zamišljen, kao i ostali ljudi koji nisu krenuli na izlet zbog mene - objašnjava Ilić, inače baletan u beogradskom Narodnom pozorištu. Lokalni vodič Kerima kaže za „Blic” da većina turista iz Srbije nastavlja odmor.
- Neke od njih su zvali rođaci iz Srbije koji su u vestima čuli za nesreću. Ljudi u Srbiji uspaničili su se jer ne znaju da li je među poginulima i povređenima neko njima blizak. Tek po informacijama iz Srbije, turisti su me pitali šta se dogodilo i, kada sam im ispričala, bili su u šoku. Ali, ima i oni koji, kako tvrde, žele da se odmore, nisu poneli mobilne telefone i ne interesuje ih šta se dešava - kaže Kerima i dodaje da ture koje su sada u Hurgadi ipak nastavljaju svoj odmor.
Prema njenim rečima, deo Safage, gde je kamion naleteo na autobus, nije poznat kao rizičan u saobraćaju jer su putevi široki, pravi.
- Od 1998. do oktobra prošle godine, iz bezbednosnih razloga, policijska pratnja bila je uz turističke konvoje. Naime, pre 11 godina ovde je bio najveći teroristički napad i policija je pratila turiste iz bezbednosnih razloga, ali je regulisala i saobraćaj. Dešavalo se da krene 300 autobusa iz Hurgade i da kada stignu u Luksor bude neopisiva gužva pa turisti nisu uspevali da vide ono što su želeli. Sada se situacija promenila, stabilnije je i autobusi i sami kreću, pa nema velikih gužvi - objašnjava vodič Kerima. S. T.

Turisti iz „Matika” nisu među nastradalima

U agenciji „Matiko” čiji su putnici put Egipta otputovali istim avionom kojim su putovali i putnici novosadske „Perle” kažu da među njihovim putnicima nema povređenih, budući da, kako im je potvrdio njihovo vodič, oni nisu ni išli na ovaj izlet. Povređenih nije bilo ni među putnicima agencije „Top turs”, jer su oni na izlet krenuli drugim autobusom.
- Informacije o ovoj nesreći preneo je jedan od preživelih putnika, dečko iz Zrenjanina, koji je uspaničeno pozvao oca i rekao mu za stravičnu nesreća u kojoj ima mrtvih. Otac je potom sve alarmirao tako da smo mi već oko sedam sati imali informaciju o nesreći u Egiptu. Naši putnici su takođe išli na ovaj izlet, ali su nisu povređeni jer su bili u drugom autobusu koji je išao ispred onog koji je imao udes - kažu za „Blic” u agenciji „Top turs”.
M. Š.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Ево имена....


БЕОГРАД, 17. јула (Тањуг) - Министарство спољних послова саопштило је данас, на основу званичних информација које су доставиле египатске власти, имена погинулих и повређених грађана Србије страдалиХ у саобраћајној несрећи која се у четвртак догодила на путу од Хургаде ка Луксору.

У несрећи су погинули: Трпеска Славица (рођена 1987.) из Зрењанина, Јањић Зоран (рођен 1958.) из Београда, Јањић Иванка (рођена 1964.) из Београда, Јањић Мара (рођена 1994.) из Београда, Родић Снежана (рођена 1969.) из Новог Сада, Родић Ирина (рођена 1995.) из Новог Сада, Јовицки Зденка (рођена 1973.) из Новог Сада, Јовицки Стефан (рођен 1997.) из Новог Сада, Јовицки Катарина (рођена 2001.) из Новог Сада.

У несрећи су повређени: Ергелашев Иван из Зрењанина, Нешић Ивица из Лесковца, Церовић Миљана из Лесковца, Бабић Иван из Панчева, Попадић Сања из Панчева, Лукић Тијана из Београда, Лукић Мирослав из Зрењанина и Јовицки Саша из Беочина.

Повређени у несрећи су смештени у болници у Каиру.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Strašna tragedija, strašna... Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 6120
Saopštena imena poginulih i povređenih


Ministarstvo spoljnih poslova Srbije, pozivajući se na zvanične informacije egipatskih vlasti, saopštilo je imena devetoro poginulih i osmoro povređenih građana Srbije u teškoj saobraćajnoj nesreći.

Integralni tekst saopštenja MSP:

"Prema zvaničnim informacijama koje je Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije dobilo od egipatskih vlasti, u teškoj saobraćajnoj nasreći koja se juče ujutru dogodila na putu od Hurgade ka Luksoru poginuli su: Trpeska Slavica (rođena 1987.) iz Zrenjanina, Janjić Zoran (rođen 1958.) iz Beograda, Janjić Ivanka (rođena 1964.) iz Beograda, Janjić Mara (rođena 1994.) iz Beograda, Rodić Snežana (rođena 1969.) iz Novog Sada, Rodić Irina (rođena 1995.) iz Novog Sada, Jovicki Zdenka (rođena 1973.) iz Novog Sada, Jovicki Stefan (rođen 1997.) iz Novog Sada, Jovicki Katarina (rođena 2001.) iz Novog Sada.

U saobraćajnoj nesreći povređeno je osam građana Republike Srbije i oni su svi smešteni u bolnici u Kairu. Povređeni su: Ergelašev Ivan iz Zrenjanina, Nešić Ivica iz Leskovca, Cerović Miljana iz Leskovca, Babić Ivan iz Pančeva, Popadić Sanja iz Pančeva, Lukić Tijana iz Beograda, Lukić Miroslav iz Zrenjanina, Jovicki Saša iz Beočina".

Zdravstveno stanje povređenih stabilno, petoro izlazi iz bolnice
Zdravstveno stanje svih osmoro državljana Srbije povređenih u jučerašnjoj saobraćajnoj nesreći kod Luksora danas je stabilno, a njih petoro sa lakšim povredama trebalo bi tokom dana da budu pušteni iz bolnice, izjavio je amabasador Srbije u Egiptu Dejan Vasiljević.
Zdravstveno stanje povređene žene, koja je juče bila u životnoj opasnosti, posle operacije je stabilno i ona više nije životno ugrožena, rekao je Vasiljević za Radio-televiziju Srbije.
Prema Vasiljevićevim rečima, od troje povređenih koji ostaju u bolnici u Kairu dvoje su na intenzivnoj nezi i trebalo bi da budu pušteni za pet-šest dana, dok lekari očekuju da će treći pacijent biti pušten iz bolnice ranije.
Generalni direktor bolnice Ali Ahli Benk u Kairu Šerif Mekavi izrazio je žaljenje zbog onoga što se dogodilo srpskim državljanima i naglasio da je Egipat njihova druga kuća.

Predsednik Srbije Boris Tadić posetio je danas u bolnici povređene srpske turiste. Tadić je naglasio da je saobraćajna nesreća u kojoj je poginulo devet državljana Srbije "užasna tragedija".
"U ovoj teškoj nesreći dobra je vest da su svi naši državljani koji su smešteni u bolnici dobro i da je prognoza medicinskog osoblja za njihov oporavak jako dobra", rekao je Tadić posle posete povređenim pacijentima.
Tadić je razgovarao sa povređenima, koji su izrazili želju da se što pre vrate kući.
Ministarstvo spoljnih poslova Srbije poslalo je specijalni konzularni tim koji će u narednim danima obaviti sve neophodne konzularne radnje kako bi povređeni građani bili adekvatno zbrinuti, kao i da bi u što kraćem roku bio omogućen prenos tela poginulih.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.33
mob
Ericsson T28
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 6300
Saučešće porodicama stradalih. Povređenima želim brz oporavak i povratak.
« Poslednja izmena: 17. Jul 2009, 16:41:58 od KGB agent »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.33
mob
Ericsson T28
I predsjednik Tadić je zaplakao.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ушло у крв и довиђења.... ФКЦЗ <3

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 13239
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6,
mob
Alcatel One Touch Idol X
Sto je najcrnje, procitah negde u novinama, u Egiptu ne postoji zakon koji obavezuje voznju u toku noci sa upaljenim svetlima  Smile Pa ti vidi, kako bi se osecao kada vozac autobusa u kome si, krene da obilazi, a u susret mu dolazi kamion koji nije upalio svetla?  Smile Neverovatno, ali istinito...
IP sačuvana
social share
 
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!                                   �
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.