Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Devetoro turista iz Srbije poginulo u Egiptu  (Pročitano 20020 puta)
16. Jul 2009, 12:47:53
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
U sudaru autobusa i šlepera u Egiptu, kod Luksora, poginulo je jedanaestoro srpskih turista, dok je najmanje 11 ljudi povređeno, potvrdio je ambasador Srbije u Egiptu Dejan Vasiljević.

"Nesreća se dogodila rano jutros na putu od Hurgade ka Luksoru, u blizini mesta Safaga, na Crvenom moru. Na žalost, poginulo je 11 državljana Srbije", rekao je za RTS Vasiljević.
"Naša ambasada u Kairu dobila je informacije od zvaničnih organa da je reč o autobusu u kome je bilo 17 putnika iz Srbije, 14 odraslih i troje dece", objasnio je ambasador.

Posle nesreće svi su bili smešteni u bolnici u Hurgadi, gde se preživeli i sada nalaze pod lekarskim nadzorom, a jedan putnik je u operacionoj sali.
Do nesreće je došlo kada je u autobus udario kamion koji je išao iz suprotnog pravca.
Poginuli turisti iz Srbije u Egipat su otputovali preko turističke agencije "Perla turs" iz Novog Sada. U autobusu su, pored turista iz Srbije bili i putnici iz Nemačke, Češke i Švedske, navode lokalne vlasti.
U agenciji "Perla turs" još nemaju detalje o nastradalima i povređenima.

Nesavesna vožnja, niske kazne za prekršaje i loši putevi uzroci su mnogobrojnih saobraćajnih nesreća u Egiptu. Egipatski putevi su jedni od najnesigurnijih i najopasnijih na svetu jer nisu dobro obeleženi i ne održavaju se redovno. Tokom 2008. godine, u Egiptu je u saobraćajnim nesrećama poginulo više od 8.000 ljudi, dodaje AFP.

Poginulo i dvoje dece
 
Kako Blic online nezvanično saznaje, među poginulim turistima iz Srbije je šest odraslih osoba i dvoje dece.

Telefoni za informacije bolnice u Hurgadi

0020653544850
0020653543850

Ambasada Srbije u Kairu

0020122248114


Izvor: Blic

« Poslednja izmena: 21. Jul 2009, 14:46:34 od Anea »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Better Call Saul !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1433
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia c5
U sunce ti ... Smile Strasno... Smiley 1 Sokiran sam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 


Neznam sta da kazem ,prosle godine sam bila u Egiptu...Jbt ,odes na odmor a ostavis kosti ...Uzas zivi ,potresem se svaki put kad cujem ovakve vesti ...
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
HTC Tattoo
 Smile  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


???

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3144
Zastava Kapiri Mposhi
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5
mob
HTC 
strasno...
iskreno saucesce porodicama poginulih.
IP sačuvana
social share
MALO NAS JE - AL SMO GOVNA!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ушло у крв и довиђења.... ФКЦЗ <3

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 13239
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6,
mob
Alcatel One Touch Idol X
Gledao sam i Beogradsku hroniku na RTS-u i Vesti na Studiju B, i kazu da je 9-oro ljudi nastradalo... Ne znam sto ovde pise 11  Smile U svakom slucaju, katastrofa, a koliko sam saznao, uzrok nesrece je bio preticanje od strane vozaca autobusa, koji se sudario sa sleperom u trenutku dok je obilazio vozilo u svojoj traci... Kakvi sve ljudi imaju dozvolu, pa to je strasno....  Smile
IP sačuvana
social share
 
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!                                   �
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.33
mob
Ericsson T28
Moje duboko saučešće porodicama nastradalih i srpskom narodu u Srbiji.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
mob
Apple iPhone SE 2020
Gledao sam i Beogradsku hroniku na RTS-u i Vesti na Studiju B, i kazu da je 9-oro ljudi nastradalo... Ne znam sto ovde pise 11  Smile U svakom slucaju, katastrofa, a koliko sam saznao, uzrok nesrece je bio preticanje od strane vozaca autobusa, koji se sudario sa sleperom u trenutku dok je obilazio vozilo u svojoj traci... Kakvi sve ljudi imaju dozvolu, pa to je strasno....  Smile

 Zato sto je prva informacija bila da je 11 poginulo...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
Krvavi izlet u Luksor


Devet turista iz Srbije je poginulo, a osmoro povređeno u četvrtak ujutru u saobraćajnoj nesreći u Egiptu kod Safage, kada je u autobus kojim su iz Hurgade krenuli u Luksor udario kamion.

Najverovatnije je ukupno 11 žrtava - pored devet naših turista, poginula su i dvojica egipatskih vozača autobusa. Upravo oko broja poginulih i njihovog identiteta je i vladala najveća konfuzija. Ambasador Srbije u Egiptu Dejan Vasiljević istakao je da je naša ambasada u Kairu dobila zvaničnu potvrdu Egipćana da je u autobusu bilo 17 putnika iz Srbije, među kojima je i troje dece. Vasiljević nije znao da saopšti imena nastradalih putnika, napominjući da se čeka zvaničan izveštaj egipatske policije.
Turisti iz Srbije, njih 17, među kojima je bilo i troje dece, iz Hurgade su u 4.35 sati autobusom krenuli na jednodnevni izlet do Luksora, udaljenog 340 kilometara. Svi oni su u Egipat otputovali posredstvom novosadske turističke agencije "Perla turs", a vodič im je bio Egipćanin Mahmud Selim, koji tokom sezone radi za lokalnu agenciju "Albatros". S njima u luksuznom "mercedesovom" autobusu bila su i dvojica vozača.



Posle više od pola sata vožnje, na ulasku u Safagu, lučki grad udaljen 40 kilometara od Hurgade, vozač autobusa je primetio da im u susret ide kamion teretnjak s prikolicom. Iako su u ovom gradu putevi bez ikakvih krivina i izuzetno široki, što omogućava vozačima mimoilaženje, kamiondžija nije imao nameru da smanji brzinu ili malo skrene s kolovoza kako bi izbegao sudar. Kada je shvatio da kamion ide pravo na njih, vozač autobusa, želeći da izbegne najgore, malo je pomerio volan udesno da bi se sklonio s puta. Ali u tom trenutku kamion čeono udara u levu stranu autobusa, a od siline udarca oba vozila se prevrću.
Prilikom udara kamiona, oba vozača autobusa, koja su sedela napred, poginula su, kao i putnici na levoj strani autobusa. Ostali putnici, od kojih su mnogi dremali, izleteli su iz svojih sedišta, a prekrila ih je srča od razbijenih stakala. Iz autobusa su se čuli jauci, dozivanje u pomoć. Odmah su se pojavile spasilačke ekipe i počele da iz smrskanog autobusa izvlače preživele i tela poginulih. Povređeni su prevezeni u bolnice u Hurgadi i Elguni, a tela poginulih u Safagu.
- Dve žene su teško povređene i trebalo bi da iz Hurgade budu transportovane u Kairo. Jedan naš turista je operisan i, koliko znam, nije u životnoj opasnosti - rekao je ambasador Vasiljević i dodao da u bolnicu u Hurgadi ide ekipa iz ambasade kako bi pomogla našim turistima.
Kako "Blic" saznaje, među teško povređenima je jedna žena koja je zadobila potres mozga i lekari ne žele da prognoziraju njen oporavak. Teško povređeni su i vodič Mahmed Selim, kod koga je bio spisak putnika koji su krenuli na izlet u Luksor, kao i vozač kamiona-ubice. Selim je smešten na Odeljenje intenzivne nege bolnice u Elguni. Godinama je bio vodič našim turistima u Hurgadi, jer tečno govori srpski. Naime, oženjen je Srpkinjom, a supruga i ćerkica mu žive u Srbiji.



Dežurni telefoni

Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da su predstavnici Ambasade Republike Srbije u Egiptu juče otputovali u Hurgadu kako bi našim građanima pružili svu neophodnu pomoć. Takođe je upućen specijalni konzularni tim koji će u narednim danima obaviti sve neophodne konzularne radnje kako bi povređeni građani bili adekvatno zbrinuti, kao i da bi se u što kraćem roku omogućio prenos tela poginulih građana Srbije.
Ministarstvo spoljnih poslova otvorilo je dežurne telefone za svaku vrstu pomoći i asistencije. Brojevi telefona su: +381-11-30682-68 i 306-81-97 i biće otvoreni 24 časa svakog radna dana, kao i vikendom.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 627
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
najsmesnije od svega je sto se ne zna ni ko je poginuo, ni ko je povredjen, kao da su bili u devetom kvazaru osme galaksije od naseg mlecnog puta, pa ta vest treba da putuje sedamnaest svetlosnih godina... e drzavo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.131 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.