Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:35:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izgovori za nekorišćenje kondoma  (Pročitano 6591 puta)
16. Jul 2009, 08:51:35
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Nemali broj momaka uopšte ne želi da koristi kondom, i upotrebiće svaki izgovor kojeg se seti da bi to izbegao. Na te izgovore ne bi trebalo "padati", jer je zdravlje ipak važnije od toga što se nekome ne dopada korišćenje prezervativa.

Jedan od najčešćih izgovora je "paziću", to jest "prekinuti odnos" kao metod zaštite. Međutim, to je veoma slaba zaštita, delom zbog toga što momak ne uspe uvek da se suzdrži, a delom zbog toga i što se tokom samog odnosa izluči nešto sperme - ne zaboravite da za začeće može da bude dovoljan jedan jedini spermatozoid. Plus, prekinuti odnos ne predstavlja apsolutno nikakvu zaštitu od polno prenosivih bolesti, a neko može i da ne bude svestan da ima neku infekciju, pogotovo što se većina tih infekcija može dobiti i na neki drugi način, a ne samo putem seksa.

"Druge devojke su htele, samo ti nećeš". Momka koji vam to kaže najbolje je poslati kod neke od tih drugih devojaka, kad mu se već toliko dopalo s njima.

"Ako me voliš, pristaćeš". Ukoliko on vas voli, pristaće da vodi računa i o vašem i o svom zdravlju, umesto da razmišlja samo o tome šta mu pruža najveće fizičko zadovoljstvo.

"S kondomom ništa ne osećam". Tačno je da je drugačiji osećaj s kondomom i bez njega, ali postoje različiti modeli kondoma, računajući i one ultratanke, i nije tačno da neće osetiti ništa; plus, momkov osećaj može da bude pojačan time što će u unutrašnjost kondoma staviti kapljicu lubrikanta (bolje na bazi vode, od onog na bazi ulja bi kondom mogao da pukne - lubrikante je sada moguće naći i u nekim bolje opremljenim supermarketima, a u seks-šopovima ih sigurno ima). Možete dečku reći da tek bez kondoma neće ništa da oseti, jer ništa nećete ni da uradite.



Juče smo pominjali neke od izgovora koje momci nekada koriste kako bi izbegli korišćenje kondoma prilikom vođenja ljubavi. Danas navodimo još takvih izgovora - kao i na one iz prethodnog teksta, ni na ove ne bi trebalo "pasti", ne ako iole vodite računa o sebi i ako držite do sebe.

"Lepše je bez kondoma". Individualno je kako je kome lepše; manje iskusnim devojkama nekada bude lakše ako on stavi kondom, jer prezervativ zategne kožu pa je prodiranje lakše. A, u svakom slučaju, lepše je ako ne morate da se bojite, ako možete da se opustite, a ne da svaki put nestrpljivo iščekujete menstruaciju kao potvrdu da niste ostale u drugom stanju.

"Kondom ubija spontanost". Spontanost nije obaveza, niti neophodan "sastojak" dobrog seksa. Pored toga, od stavljanja kondoma je moguće napraviti igru koja će vas oboje dodatno uzbuditi, da i ne spominjemo lep osećaj da on stvarno vodi računa o vašim osećanjima, vašem zdravlju, i o tome da se uz njega osećate zaštićeno i sigurno.

"Kondom nije za prave muškarce". To je, kao i "blam me je da kupim kondom", izgovor nezrele osobe - osoba koja je i emotivno i psihički zrela za intimne odnose, ne samo fizički sposobna da ih ima, zna koliko je zaštita od neželjene trudnoće i polno prenosivih bolesti bitna i nešto o čemu i on i ona treba da vode računa, i zna da to nije nešto čega se treba stideti.

"Alergičan sam na kondom". To se veoma retko dešava. U slučaju da je zaista tako, treba potražiti neki drugi tip kondoma - niko nije alergičan na svaku vrstu prezervativa.

"Nismo valjda toliki baksuzi". To su govorili i oni koji su dobili ili nekome preneli polno prenosivu bolest, devojke koje su neplanirano ostale u drugom stanju, momci s kojima su zatrudnele...

Volite se, uživajte u ljubavi i u vođenju ljubavi, ali ne zaboravljajte da vodite računa o svom zdravlju, kao ni o zdravlju voljene osobe - i to je deo ljubavi. A na izgovore ne "padajte", zaista nije vredno rizika.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja mislim da bi najpostenije bilo da kazu: "Mene je sramota da udjem u apoteku i kupim kondom."
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Svakako jeste lepse bez kondoma... i on ima svoje mane koje mogu biti vrlo neprijatne, da preterano steze, da se sam skida i slicno... ali u nekoj neobaveznoj kombinaciji, bilo bi suludo ne nositi ga...
U nekoj duzoj vezi, vise sam za druge metode kontracepcije, jer ovo ipak u dobroj meri ubija car...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Kontracepcija za muškarce



Odavno se najavljuju pilule za kontracepciju koje će koristiti muškarci slične onima koje koriste žene, ali prva sredstva za kontracepciju koja će se pojaviti na tržištu najverovatnije neće biti hormonalna.

FDA (Food and Drug Administration) je odobrila nehormonalno kontraceptivno sredstvo namenjeno muškarcima nazvano IVD ( Intra Vas Device ), koje zaustavlja kretanje spermatozoida.

Istraživanja koja su vršena prvo nad životinjama a zatim i nad 90 muškaraca su potvrdila njegovu delotvornost bez loših sporednih efekata koje izazivaju kontraceptivna sredstva izrađena na bazi hormona.

Ova mala naprava jednostavno funkvioniše tako što komplet cevčica blokira kretanje spermatozoida kroz tubu kojom se sperma kreće ka izlazu, nazvanu vas deferens. S obzirom da se radi o napravi a ne o pilulama kojima se manipuliše hormonima, muškarci ne moraju da brinu da će dobiti akne, dobiti na težini, ili će im opasti seksualna želja.

Tokom prvog ispitivanja delotvornosti IVD-a kod 30 muškaraca, efekat je bio 100% tj. u spermatozoidnoj tečnosti ili nije bilo uopšte spermatozoida ili ih je bilo suviše malo da bi izazvali trudnoću. Ispitivanja kod majmuna su pokazala da naprava gubi delotvornost posle 7 meseci korišćenja, kod ljudi izdržljivost aparata nije testirana jer je otklanjana već sledećeg dana.

Ovakva metoda kontracepcije bi otklonila potrebu za vezeoktomiju, hiruršku intervenciju koja traje 15-tak minuta, kojom se zatvara vas deferens a za koju se opredeljuje 500,000 Amerikanaca, kako bi se oslobodilo upotreba kondoma. Vazeoktomija je zahvat koji muškarca trajno čini neplodnim.

Razloge za korišćenje ovakve naprave za kontracepciju je opisao jedan od muškaraca koji je učestvovao u ispitivanju rečima da se opredelio zbog toga što njegova žena nije htela da koristi pilule za kontracepciju, za šta je nije krivio jer kaže da ni on ne bi pristao da mu pilule na bazi hormona prave haos od organizma a s druge strane ostala sredstva za kontracepciju su im kvarila najintimnije trenutke.



Izvor: Topvita






Ovo mi zvuci nekako bolno Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5
Nekim ljudima ne vedi govoriti da se kondom u rizicnim situacijama jednostavno mora koristiti. Par mojih drugova se opeklo o svoje izgovore, tipa: "Brate, nisam imao tog trenutka, zaboravio sam se, bio sam pijan, itd.." A sto je najgore, kad im kazem: "Dobro, sta sam ti govorio?" oni i dalje ostaju pri svom stavu... Smile
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 1800
Citat
Možete dečku reći da tek bez kondoma neće ništa da oseti, jer ništa nećete ni da uradite.

Izvinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnni i e nisam te prepoznao  Smile
Sad još govore devojkama kako da nas otkače, jer kako bi one same smislile ovakvu dosetku...

Citat
U nekoj duzoj vezi, vise sam za druge metode kontracepcije, jer ovo ipak u dobroj meri ubija car...

Pa te druge metode (konkretno mislim na pilule) se koriste i u neobaveznim vezama, baš zato što su efikasnije (u svakom smislu) od kondoma...

IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ne bih se slozila da se pilule koriste u neobaveznim vezama Smile Inace, pilule se (u ovom slucaju) koriste da ne bi doslo do trudnoce ukoliko nije planirana (pilule u nekim slucajevima imaju i druga dejstva vezana za zdravlje zene). Pomocu njih se niko ne moze zastiti od nezeljenih infekcija Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia N97
Znam puno osoba koje su sa osvedochenim promiskuitetnim osobama uprazhnjavale sex bez kondoma prvo (i poslednje) veche. Ne mogu da se ne zapitam da li je to neki ekstremni sport ili shta vec ?
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Pa te druge metode (konkretno mislim na pilule) se koriste i u neobaveznim vezama, baš zato što su efikasnije (u svakom smislu) od kondoma...
Efikasnije?
Kako to one efikasnije sprecavaju prenosenje polnih bolesti?
Kako to one efikasnije sprecavaju nezeljenu trudnocu?
Procenat uspesnosti je kod kondoma najveci, i on jedini sprecava prenosenje polnih bolesti. Upravo zato on jeste najbolja varijanta za neobavezne akcije.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Znam puno osoba koje su sa osvedochenim promiskuitetnim osobama uprazhnjavale sex bez kondoma prvo (i poslednje) veche. Ne mogu da se ne zapitam da li je to neki ekstremni sport ili shta vec ?

akteri koji idu do same ivice Smile

IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:35:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.