Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Miloš Urošević, voditelj TV „Foks“, postao zvezda zbog prenosa nevremena [video]  (Pročitano 3389 puta)
14. Jul 2009, 10:24:10
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Miloš Urošević, voditelj TV „Foks“, postao zvezda zbog prenosa nevremena
Vodio sam program bez gaća!


Utorak - 14.07.2009

Scena u kojoj Miloša Uroševića, prezentera vremenske prognoze na TV „Foks“, u direktnom prenosu nezapamćenog nevremena prošle nedelje u Beogradu postala je pravi hit na internetu!

Ulični reporter snimao je prilog u trenutku dok su ga zalivali litri vode, ali on je uprkos svemu svoj nastup maksimalno profesionalno odradio. To što je ovaj snimak proglašen za utisak nedelje u emisiji autorke Olje Bećković bio mu je jedan od najdražih rođendanskih poklona, budući da je u nedelju napunio 35 godina, a prve čestitke su mu uputili supruga Zorana i sin Vasilije, koji ima nepune dve godine. Naš sagovornik kaže da se ne oseća kao javna ličnost, da mu prija što ljudi cene njegov rad, iako verovatno ima i onih koji smatraju da je kompletan ludak zbog toga što je izveštavao zalivan pljuskom.

- Zvezda nisam. Dalek je put do medijske zvezde, lično, više volim i sporo poletanje nego pad. Više sam spadalo, ali volim povremeno da budem u centru pažnje. Da proverim koliko ljudi zaista nešto gledaju ili ne. Smatram da je prava zvezda prošlonedeljnih poplava na ulicama Beograda poručnik VS Milan Kostić, koji je dao sve od sebe i spasao majku i dete iz bujice.
Trebalo je mnogo hrabrosti za izveštavanje po onakvom nevremenu bez kišobrana... Da li je to bila tvoja ideja?
- Ideje su skoro uvek moje, kažem skoro, jer sam raspoložen da prihvatim dobar predlog, čak i ako je teže realizovati ga. Ovde smo se urednik i ja malo koškali u smislu treba li sačekati oblak ili ga juriti kao „tornado ekipe“ s „Diskaverija“. Ne razmišljam o posledicama, jednom kad krenem nema zaustavljanja. Tako i nastaju dobri snimci. S druge strane, ko bi mi verovao da je baš bilo tako strašno da se nisam pojavio bez kišobrana? Zamislite samo koliko ljudi se našlo u toj situaciji tog dana. Rekao bih da je to bio moj omaž njima i upozorenje da pažljivije slušaju vremensku prognozu. Ako kažem „ponesite čamac“, bolje je da ga ponesete. A odelo... pa to mi je radno odelo. Možda bi ponekad bilo bolje da je ronilačko.

Šta ti je predstavljalo najveću teškoću? Koliko si bio mokar?

- U momentima nisam mogao da udahnem. Vidi se da mi konstantno curi voda niz nos i uši. Kao da sam pričao pod tušem. Nije teško u kadi jer pljuneš kad ti se usta napune, ali glupo je da to uradim pred kamerom, lepo sam vaspitan. Prava teškoća je tek usledila kad sam seo u automobil, jer je naglo zahladnelo, a nama je trebalo da se vratimo do televizije. To veče mi je trebalo nekoliko „andola“ i topla kupka. A ako ti je za utehu, ili nekom drugom ko je takođe pokisao tog dana do gole kože, prognozu u vestima Miloš Urošević je radio bez gaća. Nije zdravo sedeti u mokrom.

Kako bez gaća!?
- Lepo, bez gaća, u odelu...

Da li bi ponovio to isto, šta bi te sprečilo da izveštavaš o ekstremnim vremenskim prilikama?
- Naravno da bih ponovio. Volim svoj posao i koliko god bio dosadan tokom opuštenih letnjih dana kada jedino možete da snimite kako neko maže leđa kremom za sunčanje, već sledećeg trenutka može i da vam zagorča život. O poplavama sam izveštavao iz Jaše Tomića i Leskovca. Teško je distancirati se od situacije u kojoj su se ti ljudi našli i to deluje nehumano, ali to je jedini način da napravite dobru i istinitu priču koja će da prevagne u njihovu korist. Sprečava me to što, srećom, kod nas nema tako ekstremnih pojava. Dosta je što svakih 50 godina ratujemo, i to najčešće sami sa sobom.
 

N. Grujić

Nemontirano


Iz emisije


Izvor: Alo
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.