Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 17:06:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta smo dobili povećanjem pobožnosti  (Pročitano 6355 puta)
27. Okt 2003, 08:31:59
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Pre 2 dana je u Politici izašao zanimljiv članak:
Citat
PEDAGOŠKA ISTRAŽIVANJA: KOLIKO SU MLADI (NE)TOLERANTNI

U brak samo s pripadnikom iste veroispovesti
Manju versku distancu pokazuju mladi koji su odrasli u gradu, koji žive u Vojvodini i oni koji imaju prijatelje druge vere


Samo 32 odsto srednjoškolaca iz Beograda, Zemuna, Kruševca, Novog Sada, Subotice i Sremske Mitrovice, uplovilo bi u bračnu luku s pripadnikom druge veroispovesti. Većina njih čak ne bi volela ni da deli državu s pripadnicima drugih konfesija. A na pitanje "koje od pripadnika verskih zajednica smatraš opasnim", većina navodi islam i – sekte.

Ovo su samo neki odgovori iz obimnog istraživanja dr Snežane Joksimović iz Instituta za pedagoška istraživanja iz Beograda i dr Zorica Kuburić s Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, koje su pokušale da, nakon svih sukoba na prostoru bivše zajedničke države, utvrde koliko su mladi danas (ne)tolerantni i kakav je odnos prema pripadnicima pojedinih društvenih grupa. U ispitivanju su učestvovali učenici od prvog do četvrtog razreda gimnazija i srednjih stručnih škola iz Novog Sada, Subotice, Sremske Mitrovice, Kruševca, Beograda i Zemuna, a deo rezultata je objavljen i u najnovijem zborniku Instituta za pedagoška istraživanja "Uvažavanje različitosti i obrazovanje".

Distanca i prema ateistima

Dr Snežana Joksimović napominje da su ranija istraživanja u Srbiji i nekadašnjoj SFRJ pokazala da je socijalna distanca mladih prema prema drugim narodima relativno niska, ali i da postoje razlike u stepenu prihvatanja, odnosno odbacivanja pojedinih naroda. Verska distanca u tim istraživanjima nije bila predmet istraživanja, što se može objasniti dugogodišnjom ateizacijom našeg društva, kao i malim brojem onih koji su se izjašnjavali kao religiozni. Poslednjih godina, međutim, raste zainteresovanost za religiju, a konfesionalna pripadnost postaje jedan od značajnih vidova grupne identifikacije. Kakva je situacija s današnjom mladeži?

Prema podacima iz istraživanja koji je sproveo Centar za empirijska istraživanja religije u Novom Sadu, od ukupnog broja ispitanih srednjoškolaca 27 odsto se uopšte ne distancira od drugih veroispovesti, što znači da prihvataju mogućnost da s pripadnicima drugih veroispovesti stupe u odnose različitog stepena bliskosti. Distanca je najveća kad je reč o sklapanju braka – samo 32 odsto ispitanika ne odbacuje mogućnost da uplovi u bračnu luku sa pripadnikom druge veroispovesti što, po mišljenju dr Joksimović, može biti uslovljeno svešću o kulturološkim razlikama kao izvoru nesporazuma i konflikta među supružnicima.

– Distanca prema pripadnicima drugih konfesija postoji čak i kada je reč o udaljenom socijalnom odnosu kao što je život u istoj državi. Spremnost da žive u istoj državi s pripadnicima različitih veroispovesti ispoljilo je 46 odsto ispitanika, dok je 56 procenata navelo jednu ili više veroispovesti s čijim pripadnicima ne bi želeli da žive zajedno– objašnjava dr Joksimović.

Po njenom mišljenju, ovako visokom stepenu distance i netolerancije svakako su doprineli donedavni etnički i verski sukobi među narodima nekadašnje Jugoslavije. Inače, manju versku distancu pokazuju mladi koji su odrasli u gradu, oni koji žive u Vojvodini i oni koji imaju prijatelje druge vere. Distanca je takođe veća ukoliko je neko ubeđeniji vernik.

Pažnju zaslužuje i podatak da mnogi mladi (43 odsto) ispoljavaju distancu prema ateistima što, kad se ima u vidu da se veliki broj ispitanika (66 procenata) smatra religioznim, takođe govori o netoleranciji prema različitosti. "Kao što su ranije ateisti, koji su bili u većini, pokazivali netrpeljivost i nerazumevanje za one koji su religiozni, tako sada religiozni odbacuju ateiste", napominje dr Joksimović.

Dr Zorica Kuburić, profesorka Filozofskog fakulteta iz Novog Sada, u ovom istraživanju je želela da utvrdi i koji tip religioznosti dominira u populaciji adolescenata.

Sa tvrdnjom "svi građani jedne države treba da pripadaju istoj religiji i crkvi" složilo se 26 odsto učenika, 27 procenata nije sigurno šta je tu dobro, dok se 47 odsto nije složilo. Odgovori srednjoškolaca su pokazali i da je muškarcima važnije da imaju verski homogenu sredinu nego devojkama. Istraživanje je takođe pokazalo da se mladi sa sela više plaše verski mešovitih sredina.

Predrasude praćene jakim emocijama

Na pitanje otvorenog tipa "koje od pripadnika verskih zajednica smatraš opasnim", 32 odsto ili nije odgovorilo ili su napisali da smatraju da nijedna verska zajednica nije opasna. Jedan broj učenika (22 odsto) je naveo islam, a 20 procenata ispitanika – sekte. Kao "opasnost" jedan broj učenika je prepoznao rimokatolike (pet odsto), a četiri procenata srednjoškolaca je odgovorilo da su opasni svi koji nisu pravoslavne vere. Zanimljivo je da su u kategoriju "opasnih" svrstani i ateisti (tri odsto), judizam i Jehovini svedoci (po dva procenta), a manje od jedan odsto ispitanika je kao opasnost navelo protestante i istočnjačke religije.

Zaključak koji je iz učeničkih odgovora izvukla dr Kuburić je da su adolescenti iz verski i nacionalno homogenih porodica (kojima je veoma važno to što su pripadnici svog naroda i svoje religije) više skloni da veruju da je čovek sigurniji u homogenoj sredini, što znači i da će težiti da žive u verski homogenim porodicama i verski homogenoj sredini.

– Stavovi prema pojedinim društvenim grupama deo su tradicije i kulture u određenoj sredini, a često imaju i karakter predrasude. To znači da predstavljaju neopravdane generalizacije, praćene jakim emocijama i da utiču na postupke prema pojedincima i grupama prema kojima postoje predrasude. Predrasude su često usmerene ka onima koji se po nečemu razlikuju od većine, a posebno ka onima koji se razlikuju od nosilaca predrasuda i njihove referentne grupe. Stoga je pojava predrasuda blisko povezana s netolerancijom, što znači da su predrasudama skloni pojedinci netolerantni prema različitostima, odnosno da netrpeljivost rađa predrasude i agresivno ponašanje prema onima koji se opažaju kao drugačiji – kaže dr Joksimović, napominjući da sve razlike ne izazivaju istu reakciju.

Po njenim rečima, prema čemu će se ispoljavati netrpeljivost zavisi od sredine u kojoj živi i aktuelne društveno-političke klime, što znači da se u različitim vremenskim periodima i u različitim sredinama netolerancija ne ispoljava uvek prema istim pojavama, grupama i pojedincima.

Podaci iz ovog i sličnih istraživanja, kaže na kraju dr Snežana Joksimović, mogu biti od koristi prilikom planiranja i iniciranja odgovarajućih akcija u školi (i šire), a čiji bi cilj bio smanjenje socijalne distance, predrasuda i netrpeljivosti, odnosno razvijanje tolerancije i razumevanje različitosti.

Sandra Dimitrijević


Postoj mnogi detalji. Prvo vidi se da su se mladi pobožili i da su se odnos ateisti/vernici sad obrnuo u korist vernika. Iako smo postali "smerni", "bogobojažljivi", "smireni" porasla je netolerancija! Ispada da je spokojnije bilo u društvu sa ateističkom većinom.

Drugo vidi se da se vernici ne poštuju međusobom. Tako većina (u kojoj su sigurno pravoslavci dominantni) vidi opasnost u islamu!

Treće neverovatno je kolika je distanca spram druge vere. Ogromna bračna distanca i uopšte jako neelastična distanca jer većina ne pristaje ni na najmanju moguću bliskost kao što je život u istoj zemlji.

Četvrto vidljivo je da strah raste sa neznanjem. Tako su seljani netolerntniji, a građani, ljudi koji imaju prijatelje različite vere i "mešanci" imaju manju distancu.

Kada se posmatra razumski teško je shvatiti kako neko može da tvrdi sa je vernik a da pri tom ima distancu prema drugima. Šta bi sa onim ljubi bližnjeg svog, nije valjda nestalo slovo lj? U samim religijama gotovo da nema ničeg što je upereno protiv drugoga. Stvar je u tome da ljudi nisu razumna bića kako su nas učili. Čak se ni u ekonomskim stvarima koje su vrlo racionalne ne ponašaju razumno što je tim statističara dokazao i dobio Nobelovu nagradu iz ekonomije.

Ljudi su se naprasno vratili religiji i to na varavrski i primitivan način. Niko ne shvata da je religija duboko privatna stvar, a ne krstača međ sisama. Verske organizacije se mešaju  društveni život više nego ikad, a i javnost koristi verske organizacijae. Svaka stranka ima svoju slavu što je kretenizam najgore vrste. Pa ni za vreme "kralja i otadžbine" stranke nisu imale slave jer je crkva bila odvojena od države. Još je gore što uglavnom samo jedna verska organizacjija tu dominira. Ako ih službenici SPC osvećuju, trebalo bi i službenici katličke i islamske verske zajednice to isto da rade. Pa neće valjda za DS, DSS... samo pravoslavci da glasaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nismo dobili nista iz prostog razloga sto su 85% "vernika" bas onakvi kakvim sam ih napisao... pravoslavci su jer je to danas stvar mode i prestiza... nisu ni znali kad im je slava, ali danas se zna pa sve svoje ortake vode u MC taj dan...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
Citat: SerbianFighter
pravoslavci su jer je to danas stvar mode i prestiza... nisu ni znali kad im je slava, ali danas se zna pa sve svoje ortake vode u MC taj dan...


Sa ovim se ne slazem,bas naprotiv danas je mnogo poplularvnije biti "urban"sto podrazumeva biti u svakom smislu "in"pa makar to bila i ped***stija.Svrati malo nedeljom na Svetu Liturgiju pa pogledaj kakvi su ti ljudi u hramu.Verovatno postoje i primeri koje si nabrojao ,ali to nema veze sa verom,ali kad pogledas globalno videces da sam ja u pravu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne moras se sloziti, ali ako nisi primetila kompletna vlast danas koja je do pre 2 godine bila komunisticka sad naglo slavi slave i veruje u boga Smiley pa tako i narod Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Pokušat ću samo odgovoriti na neka pitanja i komentare:

1. To što sad svi idu u crkvu može biti i moderno, no s ljudima kojima sam razgovarao došao sam do zaključka da im je " nešto" falilo i da sad to pokušavaju naći. Isti slučaj imali smo 313. godine kad je kršćanstvo izišlo iz katakombi i postalo državna religija, a progoni su prestali. Ljude u trenutku nešto ponese i ako se s tim nešto ne učini ponovno splasne i ljudi se vrate na staro.

2. Ljudi se često boje različitoga i onoga što ne poznaju. Zato i takvo ponašanje prema vjernicima druge religije i mislim da to nije vezano samo uz selo nego je to prisutno svugdje. Ljudi mogu živjeti jedni do drugih i imati različita mišljenja i vjerovanja a opet ne doći u sukob. Kako? Tako da o takvim stvarima ne razgovaraju, a takva otuđenost je više prisutna u gradu nego na selu, pa mislim da nije stvar u netoleranciji nego upravo u otuđenosti.

3. Načelno ljudi ljube druge ljude, a vjernici i one koji su različiti, samo dođe do problema kad to treba pokazati.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 32
Sta smo dobili??? 8O
Odgovor je tako jednostavan:LJUBAV!

"Ako jezike covjecije i angelske govorim, a ljubavi nemam, onda sam kao zvono koje jeci, ili praporac koji zveci. I ako imam prorostvo i znam sve tajne i sva znanja, i ako imam svu vjeru da i gore premjestam, a ljubavi nemam, nista sam. I ako razdam sve imanje svoje, i ako predam tijelo svoje da se sazeze,a ljubavi nemam, nista mi ne pomaze. LJubav dugo trpi, milostiva je, ljubav ne zavidi, ljubav se ne velica, ne nadima se; Ne cini sto ne valja, ne trazi svoje, ne srdi se, ne misli o zlu. Ne raduje se nepravdi, a raduje se istini; Sve snosi, sve veruje, svemu se nada, sve trpi. Ljubav nikad ne prestaje, a prorostvo ako ce prestati, jezici ako ce umuknuti, razuma ako ce nestati. Jer nesto znamo, i nesto prorokujemo; A kad dodje savrseno, onda ce prestati sto je nesto. Kad bijah malo dijete, kao dijete govorah, kao dijete misljah, kao dijete razmisljah; a kad postadoh covjek, odbacih djetinjstvo. Tako sad vidimo kao kroz staklo u zagonetki a onda cemo licem k licu; sad poznajem nesto, a onda cu poznati kao sto sam poznat. A sad ostaje vjera, nada, ljubav, ovo troje; ali je ljubav najveca medju njima".

Prva poslanica Korincanima,glava 13.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Citat: konzervativna
Sta smo dobili??? 8O
Odgovor je tako jednostavan:LJUBAV!

"Ako jezike covjecije i angelske govorim, a ljubavi nemam, onda sam kao zvono koje jeci, ili praporac koji zveci. I ako imam prorostvo i znam sve tajne i sva znanja, i ako imam svu vjeru da i gore premjestam, a ljubavi nemam, nista sam. I ako razdam sve imanje svoje, i ako predam tijelo svoje da se sazeze,a ljubavi nemam, nista mi ne pomaze. LJubav dugo trpi, milostiva je, ljubav ne zavidi, ljubav se ne velica, ne nadima se; Ne cini sto ne valja, ne trazi svoje, ne srdi se, ne misli o zlu. Ne raduje se nepravdi, a raduje se istini; Sve snosi, sve veruje, svemu se nada, sve trpi. Ljubav nikad ne prestaje, a prorostvo ako ce prestati, jezici ako ce umuknuti, razuma ako ce nestati. Jer nesto znamo, i nesto prorokujemo; A kad dodje savrseno, onda ce prestati sto je nesto. Kad bijah malo dijete, kao dijete govorah, kao dijete misljah, kao dijete razmisljah; a kad postadoh covjek, odbacih djetinjstvo. Tako sad vidimo kao kroz staklo u zagonetki a onda cemo licem k licu; sad poznajem nesto, a onda cu poznati kao sto sam poznat. A sad ostaje vjera, nada, ljubav, ovo troje; ali je ljubav najveca medju njima".

Prva poslanica Korincanima,glava 13.


Кад смо до Библије дошли ја бих из Посланице Коринћанима цитирао онај део у коме се говори да жене морају да покрију главу    и да је гологлава жена ружна као ошишана на нулу, те да и треба да се ошиша ако је већ гологлава :mad:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Ma kakva poboznost kakvi bakraci i gluposti. To je bas onako kako je SF rekao to se sve radi samo zato sto je "in" ili ti moderno, a glavu dam ako moze da se nadje i 40% onih koji stvarno to znaju i postuju jer odaju cast i postovanje, a kao prvi dokaz da sam u pravu je da 90 ako ne i vise % svakom drugom reci psuje Boga. Ako niste primetili ne da se nije istrebila nego se i povecala ona cuvena kletva "Jebem ti ili jebo te ***
Licno mislim da onaj koji krene od izbacivanja te kletve moze da bude na dobrom putu ka veri, postovanju, Hriscanstvu pa poBoznosti, drugacije ne moze niko sebe da nazove vernikom jer vec na samom pocetku krsi Prvu i po meni najvazniju Zapovest.
Dakle kao sto je SF pisao u svom dokumentu prvo budi covek pa onda Srbin i izbaci te gadosti iz usta jer koristeci tu kletvu ne vredi ti ni tri puta dnevno svaki dan da se molis. Jel lepo se kaze da ce ti greh biti oprosten ako se pokajes i isti NEponovis. A verujem da nema veceg greha od toga sto nisam cula ni u jednom drugom narodu ili ti naciji. Takva kletva postoji samo na Balkanu.
Secam se jedne komsinice koja je inace Muslimanka (ne religiozna) koja je ovako rekla "Kada sam besna ja cu da psujem Boga, a kada grmi ja cu da sklopim ruke i da kazem Boze pomozi" e ovako se ne moze i sve dok se ovako bude radilo nista dobro nece biti. U Hebrejskom jeziku Gospod se zove Elohim ali kako ne bi uzalud ime njegovo spominjali oni Ga zovu Elokim, makar mu se u tom momentu i molili i zahvaljivali za sta.
Ne znam sta Vi mislite o tome ali ja smatram da to treba da bude prvi korak, a ne otici u Crkvu pa kad izadjes iz nje a ti odma jeb........ i time pogazis sve sto si malo pre radio u Crkvi.
I da odgovorim na ono sto je Aurelije napisao, to sve sto pise tamo o distanci i slicnim stvarima ne objasnjava da je narod postao poBozniji vec da uzima veru i religiju kao izgovor za svoju mrznju i nista vise od toga, i samim tim dokazuje da pojma sa pojmom nema kada je religija u pitanju jer kao sto sam vec pisala NASA RELIGIJA POZIVA NA LJUBAV I KAZE kada te neko osamari ti mu okreni drugi obraz ali to bukvalno receno NEpostoji nigde u ovom svetu sve je po onoj Jevrejskoj "oko za oko zub za zub" i ako probas bilo koga da osamaris neces za uzvrat dobiti drugi obraz vec samar.
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Za mene je vernik podskup dobrog čoveka. Vernik nije formalista, tako da vernik ne mora da vrši formalno svoju veru tako što će je manifestovati spoljašnje nošenjem krstova, pokrivanjem glave, nošenjem one male kapice ili bukvalistički ispunjavati neke obaveze tipa ići u crkvu/sinagogu/džamiju, slaviti slave/sabate/bajrame, moliti, klanjati 5 puta dnevno...

Znam mnogo tako formalnih vernika, a u suštini se ne pridržavaju ni polovine od 10 zapovesti. Svađaju se sa susedima oko granice imanja (seoski sport), sa braćom i sestrama oko deobe nasledstva, lažu, kradu...

Pa zar se kriminalci nisu izdavali za najveće vernike?

Ktantonet je lepo rekla "NASA RELIGIJA POZIVA NA LJUBA", a to se može primeniti na 99% svih religija i na moral ukoliko je čovek ateista. Tim pre što je hrišćanstvo nastalo kao sekta judaizmu, a islam kao hrišćanska sekta, te su im iste knjige svete.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
Постоји једна ситница... та "секта" јудаизма је предвођена Сином Божјим, лично и персонално, тј. обећаним Месијом, док су све касније секте које су се појављивале, најобичније људске творевине.  :wink:
IP sačuvana
social share
"Бог је љубав" (1 Јов. 4,16)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 17:06:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.