Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:53:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pecenja  (Pročitano 20606 puta)
03. Jul 2009, 11:52:51
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Rolovana prasetina



Sastojci
prase do 20 kg
pile
2 kg svinjskog mesa
2 kg mlevenog mesa
2 kg šargarepa
peršun
grašak
so

Način pripreme

Prasetinu očistiti od kostiju, ispanglovati, pa dodati: ispanglovano pile, 2 kg svinjskog mesa isečenog na kocke, 2 kg mlevenog mesa, 2 kg šargarepa, peršun, grašak i so. U odgovarajućoj posudi izmešati sve ove namirnice, lepo ih sjediniti, pa puniti prase raspoređujući nadev po sredini. Napraviti rolnu, vezati kanapom, pustiti kroz mrežu i peći 3 sata uz neprestano prelivanje.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Jagnjetina s konjakom

Sastojci
3-4 kg jagnjetine
so
1 šoljica konjaka
oko 1/2 l vode
1 šoljica ulja

Način pripreme

Jagnjetinu iseći na 4-5 krupnijih komada. Dobro je posoliti i ostaviti desetak minuta da meso upije so. Veću šerpu ugrejati i u nju staviti komade jagnjetine. Dodati konjak i odmah poklopiti. Vatru smanjiti i nastaviti sa dinstanjem, uz povremeno dolivanje vode. Kada gotovo sva tečnost ispari, dodati i ulje. Kada meso potpuno omekša, spremno je za serviranje. Ovo je izuzetno pečenje, lepi se za prste.

Vreme pripreme: 60 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Jagnjeći but



Sastojci
1,2 kg jagnjećeg buta
2 čena belog luka
limunov sok
so, biber
3 kašike listića timijana
8 kašika maslinovog ulja
300 grama ovčijeg sira
400 ml preliva za jagnjetinu
1 kašika senfa
zelena i žuta tikvica

Način pripreme

Na jagnjetini zaseći džep. Ispasirati beli luk. Izmešati limunov sok, so, biber, kašiku timijana i 6 kašika maslinovog ulja i time premazati meso.

Izdrobiti sir i izmešati ga sa kašikom timijana, ubaciti u džep i ušiti koncem. Zagrejati rernu na 175 stepeni. Preostalu marinadu i preliv za jagnjetinu zagrejati. Preliti time but, pa ga peći pola sata. Izmešati senf i 2 kašike maslinovog ulja, premazati time but, pa ga peći još 30 minuta.

Iseći tikvice na kocke. Trideset minuta pre kraja pečenja, dodati jagnjetini. Zatim izvaditi but, uviti ga u foliju i ostaviti 10 minuta. Procediti sok od pečenja. Servirati but sa tikvicama.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Jagnjeći but s prelivom od ribizli



Sastojci
jagnjeći but od oko 3-3,5 kg
3 čena belog luka
1 kašika biljnog ulja
malo mlevenog đumbira
so i sveže mleven biber po ukusu


Preliv od ribizli
50 grama želea od ribizli bez koštica
sok i rendana kora od 1/2 limuna
1 kašičica jakog senfa
so i sveže mleven biber po ukusu


Način pripreme

Zagrejte rernu na 220 stepeni. Manjim nožem zasecite but na više mesta i u njih zabodite uzduž presečene čenove belog luka. But premažite uljem i stavite ga na rešetku suda za pečenje tako da masna strana bude okrenuta nagore. Meso posolite, pobiberite i pospite đumbirom.

Jagnjetinu pecite 20 minuta, smanjite temperaturu rerne na 180 stepeni i pecite još sat i 20 minuta. Dok se jagnjetina peče, napravite preliv od ribizli.

Sve sastojke za preliv stavite u tiganj i zagrevajte dok se žele ne rastopi. Razređenim prelivom premazujte jagnjeći but na svakih 10 minuta u toku poslednjih 30 minuta pečenja.

Izvadite but iz rerne i ostavite ga da odstoji 20 minuta. Isecite ga i isečenog prelijte sa malo soka od pečenja. Uz jagnjeći but je najbolje poslužiti slatkasta jela kao što su paprike sa roštilja ili pire od spanaća.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ovčiji but na dalmatinski način



Sastojci
1 ovčiji but od 1,5 kg
150 grama dimljene slanine
150 grama usoljenih mariniranih sardela
1 čaša mleka
1/2 kg crnog luka
1 dl ulja
so, beli biber

Način pripreme

Ovčiji but popariti vrelom vodom, očistiti od loja i izvaditi kost. Meso malo rastanjiti, špikovati režnjevima slanine i sardelama isečenim na komade. Posoliti, posuti belim biberom, urolati i vezati kanapom.

U sudu u kome će se but peći propržiti na ulju luk iseckan na rebarca, pa staviti meso preko luka. Zaliti sa malo ulja i tople vode i peći u rerni, povremeno prelivajući sokom od pečenja i dolivajući toplu vodu s vremena na vreme; vodu ne prelivati pri tom preko mesa, već pored njega. Kada meso bude pečeno, iseći ga na tanje režnjeve i preliti sokom od pečenja. Uz ovčiji but služiti obaren krompir sa puterom i peršunom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Punjeni svinjski but




Sastojci
800 grama svinjskog buta
100 grama mlevenog svinjskog mesa
3 glavice crnog luka
2 čena belog luka
3 kašike ulja
75 grama spanaća
75 grama prezli
so, biber
muskatni oraščić
50 grama očišćenih šljiva
750 grama krompira
1 crvena i 1 žuta paprika
1 tikvica
1 kašika brašna
150 ml belog vina
300 ml instant supe

Način pripreme

Oljuštiti glavicu crnog luka i beli luk, sitno ih iseći i propržiti na kašiki ulja. Spanać očistiti i oprati, pa dodati u luk i sve zajedno dinstati. Umešati mleveno meso, prezle, so, biber i muskatni oraščić.

Rernu prethodno zagrejati na 180 stepeni. Meso oprati i prosušiti, a zatim po njemu rasporediti smesu sa mlevenim mesom i iseckane šljive. Urolati, uvezati koncem i začiniti. Pržiti na ulju oko 45 minuta.

Krompir oguliti i oprati. Paprike i tikvice oprati i očistiti. Oljuštiti dve glavice crnog luka. Povrće, sem tikvica, iseckati i rasporediti oko mesa, sve začiniti i poprskati uljem. Pržiti nepoklopljeno 45 minuta. Posle 30 minuta, dodati iseckane tikvice.

U sok od mesa dodati supu, vino, brašno i začine. Meso i povrće preliti ovim sosom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Jagnjeći but u maramici

Sastojci
jagnjeći but
jagnjeća maramica
4 čena belog luka
ulje ili mast
so

Način pripreme

Jagnjeći but posoliti, zaseći ga vrhom oštrog noža i u svaki otvor staviti po malo očišćenog belog luka. Ovako pripremljen but premazati mašću ili uljem. Posudu u kojoj će se peći namazati mašću i zagrejati u rerni. Meso često prelivati sokom. Kada se meso upola ispeče, izvaditi ga, pažljivo uviti u raširenu jagnjeću maramicu i vratiti u rernu da se dopeče. Za vreme pečenja, dolivati, po potrebi, toplu vodu i prelivati meso ovim sokom da maramica ne bi otvrdnula.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Jagnjetina u pivu

Sastojci
1 kg jagnjetine (od plećke)
4 dl piva
4 čena belog luka
2 zelene papričice
1 glavica crnog luka
2 kašike sirćeta
1/2 kašičice šećera
origano
so, biber

Način pripreme

Meso posoliti, pobiberiti i po ukusu začiniti šećerom i sirćetom. Dodati crni luk isečen na četvrtine i izgnječen beli luk, papričice i posuti origanom. Meso preliti pivom i uz povremeno prevrtanje ostaviti tokom noći da se marinira.

Marinadu sipati u dubok pleh na dnu rerne, a meso staviti na rešetku iznad marinade i peći na umerenoj temperaturi dok ne omekša i počne da se odvaja od kostiju. Marinadu izvaditi iz rerne i kuvati je desetak minuta dok se ne zgusne, pa je procediti. Ostatak propasirati i dodati u fond da se zgusne. Dobijenim sosom preliti meso i poslužiti toplo.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Debrecinski svinjski perklet




Sastojci
750 grama svinjetine od plećke
5 glavica luka
2 zelene paprike babure
1 dl crvenog vina
mlevena crvena paprika (slatka)
mast, sirće, so

Način pripreme

Meso operite i isecite na kocke. Na masti propržite iseckan luk, pospite mlevenom paprikom, dodajte nekoliko kapi sirćeta, a odmah zatim dodajte narezano meso i očišćenu papriku isečenu na rezance. Posolite i dalje dinstajte uz dolivanje vode sve dok meso potpuno ne omekša. Pred kraj dinstanja, sipajte vino. Perklet poslužite sa domaćom testeninom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Zapečena jagnjetina s kiselim mlekom

Sastojci
2 kg jagnjetine
300 grama pirinča
1 litar vode
1 dl ulja
4 dl ovčijeg kiselog mleka
3 jajeta
1 glavica crnog luka
so i biber


Način pripreme


Za ovo jelo najbolje je uzeti meso od plećke. Najpre ga posoliti i kratko zapeći sa svih strana na vrelom ulju, a zatim prebaciti u rernu da bi omekšalo.Izvaditi meso, pa u istom ulju ispržiti sitno naseckan luk sa pirinčem. Preliti vodom, poklopiti i ostaviti da se krčka dok pirinač ne nabubri, a tada vratiti meso.

Jaja umutiti, pa ih sjediniti s kiselim mlekom, posoliti i pobiberiti. Preliti meso i vratiti u rernu da bi se zapeklo.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:53:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.