Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:29:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Genetika i istorija  (Pročitano 14752 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung 
Па заправо не постоје тачни подаци одакле уопште долазе Словени...
Ни да ли је то један народ, група сличних народа или само маса која говори истим (сличним језиком)...  Smile

Постоје само теорије које се косе једна са другом...
Једна од њих је да су Руси прави Словени што је смешно (до скоро сам и сам вровао у то)... Али кад погледаш, они су се највише мешали са разнима...

Мислим да не треба узимати те теорије здраво за готово... Треба истраживати и отворити ум за нешто ново...

Због чега иначе мислиш да Руси нису најчистији Словени? Питам пошто си већ рекао да си раније веровато у то.

Ипак и не били на самом врху лествице, ту су у близини. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Па то мислим јер су се највише мешали са народима са којима су долазили у контакт...
То ми је промицало до сада јер су најбројнији...

Али кад погледаш, доста њих је веома чудног и "егзотичног" изгледа у односу на остале Словене...

Генерално, наш проблем је што у оваквим расправама имамо зацементиране ставове научене по школама и испирањем мозга од званично прихваћене германске историјске школе... (Иначе та "германска школа" је непријатељски натројена према Словенима одувек... Њихов утицај и величина се од почетка умањују и прикривају...)

Од тих ставова не одустајемо ни за педаљ иако је за неке извор само нелогични и надувани Константин Порфирогенит...

Много нагађамо када кажемо да су Албанци или Босанци - Илири... А о тим истим Илирима не знамо апсолутно ништа...
Много нагађамо када кажемо да су се у 7. веку на Балкану створила словенска племена и ето тако наметнула свој језик и обичаје тим Илирима који су изумрли...

Хоћу да кажем да је за овакве теме поребно обимно познавање антропологије, што физичке (генетске) што социјално-културне...

А нажалост ми немамо деценијама и вековима стручњаке који то све обухватају и озбиљно истражују већ само "стручњаке" који прихватају германску школу...

Тако су Срби блентаво племе које је пешачило (у робовским ципелама) од Немачке до Солуна, па се мало сморили од пејзажа, па се вратили до Београда где им је неки заповедник поклонио земљу на Јадрану и брдима!!!

Извини, али задржавам право да сумњам у те ствари...

Citat
Ипак и не били на самом врху лествице, ту су у близини.

Па не знам баш, ако погледамо мало боље они најмање личе на јужне и западне Словене... Тј, најдаљи су баш због тог свог мешања са другима народима...
Иначе неке нове словенске теорије говоре о панонској низији као прапостојбини Словена, тј. говоре о супротном смеру ширења Словена...

IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Јермени су практично најчистији Турци...   Smile
da se ne ponavljam dva puta, ovo je post sa slicne teme sa istorijskog foruma.  Smile

Citat
Pa ti polazis od toga da je ovo istrazivanje neko sveto slovo. Pa pogledaj samo Jermeniju. Po njima, danasnji Jermeni su Turci 42% dok sama Turska ima 28%. Turci su svoj gen izgubili dolaskom u Malu Aziju. Pa kako onda da nacine Jermeniju tako "turskom" kada je sam turski genom zbrka od 9-10 naroda? Valjda bi se u Jermeniji, jednoj od najstarijih drzava svijeta, tokom vremena razvilo nesto sto bi se zvalo "jermenski gen" ma koliki turski genocid bio.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Са другог форума...

У прилог теорији да су Илири и Словени једно те исто и да су сеобе Словена ишле са Балкана на север и да су се (могуће) неке групе вратиле у 6-7 веку...

Citat
Alberto Fortis, 1774:Ne treba dovoditi u sumnju postojanje slavenskog jezika u Iliriku od vremena Rimske Republike. Imena gradova, rijeka, planina, ljudi i naroda u tim krajevima, sačuvana u grčkih i latinskih pisaca, očigledno su slavenska. To dovoljno dokazuju ... Bilazora, Zagora, ... Grabaei, i tolike druge riječi što se susreću u starih historičara i geografa. Tu bi se mogle dodati u mnogo većem broju riječi slavenskoga korijena koje se čitaju na pločama iskopanima po ilirskoj zemlji pod prvim carevima.

Илирик је био римска провинција од 3. века п.н.е. и обухватао је цео западни Балкан...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
da prvo kazem o crnogorcima : kod njih se vrlo cesto javlja potpuno crna kosa , taman ten i ochi , shto nije odlika dinarskog tipa . smatram da je to stoga shto medju njima ima dosta nasledja mediteranskog tipa ,od ljudi koji su ziveli u crnoj gori pre dolaska slovena. upravo zato shto su bili izdvojeni oni su ochuvali to ne-slovensko nasledje .

Ма кажи ти нама могу ли они (по теби, си кларо) бити Срби. Рецимо Зимоњић Smile
Пошто си већ давао себи за право да одређујеш ко не може бити Србин.
Нас иначе има 200 милиона и јаки смо ко земља, па можемо да се делимо међу собом и отуђујемо делове нашег народа Smile

Citat
shto se tiche jezika - jedan narod vrlo teshko napushta svoj jezik

Леле бошке, знаш ко све данас говори романским језицима?!

Citat
ne radi se o slucajnosti nego o cinjenici da su fenicani bili belci - svidelo se to tebi ili ne 

Јесам ли ја рекао да нису били белци.
Рекао сам да нису били аријевци, ерго говорили неким од индо-европских језика.
Што се мене тиче спадају у кавкаску расу као и Иранци, Авганистанци, већина Арапа... (То не кажем ја него тарот... пардон антрополизи) Smile
Узгред, да ли је јидиш индоевропски језик?! Има доста немачких речи. Онда су и Јевреји били Аријевци, они који су говорили тим језиком Smile
Сад што је неко имао влажне снове о плавушанима ништа не значи Smile


Citat
In Sanskrit and related Indic languages, Arya and Aryan refers to one of high birth or caste.


Па наравно да се имена народа узимају од припадника више касте или класе. Рецимо Инка је било име прво самог владара, онда његове породице, па оних које је почастио тим статусом, на крају целе групе народа... Или то или неки други афирмативни појмови.
А ко је доказао да су имали плаве очи и жуту косу?!
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
[
Ма кажи ти нама могу ли они (по теби, си кларо) бити Срби. Рецимо Зимоњић Smile
Пошто си већ давао себи за право да одређујеш ко не може бити Србин.
Нас иначе има 200 милиона и јаки смо ко земља, па можемо да се делимо међу собом и отуђујемо делове нашег народа Smile

  zimonjic se izjashnjava kao montenegrin , tako da se to pitanje i ne postavlja  Smile . a moje lichno mishljenje se poklapa dosta sa mishljenjem pokojnog davida lane-a : If someone looks White, acts White, fights White, then until their actions prove otherwise, they are our Folk - David Lane

shto se tiche delova nasheg naroda koji su se "otudjili" ,ja zaista nemam nikakvu nameru da pravim ustupke onima koje je sramota da budu srbi  Smile .



Citat

Леле бошке, знаш ко све данас говори романским језицима?!

pa govore oni koje su pobedili ljudi koji govore romanskim jezicima. ako konkretno mislish na j.ameriku , govor urodjenika se ipak delimichno zadrzao . dakle , jezik nije bash tako lako nametnuti  Smile .




Citat
Јесам ли ја рекао да нису били белци.
Рекао сам да нису били аријевци, ерго говорили неким од индо-европских језика.
Што се мене тиче спадају у кавкаску расу као и Иранци, Авганистанци, већина Арапа...

skulpture fenicana ne prikazuju ljude koje liche na danashnje irance ili arape (rasne meshance) vec bele ljude evropskog izgleda. ako je tvoja teorija da i semitska grupa jezika potiche od belaca - ne slazem se a,li to je druga tema  Smile .

Citat
Узгред, да ли је јидиш индоевропски језик?! Има доста немачких речи. Онда су и Јевреји били Аријевци, они који су говорили тим језиком Smile

jidish je semitski jezik ,koji ima dosta pozajmljenica - kao shto srpski ima turcizme i arabizme iako je indo-evropski jezik.  poreklo jezika se ne odredjuje po poreklu par reci ,vec po nacinu na koji se reci grade .


Citat
Па наравно да се имена народа узимају од припадника више касте или класе. Рецимо Инка је било име прво самог владара, онда његове породице, па оних које је почастио тим статусом, на крају целе групе народа... Или то или неки други афирмативни појмови.
А ко је доказао да су имали плаве очи и жуту косу?!


 ja ne znam odakle tebi ideja da su arijevci samo oni koji imaju plave oci i zutu (plavu) kosu  Smile . ocigledno je da ne znash da se za pripadnost jednoj rasi vrlo malo gleda boja kose i ociju . primera radi ,ima crnaca (albinosa) koji imaju plavu kosu i oci.





ocigledno je da ovi ljudi nisu belci - oblik lobanje je sasvim drukciji - crnachki .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
А јел негде пише шта се сматра тевтонским, феничким итд. генима?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Колико сам видео не пише...
'беш истраживање где није дата методологија Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:29:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.