Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ::.Telekom prevarant.::  (Pročitano 17646 puta)
30. Jun 2009, 21:10:03
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung S7
Dobio sam ovo na mail pa rekoh da podelim sa vama  Smile

Nije loše da znate a i da prosledite dalje:
 

Elem, naš dragi Telekom nas pokušava opet "na foru" izraditi za pare. Ako niste primetili (a 99% ljudi nije) na poleđini poslednjih računa za fiksni telefon, sasvim sitnim i jedva vidljivim slovima, nude nam promotivne usluge "Omnifon" paketa (konferencijsko telefoniranje,pozivi na čekanju  itd. - http://www.telekom.nadlanu.com/OPSTE/Vesti.aspx?ac=snews&ui=33063 ) koje će nam od 01.08.2009.  automatski  fakturisati sa dodatnih oko 120din + PDV mesečno uz redovne račune, ako ga do tada ne otkažemo.

 

Moguće je, dakle, ove usluge koje niste ni tražili, a uveli su vam ih (!!!!), odjaviti na telefon tel.9813 ili mob 064-1789. Naravno da bi ste nešto otkazali prvo bi ste morali da znate da imate tu uslugu... a sa takvim pristupom u obaveštavanju korisnika o novim uslugama Telekoma Srbija (sitna slova na poleđini računa) cenim da cilj bio da i ne znate da vam je usluga aktivna sve dok ne počnu da je naplaćuju.

 

Pri tome, proverio sam sada, usluga je automatski uključena. Zvao sam 9813, javila se operaterka i rekla mi je da mi je ta usluga aktivirana i da je besplatna do 01.08.2009.

 

 
Nema potrebe naglašavati da je ovo klasičan APP (ako prođe-prođe) pokušaj prevare i, mada nisam pravnik, deluje mi da je ovakvo zasnivanje novih usluga je apsolutno ništavno s pravne strane gledista.
 

Pravnici kažu da mehanizam  tihog / prećutnog produženja ugovora ( tacita reconductio) može da se primenjuje samo kod već zakonito zasnovanih ugovora, izjavom obe ugovorne strane, ako se u dužem vremenskom periodu ugovor uredno izvršava pa je istekao rok primene ugovora, a stranke se i dalje ponašaju na način koji ukazuje da one žele nastavak tog odnosa, pod ustim uslovima. 

 
Takođe kažu i da se na ovaj način ne može uvesti nikakvo zasnivanje NOVIH usluga u ugovoru, tj. de-facto novih prava i obaveza. Da bi bilo koja promena uslova ugovora bila zakonita, potrebna je izričita  saglasnost ugovornih strana a nedostatak otkazivanja nametnutih i izmišljenih obaveza nikada neće prerasti u zakonito proširenje ugovora. 

 

Ali živimo li mi u pravnoj državi?

 

"Telekom" verovatno smišljeno ulazi u ovaj pokušaj prevare, koja dok se konstatuje i formuliše, dok sudovi odreaguju i zauzmu stav (saglasno svojoj stručnosti i ažurnosti (!?) oni će nepovratno prikupiti  nekoliko  (desetina/stotina??) miliona dinara, korisnici će godinama obigravati njihove poslovnice i pokušavati da se izbrišu iz sistema usluga koje nisu tražili (i za koje dobar deo pretplatnika nema ni adekvatne tel.aparate da bi ih koristila) a "ispravka u sistemu " je kod nas poslovično nenaučena lekcija...

 

Nije problem u tih 120 din + PDV - stvar je principa. Danas Omnifon - sutra nešto drugo. Ne želimo, kao što pročitah na jednom domaćem forumu da nam i u samoposlugama promoteri počnu krišom ubacivati žvake, sapune, maslinovo ulje... u naše korpe - pa ako primetimo na kasi, dobro je, a ako ne primetimo...

IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


da to sam ja

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 49
Zastava nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung s5360
neznam tacno o cemu se radi,ali mene neko da zajebe nece moci ,ove tople noci.Niko nikom ne moze na silu da uvodi nove opcije u telefone,a jos manje da ih naplacuje.prema tome dabome.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1536
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung S22 Ultra 12/512
cim sam ovo procitao otiso sam po tel racun da vidim ta sitna slova al jbg tata sve redovno placa  Smile tako da je ostao samo onaj bezvredni isecak... na sajtu pise da se za tu uslugu korisnik mora prijaviti  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

omnifon.jpg
(58.35 KB, 447x382)
IP sačuvana
social share
Generalni Sekretar Sekcije za Vrbovanje A.LJ.K.-a
ALjK
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Oni sami aktivirali a nisam se ni zašta prijavio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung S7
Ima na racunu to obavestenje i stvarno je jako sitnim slovima napisano.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
Promotivni period za OMNIFON do 1. decembra Sreda    


Telekom Srbije saopštio je da je do 1. decembra produžen promotivni period za uslugu OMNIFON.

Omnifon - paket objedinjuje čeitiri veoma korisne usluge: identifikaciju poziva, poziv na čekanju, preusmeravanje poziva i konferencijsku vezu.

Usluga Omnifon omogućava korisniku da, pre odgovora na poziv, na displeju svog telefona vidi broj sa koga je poziv upućen, zatim da tokom razgovora bude obavešten o drugom pozivu, koji može, po svom izboru, prihvatiti i ostaviti na čekanju. Ova usluga takođe omogućava korisniku da, kada nije kod kuće, sve pozive sa kućnog fiksnog broja preusmeri na bilo koji drugi broj telefona, kao i da razgovara sa više korisnika u isto vreme.

Korisnici Open ADSL Click paketa Telekoma Srbija imaju mogućnost da Omnifon uslugu koriste i nakon isteka promotivnog perioda samo ukoliko se prijave za dalje korišćenje pozivom na 9813 ili 064/789 ili u najbližoj poslovnici Telekoma Srbija.

Mesečna pretplata za paket Omnifon iznosi 119 dinara (bez PDV-a), a naplata se vrši putem telefonskog računa. Nakon isteka promotivnog perioda, ukoliko se korisnik ne prijavi usluga Omnifon će mu biti automatski isključena. Napominjemo da promotivni period usluge Omnifon važi samo za korisnike Open ADSL Click paketa Telekoma Srbija.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5
mob
LG KS20 Corona
Vidim ja nesto mi je cudno asto imam indetifikaciju poziva kad je nisam ukljucivao u tlekomu. Zar nije bilo do skoro 150 dinara sa PDV-om identifikacija poziva ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
ID poziva je 75 dinara + PDV .... ja sam do skoro koristio ID i poziv na čekanju, ali mi se poziv na čekanju pokazao kao loš izbor, pa sada koristim samo ID poziva ...i ne treba mi ništa drugo ...

Lopovi, bre .... bili i ostali ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 120
Zastava Srbija
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.9.1)
mob
Motorola L7e
necu da koristim ni ID poziva, ni ID poziva na cekanju, ni Omnifon... Sve cu to da im otkazem. 2puta  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 390
Zastava GB
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple g-2 mini
koristim identifikaciju poziva  i zadovoljan sam drugo mi netreba
« Poslednja izmena: 01. Jul 2009, 21:21:17 od bidza »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.152 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.