Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 21:50:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uhvaćeni u romansi na poslu  (Pročitano 1362 puta)
26. Jun 2009, 09:57:36
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Kada se za nekog kaže da je na radnom mestu "uhvaćen na delu", a ne misli se na proneveru ili nešto slično, obično se pomisli na seks. Međutim, ako imate vezu s kolegom ili koleginicom, a pravila firme tome baš i ne idu u prilog, može se desiti da budete uhvaćeni već i u držanju za ruke - i bilo bi dobro unapred biti spreman na moguće posledice i prihvatiti odgovornost za svoje postupke.

U nekim firmama niko ne smatra neobičnim ako neko počne vezu s kolegom ili koleginicom, a ni pravila ne kažu ništa protiv toga. Ali, u nekim drugim firmama pravila takve stvari striktno zabranjuju - što ljude ne sprečava da se zaljubljuju, samo im oteža život ako do toga dođe. Ako ste počeli vezu s kolegom ili koleginicom, a pravila firme to brane, dobra je ideja da jedno od vas dvoje promeni posao; u međuvremenu, ili ćete se suzdržavati od viđanja ili ćete, verovatnije, vezu kriti od svih iz firme - samo što to skrivanje može da ne bude baš najuspešnije. Neko vas vidi da se ljubite, da se držite za ruke, neko posumnja samo zbog razmene pogleda, ili vas vidi kako nakon posla zajedno idete nekud a ne živite u istom kraju, i eto nevolje.

Nevolja nekad dođe u obliku ucene; osoba koja vas je "ulovila" traži usluge u zamenu za čuvanje vaše tajne. A nekad nevolje dođu od šefova, jer vas osoba koja je posumnjala na vašu vezu prijavi. Tu sad postoje različite varijante - hoćete li pristati na to da budete ucenjeni, ili ćete jednostavno odbiti i čekati da vidite šta će se desiti, ili ćete šefu reći za celu stvar pre nego što to osoba koja vas ucenjuje stigne da uradi; ako je stvar već stigla do šefa, hoćete li pokušavati da lažete ili ćete otvoreno priznati o čemu se radi. U principu, najzrelije i najprofesionalnije je reći istinu, i dati sve od sebe da uverite šefa da se to neće odraziti na vaš radni učinak.

Bitno je ne ponašati se po "ma nisam valjda toliki baksuz" sistemu, već svesno prihvatiti mogućnost da bi vaša tajna mogla da bude otkrivena. I, takođe, bez detinjastih pokušaja izvlačenja prihvatiti i posledice, ukoliko budete uhvaćeni. Ne možete sebi narediti da se ne zaljubite u kolegu ili koleginicu, ali se u toj vezi možete poneti kao odrasla osoba, a ne kao đaci koji su uhvaćeni u nestašluku pa im je delom i zabavno kad ih zbog toga pošalju kod direktora ili direktorke.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 21:50:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.