Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 20:33:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sendvici  (Pročitano 4321 puta)
25. Jun 2009, 10:28:32
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Pita-topli sendvič



Sastojci
500 grama kora za pitu
150 grama feta sira
100 grama pavlake
2 jajeta
100 grama kačkavalja
100 grama pečenice, pica-šunke ili kare-delikatesa
malo ljute tucane paprike
origano
biber po želji
Način pripreme

Napraviti smesu od sira, pavlake, jaja, pečenice i ostalih namirnica i začina. Odvajati po tri kore, premazati po sredini, uviti kao pismo i staviti da se peče na tosteru oko 10 minuta, sve dok kačkavalj ne počne da se topi. Ponavljati dok se ne potroši sav materijal. Služiti uz mleko, kiselo mleko ili pavlaku. Idealno je za decu, a ujedno i veoma hranljivo i ukusno.

Vreme pripreme: 20 minuta



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Клаб сендвич на грчки начин



Састојци
4 кришке тоста или препеченог хлеба
2 танка режња сланине
1 лист зелене салате
2 колута парадајза
2 комада сира гауда
2 танка режња шунке
мајонез

Начин припреме

Тост хлеб испећи на тостеру или, ако немате тостер, на сувом тигању. Сланину такође испећи на тостеру и ставити на прву кришку тоста. Преко тога ставити другу кришку тоста, на њу ставити зелену салату и парадајз, па поново поклопити кришком тоста. На трећи слој ставити мајонез, сир гауда, шунку, опет гауду и мајонез, па прекрити четвртом кришком тоста. На 4 странице тоста ставити по једну чачкалицу да се сендвич не би распао, а чачкалице могу послужити и касније, приликом јела. Оштрим ножем пресећи сендвич по дијагоналама, тј. на икс, да би се добила 4 троугла. Сендвиче поређати по средини тањира и око њих набацати помфрит. Ова врста клаб сенвича може се правити за журке и рођенданe.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Topli sendvič na tri sprata



Sastojci
3 kriške tost hleba
100 grama šunke
50 grama kačkavalja
maslac

Način pripreme

Namažite svako parče hleba maslacem. Na dva parčeta stavite šunku i pospite sa malo narendanog kačkavalja. Složite jedno parče hleba na drugo, a po površini trećeg, poslednjeg sprata narendajte kačkavalj. Pecite u dobro zagrejanoj rerni dok se sir ne istopi.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Sendviči s povrćem



Sastojci
razne vrste tamnog hleba (crni, ražani, integralni...)
namazi od sira, maslaca ili senfa
povrće izrezeno na kolutove (paradajz, paprika, krstavac, luk...)
rendano povrće (šargarepa, celer, kelebara, kupus...)
tvrdo kuvana jaja

Način pripreme

Hleb izrezati na tanke kriške, pa premazati nekim od namaza. Poređati povrće i kolutove kuvanih jaja. Uz sendviče se može poslužiti i ledeni čaj.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Zdrav sendvič sa spanaćem



POTREBNO JE
1/2 l mleka, 125 g maslaca, 3 kašike brašna, 250 g spanaća, nekoliko većih šampinjona, čen belog luka, so, biber, kriške starog hleba

PRIPREMA
Napravite bešamel i dodajte probarene i sitno iseckane listove spanaća i šampinjona. Začinite, pa toplim namazom premažite podgrejane kriške hleba



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Mediteranski sendvič



POTREBNO JE
glavica belog luka, 4 kašike maslinovog ulja, 500 g krem-sira, 300 g pršute, 300 g kačkavalja, 3 paradajza, zelena salata
 

PRIPREMA
Glavicu belog luka sitno iseckajte i dobro pomešajte s maslinovim uljem i sirom. Namazom premažite zemičke, stavite list zelene salate, pršut, kačkavalj, kolutove paradajza, opet zelenu salatu, pa preklopite.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Sendvič sa pršutom i grožđem



POTREBNO JE
vekna hleba

ZA PRVI NADEV: margarin, 200 g goveđe pršute, 100 g krem-sira
ZA DRUGI NADEV: margarin, 250 g bri sira, orasi, grožđe
ZA TREĆI NADEV: margarin, peršun, beli luk, začin po želji, paradajz

PRIPREMA
Hleb isecite na parčad. Sendviče na koje ćete stavljati pršutu ili sir namažite margarinom i odozgo stavljate navedene sastojke. Za pripremu trećeg namaza margarin začinite usitnjenim belim lukom i peršunom i ukrasite paradajzom.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 20:33:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.