Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 16:43:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa monitorom posle oluje :(  (Pročitano 7221 puta)
21. Jun 2009, 03:11:26
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 657
Zastava Jagodina
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
SonyEricsson Xperia Ray
Posle danasnje oluje imam problem sa monitorom.
Slika treperi kao da nije lepo namesteno osvezavanje monitora, a stoji na 60Hz kako i treba.
Inace u vreme oluje racunar je bio ukljucen a monitor je bio na stand by-u jer nikog nije bilo kuci.
Kad sam dosao i pogledao video sam da slika treperi.
Monitor je Acer V203W kupljen pre mesec dana.
Jel moguce da je u pitanju strujni udar? U stvari ne znam sta bi drugo i moglo da bude.
Inace monitor je ukljucen u stuju preko produznog kabla koji ima osigurac koji bi valjda trebao da ga stiti od strujnog udara.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
Stvarno ne znam kako mozes to da sredis, ali ja bih ga svakako prvo iskljucio iz struje i ostavio da se malo "ohladi". Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 258
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.64
Posle danasnje oluje imam problem sa monitorom.
Slika treperi kao da nije lepo namesteno osvezavanje monitora, a stoji na 60Hz kako i treba.
Inace u vreme oluje racunar je bio ukljucen a monitor je bio na stand by-u jer nikog nije bilo kuci.
Kad sam dosao i pogledao video sam da slika treperi.
Monitor je Acer V203W kupljen pre mesec dana.
Jel moguce da je u pitanju strujni udar? U stvari ne znam sta bi drugo i moglo da bude.
Inace monitor je ukljucen u stuju preko produznog kabla koji ima osigurac koji bi valjda trebao da ga stiti od strujnog udara.

TEORIJA:
Pomenuti osigurac nestiti od strujnog udara u bukvalnom smislu... Da budem precizniji, on pregori ako kroz njega protekne veca struja nego za koju je dimenzionisan i pritom treba da prodje dovoljno vremena do izgaranja osiguraca reda 1-3sec. Kod udara groma u tvom slucaju mozda je neka visokonaponska smetnja neke cudne frequencije prosla kroz napajanje monitora i ostetila neki blok elektronike u monitoru.
Toliko o teoriji i filozofiji....
PRAKSA:
Posto je u pitanju LCD, iskljuci ga, ukljuci, ako se isto ponasa povecaj refreshrate iznad 60Hz, ako ni to ne pomogne, obrati se prodavcu ako je u garantnom roku pa neka ti zameni. Nikako nemoj reci da sumnjas u udar groma! da te nebi zeznuli..... Pravi se nevest i smisli neku glupost za objasnjenje ovog efekta....
Nadam se da sam ti bar malo pomogao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 657
Zastava Jagodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
SonyEricsson Xperia Ray
Ako dodje do strujnog udara i ako osigurac pregori zar ne bih trebao da zateknem ugasen monitor i racunar?
Meni se to nije desilo. Inace osigurac ne pregoreva nego samo treba da izbaci i onda se pritisne nazad da bi ponovo mogao da se koristi. Ni to se nije desilo.
Celu noc mi je bio iskljucen iz struje i nije se nista popravilo.
Kad je bela ili neka svetla pozadina treperenje se skoro i ne primecuje ali na tamijim se bas vidi.
U podesavanjima imam samo 59 i 60 Hz za refresh rate. Na oba je isto.
Na monitor imam 3 godine garanciju a kupljen je pre malo vise od mesec dana.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 965
Zastava Kalinovik
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung s21+
Pa ako mu ovo ne pomaže,pravac servis,i kao što reče ovaj jedan član pravi se da ne znaš šta mu je,reci od jednom počeo,jer ako se izdaš i kažeš da je od udara groma nema ništa od garancije!!!Zato se pravi lud reci vidite šta mu je Smile Smile
IP sačuvana
social share
Stevaniđa91_FK Crvena Zvezda
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Pisces
Pol
Poruke 248
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
SonyEricsson K800i
U tom slucaju nista nemoj da cekas, odmah sutra nosi monitor u servis i kao sto rece zires, ne pricaj da se ovo desilo posle grmljavine i udara groma, nego  reci odjednom je poceo tako da se ponasa...
« Poslednja izmena: 21. Jun 2009, 12:31:30 od poz swima »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6630, valjda
A jel imash tv kartu i kablovsku? AKo imash probaj da ishtekash kabal od kablovske od rachunara i reci da li josh uvek treperi...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 258
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.64
Ako dodje do strujnog udara i ako osigurac pregori zar ne bih trebao da zateknem ugasen monitor i racunar?
Meni se to nije desilo. Inace osigurac ne pregoreva nego samo treba da izbaci i onda se pritisne nazad da bi ponovo mogao da se koristi. Ni to se nije desilo.
Celu noc mi je bio iskljucen iz struje i nije se nista popravilo.
Kad je bela ili neka svetla pozadina treperenje se skoro i ne primecuje ali na tamijim se bas vidi.
U podesavanjima imam samo 59 i 60 Hz za refresh rate. Na oba je isto.
Na monitor imam 3 godine garanciju a kupljen je pre malo vise od mesec dana.


Malo cu da odem u offtopic, ali nadam se da mi admin nece zameriti Smile
Prekostrujne i prenaponske zastite su relativno kompleksna oblast za objasnjavanje na forumu i razumljivije su elektrotehnicarima nego drugim korisnicima. Sve vrste osiguraca u produznim kablovima koje nalazite u radnjama ne stite uredjaje u bukvalnom smislu. osigurac ce odreagovati samo ako neki ili zbir uredjaja ukljucenih u taj produzni "povuce" vecu struju od max. To se desi prilikom kratkog spoja na nekom uredjaju prilikom kvara na istom, ili ako ukljucite prevelik potrosac (kvarcna od 3kW, TA pec od 6kW Smile ). Tada osigurac prekine napajanje u cilju sprecavanja pada napona, i daljeg ostecenja instalacije (topljenja i pozara). Tome sluzi osigurac.
U nekim modelima produznih kablova ugradjuju se neke vrste filtara koji sprecavaju prolazak VF smetnji do osetljivih elektronskih uredjaja PC, TV, komunikacioni uredjaji i sl. a koje su izazvali neki el.uredjaji (brusilice, aparati za zavarinanje i sl.) pozeljno ih je imati.... 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6630, valjda
@zires

A ako ima zener diode?
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 657
Zastava Jagodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
SonyEricsson Xperia Ray
Imam tv karticu.
Izvukao sam sad kable od antene iz nje i vise ne treperi  Smile  Smile
Ali cim ga vratim ponovo krene.
Jel ima resenja za to?
Dobro je. Znaci monitor je ziv.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 16:43:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.