Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stanje tenkova m-84 u vs?kvalitet ili kvantitet?  (Pročitano 28365 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
Tehnicki nisu samo vlasnistvo federacije, R. Srpska ima prava nad njima jer su bili njeno vlasnistvo ranije i dobija najveci deo sredstava od njihove eventualne prodaje.

Rashodovana se ovde misli u smislu povucena iz upotrebe (BIH nece imati mlaznu avijaciju, tako da povlaci upotrebljive avione, prema nekim planovima smanjila je delove vojske, tako da i odlicna sredstva budu povucena). Ne znam u kakvom su stanju tenkovi, ali avioni su uglavnom OK.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 33
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung E250
Zasto se vec zardjali i dotrajalii topovi na njima ne zamene novim i boljim topovima predvidjenim za m-84ab1?Makar to...

ne posedujemo kapacitete za proizvodnju tenkovskih topova,pogotova kvalitetnih,a jos kad ti profesor sa masinca kaze da nema ko da ih konstruise sta reci...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Sve je u zivotu prolazno moj druze...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 6233
Zasto se vec zardjali i dotrajalii topovi na njima ne zamene novim i boljim topovima predvidjenim za m-84ab1?Makar to...

ne posedujemo kapacitete za proizvodnju tenkovskih topova,pogotova kvalitetnih,a jos kad ti profesor sa masinca kaze da nema ko da ih konstruise sta reci...

Verujem ti,mogli bi bar onda da kupe makar 10 novih tenkova godisnje kao sto su leopard 2 na lizing,kredit ili sta vec,i polako pocnu da zamenjuju izlizane 84 za koje je nadleznima bitno samo da ih je "mocnih" velikih 212 komada.Pa makar i za 50 ne bilo rezervnih delova i ne moze da se zameni jedna jedina topovska cev.Ma...pocinjem se vec nervirati.Odjavljujem se sa ove teme,Elvis je napustio zgradu Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Dobro, nema vise ko da napravi cevi (mislim da su ih Slovenci radili) al opet moze da se naruci cev tog kalibra kod Rusa i mislim da bi trebalo da pase mada nije samo cev u pitanju al opet moze to da se skrpi da traje jos nekih desetak godina (reaktivni oklop, bolja i savremenija optika na elektronskoj bazi, probati neke nove vrste projektila i jos kojekakve igrackice ubaciti) mislim da bi bilo jeftinije nego nabavka novih. Sa druge strane, Leopard je tenk za nemacku ravnicu i pretezak je i skup za Srbiju (sad nek neko ubaci cuvenu "ma ko nema para") i potpuno drugacija konstrukcija tenka, znaci menjaj sve, alat, obucavaj ljude, kupuj delove dok za 84-ku dosta delova mislim da moze Srbija u kucnoj radinosti da napravi ako nesto i ne, mozda ima "komsija" viska za jeftine pare da mu ne stoji u regalu i skuplja prasinu. Jeste mozda krpljenje al bolje nego da NATO "poklanja" nesto iz korejskog rata a kod Rusa idu samo shushke a nabavlja se skoro isto samo malo savremenije i izmenjeno. A sa ovim sto je ostalo dovoljno je za jug Srbije gde je "najtoplije", samo da se malo podmaze vozni park i to je to.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Dobro, nema vise ko da napravi cevi (mislim da su ih Slovenci radili) al opet moze da se naruci cev tog kalibra kod Rusa i mislim da bi trebalo da pase mada nije samo cev u pitanju al opet moze to da se skrpi da traje jos nekih desetak godina (reaktivni oklop, bolja i savremenija optika na elektronskoj bazi, probati neke nove vrste projektila i jos kojekakve igrackice ubaciti) mislim da bi bilo jeftinije nego nabavka novih. Sa druge strane, Leopard je tenk za nemacku ravnicu i pretezak je i skup za Srbiju (sad nek neko ubaci cuvenu "ma ko nema para") i potpuno drugacija konstrukcija tenka, znaci menjaj sve, alat, obucavaj ljude, kupuj delove dok za 84-ku dosta delova mislim da moze Srbija u kucnoj radinosti da napravi ako nesto i ne, mozda ima "komsija" viska za jeftine pare da mu ne stoji u regalu i skuplja prasinu. Jeste mozda krpljenje al bolje nego da NATO "poklanja" nesto iz korejskog rata a kod Rusa idu samo shushke a nabavlja se skoro isto samo malo savremenije i izmenjeno. A sa ovim sto je ostalo dovoljno je za jug Srbije gde je "najtoplije", samo da se malo podmaze vozni park i to je to.
lepo receno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
« Poslednja izmena: 26. Jun 2009, 00:36:30 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
SonyEricsson C702i
Tema o poredjenjima M-84 sa Leopardom 2 
http://forum.burek.com/m-84-vs-leopard-t447411.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 321
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Sve sto je proglaseno viskom vojne imovine u BiH treba da se podjeli na entitete i ta podjela jos nije izvrsena.

Sto se tice M 84 zamjenskih djelova i topova, nabavljan modernijih tenkova i slicne price...

Srbija vec proizvodi modernizovanu verziju M 84 tenka koji se zove M-84AS.
Top je zamjenjen sa slicnim, nesto boljim koji se proizvodi u Srbiji, takodje top je opremljen sistemom za lasersko nisanjenje. Ima unapredjenu kontrolu vatre sa integrisanim vidikom za dnevni i nocne uslove.  M-84AS moze da ispaljuje protivtenkovske laserski navodjene projektile sto mu omogucava da efektivno napane neprijateljski tenk na udaljenosti do 6 km. M-84AS je opremljen NERA oklopom koji mu pruza zastitu od kumulativnih projektila. Pored olopa opremljen je sa Shtora elektro-optickim sistemom za odbranu protiv navodjenih antitenkovskih projektila.

 

Cak ga porede sa ruskim T-90. M-84AS ima losiji oklop od svog ruskog brata ali je dosta okretniji. Smiley

Tenk je u sluzbi od 2008. godine.
Trenutno Srbija ima 30 ovih tenkova i trebalo bi da proizvede jos oko 180.
Ovaj tenk bi trebao da zamjeni stare M-84.. 

Meni se cini da je solidan za nase uslove. Bolje je i ovo nego da bacamo pare na nesto malo Leoparda.
Pozdrav is RS!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
Srbija vec proizvodi modernizovanu verziju M 84 tenka koji se zove M-84AS.

da ce se mozda pojedini tenkovi ovde modernizovati na njegov nivo,to mozda.ali,da ce se vec proizvoditi novi tenkovi,u fabrikama-to nema sanse.
« Poslednja izmena: 01. Jul 2009, 17:18:23 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 321
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Nemam pojma, pise da ga proizvodi Jugoimport, mjesto porjekla - Srbija. Moracu jos malo istraziti ali mislim da se pravi u Srbiji. Ili se mozda modernizuju stari? Smiley
Vjerovatno se uvoze neki djelovi iz Rusije posto je tenk pun njihovog hardvera.
« Poslednja izmena: 01. Jul 2009, 17:23:27 od Kimbo_ja »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.