Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 23:09:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: zameniti g-4 i orla sa mig-27?  (Pročitano 12097 puta)
Clan u razvoju


Sve je u zivotu prolazno moj druze...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6233
pozdrav jet set burekdziji.Da,nazalost i ja mislim da od efikasnih bombardera - lovaca tipa mig-27 i su-25 nece biti nista..ipak je g-4 devojka za sve... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Sve je u zivotu prolazno moj druze...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6233
pardon,bombardera - jurisnika Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Nisam ni rekao da G-4 moze biti efikasniji od Orla, ali se pokazao veoma dobro u proteklim ratovima, sto znaci da moze da bude uspesna dopuna u toj ulozi Orlu, iako je dejstvovao nevodjenim sredstvima V-Z, kao i Orao uostalom. U nasim uslovima, ova dva aviona naoruzana "pametnim" bombama i vodjenim raketama ce imati mogucnost da u jednom do dva naleta izvrse zadatak, sto ne moze da se poredi sa gore pomenutim Su-25, ali je za nase potrebe i mogucnosti dovoljno.
J-22 Orao takodje koristi motore Viper koji se remontuju u Bijeljini, i u toku je remont jednog broja Orlova u Momi Stanojlovic.

Molim ucesnike da se manu politike na ovom delu foruma, postoji politicki deo pa neka tamo pisu sta rade ili ne rade.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Sve je u zivotu prolazno moj druze...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6233
Citat
Zanima me koliko jos posle ovog remonta dvadeset devetke imaju vek upotrebe?Da li mogu da izdrze makar do 2016?
ako se odrzavaju kako treba,i ne skrnave za delove(tj-ako se svih 5 budu lepo odrzavali),naravno da mogu.
Citat


Hvala drugar na odgovoru za dvadest devetke!i ja sam misljenja da uz neophodnu i modernizaciju naoruzanja i opreme nase ptice treba drzati jos najmanje 7-9 godina,plus uvecati jato za jos nekih 2-3 ista miga nego za 3 godine baciti brdo miliona za nove preskupe letelice kad i ove kad se prenaoruzaju ce biti vise nego dovoljne za odbranu naseg vazdusnog prostora.Mislim da bi idealno bilo 6 jednoseda i jedan dvosed za obuku...sasvim dovoljno kad se pogleda snage vazduhoplovstva nasih neposrednih suseda i potencijalnih protivnika(lokalni ratovi)
MIG-21,makar od ovih malo sto je ostalo ispravnih izdvojiti makar 6-7 i pod hitno ih modernizovati na standard bison i produziti im vek upotrebe na jos nekoliko godina...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Galeb G-4 M bilo odlično rešenje za jurišnika. Za naše područje dušu dao. Orao nikad nije bio ono što je trebao da bude kada je projektovan u samom početku.

Ako treba nešto da se uzme to mora biti potpuno novo. A uz to ide i nova filozofija, doktrina i naravno borbeni duh.

davor1976 nemoj da pišeš više poruka uzastopno, sklopi natenane celu poruku i sačekaj da ti ne ko odgovori. To su osnovna pravila i budi ljubazan da ih se pridržavaš.

Ostali - neću politiku u moju butigu  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
g-4 se pokazao osrednje dobro u proteklim ratovima , kao i orao . medjutim ,ipak je bilo gubitaka iako je protivnik posedovao samo laku PVO .

 e sad , moguce je izvrshiti njihovu modernizaciju za dejstvo pametnim oruzjem ,shto bi im omogucilo da dejstvu sa vecih visina pa bi na taj nacin predstavljali kredibilnu pretnju svim susednim neprijateljima (pre svega mislim na hrvatsku  Smile ) . medjutim , problem je ne samo shto takva modernizacija koshta , nego shto bi i nabavka dovoljnih kolicina municije koshtala  Smile . takvo ulaganje u vojsku sigurno necemo da vidimo od tandema tadic§shutanovac.

 shto se tiche su-25 , on bi bio jeftiniji za eksploataciju u ratnim uslovima . radi se o vrlo zilavom avionu koji je prilagodjen za dejstva sa malih visina i to nevodjenom municijom . dakle , sva ona sredstva koja nasha vojska vec ima bi i dalje ostala u u upotrebi ako bi nabavili 10-ak ovakvih aviona .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Galeb G-4 M bilo odlično rešenje za jurišnika. Za naše područje dušu dao. Orao nikad nije bio ono što je trebao da bude kada je projektovan u samom početku.
zasto? meni je on uvek bio nekako i lepsi i bolji od G-4ke...  Smile
Hvala drugar na odgovoru za dvadest devetke!i ja sam misljenja da uz neophodnu i modernizaciju naoruzanja i opreme nase ptice treba drzati jos najmanje 7-9 godina,plus uvecati jato za jos nekih 2-3 ista miga nego za 3 godine baciti brdo miliona za nove preskupe letelice kad i ove kad se prenaoruzaju ce biti vise nego dovoljne za odbranu naseg vazdusnog prostora.Mislim da bi idealno bilo 6 jednoseda i jedan dvosed za obuku...sasvim dovoljno kad se pogleda snage vazduhoplovstva nasih neposrednih suseda i potencijalnih protivnika(lokalni ratovi)
MIG-21,makar od ovih malo sto je ostalo ispravnih izdvojiti makar 6-7 i pod hitno ih modernizovati na standard bison i produziti im vek upotrebe na jos nekoliko godina...
pa,i ja mislim da treba zadrzati Migove i modernizovati ih,nego kupovati nesto sasvim novo.jos kad pomislim na spomenutu  nasu doktrinu...  Smile kupili bi 10 nrp. Su-30(obicnih),i od toga verovatno bi samo cetiri letela,dok bi ostalih 6 bili skrnavljeni za delove...zato bolje ovako.mada,pitanje je kolko ce i ove nesrecne 29ke izdrzati u nasim rukama...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
g-4 se pokazao osrednje dobro u proteklim ratovima , kao i orao . medjutim ,ipak je bilo gubitaka iako je protivnik posedovao samo laku PVO .
Koliko je meni poznato svega 4 G-4 su oborena u ratovima '91-95. od strane PVO u Hrvatskoj, a problem je bio sto avion nije posedovao IC mamce, pa je zbog toga bilo dosta pogodaka od strane IC vodjenih raleta kratkog dometa (Strela2 i Stinger) medjutim i pored teskih ostecenja avioni su u vecini slucajeva uspesno vracani u bazu, sto je veliki uspeh za jedan jednomotorni avion.

takvo ulaganje u vojsku sigurno necemo da vidimo od tandema tadic§shutanovac.

ne spamuj temu politikom, pilot je vec upozorio na takvo ponasanje Wink
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
4 aviona g-4  su oborena u ratu 1991-92 ,a posle toga skoro da nisu ni dejstvovali . koliko mi je poznato , barem dva su oborena cevnom PVO . s obzirom da hrvati poseduju iglu i gledaju da je modernizuju , sumnjam da bi ovi domaci sistemi bljeskalica postigli veci uspeh protiv njih.

shto se tiche tvojih omiljenih politicara  Smile Smile Smile ,nazalost je neizbezno da se oni pominju u ovakvim diskusijama ,poshto su najveca "tehnichka prepreka" modernizaciji kako vazduhoplovstva , tako i cele vojske  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Dejstvovali su sve do 1995. kako u Bosni tako i u Hrvatskoj (sa Banjaluckog aerodroma i sa Udbine) i imali su veoma veliki nalet, narocito u prve dve godine (91/92) i kao sto rekoh pokazali veliku zilavost na visestruke pogotke. Znam ljude koji su ih krpili, pa iz njihovih iskustava govorim.

Sto se tice politike, imas politicki deo foruma pa uzivaj, ovde je to suvisno, i sasvim moguce izbeci, samo ako se ima zelja za tim. Mada ljudi koji se aktivno bave politickom propagandom razumljivo nemaju zelju za tim.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 23:09:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.