Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 16:23:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: zameniti g-4 i orla sa mig-27?  (Pročitano 12102 puta)
14. Jun 2009, 14:42:02
Clan u razvoju


Sve je u zivotu prolazno moj druze...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6233
Mig-27 je po mnogima odlican avion za neutralisanje zemaljskih poktretnih i nepokretnih ciljeva. I ja sam istog misljenja. Ima veliku nosivost i veliki dolet,znacajno veci nego nas simpaticni orao,a najveca prednost u odnosu na orla je sto nije suvise komplikovano opremiti ga radarom i laserski vodjenim bombama kao sto su skoro napravili indijci. Zasto onda nasi odgovorni ljudi i dalje zabijaju glavu u pesak i forsiraju zastarele avione sa manjom vatrenom moci,za koje nema rezervnih delova jer se vise ne proizvode nego nabavku desetak efikasnih pravih bombardera?Zanima me cisto vase misljenje. Pozdrav svima
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Zastareo je, skuplji za održavanje i ako se ne varam troši drugačije gorivo pa bi dodatna gorivna infrastruktura još više poskupela celu stvar.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Sve je u zivotu prolazno moj druze...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6233
Slazem se da je zastareo,ali zar nisu i g-4 i orao?Koliko se dobija modernizovanjem g-4 za napad na zemaljske ciljeve a koliko sa dvadest sedmicom,koja uzgred 4 tona bombi i raketa sruci na cilj sa velikim taktickim radijusom?Da li ima rezervnih delova vise za nase avione?ili ima vise jeftinih rezervnih delova za 27 koji je proizvodjen u velikim serijama?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Sve je u zivotu prolazno moj druze...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6233
Koliko je skuplje imati 12 mig-27 modernizovanih za izralske laserski vodjenje bombe i nego 20 g-4?Koji ce biti efikasniji u naposrednoj vtrenoj podrsci i udaru po strateski vaznim objektima u dubini neprijatelja?Dolet...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Sve je u zivotu prolazno moj druze...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6233
Zasto onda se ne zameni kompletna nasa bombarderska avijacija sa 14 - 20 su-25?On je jednostavan,vrlo zilav,odrzavanje je jeftino.Takodje ima veliku nosivost i radijus.Sta mislis o tome?Ne mozes da kazes da vatrena moc je manja nego nasih jurisnika.pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
MiG-27 ne mozes koristiti u obuci pilota, a G-4 ce i dalje imati primarnu ulogu u obuci, samo sto ce mu modernizacijom biti pojacana sekundarna uloga, za koju se vec pokazao kao veoma sposoban i zilav u proteklim ratovima.
Delova ima dovoljno i remont motora se obavlja dosta uspesno u saradnji sa Bijeljinskim vazduhoplovnim zavodom "Orao".
Sto se tice kupovine novih aviona, nama je prioritet lovacka avijacija, zapravo visefunkcionalni avion koji bi cuvao vazdusni prostor i bio sposoban za precizna dejstva po ciljevima na zemlji. Dakle da uspesno zameni i MiG-29 i J-22.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
shto se tiche g-4 , on je pre svega shkolsko-borbeni avion ,tako da njega mig-27 ne moze da zameni ni pod razno  Smile

shto se tiche J-22 , mig-27 ima neke manje prednosti u originalnoj sovjetskoj konfiguraciji . modernizacijom se to naravno povecava prednost mig-27 ,ali mi za to nemamo ni para ni volje  Smile (trebalo bi prvo kupiti mig-27 ,pa ih tek onda modernizovati kod najboljeg pondjuchaca) .

o su-25 bi valjalo razmishljati ,poshto takav jurishnik mi ne posedujemo . opet , i ovo zavisi mnogo od toga ko je na vlasti (ne moze se ochekivati da ce tadic§shutanovac ulagati u vojsku  Smile )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
batali politiku na ovom delu forumu, propagandu stranke koju zastupas mozes da pises na politickom delu foruma Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Sve je u zivotu prolazno moj druze...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6233
MiG-27 ne mozes koristiti u obuci pilota, a G-4 ce i dalje imati primarnu ulogu u obuci, samo sto ce mu modernizacijom biti pojacana sekundarna uloga, za koju se vec pokazao kao veoma sposoban i zilav u proteklim ratovima.
Delova ima dovoljno i remont motora se obavlja dosta uspesno u saradnji sa Bijeljinskim vazduhoplovnim zavodom "Orao".
Sto se tice kupovine novih aviona, nama je prioritet lovacka avijacija, zapravo visefunkcionalni avion koji bi cuvao vazdusni prostor i bio sposoban za precizna dejstva po ciljevima na zemlji. Dakle da uspesno zameni i MiG-29 i J-22.


Pozdrav.Nisam mislio da mig-27 zameni g-4 u primarnoj obuci,g-4 naravno da treba da ostane i cak da se nekoliko modernizuje u standard MD.Ali da je g-4 sa nosivoscu manjom od 2 tone efikasniji od orla,sa trenutnom nosivoscu od 2,8 tona ne mogu se sloziti,mislim da je bolje resenje ako vec hocemo da imamo sposobnu bombardersku avijaciju onda modernizuje orao kao glavni nas jurisnik.Ako se ne postave moderni sistemi za protiv elektronska dejstva i bacaci dipola i ic mamaca,na novi g-4 bice laka meta za savremene lako prenosne sisteme igla i sl.Mislim da se tu mozemo sloziti?Drago mi je da ima delova i da se vec nesto radi na poboljsanjima.Sta je sa orlovima?kako je sa delovima za njih?imas li neku informaciju?
Slazem se da ce nam uskoro trebati novi savremeni lovac.Svi savremeni lovci mig-29ovt,smt,gripen i ostali su visenamenski.Zanima me koliko jos posle ovog remonta dvadeset devetke imaju vek upotrebe?Da li mogu da izdrze makar do 2016?Hvala unapred Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Dakle da uspesno zameni i MiG-29 i J-22.
nema potrebe da se zamenjuje Mig-29.
shto se tiche J-22 , mig-27 ima neke manje prednosti u originalnoj sovjetskoj konfiguraciji . modernizacijom se to naravno povecava prednost mig-27 ,ali mi za to nemamo ni para ni volje  Smile (trebalo bi prvo kupiti mig-27 ,pa ih tek onda modernizovati kod najboljeg pondjuchaca) .
srpski nacin vojnog poslovanja-kupis 20 Migova.od toga,4 koristis za samo letenje,ostalih 16 za delove...
to je ta nasa doktrina...  Smile  Smile Smile
batali politiku na ovom delu forumu, propagandu stranke koju zastupas mozes da pises na politickom delu foruma Smile
nije rekao nista sto nije tacno.ako SuNATOvac ostane na poziciji ministra odbrane(a sigurno ce ostati),nasa vojska je na'ebala...
Citat
Zanima me koliko jos posle ovog remonta dvadeset devetke imaju vek upotrebe?Da li mogu da izdrze makar do 2016?
ako se odrzavaju kako treba,i ne skrnave za delove(tj-ako se svih 5 budu lepo odrzavali),naravno da mogu.
« Poslednja izmena: 14. Jun 2009, 16:26:48 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 16:23:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.