Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:53:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 30 31 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Snimci Ratka Mladića u Beogradu  (Pročitano 17786 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.00
mob
BlackBerry bold
prvo, ako uzimas u obzir kriterijum brojnosti zrtava onda vodi racuna o cinjenici da je nadjeno samo 2500 ljudskih ostataka a da pri tome jedan deo je dokazano poginuo sa puskom u ruci.
ta pretpostavka da se radi o 7000 treba da se dokaze iako je prosla kroz eu.
mozes proticati izvestaj istrazne komisije sa univerziteta pensilvanija koji tvrdi da je nemoguce da je poginulo vise od 3500.
drugo, ako bi se radilo vestacenje strucnjaka - nepristrasnih vrlo lako bi dokazali da je najvise u takvim uslovima sa takvom vojnom formacijom moglo biti ubijeno 3500. ljudi. i to pazi, najvise. ne kazu da je i toliko ubijeno.

sa druge strane, tvoje shvtanje genocida mi je malo nelogicno.
uzmi primer nekog africkog rata, gde jace pleme napadne slabije i pobije sve ljude drugog plemena na koje naidje u vojnoj kampanji, a zbog male brojnosti onda to nije genocid.

genocid podrazumeva nameru za unistenje svih pripadnika jedne grupe. dakle, da su one zene i deca pobegle pred vrs onda bi ovo bio genocid. posto su pusteni ovo definitivno nije genocid. sto opet napominjem, ne smanjuje odgovornost za ucinjen ratni zlocin.

raseljavanje nije genocid, vec etnicko ciscenje proterivanjem.
« Poslednja izmena: 16. Jun 2009, 20:00:53 od Kamaro24 »
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Камаро  Smile
Пријатно си ме изненадио!

IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
prvo, ako uzimas u obzir kriterijum brojnosti zrtava onda vodi racuna o cinjenici da je nadjeno samo 2500 ljudskih ostataka a da pri tome jedan deo je dokazano poginuo sa puskom u ruci.

to nije tacno, poslednja grobnica je pronadjena 27.5.2009. dakle pre tri nedelje, a u ovom trenutku je identifikovano oko 5600 tela

drugo ti imas presretnute telefonske razgovore i izjave u kojima se pominju brojevi zarobljenih i pobijenih. tako recimo pukovnik ljubisa beara govori 15 jula o  3500 streljanih, a radislav jankovic govori o 6000 zarobljenih i to dok jos nije bio kraj masakra

Citat
mozes proticati izvestaj istrazne komisije sa univerziteta pensilvanija koji tvrdi da je nemoguce da je poginulo vise od 3500.
drugo, ako bi se radilo vestacenje strucnjaka - nepristrasnih vrlo lako bi dokazali da je najvise u takvim uslovima sa takvom vojnom formacijom moglo biti ubijeno 3500. ljudi. i to pazi, najvise. ne kazu da je i toliko ubijeno.

ma ima raznih izvestaja, ja sam video izvestaje koji idu od 200 ljudi pa do 12000, ali to nema veze sa onim sto je do sada utvrdjeno

Citat
sa druge strane, tvoje shvtanje genocida mi je malo nelogicno.
uzmi primer nekog africkog rata, gde jace pleme napadne slabije i pobije sve ljude drugog plemena na koje naidje u vojnoj kampanji, a zbog male brojnosti onda to nije genocid.

pa broj se i utvrdjuje proprcionalno grupi. ako grupa ima 1000 pripadnika i pobije se 800 na primer, onda je, uz druge elemente, izvrsen genocid
Citat
genocid podrazumeva nameru za unistenje svih pripadnika jedne grupe. dakle, da su one zene i deca pobegle pred vrs onda bi ovo bio genocid. posto su pusteni ovo definitivno nije genocid. sto opet napominjem, ne smanjuje odgovornost za ucinjen ratni zlocin.

raseljavanje nije genocid, vec etnicko ciscenje proterivanjem.

namera da se delimicno ili u celini unisti jedna grupa
zene i deca su raseljeni sa namerom da se izvrsi genocid. krstic se recimo branio na sudu da je on bio za to da se oni puste jer je znao sta im se sprema. naravno, niko mu nije poverovao. kljucni momenat je taj sto je ubistvom muskaraca grupa - unistena i nemoguce je obnoviti zivot. raseljavanje je bilo prisilno i ono se ne posmatra izolovano, nego u celini sa masakrom

krivicno delo "etnicko ciscenje proterivanjem" - ne postoji
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.00
mob
BlackBerry bold
klico sada sam trazio taj podatak oko tih 5600 i nasao sam samo na dva hrvatska sajta koja se pozivaju na bbc. a nakon toga sam pretrazio na bbc sajtu i tamo nema ni reci o tome.
jos u celom tom haosu, na tim spiskovima koji po njima nisu konacni a za sada se nalazi 5600 ljudi, nalazi se dosta ljudi koji su umrli u godinama rata a koji nisu videli srebrenicu, zatim ima dosta zivih ljudi (jednog lika su nasli cini mi se u svedskoj), stavljali su imena ljudi umrli i pre rata itd.
uostalom videcemo na sudjenju radovanu karadzicu. meni je taj deo jako interesantan, pogotvu sto postoje izvestaji totalno nepristrasnih ljudi ali sa druge strane vrlo cenjenih u svetu i sa visokim kredibilitetom.

pa valjda je progon krivicno delo, a spada u kategoriju etnickog ciscenja.


jel mozes da mi postavis izvor za tu proporcionalnost?
ako je tako onda je ovaj svet zaista postavljen na idotskoj osnovi.
pazi ovo,
ako je ta banda u africi krenula sa ciljem da ucini genocid i pobila ljude koje je uspela da pronadje, ali neki srecniji su se izvukli, onda pravni sistem njih oslobadja od preteskog krivicnog dela samo zato sto ih oni nisu pronasli i pobili. sledece, ko je to procenat koji vazi za genocid? kako to uopste utvrditi ako se ne zna tacan broj ljudi na koji su bili predmet zlocina ta tom mestu i danas? i koj broj se uopste i uzima, br. bosnjaka u bih ili u srebrenici?
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia E
popstoji tema o Srebrenici i sta se tamo dogadjalo:
http://forum.burek.com/kako-se-dogodila-srebrenica-t39137.html

A ako vas bas interesuje nacicu svedocenja i price koje su ove godine ispricali pripadnici Holandskog bataljona koji su bili stacionairani u "demilitarizovanoj" zoni Srebrenica
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0
mob
SonyEricsson k850i
popstoji tema o Srebrenici i sta se tamo dogadjalo:
http://forum.burek.com/kako-se-dogodila-srebrenica-t39137.html

A ako vas bas interesuje nacicu svedocenja i price koje su ove godine ispricali pripadnici Holandskog bataljona koji su bili stacionairani u "demilitarizovanoj" zoni Srebrenica

to su oni pripadnici koji bi navodno svjedocili u korist karadzica hehe, vi samo plasirate lazne informacije gradzanima svojim, sto niko nije objavio demant tih holandzana da to ni u ludilu ne bi uradili...to je samo vasa propaganda...
« Poslednja izmena: 16. Jun 2009, 23:12:12 od inzko80 »
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
klico sada sam trazio taj podatak oko tih 5600 i nasao sam samo na dva hrvatska sajta koja se pozivaju na bbc. a nakon toga sam pretrazio na bbc sajtu i tamo nema ni reci o tome.

pa imas i izjavu iz medjunarodne komisije za nestala lica iz 2007 godine da je tada bilo identifikovano oko 4000 lica. pri tom treba voditi racuna oko novinarskih tekstova, jer neki pod identifikacijom podrazumevaju pronalazenje tela, a neki utvrdjivanje identiteta i to je problem nestrucnosti novinara, nekih.

problem sa identifikacijama se sastoji u tome sto je bilo sekundarnih pa i tercijarnih grobnica i desavalo se da se delovi tela nadju na dva mesta. jer su grobnice otkopavane pa su tela prenosena i taj problem postoji i danas jer mnoga tela jos nisu "kompletirana". do 2008 je ukopano vise od 3300 ljudi, a i ove godine ce biti ukopavanja

jos u celom tom haosu, na tim spiskovima koji po njima nisu konacni a za sada se nalazi 5600 ljudi, nalazi se dosta ljudi koji su umrli u godinama rata a koji nisu videli srebrenicu, zatim ima dosta zivih ljudi (jednog lika su nasli cini mi se u svedskoj), stavljali su imena ljudi umrli i pre rata itd.
uostalom videcemo na sudjenju radovanu karadzicu. meni je taj deo jako interesantan, pogotvu sto postoje izvestaji totalno nepristrasnih ljudi ali sa druge strane vrlo cenjenih u svetu i sa visokim kredibilitetom.

pa i ljudi koji su do sada utvrdjivali brojeve su strucni i moralni. sam Zoran Stankovic kao svedok odbrane je to rekao na sudjenju Radoslavu Krsticu.

sto se tice imena tih ljudi koji su zivi a navodno su pokopani u Srebrenicu, daj navedi mi ime nekog?

Citat
jel mozes da mi postavis izvor za tu proporcionalnost?
ako je tako onda je ovaj svet zaista postavljen na idotskoj osnovi.
pazi ovo,
ako je ta banda u africi krenula sa ciljem da ucini genocid i pobila ljude koje je uspela da pronadje, ali neki srecniji su se izvukli, onda pravni sistem njih oslobadja od preteskog krivicnog dela samo zato sto ih oni nisu pronasli i pobili. sledece, ko je to procenat koji vazi za genocid? kako to uopste utvrditi ako se ne zna tacan broj ljudi na koji su bili predmet zlocina ta tom mestu i danas? i koj broj se uopste i uzima, br. bosnjaka u bih ili u srebrenici?

ne postoji cvrsta formula ili procenat, to neces nigde naci. ali broj je vazan da bi bio izvrsen genocid, ja sam izraz proporcionalno koristio u opisnom smislu, a ne kao cvrstu formulu. takva formula - ne postoji.

genocidna namera se moze odnositi na celu grupu ili deo grupe. u srebrenici se odnosila na deo grupe, jer srebrenicki muslimani su deo grupe muslimana BiH koji se hteo unistiti. da bi postojao genocid, taj deo grupe (odnosno srebrenicki muslimani) moraju da budu u znacajnom broju u odnosu na sve mudlimane BiH. taj znacajan broj su svi muslimani iz srebrenice a ne samo oni koji su streljani. medjutim streljanje vise od 7000 muskaraca je unistavanje cele grupe uz proterivanje ostalih, jer je nemoguce da zajednica opstane bez muskaraca.

u tvom primeru kod plemena koje je krenulo da unistava postoji namera genocida, ali on nije izvrsen ili dovrsen. tu moze onda da bude rec o pokusaju genocida, sto je isto teska osuda.
« Poslednja izmena: 17. Jun 2009, 03:53:04 od klićo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
prvo, ako uzimas u obzir kriterijum brojnosti zrtava onda vodi racuna o cinjenici da je nadjeno samo 2500 ljudskih ostataka a da pri tome jedan deo je dokazano poginuo sa puskom u ruc

veliki deo

Citat
genocidna namera se moze odnositi na celu grupu ili deo grupe. u srebrenici se odnosila na deo grupe, jer srebrenicki muslimani su deo grupe muslimana BiH koji se hteo unistiti. da bi postojao genocid, taj deo grupe (odnosno srebrenicki muslimani) moraju da budu u znacajnom broju u odnosu na sve mudlimane BiH. taj znacajan broj su svi muslimani iz srebrenice a ne samo oni koji su streljani. medjutim streljanje vise od 7000 muskaraca je unistavanje cele grupe uz proterivanje ostalih, jer je nemoguce da zajednica opstane bez muskaraca.

 Smile Smile Smile Smile Smile Smile

prvo nema 7000 žrtava,a kamoli streljanih
a drugo ćupane bio je rat pa je moraš priznati i normalno da ginu muškarci  Smile
a evo ti primera
raspitaj se koliko je muškaraca Srba izginulo u prvom svetskom ratu pa evo bogu hvala opstadošmo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
prvo nema 7000 žrtava,a kamoli streljanih
a drugo ćupane bio je rat pa je moraš priznati i normalno da ginu muškarci  Smile
a evo ti primera
raspitaj se koliko je muškaraca Srba izginulo u prvom svetskom ratu pa evo bogu hvala opstadošmo

tacno nema 7000 zrtava, ima vise
drugo, ti muskarci nisu poginuli u borbama, nego su streljani (naravno ima i jedan jako malii broj koji je poginuo u borbama ali je beznacajno to)

da znam koliko je poginulo ljudi u prvom svetskom ratu (otprilike jer tacan broj nikada nije utvrdjen), ali sumnjam da ti znas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
ako ćemo da pričamo tako,tipa čiji je tata jači evo...

nema ni blizu 7000 žrtava a oni što su IZGINULI,poginuli su sa puškom u ruci

a ovo na kraju šta reći osim nastavi da sumnjaš  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 30 31 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:53:34
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.