Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 15:42:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Partner 2009 -sajam naoruzanja, Beograd  (Pročitano 41458 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
To i dalje ne govori nista protiv razvoja ovog oruzja, naprotiv sasvim je dobro za svoju namenu, i ocigledno ima interesovanja kupaca iz inostranstva.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
ja nisam ni rekao da oruzje ne treba razvijati ,nego sam procenjivao njegove mogucnosti ,eventualne kupce i cenu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
ja nisam ni rekao da oruzje ne treba razvijati ,nego sam procenjivao njegove mogucnosti ,eventualne kupce i cenu  Smile


Tvoje pojasnjenje stvari je za svaku pohvalu. Smile
Kakvo je tvoje misljenje o mogucem izvozu ove rakete na strano trziste,po meni je mala verovatnoca. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
pa da budemo realni , niko nece kupovati galeba ili orla da bi ispaljivao grom . takodje niko nece kupovati grom ako planira da koristi f-35  Smile ...

nasha shansa su mala i siromashna vazduhoplovstva sa starijim avionima. pre svega treba napraviti raketu tako da bude kompatibilna sa starim sovjetskim hardverom  Smile . zemljama koje koriste mig-21,-23 ,-27 treba omoguciti da uz shto manje modifikacije koriste grom .

  sekundarno trzishte su zemlje koje imaju neshto moderniju avijaciju (mig-29 , stariji f-16 ,f-4 ).ovde cemo neshto teze proci ,pre svega jer je konkurencija mnogo veca . tu bi mogli da dodju do izrazaja nasi politichki uslovi ,odnosno nepostojanje istih  Smile .moramo da budemo spremni da prodajemo i onima koje svi izbegavaju (primer burma-mijanmar)   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

I meni je Burma prva pala na pamet kad sam razmisljo kome bi mogli ovo da utrapimo. Smile
Znam da smo im i ranije prodavali dosta tehnike pa cak  nekoliko aparat Galeb kao i ako se dobro secam,pokretne haubice.Mada posle nekih nemira u zemlji koji su bili proteklih par godina,uvedene su delimcno sankcije prema tamosnjem rezimu.Dali su im uvedene sankcije i na uvoz naoruzanja,nisam siguran. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
A mozda Libija? I tamo smo prodali nekoliko aviona koji se jos uvek koriste.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
A mozda Libija?
Citat
I meni je Burma prva pala na pamet
da,al pitanje je da li oni zele to...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Neko zeli samo ne znamo ko, ovi iz VTI nisu hteli da kazu, poslovna tajna. Mada su pomenuli da je u pitanju arapska zemlja ako se ne varam?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Neko zeli samo ne znamo ko, ovi iz VTI nisu hteli da kazu, poslovna tajna.
a-joj...  Smile  Smile  Smile Smile
Citat
Mada su pomenuli da je u pitanju arapska zemlja ako se ne varam?
pa,onda moguce da je Libija.  Smile
pitam onako usput-a sta mislite,dal bi Irak mozda mogao da bude zainteresovan?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
Koliko se secam, rekose da je neka Arapska zemlja u pitanju a to nije Burma... Grom ako uspe imace odredjeno trziste zato sto Maverika uskoro najverovatnije nece biti novih, a nesto ne verujem da ce Amerikanci siroko prodavati naoruzanje svakome, narocito novo na kome rade i to jeftino. Naravno i ostali imaju neko naoruzanje i tu ce najverovatnije da presudi cena i solidan kvalitet (ako nasi uspeju da ga zavrse kako treba).

Srbija ima odredjena tradicionalna trzista koja mogu da kupe robu, narocito sto dosta zemalja kojima prodajemo ne zeli da zavisi ni od Rusije ni od Amerike vise nego sto moraju (dobri stari nesvrstani), tako Libijci i dalje kupuju oruzje od nas, brodove od Hrvata itd. Inace, pitanje je koliko njih ima moderno naoruzanje i avione, ali to je znacajan deo trzista, bogatasi znaju sta hoce da kupe i to uzimaju od koga hoce, oni nisu nase trziste...

Sa druge strane ide nam na ruku sto Amerikanci ne zele da vide previse svog naoruzanja u Irackim rukama ali im kupuju i oruzje na koje su navikli i koje je jeftinije ili u kojima Ameri imaju ucesce. Iracani recimo zele F-16 a Amerikanci hoce da im uvale Koreanski T-50 jer su na njegovom razvoju radili, ali je to pre svega trener, sa druge strane im kupuju MI-8 i T-72 koje modernizuju. Sigurno ne zele da im daju previse sposobno naoruzanje, ali im daju ono koje radi dovoljno dobro da pobunjenici ne bi preuzeli kontrolu.

Ponovo, bitno je da ga zavrse i istestiraju, da formiraju dobru cenu i da dodje prvi kupac (naravno i VS da kupi makar 2-3 komada, kao sto su uradili sa M-21 zbog referenci), posle ide nesto lakse, ali samo pod uslovom da nastave dalji razvoj...

Jos nesto, to nema veze sa nasim avionima, nije preterano tesko prikaciti Grom na koji hoces avion, kada smo kupovali Maverik za Orla nismo razmisljali u smislu kako samo za americke avione moze da se kaci (takvo oruzje bas onda i nema smisla), napravis manje modifikacije i koristis oruzje kako hoces. A barem arapskih zemalja ima koilko hoces, s'obzirom koliko je Alziraca trenutno na akademiji i da su sa Pakistancima (koji su kako cujem pitali za Lazara, ko ne zna oni nisu arapi  Smile) i Iracanima bila najveca delegacija na sajmu ne bi me iznenadilo da su i oni...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 15:42:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.