Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 11:54:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Seksualni problemi u braku  (Pročitano 52627 puta)
04. Jun 2009, 20:50:17
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Imam seksualnih problema u bralu, da krenem od pocetka.
Pre prvog deteta seksa je bilo dovoljno, poslerodjenja prvog deteta seks je postao sve ucestaliji to se proredilo na par odnosa u toku meseca. Mislio sam da ce posle drugog deteta da se sve vrati u normalu (bar sam se nadao). Ali posle rodjenja drugog deteta to je postalo jos ucestalije, sad se to proredilo na 1-2 seksa u toku meseca. Ja hocu da poludim zbog toga sto je normalno jel imam potrebe i nagone kao i svaki drugi muskarac. Poceo sam da nonstop gledam ribe po gradu a svaku drugu bi pov...... Meni tu nema logike da mi sa 27 godina imamo jedan sex mesecno, to je suludno. Pri tom se u svemu ostalom slazemo super. Ja uprincipu ne zelim da je varam, ali ako se ovako nastavi ne znam sta cu da radim. Poceo sam skoro svake noci da sanjam druge zenske. Pomagajte ljdi sa nekim savetima ili kome da se obratim za ovaj problem.

HAVLA unapred!!!!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Ne razumem jel seks posle rodjenja deteta bio ucestao,pa ga onda nije bilo ili ga je generalno jako retko bilo ?
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
LG Google Nexus 5
bice da te vara Smiley

mislim da to moze da se desi na psihickoj bazi, da zena izgubi volju za seksom posle poroda .. u tom slucaju ti ne gine psiholog u pravom smislu te reci ...

IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
a da pricas sa njom o tome?

IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34612
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
LG Frizider
Sto ne probas kad zaspi? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
bice da te vara Smiley



Ne lupaj gluposti...

 Obaveze, deca mala...trenutno zasicenje...sredice se...kad..ne znam.

Iznenadi je nekako, ne znam kako..i,pridji joj prvi.

Ja sam laik...nadam se da cesh dobiti adekvatniji odgovor... Smile
« Poslednja izmena: 04. Jun 2009, 21:34:43 od _enigma_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Pa cisto sumljam da je na psihickoj bazi posto je razlika izmedju nase dece 6 godina.

Sto se tice pricanja sa njom to sam probao vise puta, posle toga bude za nijansu bolje i kroz 2-3 nedelje opet isto.

A to da me vara sam 100% siguran da nije. Jel naravno nema kad.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
LG Google Nexus 5
bice da te vara Smiley



Ne lupaj gluposti...

 Obaveze, deca mala...trenutno zasicenje...sredice se...kad..ne znam.

Iznenadi je nekako, ne znam kako..i,pridji joj prvi.

Ja sam laik...nadam se da cesh dobiti adekvatniji odgovor... Smile


mislim da je ovaj znak " Smiley " trebao da znaci da taj deo posta nije ozbiljan ...

a ostalo ... da li u tvom postu ima vise gluposti nego u mom ---- ne znam ---- i ne zanima me

ali isto tako znam zenu koja je posle porodjaja izgubila volju za sexom i nije sa muzem vise od 2 meseca imala odnose ... dok se nisu dogovorili da potraze pomoc psihologa ...  Smile
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 
Brak, seks i...

Ono što seksualnost jednog para čini neponovljivim doživljajem jeste sve što se dešava pre i posle orgazma, dodiri, mirisi, zvuci, intimni rituali, osećanje slobode da se bude onakav kakav neko jeste... U seksu, tvrdi psihoanalitičarka Vesna Brzev-Ćurčić, nema podrazumevanja. Nema ni pobednika ni pobeđenih. Ima partnera, saradnika, prijatelja, ljubavnika.

Čim grane proleće, po svim gradovima diljem zemlje krenu da huje, zuje, trube automobilske sirene oglašavajući dolazak... ma, ne proleća, svadbi. Koliko god da ste emancipovani, svedeni, „građanski“, uvek se nađe neko od „svojte“ da trubi. Mogli ste da molite hiljadu puta, ne vredi. Zvuk automobilskih sirena, mladenaca koji se zadovoljno smeše ili onih koji beže glavom bez obzira sporednim uličicama do restorana, kafića, prostora za iznajmljivanje takvog „eventa“, označava početak nečega što se zove: život u braku.

Ma koliko dugo neki mladi živeli zajedno bez formalnog papira koji se zove Izvod iz matične knjige venčanih, ipak se dogodi ono „nešto“ u trenutku kada kažu „da“. Odgovor na pitanje „šta se to dogodi“ nemam. No, to i nije tema ovog priloga.

Ovde se bavimo pitanjem koliku ulogu igra seks u braku, delikatna tema sa mnogo meandara. Potpuno je jasno da je seksualnost prirodna potreba svakog čoveka. Kao i kod svih nagona, tako je i kod seksualnog potreba za zadovoljenjem individualno uslovljena. Ljudi nemaju isti apetit, istu potrebu za tečnošću, hranom, snom, pa nemaju ni istu potrebu za seksualnim ponašanjem. Nagoveštaje onoga šta će biti seksualnost odraslih moguće je videti već u ranom pubertetu, a svoj puni zamah ona doživljava u doba adolescencije.

Odnos prema sopstvenoj seksualnosti i seksualnosti drugih zavisi od načina na koji su roditelji tretirali seksualna ispoljavanja i znatiželju svoje dece. Možda vas čudi, ali još uvek postoje porodice u kojima je čak i pomisao na seksualnost zabranjena. Naprosto se o tome nikada i ni pod kakvim okolnostima ne govori.

U nekim se pak roditeljska seksualna iskustva dele sa decom. Podjednako ugrožavajuće. Favorizovanje, uslovljeno tekućim trendovima, preranog ulaska u seksualne odnose, dovodi izvestan broj mladih u naše ordinacije sa sumnjom da su devojke frigidne, anorgazmične ili pak da su mladići impotentni.

Ništa od toga nije tačno sem činjenice da telesna zrelost nije uvek praćena adekvatnom emocionalnom zrelošću, što stvara pomenute probleme. Ima i onih koji nam se obrate zbog toga što nisu blagovremeno preskočili i ovu životnu etapu, pa se osećaju nedovoljno vrednim, kriju svoje seksualno neiskustvo i strahuju da će zbog njega biti odbačeni ili čak i ismejani. Sve ovo ukazuje na to da savremeni svet još uvek nije raščistio sa različitim predrasudama vezanim za seksualnost. Ko bi rekao, zar ne?

Ono što je izvesno jeste da se vrlo mali broj mladih odlučuje za ulazak u brak bez prethodnog seksualnog iskustva sa istim ili više partnera. Bez ideje da zagovaram predbračna iskustva ili neiskustva, prethodno seksualno iskustvo ipak može blagovremeno da ukaže na moguće prednosti ili probleme. Seksualna uigranost, bogatstvo seksualnog iskustva, poznavanje partnera i njegovih potreba, sloboda da se iskažu svoje, nešto je što zahteva vreme i kontinuirano ulaganje.

Trenutak kada seksualni odnos postane rutina, nešto što treba „obaviti, pa da spavamo“, početak je kraja celovitosti koju označava brak. Mnogi brakovi opstaju i bez početnog seksualnog ushićenja i entuzijazma zbog različitih razloga, ali izgube na ovoj tananoj dimenziji koja je uvek mnogo više od seksualnosti. Naime, sam nagon može da se zadovolji relativno jednostavno. Nekad ne zahteva ni partnera. Međutim, ono što seksualnost jednog para čini neponovljivim doživljajem jeste sve što se dešava pre i posle orgazma, dodiri, mirisi, zvuci, intimni rituali, osećanje slobode da se bude onakav kakav neko jeste, sloboda večitog istraživanja, pravo da se kaže „nemoj sada“, nezameranje, neinsistiranje na orgazmu po svaku cenu, nemanje potrebe da se glumi uživanje kada ga nema, nekada i samo dodir koji je mnogo više i iznad samog seksualnog čina.

Naravno, za sve to potrebno je vreme. Gledajući kakvim tempom mladi ljudi žive, radno vreme koje ima početak, a nema kraj, grabljenje trenutka za sebe, partnera, decu ako su tu, shvatam koliko je teško započeti i negovati ovu dimenziju života na način koji odgovara paru.

Mladost nosi u sebi onu energiju koja omogućava da se seksualnost zadovolji u trenu, na bilo kom mestu, u bilo kakvim uslovima. Ali, postane li to običaj, postoje velike šanse da sve utihne. Nekada će jedno biti umorno, drugi put drugo, i to sjedinjavanje „na mah“ utoliće glad, ali ne i potrebu. Jureći tako za životom ili sam život, polako će ali sigurno zaboraviti na deo intime koji je pre i iznad samog seksa. Stoga, oprez!

Ulaskom u brak ponekad se dogodi da se „ono nešto“ što se promeni odrazi baš u sferi seksualnosti. Kao da je seksualnost izgubila na atraktivnosti i počela da se podrazumeva. U seksu nema podrazumevanja. Nema ni pobednika ni pobeđenih. Ima partnera, saradnika, prijatelja, ljubavnika, interaktivne razmene, neverbalnog razumevanja, podrške i utehe. Ima svega što nedostaje svetu u koji su uključeni i drugi. Zapravo je seksualnost jednog para najintimniji deo života. Ponekad je to i grupna tema, zgodna za razmenu iskustava, žalbe ili hvale.

Moram da dodam da u ovome nema onih koji prednjače: žene i muškarci podjednako pričaju o tome nesvesni činjenice da time zapravo ogoljavaju svoj najintimniji deo. Njihova seksualnost postaje javno dobro, tema o kojoj treba diskutovati ili napraviti ovog puta najbolji akcioni plan. Svi znamo kako se završava većina akcionih planova. Ako postoje problemi, zar nije sasvim razumljivo da se o njima razgovara s onim s kim se problem deli? Ako postoji veliko zadovoljstvo, zar taj drugi nije neko s kim treba podeliti trijumf tog osećanja? Razmislite.

Brojne šale, neumesni ili pak duhoviti vicevi kojima se razgaljuje društvo, brojni filmovi, pozorišne predstave, umetnička dela, tretiraju ovu oblast življenja na različite načine, od žovijalnog do tragičnog. Upravo to ukazuje na značaj seksualnosti u vezi, bila ona bračna bila vanbračna. Šale su uglavnom vezane za nečiju nemoć ili nadmoć drugog i odslikavaju upravo ono u čemu su ljudi najranjiviji: neusaglašenost, nedovoljno zadovoljstvo, pa i nesreću u seksualnom životu. Smeh odražava odbranu od straha od mogućnosti da se to dogodi i nama. U svakom slučaju, lični seksualni život zaista ne bi trebalo da bude voajersko-egzibicionistička manifestacija.

Neki brakovi funkcionišu sa seksualnim odnosima koji su manje-više zadovoljavajući ili nezadovoljavajući, izbegavajući otvoren razgovor o tome ili pak traženje stručne pomoći. Drugima tokom braka i seksualnost odrasta, sazreva, pa dostiže tačku u kojoj su partneri podjednako poneti i zadovoljni. Treći kreću silovito, ali se polako gase. Četvrti i najzadovoljniji uspevaju da, uprkos godinama, problemima, komplikovanim zahtevima života, neguju ovaj aspekt svoje intime.

Nikada samo jedan od partnera ne može da bude zaslužan ili odgovoran za uspešnost ili neuspešnost zadovoljstva koje donosi seksualni život. Zasluge i odgovornosti su izjednačene. Veština života u braku je i veština uspešnog seksualnog života i obrnuto. Postoji i brak bez seksa kao i seks bez braka, ali je zasigurno seksualnost nešto što čini protivtežu svemu drugom zbog čega bismo najradije da se ušuškamo u naručje onoga koga poznajemo kao sebe samog. Seks je sigurna luka, inspiracija, podstrek, ali i frustracija. Krhka tvorevina, osetljiva i na treptaje. Imajte na umu da zahteva i adekvatan tretman.

• U trenutku kada se izgovori „da“, uvek se dogodi „ono nešto“.
• Seksualnost je prirodna potreba svakog čoveka.
• Potreba za zadovoljenjem seksualnog nagona individualno je uslovljena.
• Budući da vaša seksualnost ima korene u tome kako ste podizani, vodite računa o tome kako podižete svoju decu.
• Telesna zrelost nije uvek praćena adekvatnom emocionalnom zrelošću.
• Prethodno seksualno iskustvo može da ukaže na moguće prednosti ili probleme.
• Mladost nosi u sebi energiju koja omogućava da se seksualnost zadovolji u trenu.

izvor b92
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
A reci mi jel taj psiholog pomogao toj zeni ili nije? Kolika su uspesnosti psihologa o ovakvim i slicnim situacijama?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 11:54:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.