Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:20:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Penis na satu anatomije  (Pročitano 11167 puta)
04. Jun 2009, 20:19:25
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1127
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
HTC CHA CHA
   Ne postoje dva ista penisa - baš kao što ne postoje ni dva ista frajera. Ako isključimo jednojajčane blizance, naravno. U stvari, toliko se međusobno razlikuju po veličini, obliku i boji da je teško uopće definirati što je normalno... Ali tu su stručnjaci koji nam mogu pomoći oko gorućih pitanja o muškom udu. Nadamo se da će vam pomoći da raščistite sve sumnje i prepustite se užitku.


Je li normalno da penis ne bude iste boje?

Obično jest. Neki muškarci imaju nešto ljubičastiji glavić, dok je korijen penisa bljeđi. Naime, u penisu se nalazi mnoštvo krvnih žila koje se mogu nazirati ispod kože. “Obrezani muškarci mogu imati i tamniji ožiljak na donjoj strani penisa”, objašnjava dr. Harry Fish, profesor kliničke urologije i koautor knjige “Size Matters” (Veličina je važna). Važno je da nema crvenih ili ružičastih mrlja koje mogu ukazivati na osip. Ako vidite nešto slično, uputite ga liječniku prije nego što se upustite u odnos.


Mora li biti ravan?

Naravno da ne, mnogi “vuku” na jednu ili drugu stranu, ovisi kako ih vlasnik “nosi” u gaćama. Mala zakrivljenost može biti i praktična ako odaberete položaj koji mu omogućava da bolje podražava vašu G točku, kaže Sadie Allison, autorica knjige “Tickle His Pickle; Your Hands On Guide to Penis Pleasing” (Poškakljajte mu krastavčić; vaš praktični vodič za ugađanje penisu). Većina muškaraca ima penis koji je savijen prema gore ili malo na stranu. U tom smislu, kod prvog je bolje odabrati misionarski položaj jer će tako najlakše doprijeti do vaše G točke, a kod drugog možete pokušati ovu varijantu: lezite na onu stranu na koju “vuče” njegov ud, pa malo privucite noge prsima, a on neka klekne iza vaše guze.
Međutim, ako je zaista ozbiljno savijen (kutomjer u ruke), imate problem. Peyronijeva bolest je neugodno iskrivljavanje penisa u erekciji zbog kojeg u nekim slučajevima nije moguć seksualni odnos. Najčešće je uzrokuju mala oštećenja tkiva koja su posljedica ozljeda penisa tijekom grubog seksualnog odnosa, samozadovoljavanja ili nespretnog spremanja penisa u hlače.


Moraju li testisi biti određene veličine i je li normalno ako nisu identični?

“Testisi bi morali biti veličine oraha - s korom”, objašnjava dr. Fisch. Ako su manji, to može biti znak da mu je razina testosterona snižena, što se može odraziti na plodnost. I da, bilo bi poželjno da budu jednake veličine, ali je uobičajeno da je jedan testis nešto niži od drugoga.


Neki dečki imaju glatke udove, dok drugi imaju izražene vene. Što je normalno?

Nema pravila. Neki muškarci imaju tanju kožu pa im se žile jače naziru nego onima koji imaju deblju. No to ovisi i o tome je li uzbuđen ili nije. “Upravo krvne žile omogućavaju i održavaju erekciju, pa se tada i jače naziru”, objašnjava Jane Bogart, autorica knjige “Seksploration. The Ultimate Guide te Feeling Truly Great in Bed” (Seks istraživanje. Najnoviji vodič za odličan osjećaj u krevetu).


Uživaju li obrezani muškarci na isti način kao i neobrezani?

Načelno da, iako je moguće da su nešto manje osjetljivi jer im je, između ostalog, glavić u direktnom dodiru s odjećom izložen stalnom trenju. Obrezane muškarce treba drugačije zadovoljavati rukom jer nemaju kožicu - bit će vam potreban nekakav lubrikant. Samo oprezno s masnim kremama ili uljima za masažu jer kondom poslije lako može skliznuti.


Koliko bi erekcija dnevno muškarac trebao imati?

Više od jedne - ali ne postoji zadani broj! Također, morate znati da svaka erekcija ne znači da je uzbuđen. “Ponekad muškarac može imati erekciju a da nije ni pomislio na seks”, objašnjava dr. Fisch. Razlog je navala krvi. Mnogi muškarci tijekom noći dožive i do osam erekcija, a da nisu ni sanjali o seksu. To je neka vrsta tjelovježbe za penis.


Je li loš znak ako mu ponekad nije čvrst kao inače?

Čvrstoća može varirati, a obično nema veze s tim koliko je muškarac uzbuđen. U stvari, ako obratite pažnju, primijetit ćete da to varira već i tijekom jednog seksualnog odnosa - ovisi o tome što radite i koliko traje, objašnjava Bogart. Ako vam se čini da je u posljednje vrijeme nešto manje čvrst, razmislite o vanjskim uzrocima. “Stres, lijekovi, umor, sve su to čimbenici koji utječu na čvrstoću erekcije”, kaže Allison. Sve dok je dovoljno čvrst za snošaj i oboje ste zadovoljni rezultatima, ne zabrinjavajte se i uživajte!


Što ih najviše plaši?
Zamolili smo muškarce da s nama podijele svoje seksualne strahove

“Jednom sam ostao zapanjen shvativši da mi je spao kondom. Nekako sam ga uspio iščeprkati, ali strah da ću ponovno izgubiti gumicu uvukao mi se u misli i nije da mi je baš od pomoći pri postizanju i održavanju erekcije. Još ako me ona na to pod-sjeti...”
—Alan, 31

“Brinem se kakav ću dojam ostaviti. Važno mi je da bude oduševljena mojim tijelom i da svaki put kad prodefiliram kraj nje poludi od napaljenosti. Ako kraj moga golog torza ne skreće pogled sa sapunice, znam da je vrijeme za promjene.”
—Ivan, 24

“Kao mladom dečku nije mi bilo toliko stalo da i ona svrši, ali sa zrelijim godinama partneričin orgazam doživljavam kao potvrdu svoje kvalitete. Zato mi nije drago vidjeti da je nakon seksa mlaka i bezvoljna.”
—Teo, 34

“Strah me je reći curi da mi se ne seksa. Izgradio sam taj mačo stav da sam u svakom trenutku oran za seks, ali ima dana kad stvarno nisam od volje. Vama je lako odglumiti orgazam, ali nama erekciju definitivno nije.”   



Cosmopolitan hr
IP sačuvana
social share
Westie mužijak, star četri godine sa osvojenim titulama 5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2XBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH  Slobodan za parenje
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:20:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.